Şimdi Ara

askerdeyken çürük raporu almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
107.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • askerlik yapılırken, piskolojik rahatsızlık nedeni ile çürük raporu alınabilir mi?
    bu hususta bilginiz varsa, bana yardım edermisiniz?
    asker bu raporu nasıl alabilir?

• yardım edebilecek hiç mi kimse yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_sus

yardım edebilecek hiç mi kimse yok?
    Askere gidince sana yardımcı olurlar.
    Çürük raporu almak için psikolojik sorunlu rolü yapmayı düşünüyorsan hiç denemeni tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

Çürük raporu almak için psikolojik sorunlu rolü yapmayı düşünüyorsan hiç denemeni tavsiye etmem.

hayır kendim için söylemiyorum rol yapıp askerlikten kurtulmak için de değil, ben gerçek anlamda, uzun yıllar tedavi gören, ve askerliğin de bu piskolojik sıkıntıları tetiklemesi nedeni ile soruyorum,
    gerçek anlamda, piskolojik sorunlar sebebiyle askerlik yapan birinin nasıl askerlikten muaf olabileceğini öğrenmek istiyorum.
    ayrıca çürük raporu almak, insanın özel, iş hayatını etkiler mi?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_sus -- 18 Nisan 2013; 23:14:59 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

hayır kendim için söylemiyorum rol yapıp askerlikten kurtulmak için de değil, ben gerçek anlamda, uzun yıllar tedavi gören, ve askerliğin de bu piskolojik sıkıntıları tetiklemesi nedeni ile soruyorum,
    gerçek anlamda, piskolojik sorunlar sebebiyle askerlik yapan birinin nasıl askerlikten muaf olabileceğini öğrenmek istiyorum.
    ayrıca çürük raporu almak, insanın özel, iş hayatını etkiler mi?..

Alıntıları Göster
    Öyle sandığın gibi değil hiçbirşey..Rahatsız olsanda direk sana çürük raporu verilmiyor en az 2-3 sene erteleniyor askerliğin sonra veriliyor oda ciddi rahatsızlığın varsa..Tedavi gördüğüne dahil raporları herşeyi hangi ilacları kullandığını götürüceksin.Oradaki doktorlar durumuna bakıp karar vericek.Yani bunlar askere gitmeden önce yapmalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

Öyle sandığın gibi değil hiçbirşey..Rahatsız olsanda direk sana çürük raporu verilmiyor en az 2-3 sene erteleniyor askerliğin sonra veriliyor oda ciddi rahatsızlığın varsa..Tedavi gördüğüne dahil raporları herşeyi hangi ilacları kullandığını götürüceksin.Oradaki doktorlar durumuna bakıp karar vericek.Yani bunlar askere gitmeden önce yapmalısın.
    herhalde acemi birliğine giderken soruyorlar bir şeyin var mı diye acık acık söyle şu rahatsızlıgım var diye elinde raporun olmasa bile gereğini yaparlar herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

herhalde acemi birliğine giderken soruyorlar bir şeyin var mı diye acık acık söyle şu rahatsızlıgım var diye elinde raporun olmasa bile gereğini yaparlar herhalde

Alıntıları Göster
    Çürük alamazsın ama psikolojik rahatsızlık durumunu belgeleyebilirsen, nöbetsiz rahat bir askerlik yapabilirsin diye tahmin ediyorum. Genelde bu durumda ki arkadaşlar rahat oluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: san lorenzo

Çürük alamazsın ama psikolojik rahatsızlık durumunu belgeleyebilirsen, nöbetsiz rahat bir askerlik yapabilirsin diye tahmin ediyorum. Genelde bu durumda ki arkadaşlar rahat oluyorlar.

çok özür dileyerek, son bir sorum var...
    dediğiniz gibi yapılırsa, bu çürük raporu misali iş hayatını etkiler mi?..
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    RUH SAĞLIĞI VE HASTALlKLARl
    Madde 15 – (Değişik : 6/12/2004 – 2004/8202 K.)
    A) (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) 1. Şizoid, şizotipal, paranoid ve borderline kişilik.
    2. Tek hecme hâlinde geçirilmiş ve tamamen iyileşmiş, altı aydan kısa süren psikotik bozukluklar.
    3. Tedavi ile düzelmiş ya da tek hecme halinde geçirilmiş bipolar bozukluklar.
    B) 1. Altı aydan uzun süren tek hecme halinde geçirilmiş psikotik bozukluklar.
    2. Bir hecmeden fazla tekrarlayan psikotik bozukluklar.
    3. (Ek: 16/6/2008-2008/13831 K.) Bir hecmeden fazla tekrar eden bipolar bozukluklar.
    AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin uygun tedaviler uygulanmasına karşın mani, depresyon ya da karma epizodlar
    geçirmesi gerekmektedir.
    C) 15 inci maddenin A, B, ve D dilimine giren bozuklukların tedavi ve nekahet hâlleri.
    D) 1. Kronik nitelik kazanmış psikotik bozukluklar.
    (Değişik ikinci paragraf: 16/6/2008-2008/13831 K.) AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin tedavilerden yararlanmamış
    olması ya da tedaviye rağmen rezidüel bulgular taşıması gerekir.
    2. Şizoid, şizotipal, paranoid ve borderline kişilik bozuklukları.
    AÇIKLAMA : Bu fıkraya gireceklerin psikotik ataklar geçirmesi, çalışma güç ve verimliliğinin azalması ya da ortama
    uyumlarının bozulması; bu durumun klinik gözlem veya resmi belgelerle saptanması gerekir.
    3. (Ek: 16/6/2008-2008/13831 K.) Kronik bipolar bozukluklar.
    AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerde; tedavi uygulandığı resmi belgelerle ya da ilaç kan düzeyleri ile saptanmış olmasına
    karşın mani, depresyon ya da karma epizod belirtilerinin devam ediyor olması ya da sık tekrarlıyor olması gerekmektedir.
    Madde 16 – (Değişik : 6/12/2004 – 2004/8202 K.)
    A) 1. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Histrionik, narsisistik, obsesif-kompulsif, çekingen, bağımlı kişilik bozuklukları.
    2. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Geçirilmiş anksiyete, somatoform, dissosiyatif, depresif bozukluklar, uyum
    bozuklukları ve bunların alt tipleri.
    3. Hafif ve orta derecede konuşma bozuklukları.
    B) (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) 1. Anksiyete, somatoform, dissosiyatif, depresif bozukluklar, uyum bozuklukları ve
    bunların alt tipleri.
    AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin uygun tedavilere rağmen hastalıklarının işlevselliği bozacak derecede sık tekrarlaması,
    bunun epikriz, kıta anketi gibi resmi belgelerle tespiti gerekmektedir.
    C) 16 ncı maddenin A, B, ve D dilimine giren bozuklukların tedavi ve nekahet hâlleri.
    D) 1. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Kronik nitelik kazanmış anksiyete, somatoform, dissosiyatif, depresif
    bozukluklar, uyum bozuklukları ve bunların alt tipleri.
    2. İleri derecede konuşma bozukluğu.
    (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) AÇIKLAMA: Bu fıkralara gireceklerin tedavilerden yararlanmaması ve
    bozukluklarının süreklilik kazandığına ve işlevselliği bozduğuna ilişkin epikriz ve/veya kıta anketi belgelerinin olması gerekir.
    Madde 17 – (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K.; değişik : 6/12/2004 – 2004/8202 K.)
    A) (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) 1. Antisosyal kişilik.
    2. Madde kötüye kullanımı ya da geçirilmiş madde bağımlılığı.
    3. Sınır düzeyde entellektüel işlev bozukluğu.
    B) 1. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Antisosyal kişilik bozukluğu.
    AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin; asker hastanelerinin sağlık kurullarından antisosyal kişilik bozukluğu tanısı alması,
    adli veya askeri mahkemeler tarafından verilmiş en az bir antisosyal eyleminden dolayı ceza almaları, bu cezalarından en az birinin
    infaz edilmesine rağmen davranış bozukluklarının devam ettiğinin ve askerlik ile uyumlarının bozulduğunun kıt’a anketi ve diğer
    resmi belgelerle tespiti gerekir.
    2. Zeka yetersizliği.
    AÇIKLAMA : Bu fıkraya gireceklerin işlevselliğinin bozularak askerliğin gereklerini yapamayacak nitelikte olduklarının,
    kıt’a anketi ile saptanması gereklidir.
    3. (Mülga:13/1/2013-2013/4240 K.)
    C) 17 nci maddenin A, B, ve D dilimine giren bozuklukların tedavi ve nekahet hâlleri.
    D) 1. İleri derecede antisosyal kişilik bozukluğu.
    (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin; antisosyal kişilik bozukluğu tanısı alması,
    öldürme, öldürmeye teşebbüs, gasp suçlarından en az bir hapis ya da diğer antisosyal eylemlerden dolayı, disiplin mahkemesi dışında
    kalan mahkemelerce verilmiş en az üç hapis cezası alması ve bu cezaların kesinleştiğinin belgelerle tespit edilmesi gerekir.
    2. Alkol ya da madde bağımlılığı.
    AÇIKLAMA : Bu fıkraya gireceklerin; madde bağımlılığının süreklilik kazandığının gözlem, kimyasal analizler ve adlî
    belgelerle ortaya konulması, askerî hastahanede müşahede sonucu yoksunluk bulgularının saptanması gereklidir.
    3. Mental retardasyon.
    4. (Değişik:13/1/2013-2013/4240 K.)Cinsel kimlik ve davranış bozuklukları.
    AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin cinsel kimlik ve/veya davranış örüntülerinin tüm yaşamlarında ileri derecede belirgin
    olması ve askerlik ortamında sakıncalı bir durum yaratacağı ya da yarattığı tıbbi kanaatine varılması gerekir.
    Madde 18 –(Değişik : 6/12/2004 – 2004/8202 K.)
    A) 1. Organik ruhsal nedenlere bağlı çok hafif derecede kişilik değişmeleri.
    2. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Geçirilmiş organik ruhsal bozukluklar.
    3. Hafif derecede tik bozuklukları.
    4. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Uyku bozuklukları.
    AÇIKLAMA: Bu maddenin B ve D diliminde tanımlananlar dışındaki uyku bozuklukları.
    5. (Ek: 16/6/2008-2008/13831 K.) Gelişimsel bozukluklar.
    AÇIKLAMA: Bu maddenin B ve D diliminde yer alanlar dışındaki gelişimsel bozukluklar.
    B) 1.(Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Organik nedenlere bağlı ruhsal bozukluklar.
    AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin bilişsel fonksiyonlarındaki işlevselliği bozan sekel niteliğindeki kayıpların
    nöropsikolojik testlerle ortaya konması gerekmektedir.
    2. Tik bozuklukları.
    AÇIKLAMA : Bu fıkralara gireceklerin hastalıklarının tedaviye rağmen düzelmemesi, kişinin işlevselliğini bozması ve bu
    durumun kıt’a anketiyle saptanması gerekir.
    3. Kronik primer insomnia.
    AÇIKLAMA : Bu fıkraya gireceklerin tedaviden yararlanmaması, bozukluğun polisomnografik olarak gösterilmesi ve
    nöropsikolojik testlerde bilişsel kayıplarının ortaya çıkmış olması gerekir.
    C) 18 inci maddenin A, B, ve D dilimine giren bozuklukların tedavi ve nekahet hâlleri.
    D) 1. Organik nedenlere bağlı ileri derecede kişilik bozuklukları.
    (Mülga ikinci paragraf: 16/6/2008-2008/13831 K.)
    2. Kronik organik ruhsal bozukluklar.
    (Ek: 16/6/2008-2008/13831 K.) AÇIKLAMA: Bu maddenin D dilimi 1 ve 2 nci fıkralarından işlem göreceklerde; alkol, ilaç,
    toksik maddeler, enfeksiyon, fiziksel veya travmatik nedenlere bağlı olarak gelişen bilişsel değişikliklerin laboratuvar tetkikler ve
    nöropsikolojik testlerle gösterilmiş olması ve işlevselliği belirgin derecede etkilemesi gerekmektedir.
    3. Yaygın gelişimsel bozukluklar.
    (Ek: 16/6/2008-2008/13831 K.) AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerde hastalık belirtilerinin işlevselliği belirgin derecede
    etkilemiş olması gerekmektedir.
    4. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Narkolepsi, Klein-Levin Sendromu, idiopatik santral sinir sistemi hipersomnisi.
    AÇIKLAMA: Bu tanılara ilişkin bulguların en az iki polisomniografik çalışmada gösterilmesi gerekir.

• quote:

quote:

valla bilemiyorum o kadar, bu konu hakkında daha bilgili kişilere danışırsan daha iyi edersin.
  • quote:

quote:

quote:

valla bilemiyorum o kadar, bu konu hakkında daha bilgili kişilere danışırsan daha iyi edersin.

Alıntıları Göster
    @san lorenzo
    @X kare
    ilginize çok teşekkür ederim...
    gerçekten, çok yardımcı oldunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_sus -- 21 Nisan 2013; 22:33:13 >

• quote:

@san lorenzo
    @X kare
    ilginize çok teşekkür ederim...
    gerçekten, çok yardımcı oldunuz

Alıntıları Göster
    rahatına düşkün mehmetçik olursun RDM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

rahatına düşkün mehmetçik olursun RDM

Alıntıları Göster
    curuk alına bılınıyo bu tur tahatsızlıklara ama hastalıgın boyutu cok onemlıdır
  • mahmut_sus M kullanıcısına yanıt
    s.a kardesım curuk alabılırsın ancak hastalıgının boyutu onemlı ılk once sunu dıyım raporların varsa kesınlıkle sılahtan vahap oluyosun bu senın ıcın bırıncı adım pıkolejıyın hangı durumlarda artıyo raporun neye gore hazırlanmıs eyer kalabalık ortam bunaltıcı durum hapıs olma durumu yanı zorunluluklara dayanamıyosan kılıtlı yasamak bunlardan her hangı bırı varsa curuk alman kacınılmaz olur
  • mahmut_sus M kullanıcısına yanıt
    curuk raporu kesınlıklede sıvıl hayatını etkılemez hatta onune cıkması ımkansız bısey o raporun tek bır anlamı var resmı olarak askerlık yapmıycagına daıl bı rapor bunda ıbaret adınada bosuna curuk dememısler adı curuk olmasa zaten askerlık yapmama sansın yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: berenberenn

curuk raporu kesınlıklede sıvıl hayatını etkılemez hatta onune cıkması ımkansız bısey o raporun tek bır anlamı var resmı olarak askerlık yapmıycagına daıl bı rapor bunda ıbaret adınada bosuna curuk dememısler adı curuk olmasa zaten askerlık yapmama sansın yok
    2 yıl önce anksiyete bozukluğu nedeniyle ilaç tedavisi gördüm, 352KD askerim, acemiliği bitirdim askerdeyken anksiyete yüzünden yaşadığım bunalımların 3'te birini bile yaşamadım biraz sabırlı olursan, zaman geçiyor işte deyip işleri akışına bırakırsan rahat edersin. Askerlik şubesinde rahatsızlığını belirtirsen askeri hastaneye gönderiyolar, askeri hastanede psikolojik bi durumdan kaydın varsa rahat yerlere gönderiyolar bana öyle oldu gibi. İlk muayenede kağıt doldururken psikolojik durumunla ilgili sorular var oraya bol bol yaz garanti gidersin askeri hastaneye, hastane diyince korkutuyo ama kimse seni sorguya çekmeyecek merak etme

• merhabalar yasım 26 kücükken verem ve 2 sene önce kronik ilerlemis bronsit hastalığına yakalandım psikolojik kisilik bozukluğu hastalığım nedeniyle hayatımdan bezdim ve tedavi görmedim ve sol kulakta işitme kaybı var raporum yok muaf olma şansım nedir??
  • 3ay önce akciğerlerimden rahatsızlandım ve hastaneye yattım akciğer çökemesinden 1 hafta sonucunda hastaneden cıktım kontrole gittiğimde akciğerimin yeniden çökdüğü belirtildi we ameliyat oldum gataya gidicem bununla ilgili bilgi werirmisinz ne gibi bi işlem yapılır orda hemen askere alırlarmı yada ertelermibununla ilgili bi bilgi werirseniz sewinirim her kafadan başka ses çıkıyo net bi cewap alamıyorum teşekkürler...
  • Arkadaşlar hidradenitis suppurutiva ( köpek memesi) hastasıyım çürük raporu alablirmiyim fikriniz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiki_rap

Arkadaşlar hidradenitis suppurutiva ( köpek memesi) hastasıyım çürük raporu alablirmiyim fikriniz varmı
    S.a Arkadaşlar Benim Kalp’de Delik Var Ve Ben Tecil Bozup Askere Gidmek İstiyom Muayene Kağıdını Aldım O Sırada Kalp’de Delik Var Olduğunu Söylesem Beni ASKERİ HASTANE’YE Gönderip Orasıda Eğer Aynı Derse Kalp’de Delik Var Ordan Gataya Sevk Edip Orda’da Aynı Şekil Sorunu Görürlerse Bana Çürük Raporu Verirlermi
    Bide Benim %10 Engelli Raporum Var Buda Katkısı Olurmu Bana Acil Yardım Edermisiniz..!
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.