Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1948. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19461947194819491950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The BlackMamba 24

Arkadaşlar merhaba. Saate bakmak için telefonu elime aldığımda telefonun kapanmış oldugunu gördüm. Şarjı 90% civarıydı. Telefon açılmıyor, şarja takıyorum herhangi bir bildirim ışığı yanmıyor, titremiyor. En ufak hayat belirtisi yok telefonda. Ne yapmamı önerirsiniz?

Temiz bi flash atın telefonu ses açma ve kapama tuşuna basarak 3 kere titredin bunlar da çözmezse batarya ölmüş demektir bataryayı değiştirin
  • arkadaşlar bu telefonda tek bir kişiyi çağrı ve sms olarak engellemenin yolu var mı? yoksa play storeda önerdiğiniz 3. parti yazılım mevcut mu?
  • Telın ıcerısınde boylesı bır sey yok hocam,ancak aenınde dedıgın gıbı marketten ındırebılecegın uygulamalar ıle bunu saglayabılırsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • artakalan kullanıcısına yanıt
    truecaller diye bir uygulamayı denedim ancak o numara yine arayabildi. tt'nin aylık 1 liraya çağrı engelleme servisi varmış. onu kullanmayı düşünüyorum gerçi sms'i engellemiyor.
  • iyi geceler cihazı tazelemek istiyorum üstünde şuan Xperia_Z_eXistenZ_Premium_v4.0.0 yüklü

bir kaç sürüm hatası aldığım için aşagıdakini yüklücem

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-tesla-rom-official-ground-zero-roms-t3348105

szice tesla rom nasıldır sorunu var mıdır
  • Rai-gy kullanıcısına yanıt
    hocam aynı sorun bende de mevcut bu yüzden rom değiştirmek durumunda kldım.

sizde sorun hala devam ediyor mu?
  • merhaba arkadaşlar,

çok acil yardım

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-tesla-rom-official-ground-zero-roms-t3348105

belirtilen yerden latest buil olanı indirdim yazıldığı üzere;

wipe data, cache, dalvik and system yapıp
    - Flash ROM and gapps yüklüyorum,
    - Wipe cache & dalvik fakat ne olduysa bundan sonra telim açılmıyor tekrar flash tool ile reset atıyorum.

2 defa denedim 5.1 sürümü rrot edip dual recvry kurmak lanet bir iş dene dene yoruldum.

acaba nerde hata yapıyorum gapss da mı sorun var yoksa yanlış olanı mı kuruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil5

merhaba arkadaşlar,

çok acil yardım

belirtilen yerden latest buil olanı indirdim yazıldığı üzere;

wipe data, cache, dalvik and system yapıp
    - Flash ROM and gapps yüklüyorum,
    - Wipe cache & dalvik fakat ne olduysa bundan sonra telim açılmıyor tekrar flash tool ile reset atıyorum.

2 defa denedim 5.1 sürümü rrot edip dual recvry kurmak lanet bir iş dene dene yoruldum.

acaba nerde hata yapıyorum gapss da mı sorun var yoksa yanlış olanı mı kuruyorum.

Merhaba..

Öncelikle TWRP'nin güncel versiyonun yüklü olduğunda emin ol. Cache, dalvik cache, data ve systemi sil ilk önce romu daha sonra da play uygulamalarını flashladıktan sonra, herhangi wipe işlemi yapmadan direk telefonu başlat. Açılış geç sürebilir sabırlı ol...
  • Arkadaşlar selam, xperia z telefonumun ekranını değiştirdim, görüntü sararmış gibi geliyor yeni panelde normal midir acaba yoksa yan sanayi kalitesiz bir panelmi aldım acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58zara

Arkadaşlar selam, xperia z telefonumun ekranını değiştirdim, görüntü sararmış gibi geliyor yeni panelde normal midir acaba yoksa yan sanayi kalitesiz bir panelmi aldım acaba?

Xperia Z paneller Sharp Jdc olarak iki farklı tipte üretildi. Bundan kaynaklı renk farklılığı olabilir. Kalibrasyon için, Ayarlar, ekran, beyaz dengesi doygunluk 18.0: tonu da 220 yapmanız bir nebze de olsa rengi açar.

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    hocam sağolun bilgilendirme için, daha önce bir uygulama paylaşmıştı bir arkadaş ekran panelimizin modeli hangisi öğrenmeye yarıyordu, onla baktığımda ikisi için de unknown diyor yani sharp veya jdc dışında bir ekran olabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58zara

hocam sağolun bilgilendirme için, daha önce bir uygulama paylaşmıştı bir arkadaş ekran panelimizin modeli hangisi öğrenmeye yarıyordu, onla baktığımda ikisi için de unknown diyor yani sharp veya jdc dışında bir ekran olabilir mi acaba?

O uygulama artık cevap vermez. Evet olabilir. Bu da bir ihtimal. Ama çok ciddi bir renk farkı yoksa fazla takılmayın. Örneğin. Abimde de Xperia Z var. İkisi de orijinal. Yan yana koyduğumuz zaman, benim daha beyaz, abimin telefon ekranı daha sarı durmakta. Ama günlük kullanımda bir sorun teşkil etmemekte..

Harimi hocam çok teşekkür ederim. Lakin bu işler bana göre değilmiş. Ezitenz romu geri yükledim. Z bence hakkını tamamladı. Şarj az gidiyor,kamera flu çekiyor yeni bir modele bakarım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil5

Harimi hocam çok teşekkür ederim. Lakin bu işler bana göre değilmiş. Ezitenz romu geri yükledim. Z bence hakkını tamamladı. Şarj az gidiyor,kamera flu çekiyor yeni bir modele bakarım artık.

Tamamdır kardeşim, hakkında hayırlısı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: de_la_vega_66

veee Android 7.0 Nougat Xperia Z'de

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development/rom-cyanogenmod-14-0-xperia-z-t3463762

hocam linkteki romu hiç deneme imkanın oldu mu ?
  • quote:

quote:

veee Android 7.0 Nougat Xperia Z'de

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development/rom-cyanogenmod-14-0-xperia-z-t3463762

hocam linkteki romu hiç deneme imkanın oldu mu ?

Biliyorum dostum takip ediyorum. Fakat bu rom şimdilik kullanılamaz. Daha Alpha aşamasında. Stabil değil. Bir kaç ay sonra stabil hale gelecektir. O zaman kullanılabilir olur.

• Merhaba arkadaşlar

XperiaZ telefonum yere düştü sert bir şekilde. Ekran camının çok ufak bir yeri çatlamış. Ancak telefonun dokunmatiği çalışmıyor ve telefonun sağ kısmında siyah uzun şerit halinde çizgiler mevcut.

Telefoncuya götüreceğim.

Bu vaziyet ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum yine de. Esas öğrenmek istediğim şu. Notlar kısmında çok önemli bir şifre yazılıydı. Ezberimde olmayan. Telefonun dokunmatiği çalışmadığı için o kısma erişemiyorum. Orayı görüntüleyebilmemin herhangi bir yolu var mıdır ? PC'ye bağlayarak v.s..

Mutlaka yardımlarınızı bekliyorum, benim için çok önemli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atazade -- 30 Eylül 2016; 21:57:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atazade

Merhaba arkadaşlar

XperiaZ telefonum yere düştü sert bir şekilde. Ekran camının çok ufak bir yeri çatlamış. Ancak telefonun dokunmatiği çalışmıyor ve telefonun sağ kısmında siyah uzun şerit halinde çizgiler mevcut.

Telefoncuya götüreceğim.

Bu vaziyet ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum yine de. Esas öğrenmek istediğim şu. Notlar kısmında çok önemli bir şifre yazılıydı. Ezberimde olmayan. Telefonun dokunmatiği çalışmadığı için o kısma erişemiyorum. Orayı görüntüleyebilmemin herhangi bir yolu var mıdır ? PC'ye bağlayarak v.s..

Mutlaka yardımlarınızı bekliyorum, benim için çok önemli..

Merhaba, geçmiş olsun.
    Telefon USB OTG desteklemekte. Piyasadan veya çevrenizden geçici de olsa bir USB OTG kablosu temin edin. Fiyatı da çok uygun. 10 TL falan olması lazım. Ardından USB OTG'yi telefona bağlayın. Bağladığınız bu kabloya da standart PC optik mause'yi bağlayın. Bu şekilde telefonunuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim sağol.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/micro-usb-2-0-13cm-otg-kablo-kisa-235116627

Buradan alacağım büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atazade -- 1 Ekim 2016; 20:02:23 >
  • 
Sayfa: önceki 19461947194819491950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.