Şimdi Ara

2011 E90 arkadaşlar yardım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle tüm arkadaşların mübarek Ramazan bayramını kutlarım.

Yakın zamanda 2011 model 3.16i araç aldım ve alışma sürecinde tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim şeyler var, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

# Araçta ön yolcu emniyet kemeri ikazı yok mu, benim araçta mı kapatılmış ya da çalışmıyor?

# Sağa dönüşlerde sağ sis, sola dönüşlerde sol sis farı yanıp sönme olayı yok mu, bu özellik kapatılmış mı?

# Aracım fabrikasyon çıkış m paketmiş, avcılar borusan'dan teyit ettim, ön tampon, arka tampon, jantlar ve direksiyon dışında neyi farklıdır bu m paketlerin?

# Yaklaşık 25 gündür kullanıyorum, araç belki jantların 17 olmasından dolayı çok sert, virajlar olsun yol tutuş olsun çok güzel ama sertlik lastiklerle de alakalı gibi fabrikasyon çıkış runflat lastikleri üzerinde, lastik değişiminde yine runflat almak zorunda mıyım?

Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler...

• heryerdematematik H kullanıcısına yanıt
    İyi bayramlar, güle güle kullanın,

Kemer ikaz yok.

Sis farı özelliğini bilmiyorum, forumda da bahsi geçmedi diye hatırlıyorum.

Başka lastikle değiştirebilirsiniz, diğer arkadaşlar yaz, kış için hangi lastikleri kullandıklarını önceki sayfalarda yazdılar.

M paketi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echelon246

İyi bayramlar, güle güle kullanın,

Kemer ikaz yok.

Sis farı özelliğini bilmiyorum, forumda da bahsi geçmedi diye hatırlıyorum.

Başka lastikle değiştirebilirsiniz, diğer arkadaşlar yaz, kış için hangi lastikleri kullandıklarını önceki sayfalarda yazdılar.

M paketi bilmiyorum.

İlgin için teşekkürler echelon246, rft lastik topiklerini buldum az önce okuyorum, sis farı ve m paket hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim...
  • benzin istasyonu ile anlaşma yapın ortaklık kurun veya direk satın alın. veya taksi ile gidip gelin. daha ucuza gelir.
  • İlginiz için teşekkürler @qwert0909 fakat yakıt ile ilgili bir sorunum yok, 10-12 litre aralığında yaktığını bilerek aldım ve gezmeye, haftasonu aile ziyaretlerine giderken falan evin ikinci arabası, keyif arabası olarak kullanıyorum, bmw ile yılda yapacağımız kilometre maksimum yılda 8000 km, ayda 300 TL fazla ödesem dizeline göre yılda 3600 TL yapar, 3.16i ile 3.20d arasındaki 30.000 TL'lik fiyat farkını 8 yılda karşılıyor, vergi vb. farkları hesaba katmıyorum bile...
    Performans olayına gelince, ışıklarda şuna çakayım, 0-100 8 sn olsun gibi ihtiyaçlarım yaş, meslek ve bebek sahibi olmamızdan dolayı yok, amacımız pazar sabahı eşim ve çocuklarımla sağ şeritten 70-80 km hızla keyifle çay bahçesine, parka, akraba ziyaretine gidip evimize gelmek güvenle... Haftaiçi kullanım için küçük ve ekonomisi ile iddialı bir aracımız mevcut... Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: heryerdematematik

İlginiz için teşekkürler @qwert0909 fakat yakıt ile ilgili bir sorunum yok, 10-12 litre aralığında yaktığını bilerek aldım ve gezmeye, haftasonu aile ziyaretlerine giderken falan evin ikinci arabası, keyif arabası olarak kullanıyorum, bmw ile yılda yapacağımız kilometre maksimum yılda 8000 km, ayda 300 TL fazla ödesem dizeline göre yılda 3600 TL yapar, 3.16i ile 3.20d arasındaki 30.000 TL'lik fiyat farkını 8 yılda karşılıyor, vergi vb. farkları hesaba katmıyorum bile...
    Performans olayına gelince, ışıklarda şuna çakayım, 0-100 8 sn olsun gibi ihtiyaçlarım yaş, meslek ve bebek sahibi olmamızdan dolayı yok, amacımız pazar sabahı eşim ve çocuklarımla sağ şeritten 70-80 km hızla keyifle çay bahçesine, parka, akraba ziyaretine gidip evimize gelmek güvenle... Haftaiçi kullanım için küçük ve ekonomisi ile iddialı bir aracımız mevcut... Teşekkürler...

bağlantı yollarına dikkat edin tehlikeli olabiliyor mesela çok yoğun bir anayola siz yandan ve eğimli yokuş yukarı bir yerden girecekseniz hiç gelen araç olmamasına dikkat edin.
    nasıl olsa gelen uzak o zamana girerim demeyin araç boğulup olduğu yerde kalabiliyor ve arkadan gelen çok hızlı ise tehlike olabiliyor.

veya otobanda araç sollayacaksınız soldaki aynadan bakın eğer arkadan gelen çok hızlı ise yine onun önüne düşünce araç çok yavaş kalabiliyor yani hızlanma gereken yerlerde tehlike yaratıyor hantallığı yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 13 Ağustos 2013; 14:08:12 >

• Diğer arkadaş gibi aracı kötülemeden sorularınıza bildiğim kadarı ile cevap vereyim.Kendiniz memnunsanız daha ne :)

-Kemer ikaz olması gerekiyor. Muhtemelen kapatılmıştır.
    -wolkswagen lerde var diye biliyorum.BMW de hiç duymadım.
    -M paket genelde dış aksesuarlar ile ilgilidir.

spor ön tampon
    spor arka tampon
    spor yan marşpiyeler
    standart donanımdan farklı daha büyük jantlar
    normalden daha sert ayarlanmış spor süspansiyonlar
    yere daha yakın ayarlanmış yürüyen aksam
    bel, baldır kitleri
    daha spor görünümlü ve genelde 3 kollu olan m spor direksiyon
    antrasit renkte kumaş iç tavan kaplaması
    m logosu
    İç ise Destekli logolu koltuklar
    m collection yazan kapı içi aliminyum kaplamalar vb. dir.
    Paspaslarda da m logosu oluyor.

-Run flat lastikler serttir.Ama kemniyetlidir.Konfor aramamak gerek.Yüksek hızlarda kullanmayacağınızdan / 1,6 olduğu için kullanamayacağınızdan normal lastiğe geçebilirsiniz.Fakat aracın suspansiyonları RFT lastiğe göre ayarlanıyor diye biliyorum.Servisten bilgi almanız daha iyi olur.Ayrıca istepne yada tamir kiti de almasınız

Bilmem yardımcı olabildimmi?
    Hayırlı olsun Kazasız belesız işallah.

• 8 ay 3.16i, 1.5 seneden fazla da 3.20d kullanıyorum
    bildiğim için söylüyorum sağ yolcu için ikaz yok
    ben gereksiz yere kötülüyorsam ikinci el fiyatlarına bakın bir e90 3.16 lerin. 2011 model ve full leri bile 60 a anca gidiyor.
  • M paketin dış aksesuarı sonradan yaptırılır belki ama içtekiler kolay değil.
    O yüzden gerçekliğini anlamak için içine bakacaksınız.

Siyah iç tavan döşemesi, M direksiyon ve baldır destekli spor koltuklar.
    Bunların sonradan yaptırılma ihtimali yok denecek kadar az

Ayrıca M paket araçlarda bagaj kapağında M logosu bulunacak diye bir zorunluluk yoktur.
  • Aracım 2005 320 d
    bende ikaz var sende kapalıdır muhtemelen
    NOT:Aracı kotulemeden derken alan insan beğenmiş niye soğutuyorsun anlamında demek istedim.Aracaın gitmdiğini fazla yaktığını kendiside biliyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasso331 -- 23 Ağustos 2013; 16:11:00 >
  • 2012 E90 316i'de sürücü kemer ikazı var, yolcu kemer ikazı yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.