Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (67. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
23
Favori
367.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kkarakoyun

Goldu tavsiye ederim kuzenin arabaya taktık enjektörleri normalden büyük.Yüksek devirde yetiştirememe benzinden çekme sıkıntısı yok.

Bu sabah servise teslim ettim aracı hocam akşama alacağım, Atiker Gold olacak inşallah iyi sonuçlar alırım sizin aracın maşallahı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 28.10.2016 tarihinde Kalos 1.2 SE 2005 model aracıma Atiker Gold taktırdım. Bugün depoyu fulledim(PO Gaz) ve Kocaeli/Adapazarı arası 166 km yol yaptım. Hesaplamalarım sonucunda km de 0.20 krş. yaktığı sonucuna vardım. Hızım 100/120 km arasında gitti geldi çevre yolunu kullandığım için de ışıklara çok takıldım ve köy yolunun kötü olması nedeniyle şehir içi trafiğindeymişcesine aracı kullanmak durumunda kaldım :)

Açıkçası benzinden pek bir farkı olmadı, araba gayet yumuşak bir şekilde gidiyor şimdilik gayet memnunum yakıtı biraz daha düşürmeye çalışacağım bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: azsöz

Arkadaşlar ben bu arabanın yalıtımını merak ediyorum motor ve yol sesi içeriye alıyormu 1.4 SX HB lpg'li otomatik düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Aynısını bir yıldır kullanıyorum 2006 1.4 sx otomatik hb. Atiker LPG var araçtan memnunum performansı gayet iyi vites geçişleri yerinde yalıtımı bence yaşına ve sınıfına göre yeterli, kullanımı sürüş pozisyonu çok iyi, yakıt şehir içi 10,5 - 11 lt LPG yakıyor.

• Anahtarını sustalıya çeviren var mı? Linkte ki ürünü satın alıp çevirmeyi düşünüyorum, Kalos orijinal anahtar ile uyumlu olduğu yazılmışhttps://tr.aliexpress.com/item/2-Buttons-Modified-Replacement-Flip-Folding-Key-Shell-Blank-Remote-Case-Fob-Cover-For-Chevrolet-Aveo/1931894187.html?spm=2114.13010208.99999999.264.3wxVrG
  • selam, kalos almayı düşünüyorum. kullanan akadaşlardan güncel bilgi alabilir miyim? kalos 2004, model, otomatik, 1,4 sx benzinde şehir içi ne kadar yakar?
  • Arkadaşlar öncelikle ANKARA'da oturuyorum. Yeni Chevrolet Kalos aldım. Aracı özellikle ilk çalıştırdığımda direksiyonu sola çevirdiğimde gıcırtı gibi ses geliyor. Sol tarafa yük bindiğinde de aynı ses duyuluyor. Bugün sokullu caddesinde chevrolet - opel tamircisi vardı gittim ustalara sordum. Sol ön tabladan geliyor dedi ancak işte amortisörde değişmeli, iki tablada değişmeli, takozlarda değişmeli vs diyerek bana işlikle beraber BİN TL masraf çıkardı. Bende bi düşüneyim dedim yaptırmadım şimdilik. Aracı yeni aldığım için ses beni biraz rahatsız ediyor bu nedenle sadece sol tablayı değiştireyim diyorum. Sizlerin fikirleri benim için çok önemli. Özellikle Ankara'da yaşayan arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim... Bu arada ses araç ısınınca çok azalıyor...
  • oznugurlu O kullanıcısına yanıt
    Yetkili Opel servisine de bi guturun hocam, randevu sistemi ile çalışıyorlar.

Sadece gıcırtı ise amörtüsörden değil amörtüsör takozlarından ve salıncaklardan yapar.Bide z rotlarını değişirseniz ses kalmaz bunlarda 1000 tlyi bulmaz.

• kahrama_357 K kullanıcısına yanıt
    Aynı araçtan bendede var, 4,5 yıldır kullanıyorum. Ve yorum yazma gereği duydum.

Arıza yaptığı zaman ustasını bulup arızayı giderdim. Ama bir sorun olduğu zaman senin kadar rahat olmadım.

Düzelmezse satarım nedir arkadaş..

Yaşam tarzınız bence uygun değil, inşallah yeni alacağınız araçta bir sorun olmaz.

• Bazzzingaaa kullanıcısına yanıt
    Sorununuzu hallettiniz mi ?

Hallolmadıysa yardımcı olayım.
    Aynı sorun bendede vardı. Aracı bilgisayara bağlayınca sorunun abs sensöründe olduğunu anladık, o bölgeye yoğunlaştık. Kablosu deforme olmuş. Onarıldı sorun geçti. Ama sonrasında tekrarlayınca yine bilgisayara bağlattırdım. Yine aynı yeri gösterince malzemenin sıfırını aldım. O günden beri yaklaşık 2 yıldır sorun yok.

ABS sensörü, Devir sensörü diyede geçiyor.

Aynı sorundan müzdariptim, yalnız bende çok kişi binince değil özellikle kış aylarında ve hava soğukken o gıcırtı çıkıyordu. Araç az ısınınca ses kesiliyordu. Ben direksiyonu sadece sola çevirince değil, sağdada vardı.

Sonuç olarak amortisör takozları değişti. Çiftini 40 liraya aldım. Değiştirildi, sorunum düzeldi.

• Wüstenkönig W kullanıcısına yanıt
    sağol hocam şimdilik olmuyor 2-3 aydır en azından. eğer olursa dediğinizi yaparım. size ne kadar masraf açmıştı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bazzzingaaa -- 14 Aralık 2016; 19:57:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bazzzingaaa

sağol hocam şimdilik olmuyor 2-3 aydır en azından. eğer olursa dediğinizi yaparım. size ne kadar masraf açmıştı?

45 liraya malzemeyi aldım (sağ abs sensörü)

Işçilik içinde 30 lira verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wüstenkönig

Aynı araçtan bendede var, 4,5 yıldır kullanıyorum. Ve yorum yazma gereği duydum.

Arıza yaptığı zaman ustasını bulup arızayı giderdim. Ama bir sorun olduğu zaman senin kadar rahat olmadım.

Yaşam tarzınız bence uygun değil, inşallah yeni alacağınız araçta bir sorun olmaz.

Merhabalar.Sorun duzelmezse ne yapmami beklersiniz acaba ? Ya da siz sorun yasadiginiz bir sey duzelmiyorsa ya da cok asiri bir ucret cikiyorsa ne yaparsiniz ? Rahatliktan değil mecburiyetten deseniz anlarim.Kalos iyi ama benim aracim arizali cikti ve kac kere yolda birakti gerektiginden fazla masrafim cikti ama bunlar tabi onemli degil yasam tarzimiz sanirim.

• quote:

Aynı sorundan müzdariptim, yalnız bende çok kişi binince değil özellikle kış aylarında ve hava soğukken o gıcırtı çıkıyordu. Araç az ısınınca ses kesiliyordu. Ben direksiyonu sadece sola çevirince değil, sağdada vardı.

Sonuç olarak amortisör takozları değişti. Çiftini 40 liraya aldım. Değiştirildi, sorunum düzeldi.

yorum için teşekkürler.... amortisör takozları için bana 200 TL fiyat biçildi bu nedenle biraz pahalı geldi. Birkaç yorumda wd-40 sıkın demişlerdi... onu denedim ses azaldı ancak takozları değiştirmeyi düşünüyorum. Araç ilk aracım olduğu ve bu konularda tecrübesiz olduğumdan dolayı kazıklanmaktan korkuyorum. Siz takozları nereden aldınız sakıncası yoksa paylaşır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: oznugurlu

quote:

yorum için teşekkürler.... amortisör takozları için bana 200 TL fiyat biçildi bu nedenle biraz pahalı geldi. Birkaç yorumda wd-40 sıkın demişlerdi... onu denedim ses azaldı ancak takozları değiştirmeyi düşünüyorum. Araç ilk aracım olduğu ve bu konularda tecrübesiz olduğumdan dolayı kazıklanmaktan korkuyorum. Siz takozları nereden aldınız sakıncası yoksa paylaşır mısınız?

200 tl bayaa abartılı bir rakammış.

Paylaşırım tabiki, ben yedek parça ve bakım içim gerekli olan malzemeleri sürekli bu kişiyle irtibatlaşırım. Eğer Ankara'da olursam direk elden, başka şehirde olursam kargo ile alırım.

Siz hangi şehirdesiniz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: kahrama_357

quote:

Merhabalar.Sorun duzelmezse ne yapmami beklersiniz acaba ? Ya da siz sorun yasadiginiz bir sey duzelmiyorsa ya da cok asiri bir ucret cikiyorsa ne yaparsiniz ? Rahatliktan değil mecburiyetten deseniz anlarim.Kalos iyi ama benim aracim arizali cikti ve kac kere yolda birakti gerektiginden fazla masrafim cikti ama bunlar tabi onemli degil yasam tarzimiz sanirim.

Arızalı arabayı satacaksın, alan kişi çok sevinecek ama kısa bir süre sonra hevesi kursağında kalacak. Arkandan beddua edecek filan..

Çok şükür benim aracım kendi hatam (akü lambası yandığı halde arabayı kullandım) dışında beni yolda bırakmadı. O yüzden sizinle aynı kaderi paylaşamayacağım.

Aracımda arıza vardı, ve sonuç olarak direk aklımıza gelen şey sanayide ustaya göstermektir. Ve bende bu arızam için öyle yaptım. Bulunduğum yer 150 bin nüfusa sahip küçük bir yer olduğu için anlayacaklarını pek düşünmedim, ama gittim. Sonuç olarak çözemedi. Başka ustaya gittim çözemedi. En son gözümü kararttım Bursa'ya yetkili servise gittim. Bi sürü parça değiştirdiler, ne tesadüftür ki onlarda çözemedi. Neyse dedim para vermeden çıktım servisten. Bir gün yolum Ankara'ya düştü. Oradada yetkili servise gittim. Sonuç yine çözülmedi. Bende senin gibi yakacam bu arabayı, binmeyeceğim bi daha vs vs bi sürü laf ettim. Servisten çıkıp ailemin yanına giderken sanayide küçücük bir Opel yazısı gördüm, hiç ümitlenmeden usta ile konuştum. O da birkaç parçaya baktı, bunun normal olarak bir sorunu yok, lpg ile ilgili bir sorunu var dedi. Bak buradan Ostim'e gideceğim emin misin dedim, kesinlikle dedi. Güvendim gittim lpg yetkili servisine. Elemanlar 15 dakikada sorunu hallettiler. İş bitince enson ki ustaya gittim, muhabbet ettik beni bundertten kurtardığı için birazda sadaka verip dükkandan ayrıldım. O günden beri aracım arıza yapmadı. Arızayıda yazayım, belki bir başkasınında başına gelir. Araç ilk çalıştırmada benzinden lpg ye geçene kadar 3 silindir veya daha aşağısında çalışıyordu, ve düzgün vaziyette gitmiyordu. Isınıp lpg ye geçince sorun kalmıyordu. Benzinde iken sorun olduğu için herkes bu arızaya benzin enjektörü der bu ama bununla alakası olmayan bir yerden çıktı. Lpg beyninden çıkan kabloların arasında diyot denilen malzemeden varmış ve yanmış. Görevini tam olarak yapmadığı için yani ustanın dediği kadarıyla araç lpg mi yakacağım benzin mi yakacağım diye kararsız kaldığı için tekliyormuş.

Bunu neden yazdım, konunun ana metnini söyleyeyim; "Yapılamayan arıza yoktur, yapamayan / anlamayan usta vardır."

Yolda kalmak olayıda tamamen sizinle ilgilidir, araçta büyük arıza varsa uzun süreli kullanmazsın. Sana tavsiyem başka ustalarada göster aracını. Gerekirse başka şehire git. Hayırlı geceler.

• Wüstenkönig W kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim lakin beni sen arizali arac satacagimi ve alan kisiye oyle verecegimi yani kandiracagimi dusunmusun oyle birsey olamaz.Gereken herseyi yaptirdim ugrasiyorumsa daha.elhamdulillah hile hurdayla isimiz olmaz cok sukur.Tavsiyelerin icin tesekkir ederim.Hayirli geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kahrama_357

Tesekkur ederim lakin beni sen arizali arac satacagimi ve alan kisiye oyle verecegimi yani kandiracagimi dusunmusun oyle birsey olamaz.Gereken herseyi yaptirdim ugrasiyorumsa daha.elhamdulillah hile hurdayla isimiz olmaz cok sukur.Tavsiyelerin icin tesekkir ederim.Hayirli geceler.

👍 Eğer bilgi verip piyasasındanda ucuza satacaksan haklısın, neyse konuyu uzatmayalım.

• Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    Meraba. Bende 1.2 se kalos dusunuyorum fiyatlari uygun oldugu icin memnunmusunuz aractan. Soylendigi kadar abartimi yakiti

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.