Şimdi Ara

ECA kombiye uyumlu termostat hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
10.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben evime kablosuz oda termostatı almayı düşünüyorum. Çok araştırma yaptım bu konuda ama takıldığım bir nokta var. Öncelikle şu şekilde durumu açıklayayım. Şu an Manisa'da kirada oturuyorum ve bu evin kombisi ECA Proteus hermetik kombi. Fakat seneye İzmir'de kendi evime taşınacağım ve kendi evimin kombisi de ECA Confeo Premix 26000 kcal yoğuşmalı kombi. İnternette yaptığım araştırmalarda ECA'nın hep Honeywell oda termostatlarını sattığını ve önerdiğini öğrendim. En başta Honeywell CM927 model kablosuz oda termostatı almayı düşündüm fakat sonradan bu fiktimden vazgeçtim ve SIEMENS REV24 RF kablosuz oda termostatı almak daha mantıklı geldi. Hem fiyat olarak Honeywellden daha ucuz hem de 0,2 derece hassasiyetle çalışması 0,5 derece hassasiyetle çalışan Honeywellden daha cazip göründü.
    Şimdi bu SIEMENS REV24 RF oda termostatını alırsam önce ECA proteusta kullanacağım sonra diğer evime taşınırken de söküp ECA Confeo Premix yoğuşmalı kombiye takacağım. Bu model oda termostatı her iki kombiye de uyum sağlar mı? Yani her iki model ECA kombiye bu SIEMENS marka termostatı taksam sorunsuz çalışır mı? Ya da uyumluluğunu nasıl öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fagum -- 28 Ağustos 2013; 11:17:01 >

• o kadar kişi bakmış. kimsenin mi bir fikri yok acaba
  • fagum F kullanıcısına yanıt
    Bence kendi evinize geçince ECA Lago FB taktırın. Confeo Premix ile tam uyumlu üstelik 0.1 hassasiyeti var. Siemens'e gelince Proteus ile uymludur ama Confeo hakkında bilgim yok.

Not: Nette Lago FB için şu bilgiye rastladım "Confeo Premix kombinizin seri numarasının son 6 hanesi 104611 rakamından küçükse Confeo Premix modeli kombinize uymaz", dikkate almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 29 Ağustos 2013; 11:18:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagum

Arkadaşlar ben evime kablosuz oda termostatı almayı düşünüyorum. Çok araştırma yaptım bu konuda ama takıldığım bir nokta var. Öncelikle şu şekilde durumu açıklayayım. Şu an Manisa'da kirada oturuyorum ve bu evin kombisi ECA Proteus hermetik kombi. Fakat seneye İzmir'de kendi evime taşınacağım ve kendi evimin kombisi de ECA Confeo Premix 26000 kcal yoğuşmalı kombi. İnternette yaptığım araştırmalarda ECA'nın hep Honeywell oda termostatlarını sattığını ve önerdiğini öğrendim. En başta Honeywell CM927 model kablosuz oda termostatı almayı düşündüm fakat sonradan bu fiktimden vazgeçtim ve SIEMENS REV24 RF kablosuz oda termostatı almak daha mantıklı geldi. Hem fiyat olarak Honeywellden daha ucuz hem de 0,2 derece hassasiyetle çalışması 0,5 derece hassasiyetle çalışan Honeywellden daha cazip göründü.
    Şimdi bu SIEMENS REV24 RF oda termostatını alırsam önce ECA proteusta kullanacağım sonra diğer evime taşınırken de söküp ECA Confeo Premix yoğuşmalı kombiye takacağım. Bu model oda termostatı her iki kombiye de uyum sağlar mı? Yani her iki model ECA kombiye bu SIEMENS marka termostatı taksam sorunsuz çalışır mı? Ya da uyumluluğunu nasıl öğrenebilirim?

kablosuz oda kumandalarını önermem.kumanda ile kombi arasında iletişimde sorun yaşanabilir.birçok dış faktörden etkilenme olasılığı var:bas istasyonu,wireless,ev telefonu
    geçmiş yıllarda kablosuz oda kumandalarından memnun olmayan çok arkadaş oldu forumdan.en sağlıklısı kablolu OT
    ECA Lago FB modülasyonlu oda kumandası öneririm.eca confeo premix'e oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırır,eca confeo premix'e alınacak en uygun da kumandası
    %2-5 civarında tasarruf
    kombinin sirkülasyon pompası daha az yorulur
    oda sıcaklığına göre modülasyon özelliği ile evde konfor sağlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 29 Ağustos 2013; 14:24:05 >

• Peki LAGO FB, hem ECA Proteus hem de ECA Confeo Premix'e uyar mı? 90 m2 gğney cephe eve 300tlye yakın fatura geliyor. Ya kapanıyor tamamen ya da baya iyi yanıyor. Elle ayarlamak çok sıkıntılı. Ben mümkün oldukça her ikisine de uyabilen birşey olsun istiyorum
  • quote:

Peki LAGO FB, hem ECA Proteus hem de ECA Confeo Premix'e uyar mı? 90 m2 gğney cephe eve 300tlye yakın fatura geliyor. Ya kapanıyor tamamen ya da baya iyi yanıyor. Elle ayarlamak çok sıkıntılı. Ben mümkün oldukça her ikisine de uyabilen birşey olsun istiyorum

Lago FB Proteus ile uyumlu değildir. OT yerine Koridor ve Banyo hariç diğer peteklere Termostatik Vana takarak sorununuzu çözebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Peki LAGO FB, hem ECA Proteus hem de ECA Confeo Premix'e uyar mı? 90 m2 gğney cephe eve 300tlye yakın fatura geliyor. Ya kapanıyor tamamen ya da baya iyi yanıyor. Elle ayarlamak çok sıkıntılı. Ben mümkün oldukça her ikisine de uyabilen birşey olsun istiyorum

Lago FB Proteus ile uyumlu değildir. OT yerine Koridor ve Banyo hariç diğer peteklere Termostatik Vana takarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Peki her ikisiyle uyumlu bir modülasyonlu termostat var mı?
  • fagum F kullanıcısına yanıt
    Merhaba fagum E.C.A kombilere Honeywell firmasından hariç diğer firmaların oda termostadlarını taktıramazsınız taktırırsanız garanti ile ilgili sorun yaşarsınız proteus model kombiye lago fb taktıramazsınız ama Honeywell CM927 taktırabilirsiniz daha sonra yoğuşmalı kombiniz için söküp ona taktırabilirsiniz

edit:imla hataları hayli fazla maruz görün lütfen.
  • quote:

Peki her ikisiyle uyumlu bir modülasyonlu termostat var mı?

Bildiğim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Merhaba fagum E.C.A kombilere Honeywell firmasından hariç diğer firmaların oda termostadlarını taktıramazsınız taktırırsanız garanti ile ilgili sorun yaşarsınız proteus model kombiye lago fb taktıramazsınız ama Honeywell CM927 taktırabilirsiniz daha sonra yoğuşmalı kombiniz için söküp ona taktırabilirsiniz

Garantide sorun olabilir haklısınız. sanırım Proteus kombiye uyan modülasyonlu herhangi bir termostat yok anladığım kadarıyla. Proteus kombinin garantisi pek de umrumda deil açıkçası, kiracıyım çünkü ve garantisi de yoktur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

sadece garantimi sorun olan.sonuçta işlemi yapan termostat.aç kapa yani.ben eca kombime vaillan f240 calormatic taksam sorun olmaz umarım.garanti bitti zaten.kaç kişiye sorduysam kimisi prensip aynı sıkıntı olmaz diyor.kimiside uyumsağlamaz sıkıntı yaşarsın diyor.sizce hangisi daha mantıklı.kombiye bağlanan vericinin 3 kablosu var 1 faz 2 nötr 3 ortak uç.ben hala olmaz diyenlerin mantığını çözmüş değilim.

• dirgin D kullanıcısına yanıt
    Merhaba Bay dirgin çoğu insan mantık olarak baktığı için sorun olmadığından söz ediyor ama osilaskop ile dalgalar kontrol edildiği zaman elektronik kartın üzerinde yoğunlaşma söz konusu firmamız genel olarak en kaliteli firmalardan elektronik kartları temin eder (honeywell ya da kromschröder) ve yedek parça uzun ömürlü olsun diye o firmaların kombi aksesuarlarını satışa sunar benim bu yazdıklarımı dikkate almanızı rica ederim iyi günler
  • dirgin D kullanıcısına yanıt
    on-off yani aç kapa termostatlar zaten kuru kontak olduğundan kombinin elektronik kartına etki etmesi mümkün değil. Kombideki on-off termostat uçları zaten bir kabloyla kısa devre edilmiş. Termostatın da yaptığı zaten budur. İki ucu ya birleştirir, yada ayırır. Osilaskopla değil, elektron mikroskobuyla baksanız bir fark göremezsiniz.

Ancak modülasyonlu termostatlar özenle seçilmeli ve uygun olanı kullanılmalıdır. Kombinin termostatdan gelen bilgileri anlaması gerekir. Yani aynı dili kullanan cihazlar uyum içinde çalışır. Osilaskop ha?
  • tşk ederim 2 nizin cvplarıda gayet açıklayıcı çok güzel yazmışsınız ancak osiloskop bana biraz saçma geldi çünkü devre aç kapa sistemiyle çalışıyor cihaz ben bunu elektronik müh.bi arkadaşımlada inceledik ve sorun olmayacağını söyledi.
  • merhaba yeni ev aldım ve eca proteus plus kombi takılı oda termostatı taktırmak istiyorum en uygun model hangidir? Kablolumu olmalı kablosuzmu ? Ve evin neresine takılmalı? Cvp verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugursah U kullanıcısına yanıt
    Bolge yetkili servisinize basvurun honeeyweel marka oda termostati takilir. Yanlis hatirlamiyorsam benim eski isyerimde (eca ... yetkili servisi) montaj dahil 120 filandi. Genelde oturma odasina camdan uzak bir duvara monte edilir. Gelen teknisyn uygun yer tercihi/tavsiyesi ve kullanim izahi yapacaktir.

• Peki hocam kablolumu olmalı kablosuzmu ?

• ugursah U kullanıcısına yanıt
    Ben 3 yil calistigim yetkili servise kabloludan baska bisey geldigini gormedim. Ayrica benim favorim oda termostati degil, termostatik vanadir.

• Hocam birde termostatik vana olayı var oda kafamı karıştırıyor. Hangisini tercih etmeliyim acaba ?

• bu kombi satıcıları para peşinde, başka açıklama bulamıyorum.?.bir'de doğru yönlendire bilseler.?.

ikinci bir termostat'a neden gerek duyarlar.zaten kombinin üzerinde termostat var,ha şu öneri idaâl yapının

içnde'ki bölümler aynı metre kare olmadığı için gereksiz yakıt tüketimini önlemek için musluk termostatı

önerseler daha iyi olmaz'mı.?.

bu konu'da genel topluma uyarım.?. merkezi termostat kullanmayın,her radyatörün üzerindeki muslukları

sökerek yerine termostat'lı musluk takın ve böylelikle yakıt tasarruf'u yapmış olursunuz..?.

umarım yardımcı olmuşumdur..

sevgiyle kalın..

efsanemühendis...zkz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanemühendis -- 9 Şubat 2015; 16:14:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.