Şimdi Ara

Carraro Sportive 225 ne dersiniz? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
1
Favori
43.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -b0Ni

Maşayı hep kilitli mi kullaniyorsunuz

Ben kitli kullanamıyorum her çukurda çat çat deli ediyo adamı gücümü emse de yine maşa açık yoksa o yol çekilmiyo !!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotlevel

quote:

Ben kitli kullanamıyorum her çukurda çat çat deli ediyo adamı gücümü emse de yine maşa açık yoksa o yol çekilmiyo !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 21:38:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erphan

@fuducuk,
    ben, şahsen bisikletimden çok memnunum. 27 temmuzda ki etkinlikte toplamda 60 km yol yaptım; bisiklet akıyo asfaltta resmen, ayrıca hibrit model olduğundan hafif arazi şartlarında da kullanımı keyifli( kasis ve kaldırımlara çıkıp inmek, çukurlardan geçmek vs.) o gün aşırı yormadı beni ki, ham ve antremansız halimle sürdüm. 225 in 14.5 kg( yalnız benim bisiklet 51 kadro, yani büyük kadro) olmasının sebebi ise, hidrolik disk frenli ve amortisörlü(kilitlenebilir) olmasından kaynaklı.yoksa kadrosu hafif. v frenli model 224 biraz daha hafiftir( ayrıca 150 tl kadar daha ucuz) hıı eğer daha hafif olsun istiyorsanız düz maşalı, v frenli almalısınız. hatta düz maşası karbon olanlar daha da hafiftir. tabii fiyatlar 1000-1500 tl nin de üzerinde olur

Antrenmansız halde 60 kilometre yapmak ve ardından aşırı yorgunluk hissetmemek ancak kaliteye delâlet eder, güzel. Bisikletin ağırlığı konusunu ise merak ettiğim için sordum. Yoksa ben amatör kullanıcıyım. Birkaç kilonun getirisi-götürüsü nedir, belki farkedemem bile. Bu arada vermiş olduğunuz cevaptan bu modeli alırken bazı kişiselliştirmeler yapılabildiğini anlıyorum. Ben tek model-tek şablon şeklinde satılıyor sanıyordum. Maşasız versiyonu satılıyor mudur diye de merak ediyordum ki az önce yorumları okuyunca düz ve uzun yolda konfor için gerekliliğini anladım.

Son bir soru; bu modeli sıcak bir fırsat ile almam mümkün mü? Almak için acelem yok, bekleyebilirim. Yani bu model böyle indirimlere girebilir mi, girerse nasıl haberim olur? Teşekkürler...

• internetten 224 veya 225 alan varsa aldığı yeri paylaşabilir mi? antalya da satan yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 1 Ağustos 2013; 18:10:49 >
  • @fuducuk,
    maşasız versiyonu?! derken ne demek istediniz? herneyse, sıcak fırsat falan bilmiyorum ama, bu modelin bi alt modeli olan sportive 224'ü satmayı düşünen bir arkadaşımız var ''bisikletforum.com'' sitesinde. kadro boyu eşi için biraz büyük olduğunu düşündüğünden satmak istiyor. ben, o sitede okuduğumu paylaşıyorum şuan, yoksa tanıyor falan diilim kardeşi. bu da biline! almak isteyen arkadaşlar bi gayret baksınlar :) hoşça kalın...
  • quote:

quote:

bende 224 alacagım 1 hafta içinde, şuanki bisikletim düz şase ön amortisor falan yok. yani dağ yollarınad bile onunla gidiyorum hiç problem olmadı bu zamana kadar, sanırım alışkanlık meselesi biraz
  • @fuducuk,

eklemeyi unuttum pardon .. ben 60 km yi tek seferde, non stop yapmadım. 6 saat süren bir etkinlikteki performansımdı o. kaldı ki 41 yaşındayım :) hoşça kalın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

quote:

quote:

bende 224 alacagım 1 hafta içinde, şuanki bisikletim düz şase ön amortisor falan yok. yani dağ yollarınad bile onunla gidiyorum hiç problem olmadı bu zamana kadar, sanırım alışkanlık meselesi biraz

Doğrudur ama ben alışamam gibi geliyo çok sinir bozucu zaten İstanbul yolları felaket amortisör olmadan çekilmez bana göre.Tek elle tutarken çukura girdiğimde çok fena sarsıyo bilek ağrısı bile yapar ama amortisör varken o kadar sorun yok.Carraro'dan da fazla bişey beklemeyin diğer markalara göre hesaplı iş görücek bi bisiklet ama neden 2-3 milyarlık bisikletler de var bindikçe anlamaya başladım.Bunun yerine bi v frenli specialized alsaydım sanki daha iyi olurdu gibime geliyo 100-150 daha verir daha güzel şekil bi kadroya destek alarak binerdim.Servis ağı bile çok kötü kimi aradıysam bırakmış bianchi ye bakıyoruz diyo kupon var diyorum ücretsiz bakım kuponunu kabul etmiyolar.Web sitesi güncel bilgiler içermiyo.Zaten alırken de tam esnaflardan aldım sattılar kitlediler sonrası yalan olsun da nasıl olursa olsun sadece ticaret.Kadro boyumla bile aktif pedaldan arkadaşlar söyledi sağolsun ilgilendiler.Kısacası Carraro yu büyütmeyin arkadaşlar aradığınız kadro yoksa başka markalara yönelin.İlla alıcaz diyosanı 51 lik kadrom var 3 kez bindim İstanbul da gelin ben vereyim kafadan specilized alırım beni de mutlu etmiş olursunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bu bisikleti arıyorum en az 4-5 yeri aradım bulamadım ist. avrupa yakası bildiğiniz mağaza varsa telefon numarasını atarmısınız. Bulamazsam başka markaya yönelicem bu tarz (hybrid) hangi bisikleti önerirsiniz teşekkürler. ACİLLL!!
  • gerçekten çok güzel bisiklet.
  • quote:

@fuducuk,
    maşasız versiyonu?! derken ne demek istediniz? herneyse, sıcak fırsat falan bilmiyorum ama, bu modelin bi alt modeli olan sportive 224'ü satmayı düşünen bir arkadaşımız var ''bisikletforum.com'' sitesinde. kadro boyu eşi için biraz büyük olduğunu düşündüğünden satmak istiyor. ben, o sitede okuduğumu paylaşıyorum şuan, yoksa tanıyor falan diilim kardeşi. bu da biline! almak isteyen arkadaşlar bi gayret baksınlar :) hoşça kalın...

quote:

@fuducuk,

eklemeyi unuttum pardon .. ben 60 km yi tek seferde, non stop yapmadım. 6 saat süren bir etkinlikteki performansımdı o. kaldı ki 41 yaşındayım :) hoşça kalın...
    -Maşasız derken düz maşalı, yani süspansiyonsuz versiyonu da satılıyor mu diye merak etmiştim ki daha sonra yapılan yorumun(hotlevel rumuzlu arkadaş) ardından bu düşünceden caydım...

-Aralıklı ya da aralıksız, hem bisikletin hem de sizim Maşallahınız var hocam. ))

• @ fuducuk,
    teşekkür ederim :)
  • arkadaşlar bende sportive 225 almayı düşünüyorum bayram sonrası önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: number352

arkadaşlar bende sportive 225 almayı düşünüyorum bayram sonrası önerir misiniz?

Genel olarak iyi viteste sorun olabilir sadece daha iyi vites serisi olan bi model yoksa kafanda alabilirain hocam ben kullaniyorum

• hotlevel kullanıcısına yanıt
    sportive 225 mi kullanıyosunuz hocam?

• quote:

sportive 225 mi kullanıyosunuz hocam?

Evet hocam 51cm kadro

51cm kadro nedir hocam?

• number352 kullanıcısına yanıt
    bisikletin demir boyutu yüksekliği
    şuan çok detaylı bilgi sahibi değilim,yakında donanımlı bi şekilde tartışırız

bayram sonrası almış olurum o zaman paylaşırım fotoğrafları,iyi forumlar hocam
  • quote:

51cm kadro nedir hocam?

Kadro: Bisiklette 2 tekerleğin arasında bulunan ve tüm yükü taşıyan iskelet yapıdır. En kısa ve öz şekilde böyle tarif edilmesinde bir sakınca yok sanırım.

Kendi boyunuza uygun ölçülerde kadroya sahip olmayan bir bisiklet seçmeniz halinde bu size bir takım sıkıntılar yaratır (eklem ağrıları vs).

Sportive 255 modellerinde ise 2 boy kadro bulunuyor; 46 cm'lik küçük kadro ve 51 cm'lik büyük kadro. Kendinize uygun kadro boyunu öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyerek ne yapacağınızı görebilir, ardından da altındaki bağlantıya tıklayarak kendinize ait verileri girerek uygun kadro boyunuzu görebilirsiniz.

http://www.mtbtr.com/kadroboyu/hesapla.asp

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.