Şimdi Ara

ANDROİD DVB UYDU ALICISI YURT DIŞI DESTEK BÖLÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.101
Cevap
42
Favori
187.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: markon

Bunun adı Hotspot değil .
    Bildiğimiz AP her neyse sen haklısın diyeyim. Konu kapansın .

hotspot :
    http://www.ekinoz.com.tr/default.asp?page=newsdetails&news_id=11
    http://mikrotik-destek.com/category/mikrotik/
    http://www.safakteknoloji.com/hotspot.html
    http://www.crypttech.com/urun/101-CryptoSPOT.html
    http://www.cozumpark.com/blogs/network/archive/2011/06/26/hotspot-nedir.aspx

hotspotshield :
    http://www.hotspotshield.com/tr

@markon arkadaş ne olduğunu örnekleri ile göstermiş sn. halilyild
    Haklısınız uzatmaya gerek yok .

Şöyle anlatayım Herhangi bir laptopun wireless alıcısını .
    Evdeki bir masa üstü PC bağladığımız en ucuzundan en pahalısına kadar Wireles alıcısını .Yıllardır kullanıyoruz .
    Bu cihazların hepsini Accesspoint olarak kullanıyoruz . Hemde Ethernete ihtiyeç duymadan .

Androiddeki AP özellikleri tamamen kısıtlanmıştır .Hotspotla ilgisi yoktur.
    Laptop veya PC de adam akıllı Accesspoint ayarlarınıda yapabiliriz .

@demontara Sen biliyorum sandığın şeyleri kendine sakla.Ara sıra kullanırsın .
    Hotspottan ufak kullanım bir örneğinden .Ekran çıktısı canlı canlı .

@demontara @halilyild

• demontara kullanıcısına yanıt
    Sana AP olarak kullanamazsın diyen yok . Hotspot değil AP demekte olan var.
    Repeter Bridge benim tarzım değil arkadaşım . Amatörlere özgü .
    +Micro USB Wirelessle aslanlar gibi PC veya Laptopunu Eternet olmadan AP ye dönüştürürsün.
    ve istediğin firewall özelliğini eklersin .Bunu birde linux üzerinde yaparsan ......
  • quote:

Orijinalden alıntı: demontara

Sonuç olarak ;

Android Tabanlı Uydu Cihazlarında;
    Ethernet üzerinden aldığınız interneti, Wifi sayesinde KABLOSUZ olarak, evinizde ayrı bir CİHAZA gerek duymadan PAYLAŞTIRABİLİRSİNİZ.

Sanuç olarak :
    Paylaştıramasın diyen kim.
    Söylemimiz bu işi yapanın c90s üzerindeki AP6210 wireless kartının AP özelliğidir . Başkaca bir özellik değil .
  • programturk P kullanıcısına yanıt
    OpenELEC için
    1-sd kartı fat32 formatlıyorsun .
    2-Win32DiskImager programını çalıştırıyorsun .
    3-zipten çıkarttığın oe_vitmod_2.1.img imajı seçiyorsun .
    4-SD kartın yolunu gösteriyorsun . ve yazıyorsun . işlem bitiminde

sd kartı cihazına takarak başlatıyorsun .
    istediğin zaman kartı çıkarıp android sürüme dönebilirsin.
    OpenELEC kodi Codecleri ile android kodiye kuruluma göre daha fazladır .
  • cibril1 C kullanıcısına yanıt
    adam birilerine yağ çekse atlanta next android alın filan der hepsini kötülemez android dvbler tam olarak oturmuş değil bu su götürrmez bi gerçek ...türkiyede satılanları dahil..
  • real_agabey R kullanıcısına yanıt
    Hocam(windows 8.1 + android 4.4) bu cihazların hiçbirisinde uydu alıcısı yok .
    webden izliyorsunuz .
    Intel cipsetliler tavsiye .Biosları çok gelişmiş . uzman değilseniz bios ayarlarına dokunmamanızı tavsiye ederim.
    Windows ve android kurtarma bölümleri var .Boot ederken seçebiliyorsunuz.
    dört çekirdek 2gb /32gb dan aşağı cihaz almamanız gerek .
    windowsa kalan bölüm 17gb .yetmiyor .16 gb gibi bir sd kart ile takviye gerek.
    Ayrıca windowsun aktifleştirildiğinden emin olun .Satıcı ile muhakkak görüşün.
    Çoğu windows with bing ile geliyorlar .Şimdilik aktivasyon ve crack yok .5-6 aya belki düşer .
    Digitürk uygulamaları androidde sorunlu ve windowsda da sorun çıkarabilir .
  • The Mühendis kullanıcısına yanıt
    Android Türksat ATV vs 10 kadar kanalı açar . Kanal D HD ,Star HD vs şifreli olduğu için çözemez.

Cccam2 Android cihazlar digitürk HD kanalları çözemez.Eutalsatta SD kanallarla yetinmek zorundasın .
    Hotbird de Cccam2 bir kaç HD kanalı açabiliyor

Eutalsataki kanalları Dreambox üst modeller çözebiliyor .
  • Bilhassa Youtubede işlem yaparken CPU temp yüklersen ısının 95c kadar çıktığını görebilirsin . Problem CPU aşırı ısınıp sistemin sıkışmaya başlamasından kaynaklanıyor.
    Uydu alıcısının kapağını çıkarıp bir fan takarsan bir nebze çözüm oluyor .
    Yüksek hıza çıkarken adeta overclock yapıp CPU çok zorlamışlar .
    Çinli hırsızlar alette her yerden çalmış .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enricokenan -- 15 Ağustos 2015; 18:38:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fauconni

Sorumluluğu ben alıyorum üzerime . adamın %99.2 olumlu referansı var .. alide böylesi nadir bulunur .
    Haaa performans farkedermi 8gb olması hiçbir şey değiştirmez . 4gb sd kart 3-5 tl farkı var.
    c70s bire bir aynı anakarta quad cpu takmışlar ...Eğer rami 2gb çıkarsalardı performans oldukça artardı ..
    tuner vs aynı ..Anakart herşeyi ile aynı .. çok para ...
    Kayserili hesabı eşeği boyamışlar eşek aynı eşek. biraz ot ve su vermişler .

Okuduğunuda anlamaz olmuşsun sayın ismi lazım değil
  • cibril1 C kullanıcısına yanıt
    Sen görmeyebilirsin sevgili @cibril1.
    Çok değişik kullanıcı gurubları var
    Kimisi en ucuzu arar .
    Kimisi orta karar bir şeyler arar.
    Kimiside parasına bakmaz üst segmen süper net görüntü arar . ve 3000 tl çekinmeden bastırır .

Siz ucuz olsun ne olursa olsun derdindesiniz .
    Bazılarımız ise üst düzey görüntüyü hiç bir sorun olmadan ucuz nasıl alabiliriz derdindeyiz .
    Vigica bizim arzularımızı karşılamıyor .
    Bilmem anlatabildim mi güzel kardeşim .
  • k_jack kullanıcısına yanıt
    Ortada kırılacak birşey yok.Fakat forum ortamı burası, sakin olmayı bilmemiz lazım hepsi bu, ben de özür dilerim.
  • Arkadaşlar yurtdışı cihazlarının ucuz olması insana çok cazp geliyor heleki benım gibi alışverişi seven birde kargoyu iple çeken birisi için mükemmel yalnız riskide çok ben 3 tane cihaz arızalandı aralıklı zamanla geri yolladım kargo parası benden para iademide aldım.cihazları hep paypalla alırım velhasıl geçen birde lenovo s960 alacaktımki burda bir arkadaş getirtmiş satıyordu ondan aldım demem şuki aldığım telefon arıza yapsa direk çöpe gider cihaz alan arkadaşlar buna katlanmalıdır çünkü başka çare yok veya vaesa ben bulamadım.örnek verirsek benim aldığım telefon bozulursa ben arkadaşımı bulmalıyım?hayır bu tamamen bana aittir yani garanti işini unutmak gerek bu şahsi düşüncemdir saygılar iyi forumlar
  • demontara kullanıcısına yanıt
    Hotspot ve Accesspoint apayrı kavramlar .
    Cümlemi tersten anlama Accesspoint yok demedik .Accesspoint üzerinde Hotspot yok dedik .
    Hotspot için paralı üyelik gerektiğini ve bunun log tutma firewall özelliklerini Android cihazla karşılayamazsınız .
    A dan Z ye herhangi bir WIFI cihazı Accesspoint olarak kullanabilirsiniz .
    Neden kafa karışıklığı yapıyorsunuz anlamak zor.
  • k1 venz bir hafta oldu geleli .
    kanallar biraz yavaş geçiyor .ses zaman zaman takılıyor.
    cccamd eski alıcımda hiç takılmıyordu başlangıçta ses ve donma yapıyor . 5 -6 dakika sonra düzeliyor .
    Bazanda şifreleri hiç çözemiyor . bir kaç kere açıp kapatıyorum . ancak düzeliyor ama ilk acılışta yine donma yapıyor .
    sonra saatlerce takılmasız seyredebiliyorum .
    tekrar açıp kapadığımda zaman zaman takılma ve donmalar var .
    Diğer uygulamalar normal gibi .
    bir kaç kere wipe yaptım düzelmedi .Ne hata yapıyorum .anlaymadım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan907

Arkadaşlar merhaba benim sizlere bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.bende vigica c90s almayı düşünüyorum fakat benim için biss özelliği de çok önemli.O yüzden biss özelliğini kullanan var mi varsa nasıl şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Biss Amlogic chipset androidli uydu alıcıları tarafından çözülemiyor . arkadaşım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tughuman

quote:

Orijinalden alıntı: ahm-acı

Daha ucuzda bulabilirsin .
    bu cihaz S812 CPU hesapta Mali 405 GPU 4k görüntü alıyor .

ancak HDMI çıkış 1.4 en fazla 2k destekler
    USB 2.0 var oda 2k aktarabilir .

4K için HDMI 2.0 ve USB 3.0 cihaz bakmalısın.

hocam bu üründe Dvb yok. uydu alıcı değil gibi görünüyor. sadece tv box herhalde yani wi fi üzerinden uydu yayınlarını alabilir mi? bu özellik var mı? onu öğrenmek istiyorum. bana lazım olan ürün andrid uydu alıcısı yani çanak olmadan uydu kanalları izlemek için.

internet yani wifi üzerinden uydu yayınları alınmaz .
    IPTV ile wifi üzerinden internette yayın yapan hemen hemen tüm TV yayınları biraz meşakkatlide olsa izleyebilirsin .
    Bu alet bir uydu alıcısı değildir ancak internet üzerinden yayın yapan TV yayınlarını alır .
    Benzer cihazları 40$ civarıda bulabilirsin .
    TV marka ve modelini yazarsan sana daha sağlıklı öreride bulunabilirim .

• pphammer kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım sapla samanı karıştırıyorsun .
    Benim elimdeki diz üstü 1366x768 .. ama codeclerle 4K videoları rahatlıkla izleyebiliyorum . ama görüntü kalitesi 1366x768 olarak

720p olup 1080p görüntü izlemek başka şeydir .

Aynı şekilde Atlanta G4 ve G5 mini hardwaresi 720p dir . software olarak 1080p videoları açar . ama görüntü kalitesi 720pden fazla olmaz

Bütün Benchmark testleri Atlantanın hardwaresini 1280x720 olduğunu gösteriyor .
    Softwarenin 1080p olduğuna bir itirazımız yok .görüntü kalitesi 720p

Aksini söylüyorsan İstediğin Benchmark testini yapar buraya koyarsın

• tughuman T kullanıcısına yanıt
    UYDU YAYINLARI İLE İLGİLİ GÜZEL BİR KAYNAK
    frmXtrXcom/sifreli-ve-sifresiz-uydu-yayinlari/
    "X" leri kaldır . ikinci X yerine nokta koy . nedense o şekilde yazamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahm-acı -- 9 Ekim 2015; 20:19:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

Benim verdiğim testlerde, videolarda vimeo.com sitesinde 1080p ve 480p kaynak vardır.
    Verdiğim videoda 720p çözünürlük yoktur.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=110811843

g4 mini ve g5 mini 1080p video ve uydu yayını oynatır.

gerek tarayıcı testleri gerek kodi (xbmc) bu soruya son noktayı koymuştur.

1366x768 pixel ekran çözünürlüklü Linux dizüstüm ile Youtoube girip 4K videoları hiç bir sorun olmadan açıyorum .

720p çözünürlüklü atlanta G4 ,G5 veya wetek 1080p görüntüyü neden açamıyacakki ?

Atlanta G4 1080p videoyu açamadığını iddaa etmiyoruz .
    GPU çözünürlüğün 720p olduğunu iddia ediyoruz .

Nasılki 1366 x768 pixel dizüstü bilgisayarımda 4K (3996 × 2160) videoyu ancak 1366x720 pixel izlersem .
    Atlantada 1080p videoyu 720p olarak işler . 720p videonun HDMI nasıl 1080p olarak gönderildiği beni zerre kadar ilgilendirmez .Elektronik teknisyeni falan değilim .

Bilgisayarımda 4K (3996 × 2160) videonun nasıl açıldığınıda düşünmem .
    Ekranım işleye bildiği en yüksek çözünürlük 1366x768

Aşağıdaki GPU infosu Atlanta G4 den alınmıştır .Test falan değildir .
    Sizin doğru infoyu eklemenizi bekliyoruz .
    (Not :Info programlarından birini indirmek için Google marketi açamıyorsanız . Blackmart markette onlarca android info programı var .)

• android cihazların birçoğunda yazılımsal sıkıntılar mevcuttur. Uydu alıcılarında android olayı tam yerleşmemiştir. Onun dışında güncelleme konusundada belli bir süreden sonra android cihazlarda destek bulamazsınız. Google play desteği keser
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.