Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar lg 1447 ile bosch was24763 arasında kaldım.kalite ve performans olarak tercihimi ne yönde yapmalıyım.bosch tercih etme sebebim yük sensörü+bosch . lg hakkında hiç bilgim yoktu taki bu forum sitesine katılana kadar.şuan çok kararsızım yardım bekliyorum sağ olun
  • quote:

internetten almakla bayiden almak arasında bir fark varmıdır. internetteki firmalara güven olurmu bu konuda. fatura vb. garanti kapsamı normal almış gibi mi oluyor.yük miktarı otomatiği varmı profilolarda(yük sensörü böyle bir model var mı).bosch ile profilo arasında kararsız kaldım.

ben hem ucuzluğundan hemde taksit avantajı olduğundan internetten aldım. HızlıAl tedarikçiye bildiriyor tedarikçi size yolluyor ve kurulum esnasında Profilo servisi garantiyi onaylıyor ve garanti başlamış olur.
    bizimkinde etiket üstünde "Dengesiz yük kontrolü, miktar otomatiği" yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim_bayramoglu

quote:

internetten almakla bayiden almak arasında bir fark varmıdır. internetteki firmalara güven olurmu bu konuda. fatura vb. garanti kapsamı normal almış gibi mi oluyor.yük miktarı otomatiği varmı profilolarda(yük sensörü böyle bir model var mı).bosch ile profilo arasında kararsız kaldım.

ben hem ucuzluğundan hemde taksit avantajı olduğundan internetten aldım. HızlıAl tedarikçiye bildiriyor tedarikçi size yolluyor ve kurulum esnasında Profilo servisi garantiyi onaylıyor ve garanti başlamış olur.

bu özellik çamaşır kg'na göremi su ve elektrik kullanıyor.3 kg kullanmak ile 7 kg çamaşır kullanırken aynı tüketimi mi yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: markuswar

quote:

quote:

bu özellik çamaşır kg'na göremi su ve elektrik kullanıyor.3 kg kullanmak ile 7 kg çamaşır kullanırken aynı tüketimi mi yapıyor.

Miktar Otomatiği ile Yük sensörü farklıdır.
    Miktar Otomatiğinde;makine belli bir seviyeye kadar su alır ve yıkamaya başlar daha sonra çamaşırlar ıslanınca su belli bir seviyeye düşer ve makine yeniden su alır, özelliklede yorgan-battaniye gibi büyük hacimli çamaşırlarda bu su alımı 3-4 kere tekrarlayabilir.
    Yük Sensörü ise;Koyduğunuz çamaşırın yüküne göre su alır ne kadar yük varsa o kadar su alır.

• Orijinalden alıntı: gökoş

Miktar Otomatiğinde;makine belli bir seviyeye kadar su alır ve yıkamaya başlar daha sonra çamaşırlar ıslanınca su belli bir seviyeye düşer ve makine yeniden su alır, özelliklede yorgan-battaniye gibi büyük hacimli çamaşırlarda bu su alımı 3-4 kere tekrarlayabilir.
    Yük Sensörü ise;Koyduğunuz çamaşırın yüküne göre su alır ne kadar yük varsa o kadar su alır.

ben şunu öğrenmek istiyorum: ben iki kişi kullanacağım çamaşır makinesini. yorgan ve battaniye içim 8 kg lıkolsun istiyorum.madem iki kişi kullanacaksam fazla çamaşır olmaz .o zaman makine içinde 8 kg varmış gibi çalışsın istemiyorum.3 kg çamaşır varsa 3 kglık çamaşıra göre su kullansınve 3kglık elektrik tüketimi yapsın istiyorum. bunun için de aklıma sensörlü makineler geldi.buraya kadar yanlış bir bilgim varsa yardımcı olun.

benim istediğim şekilde hangi makineler modeller mevcut önce bunu belirlemek istiyorum. ona göre de bir fiyat aralığı belirlemeyi düşünüyorum. şuan aklıma bosch was20763 modeli uydu bu fiyatı 1688 tl. bir yardımcı olursanız memnun olurum

• Orijinalden alıntı: markuswar

Orijinalden alıntı: gökoş

ben şunu öğrenmek istiyorum: ben iki kişi kullanacağım çamaşır makinesini. yorgan ve battaniye içim 8 kg lık olsun istiyorum.madem iki kişi kullanacaksam fazla çamaşır olmaz .o zaman makine içinde 8 kg varmış gibi çalışsın istemiyorum.3 kg çamaşır varsa 3 kglık çamaşıra göre su kullansınve 3kglık elektrik tüketimi yapsın istiyorum. bunun için de aklıma sensörlü makineler geldi.buraya kadar yanlış bir bilgim varsa yardımcı olun.

benim istediğim şekilde hangi makineler modeller mevcut önce bunu belirlemek istiyorum. ona göre de bir fiyat aralığı belirlemeyi düşünüyorum. şuan aklıma bosch was20763 modeli uydu bu fiyatı 1688 tl. bir yardımcı olursanız memnun olurum

Dediğim gibi yük sensörlü makineler sizin için daha uygun, Bosch WAS ve Siemens WMS serilerinden aynen dediğiniz özellik mevcuttur.1000 devir olan modellere bakın derim ancak son rakamın 3 olmasına dikkat edin çünkü sonu 3 ile biten modellerde darbe emici kasa özel motor vs. özellikleri vardır. Sizin için en uygun model Bosch; WAS20763TR ve Siemens WM14S763TR modelleridir Siemens biraz pahalı 1900TL Bosch ise 1688TL. Seçim size kalmış ancak ben yinede Siemens Öneririm..

• Yük sensörü açıklanan şekilde değildir.

Gökoş beyin bahsettiği iki tanım da miktar otomatiğidir.

Miktar otomatiğinde makine çamaşır cinsi ve miktarına göre su alımına karar verir. Su tüketimi değişince elektrik tüketimi ve program süresinde de değişmeler(tasarruf) olur.

Yük sensörünün ise tüketimle bir bağlantısı yoktur. Yük sensörü sadece ne kadar çamaşır doldurduğunuzu görmek ve bu doldurma oranına göre deterjan dozajı tavsiyesi almanız içindir. Makinenin içi boşken program seçersiniz ve yük sensörü ekranda görünür. Doldurduğunuz çamaşır ekrandan gösterilir ve buna bağlı olarak deterjan oranı tavsiye edilir. Makineyi çalıştırdığınız an ise miktar otomatiği devreye girer, yük sensörü kapanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Yük sensörü açıklanan şekilde değildir.

Miktar otomatiğinde makine çamaşır cinsi ve miktarına göre su alımına karar verir. Su tüketimi değişince elektrik tüketimi ve program süresinde de değişmeler(tasarruf) olur.

Yük sensörünün ise tüketimle bir bağlantısı yoktur. Yük sensörü sadece ne kadar çamaşır doldurduğunuzu görmek ve bu doldurma oranına göre deterjan dozajı tavsiyesi almanız içindir. Makinenin içi boşken program seçersiniz ve yük sensörü ekranda görünür. Doldurduğunuz çamaşır ekrandan gösterilir ve buna bağlı olarak deterjan oranı tavsiye edilir. Makineyi çalıştırdığınız an ise miktar otomatiği devreye girer, yük sensörü kapanır.

pekala
    1 bosch ve siemensler tüm 8kg lıklrda miktar otomatiği var mı
    2 1500 e kadar 8kg lık bir makine markasının ismini söylermisiniz.

• quote:

quote:

pekala

Benim demek istediğim, yük sensörü olan çamaşır makineleri koyduğunuz çamaşırın yüküne göre su ve elektrik harcar.
    1-)6 ve 7kg lık makinelerde miktar otomatiği
    2-)8kg lık makinelerde yük sensörü ve çamaşır yüküne göre su ve elektrik harcama vardır yani birdeyişle 8 kglık makinelerde 6 ve 7kg lıklardaki miktar otomatiğinin gelişmiş versiyonu vardır, siz koyduğunuz çamaşırın yükünü ekrandan görebilirsiniz, deterjan dozaj tavsiyesi ile daha doğru miktarda deterjan koymanızı kolaylaştırır ayrıca koyduğunuz çamaşırın yüküne göre su alımı yaparak gereksiz su ve enerji harcanmasını önler.Böyle bir makine istiyorsanız Bosch ve Siemens 763 serisi modellerinden alın derim buna benzer olan Arçelik 8128H modelini öneririm normal programlardan hariç Tam otomatik program ve Otomatik yoğun-Otomatik Normal/Eco ve Otomatik Narin programları vardır otomatik programlarda aynı Bosch-Siemens Miktar Otomatiği ve Yük sensörü gibi çamaşırın yüküne göre su alımı yapar ayrıca kir sensörü ile sıcaklığı otomatik ayarlar özelliklede hassas çamaşırların zarar görmemesi için bazı sınırlamaları var
    Auto Programı;Normal Kirlilikte, Pamuklu-Sentetik veya karışık çamaşırlara 30'C ile 60'C arası otomatik yıkama yapar su sensörü ile durulama sayısı ve su seviyesine otomatik karar verir sıkma devri ise 800-1200 devir arası otomatiktir.
    Otomatik Yoğun;Beyazlar ve Renkliler için otomatik program, Ön yıkamayı kendisi otomatik yapar, yıkama sıcaklığı ise kirliliğe göre 50'C ile 90'C arasındadır.
    Otomatik Normal/eco;Sentetikler ve Renkliler için otomatik program, Ön yıkamayı kendisi otomatik yapar, yıkama sıcaklığı ise 30'C ile 60'C arasındadır.
    Otomatik Narin;Narin-Hassas ve Perdeler için otomatik program, Ön yıkamayı otomatik yapar, yıkama sıcaklığı Soğuk-40'C arasındadır.Perdeler çok köpürdüğünden ve durulamayı otomatik yaptığından perdelerde durulama sayısı genellikle 4 veya 5 oluyor.
    Ayrıca makine program süresini-sıcaklığı-harcadığı su ve elektriği-sıkma devrini-durulama sayısını-su seviyesini otomatik ayarladığından tüm bu ayarlamaları bilginiz olsun diye makine ekranda gösterir. Fiyatı ise İnternette 1500-1600TL arası değişmektedir. Bayilerde ise 1650TL civarıdır.Kısacası Arçeliğinkide güzel seçim sizin ancak ben yinede Bosch alın derim çünkü Arçeliğin makinelerinin gerek yıkama gerek su boşaltma gerek sıkma ses seviyesi oldukça yüksektir ve dengesiz yük kontrolü bir gariptir yani arada bir evinizden helikopter kalkabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

quote:

pekala

Benim demek istediğim, yük sensörü olan çamaşır makineleri koyduğunuz çamaşırın yüküne göre su ve elektrik harcar.
    1-)6 ve 7kg lık makinelerde miktar otomatiği
    2-)8kg lık makinelerde yük sensörü ve çamaşır yüküne göre su ve elektrik harcama vardır yani birdeyişle 8 kglık makinelerde 6 ve 7kg lıklardaki miktar otomatiğinin gelişmiş versiyonu vardır, siz koyduğunuz çamaşırın yükünü ekrandan görebilirsiniz, deterjan dozaj tavsiyesi ile daha doğru miktarda deterjan koymanızı kolaylaştırır ayrıca koyduğunuz çamaşırın yüküne göre su alımı yaparak gereksiz su ve enerji harcanmasını önler.Böyle bir makine istiyorsanız Bosch ve Siemens 763 serisi modellerinden alın derim buna benzer olan Arçelik 8128H modelini öneririm normal programlardan hariç Tam otomatik program ve Otomatik yoğun-Otomatik Normal/Eco ve Otomatik Narin programları vardır otomatik programlarda aynı Bosch-Siemens Miktar Otomatiği ve Yük sensörü gibi çamaşırın yüküne göre su alımı yapar ayrıca kir sensörü ile sıcaklığı otomatik ayarlar özelliklede hassas çamaşırların zarar görmemesi için bazı sınırlamaları var
    Auto Programı;Normal Kirlilikte, Pamuklu-Sentetik veya karışık çamaşırlara 30'C ile 60'C arası otomatik yıkama yapar su sensörü ile durulama sayısı ve su seviyesine otomatik karar verir sıkma devri ise 800-1200 devir arası otomatiktir.
    Otomatik Yoğun;Beyazlar ve Renkliler için otomatik program, Ön yıkamayı kendisi otomatik yapar, yıkama sıcaklığı ise kirliliğe göre 50'C ile 90'C arasındadır.
    Otomatik Normal/eco;Sentetikler ve Renkliler için otomatik program, Ön yıkamayı kendisi otomatik yapar, yıkama sıcaklığı ise 30'C ile 60'C arasındadır.
    Otomatik Narin;Narin-Hassas ve Perdeler için otomatik program, Ön yıkamayı otomatik yapar, yıkama sıcaklığı Soğuk-40'C arasındadır.Perdeler çok köpürdüğünden ve durulamayı otomatik yaptığından perdelerde durulama sayısı genellikle 4 veya 5 oluyor.
    Ayrıca makine program süresini-sıcaklığı-harcadığı su ve elektriği-sıkma devrini-durulama sayısını-su seviyesini otomatik ayarladığından tüm bu ayarlamaları bilginiz olsun diye makine ekranda gösterir. Fiyatı ise İnternette 1500-1600TL arası değişmektedir. Bayilerde ise 1650TL civarıdır.Kısacası Arçeliğinkide güzel seçim sizin ancak ben yinede Bosch alın derim çünkü Arçeliğin makinelerinin gerek yıkama gerek su boşaltma gerek sıkma ses seviyesi oldukça yüksektir ve dengesiz yük kontrolü bir gariptir yani arada bir evinizden helikopter kalkabilir..

çok teşekkür ederim.
    WAE 24463 TR veya siemens WM10P360TR sizce hangi model daha uygun olur
    birde profilonun 1000 str ve ptr 8 kg lık modelleri var. bu üçü arasında nasıl bir tercih yapabilirim yardımcı olurmusunuz

• Siemens WM10P360TR, Bosch WAP20360TR ile Profilo CM1000PTR tamamen aynı cihazlardır.

Bütçeniz 950TL civarındaysa Profilo CM1000PTR düşünülebilir.

1150TL civarı vermeniz mümkünse bu modeller yerine kesinlikle LG F1247TD modelini öneririm.

WAE24463TR pek fiyat/performans modelidir diyemeyiz.
  • Sayın candogan bey, bizim bölgede sular anormal kireçli. Sadece çamaşır/bulaşık vs kullanılıyor.

Evde eski Arçelik 2200 efsane makine var :) Kireçten şu ana kadar birşey olmadı.

Yeni makine alırsak, cihaz tiplerine göre kirece daha dayanıklı bir model seçimi olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Sayın candogan bey, bizim bölgede sular anormal kireçli. Sadece çamaşır/bulaşık vs kullanılıyor.

Evde eski Arçelik 2200 efsane makine var :) Kireçten şu ana kadar birşey olmadı.

Yeni makine alırsak, cihaz tiplerine göre kirece daha dayanıklı bir model seçimi olabilir mi?

Uydu bölümünden burayamı geldin panpa, vestel al süper.
  • Bizim evde siemens çamır ve bulaşık makinesi kullanılıyor.Marka seçimi bana aitti ve kesinlikle doğru bir seçimdi.Çok titiz bir ailenin üyesi olarak anneme başka bir marka makinenin dayanabileceğini hiç ama hiç sanmıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Sayın candogan bey, bizim bölgede sular anormal kireçli. Sadece çamaşır/bulaşık vs kullanılıyor.

İçini görmeden birşey olmadı denmez makinenin rezistansını açıp bir bakın derim ayrıca yeni makine alacaksanız Seramik Rezistanslı alın derim çünkü yeni makineler eski makineler kadar kirece karşı dayanıklı değiller..
  • Arkadaşta eski bir çamaşır makinesi var, sıkma yaparken makine bildiğiniz demir kesme sesi çıkartıyor Derdi ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Arkadaşta eski bir çamaşır makinesi var, sıkma yaparken makine bildiğiniz demir kesme sesi çıkartıyor Derdi ne olabilir?

O sesi biliyorum. Rulman sorunu sanırım. Eski AEG makinemizde ve 8 yıldır kullandığımız Arçelik makinede de bu sorun olmuştu. Kullandığımız makinelerin hep rulmanlarını dağıtıyoruz biz de
  • quote:

Siemens WM10P360TR, Bosch WAP20360TR ile Profilo CM1000PTR tamamen aynı cihazlardır.

Bütçeniz 950TL civarındaysa Profilo CM1000PTR düşünülebilir.

1150TL civarı vermeniz mümkünse bu modeller yerine kesinlikle LG F1247TD modelini öneririm.

WAE24463TR pek fiyat/performans modelidir diyemeyiz.

kaldığım şehirde sadece tek bir yerde lg satılıyor. fiyat olarak f 1247 td modeline 1300 tl kadar para istiyorlar. internetten sitelere pek güvenim kalmadı.
    lg yi bu kadar değerli kılan nedir. 10 yıl motor garantisi mi.lg alabilirim dediğimde çevremdekiler bosch siemens öneriyor. sebebi bilinen bir marka oluşu.

makineyi yakından gördüm. şık bir dizaynı var.ayrıca profilo 1000 ptr için en ucuz fiayt olarak 1030 peşin- 1100 e ise 10 taksit kredi kartı diyorlar.
    iki şey öğrenmek istiyorum

lg yi neden bukadar beğeniyorsunuz.

1500 tl ye kadar bütçem var.ne önerirsiniz.

• LG'nin motor teknolojisi daha iyi. Makine tambur hareketlerine daha hakim, kullanışlılık yönünden de daha iyi. Bağımsız sıcaklık ayarı seçimi yapılabiliyor.

Profilo CM1000PTR Almanya üretimi ve işçilik yönünden kaliteli bir cihazdır. Eksisi ise sıcaklık programla birlikte seçildiğinden bazı programlarda sıcaklık sınırı olması. Örneğin karışık (mix), hassas ve hızlı 15 dakika programlarında sadece 30'C seçilebiliyor. Örneğin hızlı yıkasın ama 40'C olsun daha güel temizlesin deme şansınız yok. Pamuklu ve sentetik programlarındaki sıcaklık seçimlerinde bir sıkıntı yok tabi. Bir de geleneksel fırçalı motora sahip, motor ses seviyesi normal düzeyde. Darbe emme sistemi oldukça gelişmiştir ancak motor sessizliği konusunda iddalı değildir. Bu açıdan 1150TL fiyat çıtasında LG daha ön planda, CM1000PTR de olabilir.

1500TL bütçem olsa ben Bosch WAS20461TR alırdım. Ocak ya da Şubat ayında amcamlara peşin 1350TL'ye aldım. Si de 1500 altına bulabilirsiniz.

• selam benim de bir çamaşır makinası almam gerekiyor artık, yazılanların nerdeyse hepsini okudum ve kafamda elbette birşeyler belirdi ancak lg nin şu buharlı temzileme ve buharlı tazeleme özelliği olan makinası ve bosch arasında kararsız kaldım eşimin koyu renkli pantolonları için bu buhar iyi olur diye düşünüyorum bir kere giyip çıkardığı pantolarınları yıkamaktan renkleri soluyor ama yalnış bir karar da vermek istemiyorum 1300 1400 civarlarında ne yapmalıyım? bosh dan gücüm yeten makinayımı yoksa lg nin buharla temzilik yapanımı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.