Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 [Ana Konu - Kullanıcılar Klubü] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
41
Favori
71.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S note özelliğini kullanırken el yazısını bilgisayar karakterine dönüştürüyoruz ya ben orada Matemetiksel ifadeleri de kullanmak istiyorum integral olsun x üzeri 3 olsun karekök olsun. nasıl yapacağız bilen var mı acaba ?
  • Arkadaşlar note 10.1 alacaktım ki bu note 12.2 pro yu gördüm,,,
    Aklım karıştı biraz açıkçası,,,
    Ben ders notları almak için alacağım,,,
    Taşıma sorunum olmayacak,,,Tablet iş yerimde duracak,iş yerimde çalışacağım derslere,,,
    Tavsiyeniz nedir,,,
    Memnunmusunuz 12.2 pro dan,,,
  • ben şahsen kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok ama oyun oynamayı düşünme (zaten 12 inç) birde bana has bir durum herhalde banzen video izlerken ekran sıkıntı çıkarıyor çizik çizik olabiliyo yada gidip gelebiliyor ama yeniden başlatınca geçiyor haberin olusun
  • Teşekkürler hocam,,,
    Oyun için düşünmüyorum,,,
    Almamdaki sebep spen olayı,,, KPSS için notlar yazmak için,,,
    10.1 2014 edition ile kararsız kaldım,,,
    Fazla fiyat farkı yok ikisi arasında,,,
    Videoda çizgi sorununu bi kaç yerde daha okumuştum,,,
    Kronik bi sorun heralde bazılarında,,,
  • Alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.. Ben kullanıyorum ve gayet memnunum... Bu video olayı da muhtemelen android lollipop geldiğinde düzelir diye düşünüyorum...
  • Teknosa dan siparişimi verdim bakalım P902 3G li modelini,,,
    Note 10.1 Edition alacaktım fakat o konu başlığındaki arkadaşlardan olumlu yorum alamadım,,,
    İnşallah tercihim güzel olmuştur...
  • Kalemle notunu yaz.sonra seçme aracıyla (orda bulut şeklindeki gibi olan) yazdıgın yeri seç. çıkan menude formule dönüştür de bu kadar. istediğin yere de taşıyabilirsin sonra istersen.
  • Kaç saatte full şarj oluyor arkadaşlar. Benim cihaz kendi şarj aletiyle akşam 8den beri takılı. Ara sıra bişeyler çiziyorum fazla dikkat etmedim kullanırken bu daha 2. şarjı. Saat şu an 23:40 ve %91de. Fulleyemedi...
  • Ukraynadan tablet almayı düşünüyorum. Air 2 Note pro ve Tab s 10.5 arasında kaldım. Sizce hangisini alıyım. Objektif bir kıyas yaparsanız sevinirim. Genelde oyun oynamayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdi mert

Ukraynadan tablet almayı düşünüyorum. Air 2 Note pro ve Tab s 10.5 arasında kaldım. Sizce hangisini alıyım. Objektif bir kıyas yaparsanız sevinirim. Genelde oyun oynamayı düşünüyorum

oyun için kullanacaksan tabiki air 2.
  • siparişi dün verdim, bir iki saate elimde olacak tablet. yurtiçi kargo bugün yamuk yaptı normalde hepsiburadadan aldığım ürünler sabah 9 da elimde olurdu saat 2 ye kadar sarktı bugün.
  • arkadaşlar bu tablet harika ya.
    donanımı biraz eski galaxy note 3 seviyesinde falan yani 1 jenerasyon geride, ancak tahmin ettiğimden daha hızlı, daha önce kullandığım android cihazlar da hızlıydı ama uygulamalarımı yüklediğimde mafoluyorlardı bunda hiç öyle bir sorun olmadı.

ancak, medya tüketim için her ne kadar über bir ekran sunsa da, facebook uygulaması bile düzgün çalışmıyor android tabletlerde, ona göre tercih etmeli alacaklar, s pen varken süper üretken güzel lbir tablet, ama s pen o kadar da öneml ibir şey değilse hiç bir numarası kalmaz. ben öncelikle ders notu tutmak amacı ile aldım, bu amaç ile ipad alsam çok başım ağrırsı spen i tutmuyor, windows tabletlerde bile bu kadar iyi değil inanın. çok düzgün çalışıyor kenar köşe demiyor,

samsungun kendi uygulamaları çok iyi ancak daha iyi alternatifler var, not almak için örneğin onenote kullanıyorum, ana sayfa olarak tsh shell kullanıyorum, ama takvim uygulamasını (s planlayıcı) baya sevdim.

saf android dışında bir arayüz kullanmamıştım açıkçası samsungun uygulamaları android uygulamalarından çok daha iyiymiş, takviminden rehberine ki bir kısmı windowsdan bile daha iyi

samsung bu tablete sadece windows rt bile yükleyip kendi servisleri ile beraber satsaymış çok büyük bir yardımı dokunurmuş bence piyasaya,

şöyle söyleyim, gps dahi yok bazı tabletlerde, normalde işin eğlence kısmına pek takılmadığımdan windows tablet kullanmazdım ama donanım, servis olarak samsungun şu tabletine yetişecekleri vakte kadar kusura bakmasından samsung en iyi tableti yapmış... hala microsoft servislerini kullanıyorum ve microsoft servisleri dahi android tablette windows tablettekinden iyi çalışıyor. bir yandan canım sıkılıyor windows tablet üreticilerine ama sonuç olarak bu tablete gelirsek dört dörtlük alet,

kılıfınıda sipariş ettim bugün, şu linkte
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-galaxy-note-pro-12-2-p900-p901bookcaver-127479131?urvid=16843737

köşeleri tutuyor, kapağı var, birde stand olarak kullanılabiliyor, ayrıca kapağı alt taraftan bağlı olduğu için orijinal kılıf gibi aptal durmuyor.
    hah lafı gelmişken onuda söyleyim, orijinal 159tl lik kılıfın ek yeri tabletin üzerinde, yani tabletin kamerasını kullanmanız için kitap gibi açmanız 25" lik bir aleti tutuyormuş gibi tutmanız gerekiyor... samsung o kılıf işini çok berbat etmiş, kesinlikle tavsiye etmem. kamera neye lazım olacak diyenler var bu arada, döküman, yazı tahtası fotoğraflama olarak kullanıyorum ben ve bunu gayette beğendim. lumia 1520 min ynaına yetişemez kalite olarak ama shutter speed inanılmaz hızlı tuşa basınca çekiyor hemen ve kalitesi iyi, flash falanda var çözünürlüğüde a4 kağıtlar için gayet yeterli, scanner uygulamalarından biri ile çatır çatır pdf haline getirebilirsiniz dökümanlarınızı.

ön kamera açısı lumia 1520 den birazıck daha dar gibi geldi, daha iyi olsa iyi olurdu aslında ama yinede güzel, skype vs, için yeterli ama sanırım ben 1520 yi kullanırım öyle şeyler için herhalde.
    bu arada kendi klavyesi çok iyi, swype satın almıştım diğerlerinide denedim bunu daha çok beğendim, sayıların olması baya hoş, birde tam ekran kullanmıyorum küçülttüm kalemle tek elle swype şeklinde kullanıyorum gerektiğinde,

bu arada kenarındaki plastik note 3 deki gibi plastiğim ben kalitesizim diye bağırmıyor hani metal deseler biraz zor anlardım, özısısı yüksek metal gibi soğuk değil sadece yoksa görüntü olarak tutmuş, rahatsız olmadım görünüşünden, ki estetiğe takılırım normalde. b,rde beyar rengini aldım siyah gibi arka tarafı leke olmuyor dokununca,

film falan izleyemedim henüz, bir kaç tane basit oyun denedim plague inc veya solar gibi tablette süper zevkli olan oyunlar, ve süper zevklide oldular şimdi

deneyimlerim arttıkça yazarım buraya öğrenci olanlar sınava çalışanlar vs falan varsa hiç başka tablete bakmasınlar ama başka postta söyledim yine söyleyim, ya evde tablet bulunsun face gireriz diyenler de koşarak kaçsın, ben şahsen browser dan giriyorum face e, uygulama çok kötü,( ha ama browser da baya iyiymiş) twitter tablete özelleştirmiş uygulamasını flickr falan iyi, instagram sa dönmüyor bile tableti dik tutmak gerekiyor o yüzden o direkt çöpe gitti. demem o ki özel bir amaç için almıyorsanız almayın, muhtemelen bir ipad ile hatta windows tabletlerle bile daha çok rahat edersiniz. windows tabletlerde bile instagram için vine için öyle 3rd party uygulamalar varki android uygulamasını aramazsınız bile, face ise zaten kendi tablet arayüzlü uygulamasını koydu oraya. bu androidin tablet ayağı uygulama konusundan biraz sıkıntılı o yüzden diyerek bu postu bitireyim,
    sevgiler

• Bu tabletin sahipleri çok şanslı. Öncelikle herkese hayırlı ve mübarek olsun demek istiyorum.

Tablet almakla kalmıyor tabi, yanında onu bunu şunu da alalım derken magazadan bi iki yüz lira daha kendinize sokmak istemezsiniz ama başka çare yok gibi diye de düşünmeyin.
    Türkiyedeki esnaflar kızabilir biraz ama çok uzun zamandır alışverişlerimi ebay üzerinden yapıyorum. Eh, haliyle 1 dolarlık kabloya Vatanda 25 TL vermek de ayrı bi kepazelik... Bu vatan'ın suçu mu yoksa alıcılar olarak bizim suçumuz mu onu da sorgulamak lazım... Gittigidiyor da ebay'in ancak ordaki gibi ucuz değil. Şimdi, bi kaç gün önce sipariş verdiğim ürünlerin listesini buraya da ekliyorum. İhtiyacı olanlar benzerlerini alabilirler.

1-http://www.ebay.com/itm/291153479763?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=590303961426&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT tarzında bir ürün. Sakın magazadan 80-100 lira bayılıp da ek olarak tabi kılıf şart diye kendinizi maddi yonden zorlamayın. aynısından alabilir, ya da kendinize göre bi ürün seçebilirsiniz. Seçerken mumkunse mıknatıs kullanılmadığından emin olmanızı tavsiye ederim.

2-http://www.ebay.com/itm/171248461068?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT tarz ürünlerden bi kaç tane isteyebilirsin. Veri aktarımı ve bilgisayardan şarj konusunda yanında bulunmasında fayda var. Sadece 1 tane şarj kablosu yeterli olmuyor. Aynı zamanda Note 3 kullanıcı olduğum için, arabada 1 adet, çantada, işyerinde, evde bikaç tane derken koleksiyon oldu resmen :)

3-http://www.ebay.com/itm/131324941325?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT şeklinde bi aparat yardımı ile görüntüyü direk bilgisayara, televizyona vs. aktarabiliyorsun. Sunumlarda, ya da çizimini yaparken tv den seyretmek kadar güzel bişey olmadıgını belirtmem lazım :)) Bu duyguyu 8 tl karşılığında yaşayın derim.

4-http://www.ebay.com/itm/351209287582?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT bu kabloyu kullanarak da her türlü flash diskten ya da harici (adaptörlü versiyonlar) disklerden veri transferi yapabilirsiniz.

5-http://www.ebay.com/itm/Kingston-DTDUO3-32GB-OTG-Dual-USB-3-0-Flash-Drive-for-Android-smartphone-tablet-/351225245944?pt=US_USB_Flash_Drives&hash=item51c6a7f0f8 şeklinde DUAL FLASH DRIVE adı ile satılan türkiyede (32 gb 55 tl gibi) ürün alabilirsiniz; telefonda ya da tablette yaptıgınız bi tasarımı ya da yüklü dosyaları hiç bir kablo kullanmadan alabilir, yanındaki bilgisayara atabilirsiniz.
     Samsung Galaxy Note Pro 12.2 [Ana Konu - Kullanıcılar Klubü] Samsung Galaxy Note Pro 12.2 [Ana Konu - Kullanıcılar Klubü] Samsung Galaxy Note Pro 12.2 [Ana Konu - Kullanıcılar Klubü] Samsung Galaxy Note Pro 12.2 [Ana Konu - Kullanıcılar Klubü] Samsung Galaxy Note Pro 12.2 [Ana Konu - Kullanıcılar Klubü]

• mmaok M kullanıcısına yanıt
    ebay vs gittigidiyor un esprisi şu
    eğer ebay den premium shipping istersen, gittigidiyordan pahalıya geliyor,
    yani bugün sipariş vereyim ertesi gün gelsin dersen gittigidiyor en iyisi, ebay çok ucuz ama 1 ay sürüyor kargo.
    aciliyeti olmayan şeyleri ebay den alıyorum o yüzden, ama tableti aldım çoktan, 1 ay kılıf bekleyemem dedim o yüzden 30tl yerine 50tl verdim gittigidiyordan aldım ptesi günü gelecek.

ama mesela şu otg mhl kabloları falan ebay den alınabilir sağolun linkler için bir an aklımdan çıkmış mhl kablosu için ebay e bakmamıştım :D
  • ya çok ilginç bir şey buldum
    http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-OTG-SD-TF-Card-Reader-MHL-To-HDMI-HDTV-For-Samsung-S3-S4-S5-Note-2-3-/251604742937?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item3a94cfb319

hem otg hem kart okuyucu hem mhl hem şarj girişi tek çevirici üzerinde.
    ancak birden fazlasını aynı anda kullanmak için şarj etmek gerekiyormuş muhtemelen otg ile mhl nin voltajını aynı anda veremez tablet o yüzdendir.
    10 dolar sadece. biraz araştırayım ben bunu satın alacağım (bedava kargo, 26tl civarı)
    türkiyede gittigidiyorda 60tl ye satıyorlar

• voltajda problem yok aslında, tek çıkışlı hdmi bile olsa bu takviye şarjı ekliyorlar. Sonuçta Note3 ten ya da tabletten film açtın ya da sunum açtın bi iki saat öyle takılacaksın, cihazın şarjını bitirmemek için cihaz şarj ediliyor arada. Tek espirisi o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmaok

voltajda problem yok aslında, tek çıkışlı hdmi bile olsa bu takviye şarjı ekliyorlar. Sonuçta Note3 ten ya da tabletten film açtın ya da sunum açtın bi iki saat öyle takılacaksın, cihazın şarjını bitirmemek için cihaz şarj ediliyor arada. Tek espirisi o.

onla ilgili değil eski versiyonda yetmediğinden olmuyormuş. son jenerasyon mhl kablolarına external güç gerekmiyor... ama aynı anca hem mhl hem otg olarak kullanacaksan yine gerekiyor.
  • tabletle ilk problemimle karşılaştım...
    windows 8 ve üstü bilgisayar ile bağlantı sorunu yaşayan oldu mu burada?
    kendi usb kablosunu takıyorum bilgisayarla tablet arasına, sürücüler falan yüklü herşey tamam ama bilgisayarım da çıkmıyor dosya aktarımı yapamıyorum.
    mtp ile windows 8 arasında bir problem varmış yanlız herkesin sorunu çözülmüş benimki çözülmedi internetten bir sürü fix denedim olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

tabletle ilk problemimle karşılaştım...
    windows 8 ve üstü bilgisayar ile baĞ?lantı sorunu yaşayan oldu mu burada?
    kendi usb kablosunu takıyorum bilgisayarla tablet arasına, sürücüler falan yüklü herşey tamam ama bilgisayarım da çıkmıyor dosya aktarımı yapamıyorum.
    mtp ile windows 8 arasında bir problem varmış yanlız herkesin sorunu çözülmüş benimki çözülmedi internetten bir sürü fix denedim olmadı

4 gün oldu alalı hiç takmamıştım. Senin bu yazıyı okuyunca merak ettim. Taktım, direk tanıdı. Herhangi bir şey kurmadım, beklemedim, direk açtı. Bilgin olsun.

windows 8 kullanıyorum. 64 bit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmaok

quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

tabletle ilk problemimle karşılaştım...
    windows 8 ve üstü bilgisayar ile baĞ?lantı sorunu yaşayan oldu mu burada?

4 gün oldu alalı hiç takmamıştım. Senin bu yazıyı okuyunca merak ettim. Taktım, direk tanıdı. Herhangi bir şey kurmadım, beklemedim, direk açtı. Bilgin olsun.

windows 8 kullanıyorum. 64 bit.

4 gün olunca bir daha deneyim bari belki şansıma çalışır :D
    söylediğin için sağol bu arada win8.1 mi 8 mi bilgisayar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eofdred -- 17 Kasım 2014; 0:32:39 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.