Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
54.664
Cevap
200
Favori
2.091.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar alınti yaptiginiz mesajlar uzunsa mobilden takip edenler icin eziyet oluyor. Biraz daha dikkat edersek sevinirim.

• />

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

Benchmark sonuçları;

HTC'nin kendi sayfasından Türkçe kullanım kılavuzu;
    http://dl4.htc.com/web_materials/Manual/HTC_One/HTC_One_User_Guide_TRK.pdf
    http://dl4.htc.com/web_materials/QSG/HTC_One/HTC_One_QSG_TRK.pdf

TEKNİK İŞLEMLER İÇİN AŞAĞIDAKİ KONUDAN DEVAM EDİNİZ
    http://forum.donanimhaber.com/m_74915311/tm.htm

Ön inceleme;

HTC One (Boom Sound) incelemesi ve açıklaması;

HTC One Zoe incelemesi;

HTC Zoe özelliği ile çekilmiş fotoğraflar;
    [1] [2] [3]
    Çok hızlı bir şeyi bile aynı netlikte yakalamanızı sağlıyor.

BoomSound özelliğinin çok fazla fark etmediğini beyan ettiğimizde yakından inceleyen Mesut bey bizi bu konuda bilgilendirmişti,
    kendisine ayriyeten teşekkürlerimi iletiyorum;
    quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

İnceleme yanlış yapılmış, One X+'nın hoparlörü ön tarafta değil ki ses kalitesi ortaya çıksın, geçen günlerde buna benzer Pocketnow.com'un hazırladığı testi izledim ve ikiside aynı derecede, sadece çift / tek hoparlör'ün verdiği kalite ortaya çıkıyor, kamerada çekilen video'nun kalitesi izleyiciye pek yansımıyor. Mesut beyin yaptığı biraz abes kaçmış, keşke One X+ telefonunun hoparlörünü de kameraya doğru çevirseydi de öyle test etseydi.

Merhaba,

HTC BoomSound'un özelliği sadece yüksek ses gücüne sahip hoparlörlere sahip olması değil bu hoparlörlerin kullanıcıya bakacak şekilde yerleştirilmesidir.

Arkadaşlarınıza bir video gösteriyorken veya bir parçadan söz ediyorken genelde ekran size bakar. Hoparlör de nereye yerleştirildi ise oraya doğru dönüktür. Bu yüzden testi yaparken kullanıcılar telefonu ellerinde nasıl tutuyorlar ise o şekilde tutarak test ettik ki gündelik hayatta nasıl bir etki oluyor anlaşılsın.

Bu sadece müzik ve video için de değil telefonu masaya koyarken de geçerli bir durumdur. Kullanıcıların genelde telefonu ekran yukarı bakacak şekilde yani sırtüstü masaya koydukları için durum bildirim ledi ve benzeri göstergeler ön yüzdedir.

Yani telefon çaldığı anda eğer hoparlör aşağı bakıyor ise zik sesinin çoğu masa tarafından kapatılan hoparlörde kaybolup gidecektir. Boomsound'da ise hoparlörler her zaman kullanıcıya baktığı için film ve müzik yanında zil sesinde de diğer telefonlara göre (özellikle hoparlörleri sırt kısma yerleştirilenler) ciddi oranda fark oluşmakta.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Fotoğraf kalitesi;

Karanlık ortamlarda Ultrapixel özelliğini bariz bir şekilde görebiliyoruz;

Detayları çok güzel göstermiş;
    quote:

Orijinalden alıntı: BLinD_CaT

Ilk fotograf normal cekim 2.cekim hdr ,3.cekim gece cekimi

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

Telefon hakkında bazı önemli bilgiler

quote:

Orijinalden alıntı: asdemre

panaromik çekim. 4.2.2

Kılıf seçimi hakkında;

HTC'nin kendi ürettiği One modeline özel kılıfı gayet hoş ve kullanışlı ancak kılıfı taktığımızda telefon elimize biraz kaba görünüm sağlayabiliyor. Yine de şunu söylemem gerekiyor ki; Kılıfla birlikte bu telefona bir şey olması imkansız gibi! Bu kılıfı operatör mağazalarından satın alabilir veya yurt dışı kaynaklı(Ebay, Amazon vs..) sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. Türkiye'de bu kılıfın ortalama fiyatı 70 lira civarında bulunmaktadır.

HTC'nin orjinal kılıfı;
     HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]  HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

Ultrapixel özelliğinin diğer telefonlara nazaran daha iyi olduğu doğru mudur?
    Bu konuda henüz kesin bir şey söyleyemeyiz çünkü telefon ilk çıktığında Ultrapixel özelliği pek ön planda olamıyordu, olamıyordu çünkü henüz ilkleri çıkaran telefon olarak her zaman bu konuda iyileştirme yapılmasını kullanıcalar bekliyordu. Sonunda güncelleme aldı ve biraz olsun bu konuda kameranın kendisi gayet güzel resimler yansıtmaktadır. Yukarıda da kamera karşılaştırmasıyla alakalı bir kaç resim paylaşmıştım, eğer bununla ilgili aklınızda bir bit yeniği oluşuyorsa lütfen dış bağlantılardan da kamera karşılaştırmalarını inceleyip ona göre kararınızı vermenizi öneririm. Benim kullandığım telefon güncelleme sonrası gayet verimli bir şekilde fotoğraf çekmekte. Benden bir örnek fotoğraf; (Orjinal haliyle upload edilmiştir)
    http://i.imgur.com/RrY5vRq.jpg ///http://i.imgur.com/AHM5HCU.jpg
    Ultrapixel hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için gdervisoglu adlı arkadaşımızın paylaştığı kaynağı 3. mesajımda okuyabilirsiniz.

Kasa açıklığı olduğu doğru mudur?
    Bazı modellerde kasa açıklığı olduğu meydana gelmiştir, bu sorunu bu konudaki bazı üyelerimiz de yaşamaktadır ancak en son çıkan serilerde kasa açıklığına dair bir sorun yaşandığı göz önünde bulunmamıştır. En son FA36 serisinin üretimleriyle birlikte problem ortadan kalkmış gibi görünüyor ama kesinliği belirsiz. Benim aldığım ve arkadaşımın aldığı telefonlarda kasa açıklığı ile karşılaşmadık. Yine de telefonu aldığınızda detaylı bir şekilde incelemenizi öneririz. Eğer ki kasa açıklığı mevcutsa servise göndermenizi öneririz. Bununla ilgili görüş ve önerilerinizi bu konu altından yapabilirsiniz;
    http://forum.donanimhaber.com/m_76542119/tm.htm

Yurt dışından almak isteyenler;
    Şimdi Cyberport'tan satın aldığınızı varsayalım;
    http://www.cyberport.de/htc-one-silber-A417-193_1435.html
    ((650-(650*19 /100))*2,346)+115=1350 TL

115 lirayı ekledim çünkü üstüne bir de Türkiye'ye geldiğinde 115 lira pasaport kaydı için ödeme yapacaksın ve toplamda 1350 Türk lirasına tekabül etmiş olacak. Neden 1500 liraya tekabül etmedi derseniz Almanya'daki %19 vergiyi düşüyorum, telefonu alacağınız zaman da Tax free yoluyla alacaksınız sonuçta.

İngiltere en uygun fiyatlandırmayı yapan ülke oldu, bunu takip eden Almanya - Fransa - İtalya derken yayılmaya başladı. Almanya'da şu anda Saturn mağazalarında bulabileceğinizi pek sanmıyorum, mediamarkt'da da şu anda aynı şeyi söyleyebilirim. o2 gibi mağazalarda şu anda satışta ancak kontratlı anlaşmaları mevcut diye biliyorum. Cyberport mağazalarına bakarsanız bu konuda size detaylı bilgi vereceklerdir. Ben telefonlarımı Almanya'da Cyberport'tan alırım, bu nedenle güvendiğim marka da orası oluyor benim için. Saturn ve diğer mağazaların çoğu operatörlerin sağladığı ürünleri orada tutarak bir aracı olabiliyor, en son Berlin'deki mağazalarından iPhone 5 almak istediğimde böyle bir olay ile karşılaşmıştım, iyi bilirim.

Unutmayın; Almanya'da telefon için vergi iadesi %19, İtalya'da(burada) %21 ama telefonun fiyatları 50-100€ daha fazla. Ona göre zaten ülke bazında telefonun değeri düşüp-çıkabiliyor.

Telefonu yurt dışından aldıktan sonra;
    Türkiye'ye geldiğinizde 1 ay içerisinde telefonun kaydını yapmanız gerekiyor aksi taktirde kayıt işleminden mahrum kalırsınız. BTK şu anda 115 lira alıyor ve pasaport kaydında 115 lira dışında her hangi bir ücret ödemenize gerek yok. Çoğu operatör şirketleri(Vodafone, Turkcell, Avea) kayıt esnasında sizden ekstra ücret isteyebilir, bu 10 lira da olur 30-40 lira da. Eğer böyle bir ücret talep ederlerse şikayet edeceğinizi beyan ederek bu ücreti ödemeden işleminizi yapabilirsiniz. Bu konuda mutlaka dikkat edin çünkü çoğu yerde bunu yapıyorlar ve aldıkları parayı da faturasız bir şekilde halledip kendi aralarında paylaşıyorlar.

Konuda en çok tartışılan meselelerden birisi kamera olduğundan dolayı tekrar tekrar bu konuyu açıp kapamak biraz abes kaçıyor, bununla ilgili bilgileri net bir şekilde bulmak istiyorsanız bu konunun en üstünde(mesaj bölümünün üstünde) "Arama terimi" bulunmaktadır, oraya cevabını aradığınız bir kelimeyi yazarsanız da detaylı bir şekilde bilgiye ulaşabilirsiniz.

Rom/Root ve Teknik sorunlarınız için lütfen "Teknik destek" konumuzu ziyaret ediniz.

HTC One imzası;

[image]Buraya dilediğiniz resmin adresini yapıştırın yapıştırın[/image]

[b]₪ HTC [color=#009900]One[/color]™ ₪[/b][size=1]
    [hr][b]Android 4.2.2 [/b] (Jelly Bean) [color=#330099][b]\\[/b][/color] [b]4.7 " Full hd Super LCD3 - Gorilla Glass 2[/b] Ekran [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]1920 x 1080 Pixel[/b] Çözünürlük. (468ppi) [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]1.7 GHz - 4 Çekirdekli[/b] Qualcomm Snapdragon 600 İşlemci [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]2GB RAM[/b] [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]32GB Dahili Hafıza[/b] [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]4.3 UltraPixel[/b] AutoFocus & Led Flash Kamera [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]BoomSound[/b] Özellikli 2 [b]Stereo[/b] Hoparlör [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]2300mAh Batarya[/b] [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]TV Out - Mhl [/b][color=##330099][b]\\[/b][/color] 802.11 a/b/g/n/ac Wifi [color=##330099][b]\\[/b][/color] [b]LTE [/b] (4G) Bağlantı [color=##330099][b]\\[/b][/color]
    [/size][/center]

İmzadaki image kısmına dilediğiniz resimi alıp yapıştırabilirsiniz;

₪ HTC One™ ₪

Android 4.2.2 (Jelly Bean) \\ 4.7 " Full hd Super LCD3 - Gorilla Glass 2 Ekran \\ 1920 x 1080 Pixel Çözünürlük. (468ppi) \\ 1.7 GHz - 4 Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 İşlemci \\ 2GB RAM \\ 32GB Dahili Hafıza \\ 4.3 UltraPixel AutoFocus & Led Flash Kamera \\ BoomSound Özellikli 2 Stereo Hoparlör \\ 2300mAh Batarya \\ TV Out - Mhl \\ 802.11 a/b/g/n/ac Wifi \\ LTE (4G) Bağlantı \\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 24 Kasım 2013; 12:15:01 >

• Bence bu konu başlığı "Telefonumu Servise Verdim Ne Zaman Gelir" olarak değiştirilmeli. Selamlar...
  • Alfonso73 kullanıcısına yanıt
    sevgili apple fanboy,

2007 yılında iphone a başlamış biri olarak yazıyorum (eski iphone konularının çoğunda mesajım bulunur,bakabilirsiniz) iphone 4deki anten sorunundan sonra (telefon bildigin çekmiyordu) ve steve jobs un cıkıp telefonu yanlış tutuyorsunuz diyip (suclarını kabul etmeyip) üstüne bumper cıkarttıktan sonra apple a tövbe ettim (iphone 2g-3g-3gs-4 kullandım)

kedi uzanamadıgı cigere mundar der lafı sacma olmuş, ben ekranı bile 720P olan 6s e neden 3000 lira para vereyim, + olarak biliyorum ki iphone 7 cıktıgında cihaz yavaslatılcak

adamlar tabıkı kazanır kazınılcak apple fanboy çok.

çevremdeki apple kullananlara bakıyorum abi android ney apple süper diyor ve özelligini bilmeyi bırak telefona muzik dahi atamıyorlar ama iphone süper :)

2 sene güncelleme bize yeterli, en azından apple in yaptıgı gibi yeni telefon cıkınca eskisini yavaslatmıyorlar...

size 1600mAh li 720p ekranlı iphonenunuzla mutluluklar, olsun işletim sistemi iyi

iphone 3gde video cekimi bile yoktu,3gs ile geldi

hele pc kısmına hiç girmiyorum,5sene öncesinin donanımı olan harici ekran kartı bile olmayan pclere 5-7k istendikce gulup geciyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 9 Aralık 2015; 22:45:54 >

• lollipop dan tam performans için factory reset şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali_Baba_22

Bir kere Apple 65 milyar değil 720 milyar dolar değere sahip.İkincisi Apple dünya devibir bilgisayar ve teknoloji firması.Değerler kişilere göre değişir eyvallah,ama öldür ama hakkını ver derler...Bende 22 aydır m7 kullanıyorum ama malesef ne bu ne diğerleri iphone ile boy ölçüşemez..Gerçekler malesef acıdır ama karşımızda dünya devi var malesef...

Rakam olarak aklımda kalan MİCROSOFT'un marka değerini paylaşmışım 67 Milyar Dolar olarak, bunun için yanlış bilgi edinenler kusura bakmasın. Ama 720 Milyar Dolar'ın bir şirket için nasıl bir para olduğunu oturda bir hayal et genç, ilk 5 firmanın marka değeri bile 414 Milyar Dolar. Brand Finance Araştırma Merkezi'nin son verilerine göre APPLE 128 milyar dolar değere sahip, Microsoft'un değeri Apple'ın değeri olarak kalmış aklımda bu yanlış hatırlamayı düzeltiyorum diğer arkadaşlar için.

Gerçekler acı kelimesini de en çok gerçeklerden faydalanmayanlar kullanır nedense ; bilginin teknolojinin fışkırdığı bir dönemde bir kalıba sıkıştırılmış yazılım içinde boğulmayı reddediyorum ve reddettiğim için Android kullanıcısıyım. Lollipop daha ortada yokken, "Key Lime Pie 5.0" olarak anılırken, CPU kullanım kontrolü resmi güncellemeye dahil edilecek ve kullanıcılar işlemcilerini istediklerinde ROOT'lu cihazlarda yaygın olarak kullandıkları şekilde kullanabilecekler dediklerinde ; "Android benim için artık tamamen özgür bir yazılımdır helal olsun" dedim ama işlemci kontrolü gerçekleşmedi. Ve düşün ben Android'e bu haliyle bile tam özgür diyemiyorken kalkıpta IOS denen muşamba içinde nefes alamam, var sen onlara yiğit demeye devam et.

Dünya devi APPLE'ın kurucusu Steve Wozniak kalkıpta "APPLE Artık Android Sistemine Geçiş Yapmalıdır" diye açıklama yaptıysa başkasını ne kadar takarım dünya devinin bu açıklaması karşısında bunu da değerlendiriver. İlk cep bilgisayarı HTC, Microsoft destekli ilk akıllı telefon HTC, Android Destekli İlk Telefon HTC, 4G destekli ilk telefon HTC, Full HD ekranlı ilk telefon HTC ama pazar Samsung'ta Marka Apple'da. Al burdan yak. Boy ölçüşemez dediğin Samsung, haketmediği kadar satıyor. Apple almış yürümüş, ismi için sokaklarda yatan, böbrek satan, kız arkadaşını gündelik işlerde çalışması için kiralayan (Wei Chu) insanlar var. HTC'ye de hala hatçe diye takılıp geçen bir yığın insan var. Hiçbiri hak ettiği yerde değil maalesef. Neyse konu uzar gider, herkesin fikri kendisine fayda getirsin. Karşılaştırmayla konuyu kirletmeye gerek yok hadi selametle.

• Arkadaşım bende 2 yıldır m7 kullanıyorum. Çok Çok memnunum. Velhasırı kelam sana söylemek istediğim benim telefonun ekranına taş attı arkadaşım şakalaşırken bana atıyordu telefonun ekrana geldi. Hiç bir şey olmadı ekranda jelatin vardı. Sonra jelatini falan çıkardım Telefon taş gibi korumaya ihtiyaç yok.

Garantisi bitmek üzere idi son kontroller için servise verdim ve servis gerçekten çok anlayışlı kulaklık'ımı bile 3 kere değiştirdiler. telefona neler yaptırdım kasayı da bi kaç kez değiştirdiler. ve bir kuruş masraf çıkarmadılar.

HTC android'in yüz akı kıymetini bilelim bence
  • telefonun antutu skoru ve açılmadan geçen süre 184 saat 30 dakikadır :))) boş ram miktarı %43-47 arasında gidip geliyor bir gram kasma yoktur touchwizli samsungculara selam olsun adamlar 48 saat aşmadan ram telefonu yavaşlatıyor htc sense arayüzü androidin akyüzüdür :)
     HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erentpl -- 27 Haziran 2015; 17:36:16 >

• Ben de aksine guncellemeyi çok begendim bariz hızlanma var. Ek olarak batarya da daha iyi gibi ama iki üç gün sonra tam olarak anlarız bunu :)

Uygulamaların geçiş animasyonları bayağı iyi olmuş
  • Arkadaşlar benim bugün (10 haziran) Tüketici Hakem Heyeti ile görüşmem vardı bilen bilir birkaç kere yazmıştım hem bilgilendirme olur diye hemde konudaki arkadaşlar ilede paylaşmak istiyorum. Saat 3 teydi gittim sıra geldi girdim içeri işte sorunu ne falan soru sordular bende anlattım 4 kere servise gitti falan ordan benim onlara daha öncesinde ulaşan evrağı falan buldular(bundan yaklaşık 2 ay önce falan gittim faturası tüm servis kaydı vs. hepsinin fotokopisini çekmişlerdi..) ne zaman satın aldığımı sordular kasım 2014'te almıştım falan neyse tam anlatıyordum ooo tamam tamam dediler servisede gitmiş gelmiş falan dediler. Sorunları anlattırmadan bile tamam dediler girmem ile çıkmam 2dk yı bulmadı soluklanamadım bile .15 gün sonra 25 haziran gibi sonuç belli olur gelir sonucu öğrenirsiniz falan dediler. Para iadesi istemiştim(bu arada telefonu 1800tl ye almıştım) heralde para iadesi olucak gibi(daha doğrusu aldığım yerden bana 1800tl lik çek veya hediye kartı gibi birşey kesilecek )

Kesinlikle gittiğime değdi bu kullandığım süre zarfında daha doğrusu kullanabildiğim kadar çünkü telefonun ömrü benden çok serviste geçti. Memnundum M7'den memnun ayrılıyorum şu an G3 kullanıyorum. Burdan gelecek para ilen büyük ihtimalle anneme de G3 alacağım gibi duruyor.

Arkadaşlar okuduysanız teşekkür ederim. THH ile alakalı sormak istediğiniz bir soru olursa burdayım çekinmeden sorabilirsiniz.

• Hazırlamış olduğum Red Black simge paketim yayında :)

• Alfonso73 kullanıcısına yanıt
    İnsanların kullandıkları telefonlarla kültür seviyelerini belirlemek senin haddin değil. Haddini bil.
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Alanlar yeni ekleme ve değişimler olmadığını söylemişler ama ciddi bir hızlanma olduğunu belirtmişler. Ki en çok şikayet edilen konu da, en iyi hızda çalışan sürüm Sense 5.5'in üstüne verilen Sense 6'da M7'nin yavaşladığıydı. Gidermişler söylenenlere göre ; 7 günün içinde alırız diye tahmin ediyorum. Sense 5.5'i hatırladım, içim bi cız ediverdi bak
  • PARA İADESİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR; beni dinlesin. Benim telefonum 3. kez aynı sorundan gidip 4.de değişti ancak gelen telefon sorunlu çıktı. 5. kez gönderdim ancak gelen 2. sıfır telefon da sorunlu çıkınca bugün "il tüketici hakem heyetine" gittim. 2014 yeni yasayla birlikte artık 2000-3000 lira arasında mahkemeye gitmek zorunda değilsiniz, hakem heyeti ilgileniyor. 3000 lira ve üstü meblalarda mahkemeye başvuracaksınız. Bugün dediğim yere 5 adet servis evrakımın, faturamın ve garanti belgemin fotokopisiyle gittim. Orada bana verilen dilekçeyi bilgilerimle doldurdum ve şikayetimi, para iadesi talebimi yazdım. Telefonu da kutusuz ve aksesuarsız bir şekilde teslim ettim. Söylediklerine göre telefon bilirkişiye gidecek ve sorunu onaylanırsa dilekçem kabul görecekmiş. Bundan sonra da süreç başlayacakmış. Para iadesi talebinin sonucu 2-3 aya çıkar dediler. Ama bu süre zarfında telefon bilirkişiden geldikten sonra kullanabileceksiniz. 4 ve 4+ servise gidenler hiç beklemeden hakem heyetine başvurmalarını tavsiye ederim.

Buraya süreçleri yazmaya devam edeceğim, gerekirse konu açacağım. Bu teleservice firmasının ne kadar umursamaz müşteriyi salak yerine koyan bir firma olduğunu da her yerde söyleceğim. Sıfır gelen telefon sorunlu çıktıktan sonra üstüne basa basa söyledim ki; ölü pikseli kasa açıklığı olmayan telefon gönderin dedim. Gönderdikleri ikinci telefonda ölü piksel ve kasa açıklığı çıktı. İnşallah paramı geri alırım. Buraya da yazıyorum HTC almayı düşünen varsa uzak dursun ben hayatımda bu kadar pahalı olupta bu kadar kronik sorunu bir arada bulunduran, her an sorun çıkartabilen bir telefon daha görmedim.

@RockFetO; 3 kez gitmiş çözülememiş, 4. göndermişsin gene sorunlu gelirse derhal hem de hemen üstte yazdıklarımı uygula. Çatır çatır alırsın paranı.

• Allah belasini versin bu pembele;me sorunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bottom feeder

Aynen hocam bu telefona yapmadığım şey kalmadı ama pil ömründe aman aman bir artış görmedim ben de. Zaten oyun performansında umudu kesmiştim uzun süre önce.
    Bunun nedeni hem optimizasyon hem de bizim telefondaki Adreno 320'nin Full HD için tasarlanmamış olması.Adreno 320 HD çözünürlük olsaydı o zaman kat kat daha iyi olurdu oyun performansı. Adreno 330 ve Full HD telefonlarda da bazı oyunlarda kasma oluyor.
    Sadece GTA oyunlarında kasma yapıyordu gerçi, sizin dediğiniz gibi Asphalt 8'de sorun yaşamadım kitkat güncellemesinden sonra. İvmeölçer yerine dokunma ile kontrolü seçerseniz performansınız artar ki ben hep böyle oynuyordum oyunu.

Bu telefonu degistirecegim zaman gercekten cok iyi birsey cikmali ki beni cezbetsin . Tmm cok yeterli degil islemci ve batarya yonunden ama piyasada hala bir sicrama noktasi yakalanamadi bu konularda. O yuzden hersene yeni teknoloji almaktan sıkıldım . Alacagim telefon 1080p de her oyunu 60fps de kaldirmali . bataryasi 2 gun gitmeli ekrani parlak guneste belirgin ses kalitesi ve siddeti muazzam olacak ve akacak kamerasi da on numara olmali tabi… biraz abartti galiba ama bu dediklerim olmadan telefon falan almayi dusunmuyorum yoksa hersene kazik yiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: tornado33

Arkadaşlar bende öok çektim 3 ay sonra güncelleme alıyodum apple saniyelik güncelleme var diyolar anında geliyor kasa açıklıgı pembe kamera sarzı az gitmesi hoperşer sesş neredeyse çıkmaması az gelmesi best audi dediler öilletle dinlettim güldüler sesin azlıgından kulaklık desen öle pıt lıyo ha parasıda az olsa gam yemiyecemde ip 5s parasında çıkınca bu hatalar can sıkıcı oluyor 5 s sonrada 6 aldım yaklasık 5 ay kullandın 1 milyar zararla satmamda işim ilginç kısmı 5 s hala 2 bin lira bu arada 2 sene önce çıktı bilmem anlata bilşyommu

Yahu bizde kullandik iphone ama bu kadar fani olmadik. Yapmayin etmeyin apple kusursuz mobil cihazi ne zaman uretti? Neredeyse tum serilerinde sorun vardi.
    3-3GS de kasa catlamasi
    4-4S sinyal kesilme sorunu
    5 Kasadaki soyulmalar
    6+ Kasa yamulmasi

Ayrica tum modellerinde gorulen bataryanin az gitmesi ve kacinilmaz son olan kilit tusu veya home tusundan birinin bozulacak olmasi. ayrica fiyatiyla resmen lux sinifina giren bir light. kablonun 50-100tl den satilmasi da bonus olsun. Dandik earpods un 50tl den satildigini soylemeye gerek var mi bilmiyorum. Denememle kaldirmam bir oldu desem yeridir.

Neredeyse hicbir firma kusursuz cihaz uretemiyor. Ne Xperia Z nin su gecirmedigi kaldi ne de iphone nin bukulmedigi.

Burda ne htc yi ne de baska bir markayi savunmuyorum sadece sizdeki asiri fanligi elestiriyorum. Apple in en guzel yani ufak tefek sorunlarda kolayca degisim yapmasi ve 2 yil kadar cihazin kasma/donma yapmadan gayet rahat kullanilmasi. Gerci ios 7 den sonra Apple bolumunde iPhonem Kasiyor konulari gorunmeye basladi.

Edit: Bu arada Beats Audio dediler, millete dinlettim gulduler demissiniz. 128kpbs youtube convert muziklerinizi isterseniz iPod a atin, dinletin, size yine guleceklerdir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peregrino -- 31 Ocak 2015; 19:13:47 >

• Şu hasar için teleservice 694 lira para istiyor. Yuh diyorum
     HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

• utopicman U kullanıcısına yanıt
    Hocam atladiginiz bir yer var. Bahsettigimiz sirket HTC adamlar telefon satmak zorunda para kazanabilmek icin. Sonucta bu bir sirket. Bu telefon cikali kac sene oluyor. Ayni vakit cikan diger telefonlara bakin guncelleme konusunda onlardan eksik kalir yani varmi? Ben soyliyim fazlasi var. Ilk defa 5.0 guncellemesi icin bu kadar bekledik. Ayriyetten su an gunluk kullanimda vs. yeni amiral gemisi diye tabir edilen en guclu islemci vs. den olusan telefonlardan hiz konusunda eksik kalir yani varmi? Anca antutu vs. gibi programlarda daha yuksek puan alir bu yeni telefonlar. Bide oyunlar bu yeni islemcilere gore daha iyi optimize edilir.

Telefon konusunda kasa acikligi pembe kamera vs. bunlarin malesef dogru durust onune gecemediler. Benimde telefonda ayni sorun vardi 1-2 kere servise gitti duzeldi kasasi(koselerde cizik + boya dokulmesi vardi) pili hoparlorleri vs. Kamera sensoru one m8 de kullanilan arka ana kamera ile degisti. Sifir telefon almis gibi oldum. Eger telefonda sorunlar cidden bitmiyorsada 4 kere setvise verdikten sonra degisim veya para iade hakkiniz oluyor.

One X konusuna gelirsek. One X te kullanilan Tegra 3 den dolayi 4.4 guncellemesini alamadi. Nvidia kaynak kodlarini paylasmadi. Simdi nexus 7 2012 de tegra 3 o neden aldi derseniz kullanilan islemciler isim olarak Tegra 3 ama model olarak salliyorum biri TG3001 digeri TG3000 gibi sadece bu model numarasi farkli oldugundan dolayi(yapilan aciklama bu sekilde) guncelleme alamadi. Hatta bunuda HTC belirtti. One X lerin Snapdragon 400 kullanilan modellerine 4.4 guncellemesini de verdiler.

Bizim cihazlara guncelleme daha gelmeyecek olmasinin sebebide hem satis politikasi hemde google in ureticiler icin koydugu guncelleme suresi(zannedersem bu 24 ay kadar bir sureydi. Hatta bu konu hakkinda HTC bu sureyi amiral gemileri icin 36 aya cikardi diye biliyorum) Daha guncelleme gelmesede sorun degil cok guzel Romlar var kerneller vs. stabilite konusunda da herhangi bir sorun gozlemleyemedim. Bilgisayara baglanmama konusu bende sadece HTC Sync Manager icin oldu ne zaman baglasam pc gorurdu fakat Sync Manager sorun cikarirdi bununda cozumu HTC Sync Manager i tekrardan yuklemek(temiz kurulum, driverlarida tekrardan kurmasi lazim) bide telefonda "nmdsdcid" silinirse gormuyor. Kendi kendine tekrardan olusturuyorsa bile bende gormemisti Sync Manager. Hem temiz kurulum hemde telefona recovery menusunden format attiktan sonra duzeldi dahada olmadi bende bir sorun. Pc ye baglarkende orjinal kablosuyla baglayin usb2-3 hangisine bagladiginiz farketmiyor ama kimisinde usb3.0 baglandiginda gormuyormus deniyordu.

Ben size soyliyim bu telefon ciktigi vakit rakip firmalarin htc samsung lg vs. alsaydiniz daha cok sorun yasayacaktiniz buna emin olabilirsiniz. S4 un rehbere girerken kasmasimi, durduk yere arka kapaginin catlamasimi ortadaki tusun zamanla telefonla birlesik hale gelmesimi gec guncelleme almasimi, pilinin sismesimi. Xperia Z nin su gecirmez denilip sertifika kosullari altinda su gecirdigi zaman servisin garanti disi birakmasi, kullanici hatasi demesimi kendi urettigi kameranin yaziliminin berbat olmasimi. G2 nin kasasinin gacur gucur etmesimi ekranda olu pixel sari leke olmasimi servis garanti konusunda milletin burnundan getirmesimi telefonu daha beter daha kotu arizali olarak yollamalarimi hatta telefonlari karistirip farkli kisilere gondermelerimi ne dersin bilemem ama HTC servis konusunda iyi sadece keyfi olarak kasasini ve pilinin degismesini istedim degistirdiler.

Ben bu telefonu almadan once ayni vakit cikan diger telefonlarida kullandim hatta bunu kullanirken G2 de kullandim. Bu stabiliteyi bu metal kasayi hissiyati bu akiciligi diger telefonlarda goremedim.

• an itibariyle bana gelen bişey yok saat başı bakarım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.