Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.543
Cevap
61
Favori
1.338.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msunlu

@skatterbireyin: spoiler güzel gösterir ve aracın yol tutuşuna etkisi büyüktür FAKAT tavsiyem serviste taktırmanız çünkü yanlış montaj neticesi yol tutuşunuzu bozup Allah korusun bir kazaya yol açabilir..

Usta piyasası hakkında bi bilgin varmı neye mal olur şöyle orta yollu bişe ?
  • Orijinalden alıntı: msunlu

@turkopolo: o yazı ISDN değil de INSP dir muhtemelen ve o da aracınızı servise götürme zamanınız gelmiş demek istiyor. bunun bildiğim 2 sebebi var.
    1- yağ değişim zamanı gelmiştir (rutin bakım, 10000 km de bir) son bakımını vw servisinde veya vag-com kablosu olmayan biryerde yaptırmışsanız sıfırlamamış olabilirler bakım zamanını..
    2- başka bir sorun vardır ve bu yüzden servise gitmeniz öneriliyor olabilir..

Teşekkürler...27.000 deyim şu sanırım biraz daha idare edeceğim 30.000 e doğru götüreyim diye düşünüyorum.son bakımını her zamankindan farklı bir yerde yaptırdım ama orası da vw servsti.masraf çıkacak diye korkuyorum :)
  • Arkadaşlar 99 polo classic için hangi lpg sistemi önerilir acaba ?
    Not: (motor numarası önemliymiş sanırım) AFT

Bilgili ve tecrübe etmiş arkadaşlar deneyimlerini aktarırsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AY_DE_DE

Arkadaşlar, 2006-2007 polo comfortline düz vites arıyorum. 40.000 Km.yi geçmemiş, hatasız aracı olan arkadaşlar varsa ilgilenirim. Bir de böyle aracın ederi nedir bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum

Yok mu arkadaşlar görüş bildirecek olan?
  • hocam bende 2006 polo trendline var benzinli 80 bg , 40.000km. Forumda kaç eder diye sordum 20-22 bin arası eder dediler. Şu an için satmayı düşünmüyorum. Bilgin olsun diye yazdım.
    quote:

quote:

Arkadaşlar, 2006-2007 polo comfortline düz vites arıyorum. 40.000 Km.yi geçmemiş, hatasız aracı olan arkadaşlar varsa ilgilenirim. Bir de böyle aracın ederi nedir bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 9 Kasım 2010; 19:27:21 >
  • arkadaşlar merhaba,

2000 model polonun tavanını kaplatmak için döşemeciye gittim. kumaşı söktüğünde altındaki tabakanın bozulmuş olduğunu ve kaplama yapamayacağını söyledi. eğer kaplarsa sarkmalar olurmuş vs. vs.

şimdi çıkma bir tavan kalıbı arıyorum. nereye bekmam gerekir?

şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

hocam bende 2006 polo trendline var benzinli 80 bg , 40.000km. Forumda kaç eder diye sordum 20-22 bin arası eder dediler. Şu an için satmayı düşünmüyorum. Bilgin olsun diye yazdım.
    quote:

quote:

Ben de hiç hatasız 30.000 km'de 25.000 TL'ye 2007 comfortline buldum, alıp almamakta kararsız kaldım. Araç full, gerçekten güzel yetkili servis bakımlı. Aslında kaçırmamak lazım ama forumdan sahip olan arkadaşların fikrini almak istedim. Aslında arabaya da oldukça ısındım.

• quote:

quote:

hocam bende 2006 polo trendline var benzinli 80 bg , 40.000km. Forumda kaç eder diye sordum 20-22 bin arası eder dediler. Şu an için satmayı düşünmüyorum. Bilgin olsun diye yazdım.
    quote:

quote:

Ben de hiç hatasız 30.000 km'de 25.000 TL'ye 2007 comfortline buldum, alıp almamakta kararsız kaldım. Araç full, gerçekten güzel yetkili servis bakımlı. Aslında kaçırmamak lazım ama forumdan sahip olan arkadaşların fikrini almak istedim. Aslında arabaya da oldukça ısındım.

ben şahsen bu fiyatı vermem fiyatı çok
    27-28 gibi 2010 model pololar var ne yapar ne eder onlardan alırdım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-polo-2010-polo-sifirdan-farksiz-acilll-33966908/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-polo-superr-sifir-ayarinda-polo-kacirmayin-33876290/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

quote:

quote:

quote:

quote:

ben şahsen bu fiyatı vermem fiyatı çok
    27-28 gibi 2010 model pololar var ne yapar ne eder onlardan alırdım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-polo-2010-polo-sifirdan-farksiz-acilll-33966908/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-polo-superr-sifir-ayarinda-polo-kacirmayin-33876290/detay

Güzel söylüyorsun arkadaşım ama bu arabalar boş, aynı özellikleri konfügrasyonda yükleyince 37.500 TL.ye geliyor. Zaten beni de düşündüren tam da bu konu. 2010 model : 37.500 ---- 2007 model : 25.000 eder mi konu bu?

• merhaba arkadaşlar ,
    bende 1 hafta önce 2005 clio DCİ vardı takas yolu ile 2003 1.4 primeline polo aldım üste 1.500 tl verdim .benim araç full orjinaldi değişen boya vs hiç bir kusuru yoktu, aldığım polo da 3 tane lokal boya var haricinde bir sorun yok sizce mantıklı bir takas olmuş mu ? çünkü aracı gösterdiğim servis bana polo yu satan elemandan için herhalde manyak bu yada arabasının değerini bilmiyor gibi bir ifade kullandı. görüşlerinizi almak istiyorum...teşekkürler
  • bir de arkadaşlar bu araçlarda (polo 2003) dikkat etmem geren şeyler nelerdir bana yardımcı olursanız sevinirim. uzun yıllar dizel araç kullanan biri larak benzınlı araç biraz sıkıntı olacak sanırsam , acaba lpg performansı nasıl, taktırdıgıma değermi aylık ortalama 600 km yol yapıyorum.bilgisi olan arkadaslardan yardım bekıyorum
  • Selamlar bende polo classic kullanıcı olarak aranızdayım. 99 Model Polo Classic aracım vardır.

Bizim bu araçların silecekleri kaç cm?

quote:

Orijinalden alıntı: skatterbireyin

Bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum
    Arkadaşlar polo classic 99 model arabama spoiler (arka rüzgarlık) taktırmak istiyorum ,Tavsiyede bulunursanız memnun olurum. Önerirmisiniz?
    Teşekkürker saygılar

Taktıracağın Spoiler'ın resmi varsa paylaşırsan yorumumuzu ona göre yaparız. İlla ki servise taktıracaksın diye birşey yok aldığın yere taktırman iyi olur.

Şunun gibi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viacon -- 14 Kasım 2010; 14:35:47 >

• merhaba arkadaşlar,

2004 TDİ polo aldım şu an 68.000 km de bayramdan sonra 70.000 bakımına gireceğim, Denizli de yaşıyorum burda özel vw servisi önerecek var mı yada BATI ya gidip bakım yaptıran var mı öneri ve görüşlerinizi bekliyorum
  • Merhaba arkadaşlar,
    Sizlere bir sorum olucaktı. Yaklaşık 1 ay önce Polo 2005 Trendline 1.4 (2006 Kasa) aldım. İçindeki kitapçığı incelerken birşey dikkatimi çekti. Digital Sıcaklık, Vites ve Devir göstergesi olduğu yazıyor. Ama benimkinde göstermiyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Sizlerden yardım bekliyorum. Teşekkürler...

İNTERNETTEN BULDUĞUM RESMİ GÖSTEREYİM.http://img176.imageshack.us/img176/6655/capture20dp7.jpg ARACIMIN GÖSTERGE PANELİ AYNEN BURADAKİ GİBİ. AMA BENİMKİSİ YUKARDA ANLATTIĞIM GİBİ SORUN VAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthinka

Selamlar bende polo classic kullanıcı olarak aranızdayım. 99 Model Polo Classic aracım vardır.

Bizim bu araçların silecekleri kaç cm?

quote:

Orijinalden alıntı: skatterbireyin

Bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum
    Arkadaşlar polo classic 99 model arabama spoiler (arka rüzgarlık) taktırmak istiyorum ,Tavsiyede bulunursanız memnun olurum. Önerirmisiniz?
    Teşekkürker saygılar

Taktıracağın Spoiler'ın resmi varsa paylaşırsan yorumumuzu ona göre yaparız. İlla ki servise taktıracaksın diye birşey yok aldığın yere taktırman iyi olur.

Şunun gibi mi?

Evet bunun gibi aslında birazdaha sportif bişey taktırsam iyi gidermi diye danışmıstım belki tecrübe eden arkadaşlar olmuştur diyerek

• Arkadaşlar merhaba,

Yapmış olduğum uzun araştırmalar ve kararsızlıklardan sonra dün DSG şanzımanlı bir polo 2011 model aldım.Malum bayram tatilinden sonra teslim alabileceğim aracı fakat almadan evvel size danışmak istediğim konular var.Zaman ayırıp da yanıtlarsanız sevinirim.
    Direksiyondan kumanda yokmuş ama takılabilir dendi pek emin olmamakla beraber satıcı arkadaş.Konu hakkında bilginiz var mıdır?
    İlk kez otomatik ya da manuelden ayrı bir vites kullanacağım.Herhangi bir tavsiyeniz olur mu?Yapmam gereken şeyler nelerdir?
    Ve özellikle şu konu çok önemli - 0 km. araba alınca nasıl bir tarz ile kullanmalıyız belirli süre? Herkes ayrı şey söylüyor kafam karıştı iyice.
    Son olarak da bir depo ile şehir içi kaç km gidilebiliyor?

Şimdiden teşekkürler herkesin bayramını kutlarım
  • @zooteknist58: hayırlı uğurlu olsun aracınız, aracınız 9N kasa diye geçer. LPG de sıkıntı yaşamazsanız fakat eğer aracınız manuelse ş.içinde 0,3 kuruş gibi birşey yakar ve siz ayda 600 den yılda 7200 km yaparsınız, LPG olunca bu biraz daha artar ve 8-9 bin km yaptığınızı varsaysak bile yılda 15000 e yakın km yapmıyorsanız LPG nin pek manası yok bence. en az 1000 TL LPG taktırmak için para vereceksiniz çünkü.. benzinde 0,3 kuruş yakarken LPG de 0,2 kuruş yakarsınız. bu da kilometrede 0,1 kuruş kar demek, 100 km de 10 TL yapar, 7200 km de 720 TL yapar. yani demek oluyor ki siz ayda 600 km yaparsanız ve 1000 TL lik LPG taktırısanız 15 ayda kendisini amorit etmiş olur ve sonrasında ayda 60 TL kar edersinzi :)

özetle kesinlikle LPG taktırın derim..

@mlhykck: görmüş olduğunuz resim trendline değil de highline veya comfortline a ait olabilir, ya da yurtdışında satılan modeller olabilir, malum doğuş oto türkiyede kıstıkça kısıyor... fakat gösterge paneli buna uygunsa bunu yaptırabilirsiniz, vag-com ile bazı özellikleri açabilir ve eğer termometre yoksa takılabilir bence...

@eyupdayi: aracınız hayırlı olsun, güzel bir tercih.. DSG şu an en güzel şanzımanlardan birisidir, vites geçişlerini hissetmezsiniz ve çok da konforludur, ayrıca manuel performansından daha iyidir. kullanım tavsiyem olarak uzun süreli beklemelerde (örneğin 40 sn üstü kırımızı ışık beklemelerinde) vitesi boşa alınız (N) ki şanzıman üzerindeki yükü alır.. ayrıca araç hareket halindeyeken kesinlikle boşa alınmaz, boş vitesten çıkarırken araç kesinlikle duruyor olmalı ve frene basıyor olmanız lazımdır.

nasıl kullanmanız gerektiği konusunda da çoğu kişi "bunlar yeni teknoloji, rodaj yoktur istediğin kadar bas falan derler" inanmazyın, neticede motor yenidir ve ilk 2000 km çok zorlanmamalıdır.

direksiyondan kumanda olayına gelince "comfortline" adı altında satılan en boş araba maalesef. hele ki 1,2 TDİ trendline da gövde rengi tampon bile yok (şahin doğanda olduğu gibi siyah tampon) yine bir doğuş oto klasiği dolayısıyla direksiyon kumandalı radyo teyp koymuyor, ekstra satıyor fiyatı da tahminim 1000 TL ye yakındır. sis farı 600 TL civarında. tavsiye etmem, o paraya değmez..

yakıt tüketimi konusunda kullanıcı yorumlarına bakarsanız daha uygun olur. ( vwturk.com/forum)

• 2001 comfortline polo'muz.cevaplayacağınız umudu ile bi iki sorum var;

aracı kullanan kardeşim, ve yaklaşık ayda 500-700 km aralığında yol yapıyor.Araca LPG taktırmak istiyor.Ben ısrarla karşı çıkmama rağmen.Öncelikle bazı markaların bazı araçlarda randımanlı çalıştığı konusunda bilgi aldım.VW de ise çoğunluklu görüş "Tartarini" gibi görünüyor.Öncelikle LPG taktırmalımıyız,ikincisi ise taktıracak olursak hangi markayı önerirsiniz?
    Saygılar.
  • 1.4 trendline benzinli pololar şehir içi kaç krş yakıyo acaba istanbulda mesela ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

@mlhykck: görmüş olduğunuz resim trendline değil de highline veya comfortline a ait olabilir, ya da yurtdışında satılan modeller olabilir, malum doğuş oto türkiyede kıstıkça kısıyor... fakat gösterge paneli buna uygunsa bunu yaptırabilirsiniz, vag-com ile bazı özellikleri açabilir ve eğer termometre yoksa takılabilir bence...

Teşekkürler arkadaşım sağolasın...
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.