Şimdi Ara

WİRELESS ADSL MODEM NE KADAR UZAKTAN ÇEKER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
33.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben komşularla beraber adsl modem alacamda acaba wireless alsam 2 kat yukarıdan çekme imkanı varmı. ve önerebileceğiniz 4 portlu ucuz adsl modem varmı

• usr den kaçın derim başka bişi demem. artık yazmakdan bıktıgım için linkl veriyorum iyi araştırın ne alıyorsanız beğenin ve alın ama usr 9108 e yaklaşmayın.http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?p=2374217&posted=1#post2374217
  • Ben 9106 ve 9108 kullandım. 150m mesafede çok iyi sinyal kuvveti veriyor ve bağlantı yapabiliyoruz. Fakat 2 kat aşağıda sinyal en düşük seviyede. O da kaldırımda yani. Binanın içine girirsek herhalde sinyal gider. Sinyaller duvarı içinden gitmiyor, ordan burdan yansıma yapıyor. Karşıdaki binalardan yansıtma yapabilirseniz belki olur. Bu da binadan binaya değişir.
    Genel kural Wireless modemler yatayda iyi ama dikeyde iyi değil. Daire içinde bile verim vermeyebilir. Denemeden almayın.
    Şu marka bu marka demeyeceğim. Hepsinin kanunlara göre bir üst limiti var zaten. Sökülebilir anten bir avantaj. Ayrıca destek veren firmada önemli.
    Buyur eski bir link
    http://forum.donanimhaber.com/m_3434675/mpage_1/key_wireless%252Cusr//tm.htm#3436749

• quote:

Orjinalden alıntı: samke

arkadaşlar ben komşularla beraber adsl modem alacamda acaba wireless alsam 2 kat yukarıdan çekme imkanı varmı. ve önerebileceğiniz 4 portlu ucuz adsl modem varmı

Slm dostum, bu tip yapılar için sana Wirelink cihazını öneririm. Wireless tan daha stabil baglantılar kurabilirsin. Hem elektrik hem telefon hatları üzerinden bağlantı kurabiliyor. Web sitesinden inceledigim kadarıyla apartmanlar için çözümleride var. Böylece duvar kalınlığı ve yansımaya etki eden diğer faktörlere takılmadan verilerini taşıyabilirsin. Ben benzer bir durum için almıştım fuardan. Şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.

Bi kac sitede buldum aslında ürünü ama sanırım ana dağıtıcısıwww.emarelektrik.com

Umarım yardımcı olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chuckybad -- 18 Eylül 2006; 14:33:14 >

• quote:

Orjinalden alıntı: chuckybad

quote:

Orjinalden alıntı: samke

arkadaşlar ben komşularla beraber adsl modem alacamda acaba wireless alsam 2 kat yukarıdan çekme imkanı varmı. ve önerebileceğiniz 4 portlu ucuz adsl modem varmı

Slm dostum, bu tip yapılar için sana Wirelink cihazını öneririm. Wireless tan daha stabil baglantılar kurabilirsin. Hem elektrik hem telefon hatları üzerinden bağlantı kurabiliyor. Web sitesinden inceledigim kadarıyla apartmanlar için çözümleride var. Böylece duvar kalınlığı ve yansımaya etki eden diğer faktörlere takılmadan verilerini taşıyabilirsin. Ben benzer bir durum için almıştım fuardan. Şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.

Bi kac sitede buldum aslında ürünü ama sanırım ana dağıtıcısıwww.emarelektrik.com

Umarım yardımcı olur....

dostum bu wirelink modemmidir nedir peki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.