Şimdi Ara

352. DÖNEM (Ağustos 2013) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay Aday Adayları (808. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.764
Cevap
124
Favori
1.327.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arff07

Bu ülkenin kağıt sevgisi nedir arkadaş ya sabahtan beri uğraşıyorum aynı durumda olan varsa ne yaptı paylaşırsa sevinirim, memurum kurumdan ücretsiz izin almak için dilekçe yazdım bize askere gidicegine dair belge getir diyor, askeriyeye gidiyorum bizim vericegimiz tek belge sülüs oda kapalı zarf olur personel açamaz dilekçeye ekleyemezsin diyor, kurum belge olmadan ücretsiz telebin onaylanmaz diyor bu ne dir arkadaş ya bu nedir

Benim de iş yerine belge vermem gerekliydi şubedeki memura söyledim işlemleri yaptırdım. Sülüs müdür nedir onun bi fotokopisini çekip yarbaya tekrar imzalattı bana verdi. Üstünde ıslak imza var yarın iş yerime vericem..sen de bu şekilde iste verirler herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: emozittin

kardeş sınıf piyade yazıyo ya onun bı etkısı varmı o kuralarda bole seyler varmıs pıyate hudut mgz tarzı bıseler oluyomus ama bende pıyade yazıyo bendemı cekıcem

sey ıcın soruyorum pıyade olanlar doguya gıtmıyormus yıne batı cıkıyormus ama hudutcular fılan gıdıyormus bıde o kısaltmalı bolumlerde olanalar dedım ya mgz fılan bıseler yazıyodu
  • quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx

hocam eve yeni geldim sülüsüde aldım aofli olarak uzun dönem istanbul tuzla acemi birliğim

uzun istemişmiydin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuzla piyade okulu olarak soyluyorm orada yaptm ve kilis te karakol komutanligi yaparak tezkere aldm. 339. Donemdm ben. Nisan da gittim haziran sonu piyade okulundan ayrild. Girdiginizde yaklask 3 hafta temel egitimleriniz var. Daha sonra kura cekeceksiniz ve branslariniz belirlenecek. Bu branslardan en boku huduttur. Ben hudut cektm korktugum gibi olmadi. Edirne de huduttu,kibris da van da. İlla dogu olcak dye bsey yok. Brans egtmlwriniz tamamlandktan sonra kura ceker gideceginiz yeri belirlersiniz. Eger kuraya kalmayayim diosaniz iyi kasin bransinzda %10a girin oncelik sizde oluyo. Acik yerlerin listesini onune seriylrlar askerlik yapmak istedigin yeri sen seciyorsin

• Ne kadar çok Hatay / Serinyol var.Suriye ile savaşa gidicez kesin ondan
  • Kısa dönem jandarma.
    acemi birliği kastamonu.
    Usta birliği:batman il jandarma komutanlığı.
    Birinci grup celp.
  • Kan hücrelerimi bile inceletsem kusur bulamam kendime boy 1.87 vucut sağlam mümkün değil bişey bulamam komando olucaz kaçış yok düğün nişan iptal

işletme okuyup niye uzun dönem gider bi insan hemde komando
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolcio

Ne kadar çok Hatay / Serinyol var.Suriye ile savaşa gidicez kesin ondan

koptum

• quote:

Orijinalden alıntı: wegaserhan

quote:

Orijinalden alıntı: fiendis

polatlıya düşen topçu yedek subayların ve 65.mknz piyade tugayına düşenlerin her türlü sorularına yardımcı olurum arkadaşlar

dostum yedek subay olarak gelıyorumda eğitimler nasıl?? çok kasıyorlarmı. kalcağımız yerler falan nasıl askerıyenın cevresı falan nereye gidiyorum ben

78 gün polatlıda kalıcaksın, 18. günden sonra yemin edersiniz, sonra sınıfınla ilgili dersler başlar.. adestim k/m obüs atış tk. k. yer ölçme vs. dersler zor değil. zaten bırakmazlar merak etme :D 12 kişilik koğuşlarda kalcaksınız, sonra 8-9 kişiye düşcek koğuşlar. çok rahat ediceksin ama yanında mutlaka bozuk para götür bolca, zaten çoğu kişi daha önce yazmıştır bunu. ilk 18 günde yanaşık düzen eğitimleri sıcak altında biraz zor geçer o kadar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efe180609

aöf li olarak yedek subay mı çıktı sen mi tercih etmiştin.

evet

kardeş not ortalaman kaçtı ? bide önlisans tan mı geçtin ? boy pos kilo vs : )
  • arkadaşlar daha önce cevaplandıysa kusuruma bakmayın..burduraasker öğretmen olarak giden arkadaslar,sevk tarihi 25.29 temmuz..yani 29 una kadar teslim mi olacaz yoksa 29 una kadar sevk belgesinimi alacaz...

bugün alayım dedimde birliğe katılış tarihi 27 si dedi almadım bende.. bilgisi olan varmı ??
  • Komando kurasi cikanlar icin diyorm. Buyuk bi saglik testiniz var. Saglikli cikarsanz komando egitimi alirsiniz. Eger gozlerde ozellikle gorememe probleminiz varsa dusunmeden refuze oliyosunuz. Tuzla piyade okulunda egitim aliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinsay

quote:

Orijinalden alıntı: arff07

Bu ülkenin kağıt sevgisi nedir arkadaş ya sabahtan beri uğraşıyorum aynı durumda olan varsa ne yaptı paylaşırsa sevinirim, memurum kurumdan ücretsiz izin almak için dilekçe yazdım bize askere gidicegine dair belge getir diyor, askeriyeye gidiyorum bizim vericegimiz tek belge sülüs oda kapalı zarf olur personel açamaz dilekçeye ekleyemezsin diyor, kurum belge olmadan ücretsiz telebin onaylanmaz diyor bu ne dir arkadaş ya bu nedir

Benim de iş yerine belge vermem gerekliydi şubedeki memura söyledim işlemleri yaptırdım. Sülüs müdür nedir onun bi fotokopisini çekip yarbaya tekrar imzalattı bana verdi. Üstünde ıslak imza var yarın iş yerime vericem..sen de bu şekilde iste verirler herhalde

bende işyerinden istediklerini söyledim ama antalyada şube vermedi yarın tekrar gidicem

• quote:

Orijinalden alıntı: dragger34

Tuzla piyade okulu olarak soyluyorm orada yaptm ve kilis te karakol komutanligi yaparak tezkere aldm. 339. Donemdm ben. Nisan da gittim haziran sonu piyade okulundan ayrild. Girdiginizde yaklask 3 hafta temel egitimleriniz var. Daha sonra kura cekeceksiniz ve branslariniz belirlenecek. Bu branslardan en boku huduttur. Ben hudut cektm korktugum gibi olmadi. Edirne de huduttu,kibris da van da. İlla dogu olcak dye bsey yok. Brans egtmlwriniz tamamlandktan sonra kura ceker gideceginiz yeri belirlersiniz. Eger kuraya kalmayayim diosaniz iyi kasin bransinzda %10a girin oncelik sizde oluyo. Acik yerlerin listesini onune seriylrlar askerlik yapmak istedigin yeri sen seciyorsin

dede bende tuzlaya çıktım ve evşm gebzede torpilsa bu kadar olmaz diyolar bide aof li iken uzun dönem çıktım neyse konuya dönelim ustada tuzlada kalma gibi bi şansım varmı benim için çok önemli nelere dikkat etmek gerekli neler yapılıyor?

• arkadaslar benımde Eğitim birliği :TOP. VE FÜZE OK.K.LIĞI/POLATLI/ANKARA

Statü: Yedek Subay

tarıhler 6 ve 9 agustos ben bayramda mı gıdıcem bu konu konusuldumu bakamadım ama en gec ne zaman teslım olmam gerekıyo bı yardım edın bana tertıpler :) bde bu forumdakı anketler ıcın ne yapcm bnasıl doldurcam kacıncı sayfada bahsedıldı
  • 352.Dönem kullanıcısına yanıt
    açıklanmadan bir gün önce arkadaşla konuştum telefonda '' hacı bu ara hatay kötü orası çıkmasın neresi olursa olsun'' dedi ve acemi birliği üstüne usta birliği Hatay çıktı, o arkadaşı bir tenhada denk getirirsem
  • gececikameraman G kullanıcısına yanıt
    Çerkezköylüyüm ama
    kd acemi 1'İNCİ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL./MANİSA MERKEZ
    usta 55'inci MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI TOP.TB.1'İNCİ 155/39 MM.LİK K/M OB.BT./KIRKLARELİ MERKEZ :)
  • eğitim birliği: kastamonu 5.j.eğt.a.k.lığı / kastamonu

esas birliği: il j.k.lığı / amasya / amasya

celp grubu:1

statü: kısa dönem

sınıf: jandarma
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efe180609

aöf li olarak yedek subay mı çıktı sen mi tercih etmiştin.

evet

kardeş not ortalaman kaçtı ? bide önlisans tan mı geçtin ? boy pos kilo vs : )

not ortalamam düşüktü aof ama aof olduğu için tabi üzerine düşmediğimden nese boy 1.80 kilo 77ve evet ön lisanstan aof ye geçtim ön lisansta okulda 3. bölümde 1. idim
  • Torunlarin torunu 3 ay ailen her cuma gelerek 2 gun seni evci alirlar. Usta birligi olarak da kalabilirsjn ama nasl. Kura cektn zpt cikti diyelm. Acemilik sonunda piyade okukunda zpt astegmen kurasi cekmen lazm yada 3 ay boyunca saglam basari gosterip %10a girip kura mura timlamadan piyade okulunu secersin. Once en onemlisi brans kurasi.hudut haricii brans cektn mi hepsinin piyade okulu acigi oluyo. Hudutu tesvik amacli bazen 1-2 tane koyuyolarms.

• 
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.