Şimdi Ara

Full HD çözünürlükte Snapdragon 600, Snapdragon S4 Pro'dan yer yer %51 daha hızlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
3.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son dönemde Krait tabanlı asimetrik çalışabilen çekirdekleri ile üst seviye her telefonda görmeye başladığımız Snapdragon platformunun tepe modelleri S4 Pro ve 600, özellikle Full HD çözünürlükte ekranlara sahip cep telefonu modellerinin yaygınlaşması ile birlikte bünyelerinde barındırdıkları Adreno 320'nin yeterliliği konusunda kullanıcılar arasında soru işaretlerine neden oldular.

Qualcomm'un S4 Pro'a nazaran hem mimari hem de hız anlamında iyileştirilmiş Krait tabanlı 4 merkezi işlem çekirdeğinin bir araya gelmesi ile oluşan ve Adreno 320'nin daha hızlı bir modelini içeren Snapdragon 600 platformu, HTC One ve Samsung Galaxy S4'ün LTE versiyonunda yer alacakken Full HD arenasında Snapdragon S4 Pro'u taşıyan modeller olarak Sony Xperia Z ve Oppo Find 5'i görüyoruz.

Qualcomm her ne kadar Adreno 320'nin Full HD çözünürlükteki cihazlar için geliştirilmediğinin altını çiziyor olsa da en erken 2. çeyrekte Snapdragon 800 platformu ile birlikte hayatımıza girecek olan Adreno 330'a kadar firmaların elindeki bir kaç seçenekten biri olan Adreno 320'nin merak konusu olan tarafı; Snapdragon S4 Pro ile Snapdragon 600 platformları arasında gerçekten kayda değer bir fark olup olmayacağı konusu.

2.7 sürümü ile birlikte GPU performansı değerlendirmesi konusunda oldukça yol alan GL Benchmark'ın son sürümünde Adreno 320 (Snapdragon 600 ve S4 Pro versiyonları), Mali400MP4 (Samsung Galaxy Note 2) ve Adreno 305'i (HTC One SV) sizler için test edip tablolarda bir araya getirdik.

Full HD çözünürlükte Snapdragon 600, Snapdragon S4 Pro'dan yer yer %51 daha hızlı

GL Benchmark 2.7'nin T-Rex testinde Full HD çözünürlükte elde edilen değer tablosunda Snapdragon 600 içerisinde yer alan Adreno 320, S4 Pro versiyonuna göre %15 ve %45 daha yüksek performans sergilerken, GL Benchmark 2.5 Egypt testinde fark %52'e kadar çıkıyor.

GL Benchmark 2.7 bu sene ve gelecek sene çıkacak oyunlar için referans kabul edilebilecekken, 2.5 sürümünü bir önceki sene piyasaya sürülen oyunlar için referans olarak düşünebiliriz. 

HTC One üzerinde yer alan Adreno 320'li Snapdragon 600'ü Note 2 karşısına koyduğumuzda ise Mali400MP4'ün neden Samsung Galaxy S4'te yer almadığı açık bir şekilde görülebiliyor. Mal400MP4, HD çözünürlükte yeterli olsa da konu Full HD olduğunda modern rakipleri %211'e kadar daha iyi sonuç sergiliyorlar. 

Aynı sonuçlar Adreno 305 için de geçerli. Daha çok 800x480, 960x540 ve 1280x720 piksel ekranlı cihazlarda yer alan GPU, Full HD için kabul edilebilir bir performans sunmaktan uzakta kalıyor ve rakipleri %206'a kadar oranla daha iyi bir başarım sergiliyorlar. 

Özellikle Samsung Galaxy S4'ün PowerVR SGX544MP3 GPU'lu Exynos Octa işlemcili modellerinin de ülkemizde satışa sunulması ile birlikte alevleneceğini düşündüğümüz telefonlarda Full HD çözünürlükte oyun performansı tartışmalarını yine çeşitli test ve grafikler ile bilgilerinize sunuyor olacağız. 

• HTC ONE alın demeyi bukadar belli etmeyeydiniz iyiydi abi :)

edit : hanimiş nerde benim - lerim pardon ONElerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnLord -- 2 Nisan 2013; 14:16:59 >
  • dün reklam yaptılar reklam yapıyorsunuz diye yazıyorum yorum siliniyor hani üyelerin eleştirilerine açıktınız ... HTC nin her amiral gemisinde aynı durum.

HTC Türkiyenin Reklam bütçesinin bi kısmı DonanımHaber e ayrılmış durumda ...

Bir teknoloji mağazasında satış elemanı olarak çalışıyorum inanın elimden bir çok model cihaz geçiyor ben bu kadar fanatik değilim ... sevdiğim marka olan Samsung u bile yeri gelince yerin dibine sokuyorum...

objektif olmaksa amaç HTC One ın Tamir edilmesi en zor olan cihaz olduğunuda yazın ve objektiflikse farklı fikirlere yer verin mesajları silmeyin ...

HTC One haberlerine verdiğiniz ehemmiyeti diğer firmalara veriyormusunuz onu bir sorgulayın buradaki sorgulayın kastım geri bildirim her incelemede bize yazın diyorsunuz ya bizlerde eleştirme hakkını kullanıyoruz ama sonuç mesajlar siliniyor ...

EDIT : Doğru söyleyeni bol bol ''eksiler'' sagolun varolun eksilerinize layik olmaya çalışacağım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 2 Nisan 2013; 14:37:37 >

• sayın çevik bu telefonu yurt dışından alabilecegim bir site varmı
  • adamlar incelese suç incelemese suç ağzı olan konuşuyo. reklam yapar yapar sanane kardeşim sen sonuçlara bak. kendin incele haber yalan sadece reklam de tamam diyelim bizde

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

dün reklam yaptılar reklam yapıyorsunuz diye yazıyorum yorum siliniyor hani üyelerin eleştirilerine açıktınız ... HTC nin her amiral gemisinde aynı durum. HTC Türkiyenin Reklam bütçesinin bi kısmı DonanımHaber e ayrılmış durumda ... Bir teknoloji mağazasında satış elemanı olarak çalışıyorum inanın elimden bir çok model cihaz geçiyor ben bu kadar fanatik değilim ... sevdiğim marka olan Samsung u bile yeri gelince yerin dibine sokuyorum... objektif olmak lazım ...

geçmiş incelemelere bakın s4 ile ilgili kaç haber var... objektif olmasa s4 ün incelemesi geçiştirilirdi. ta new yorklara gitti adamlar daha ne yapsınlar

• ilk başlığı okudum sonra haberin başını okudum sonra da haberi kim yazmış ona baktım

• yakında Xperia Z alanları siteden banlayacak bu editor arkadaş

• powervr 544mp3 karşısında tutunması mumkun değil. işlemciler cok iyi fakat gpu tarafında powervrın çok çekirdek sayısıyla birebir orantılı ölçeklenen performansı tablet ve telefonda oyun oynamak isteyenler için en iyi çözüm. S4 bu Gpu nun kullanılmasına çok sevindim. benim için telefon alırken tercih sebei olacak bir ayrıntı.

• Htc one daki hali 32 fps verirken s4 teki oc li hali 40 fps veriyor bunu unutmamak lazim ayrica konu eger ekran kartinin genel gucunden cok oyunlarda nasil perfromans verdigiyse fill rate degerleri daha degerleri glbenchmarkin genel testinden ve oyunlarda triangle texture dan cok fill rate onemli artik o yuzden mali400 un gucsuz gorunmesinen ragmen adreno 320 ile 720 p de ayni perfromansi veriyor glbenchmark ta mali400 un nerdeyse yari fps vermesine ragmen fill rate degerlerinde es degerler buda oyun icindeki fps yi karsilastirinca tamamen ayni fps degerlerinde bir performans gostermesine neden oluyor elinde optimus g veya nexus 4 ve s3 olan kisiler marketten fps mreter programkni indirip test edebilirler ayni aralikta gezindigini gorebilirler iki gpu nun iste o yuzden adreno 320 1080p ye yeterli degil....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar belli etmeyin bari amacinizi...

• Bildiğim kadarıyla htc sitenin sponsoru. bırakında olsun bu kadarı
  • neler görüyoruz doğru mu bunlar mesut reyiz?

• Bu konuya bu yorumları yazan arkadaşların amacı ne anlamakta zorlanıyorum. Burada reklam değil test sonuçları paylaşılmış ve s4pro ve s600 karşılaştırılmış. Bugün htc iyi fakat yarın octalı s4 çıkınca tekrar test yayınlanacak bu sefer s4 önde olacak. Bu sefer de samsungçu mu olacak dh?

• Tv de reklam yapmaya bütcesi yetmeyen markalar artık editorler ile gizli reklam yapıyorlardı bir adım ileri geçti acık reklam yapılmaya başlandı yakında htc alanlar gold üye olacak forumda daha sonra sony ve samsung alanlar banlanacak forum olarak toplanıp sokakda kimin elinde Xperia Z S4 görürlerse dövecekler falan filan diye devam edecek bunuda buraya yazıyorum gün geldiğinde okuyup HTC almadığım için öldürüldüğümde rahmetli doğru yazmış dersiniz
  • Açıkçası yeni bir şey yok zaten Snapdragon 600'ün S4 Pro'dan hızlı olduğu biliniyordu sadece tablolardaki Mali400MP4 sonuçları ilgimi çekti gerçekten nesil farkı hissedilir düzeyde.

Ek olarak siteyi yıllardır takip eden biri olarak Mesut Çevik'e Samsungcu, HTCci, iPhone hayranı, Apple'dan reklam alıyor böyle inceleme çekiyor, Nvidia parayı basmış testi almış, AMD parayı basmış testi almış yazan tonla adam gördüm. Hepsinin ortak noktası ezilen taraftaki donanımlara sahip olmalarıydı. Yoksa hem Donanimhaber.com aynı hem de Mesut, Erdi, Kaan aynı. Değişen şey ezilen ile sevinen kişiler oluyor. Türkiye'de bu işler böyle ne yazık ki.
  • Mesut Abi, başka testler, videolar ile de haberi güncellerseniz gerçekten güzel bir kaynak olacağını düşünüyorum. Ayrıca S600'ler arasında da farklılıklar söz konusu.(One-S4 LTE)

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

dün reklam yaptılar reklam yapıyorsunuz diye yazıyorum yorum siliniyor hani üyelerin eleştirilerine açıktınız ... HTC nin her amiral gemisinde aynı durum.

HTC Türkiyenin Reklam bütçesinin bi kısmı DonanımHaber e ayrılmış durumda ...

Bir teknoloji mağazasında satış elemanı olarak çalışıyorum inanın elimden bir çok model cihaz geçiyor ben bu kadar fanatik değilim ... sevdiğim marka olan Samsung u bile yeri gelince yerin dibine sokuyorum...

objektif olmaksa amaç HTC One ın Tamir edilmesi en zor olan cihaz olduğunuda yazın ve objektiflikse farklı fikirlere yer verin mesajları silmeyin ...

HTC One haberlerine verdiğiniz ehemmiyeti diğer firmalara veriyormusunuz onu bir sorgulayın buradaki sorgulayın kastım geri bildirim her incelemede bize yazın diyorsunuz ya bizlerde eleştirme hakkını kullanıyoruz ama sonuç mesajlar siliniyor ...

EDIT : Doğru söyleyeni bol bol ''eksiler'' sagolun varolun eksilerinize layik olmaya çalışacağım ...

Vatanda htclerı satamadın dıye mı bu dusmanlık htc ye hayırdır ?

O kadar bos yorumlar var kı , adamların ıncelemesınden gızlı htc reklamcısı yazanlar bıle var. Haberın dogruluk nıtelıgınden kusku mu duyuyorsunuz ? O zaman dogrusunu yazın gorelim.

Yok haberde kı bilgiler dogruysa kı oyle. Bır cıhazı ve edıtorlerı bos yere karalamayın.

• htc adam mi öldürdü bu forumdaki htc karşıtlığı çok tehlikeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bingbang

Bu konuya bu yorumları yazan arkadaşların amacı ne anlamakta zorlanıyorum. Burada reklam değil test sonuçları paylaşılmış ve s4pro ve s600 karşılaştırılmış. Bugün htc iyi fakat yarın octalı s4 çıkınca tekrar test yayınlanacak bu sefer s4 önde olacak. Bu sefer de samsungçu mu olacak dh?

arkadasların demeye calıştıgı sanırım şu:gpu tarafında galaxy s4 den daha zayıf olan Htc one ın fiyat tarafında daha pahalı olmasını ne kadar reklam yapsanızda yemeyiz demek istemişler. benim anladığım bu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.