Şimdi Ara

Maketçilik (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.629
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tamiyanın bu kiti çok güzeldir. Güzelde topluyorsunuz elinize sağlık. Bende yapmıştım bu kit'i ve maleesef vernik aşamasında boyası patlamıştı

bende şu hale çevirip dio ile tamamlamıştım...

öncelikle motoru telle detaylandırmıştım şu şekilde  Maketçilik

kokpit kısmınada eduard detay seti kullanmıştım :(
     Maketçilik

vernik patladıktan sonrada olay buna döndü
     Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

• bayramda biraz nostalji ile maket yapmaya döneyim dedim. biraz paslanmışım :( arkadaki ufaklıkları daha önce yapmıştım önde ki kardeşimiz yeni ww2 alman uçaklarını 72 ölçek tamamlamaya çalışıyorum mümkün oldukça

kit revel 1:72 ta h-1

Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik

• Arkadaşlar bana ailem doğum günü hediyesi olarak maket aldı B-17 Flying Fortress adında. Önceden yaptığım 7 tane maket var fakat sadece 2 tane maketi boyadım. Şimdi benim ilk sorum B-17 Flying Fortress'ın çok ince ayrıntısı var (Örneğin: Camın etrafındaki perçinler) bu ayrıntıların dışına taşmaması için ne gibi püf noktalar var? 2. sorum ise benim önceden boyadığım maketleri şimdi bitmiş hallerinin sadece gövdelerini boyasam itici durur mu?
  • erendiz kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafları gördüğümde işçilik çok ilgimi çekti acaba o silah izlerini nasıl açtınız ve o duman izlerini nasıl yaptınız ve pervaneyi falan kendiniz mi büktünüz yoksa kitin şekli böyle miydi?
  • BoraMD B kullanıcısına yanıt
    Silah izlerini küçük elektronikçi matkabım var dremell benzeri onunka açıp toz pastel ve biraz metalik boya ile yaptım. Pervanede ısıya maruz bırakıp kendim şekillendirdim.
  •  Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik

Acemilik bu kadar oluyor. Ama bu Revell adamı deli eder. Boyamalarda ve dekallerde hata var. Bilerek yapılmış olan boyamalarda var ama en büyük sorun şu;

Maket yapım klavuzuna göre sıra sıra gittim. Roketleri yapıştırdım. Ama kitapta dekalleri yapıştırın diye hiç bir ibare yoktu. Sonuç olarak alt tarafın dekalleri uygulanamadı. Yazık oldu biraz ama acemi işi bu kadar. İlk maketim...

• erendiz kullanıcısına yanıt
    Yapımı zormuş en ufak bir harekette makete büyük zararlar verebilir ama sonuç çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoraMD

Yapımı zormuş en ufak bir harekette makete büyük zararlar verebilir ama sonuç çok güzel.

Ya maketle uğraşan 2-3 arkadaşım var ilk maket için çok zor bir seçim yapmışsın dediler. Elimizden bu kadar geldi. Şimdi hediye gelen su-47 yapıyorum 1/144 ölçek bitince oda burada yerini alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rehber olarak başlattığım yeni konuma beklerim arkadaşlar:

http://forum.donanimhaber.com/m_118952070//tm.htm#118952070
  • Hocam iyi ki vernik patlamış diyebileceğim bir çalışma olmuş sizinkisi hehe gerçekten çok güzel gözüküyor. Bende bu tarz diorama çalışmaları yapmak istiyorum fakat başlangıç seviyesi için biraz zor gibi gözüküyor :) Uçağımı tamamlayamadım, en son resimlerdeki aşamalara geldim vaktim olmadığı için bırakmıştım. Elimde 3 tane maket kiti var 1isi o uçaktı. Diğer ikisinden birisi 1/35 ölçeğinde bir jip bakalım şu sıralar ona başlamayı düşünüyorum bende.
    Bu tarz diorama çalışmaları için bana verebileceğiniz her türlü tavsiyeye açığım hehe
  • Nemmbyhmhy kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/m_118952070//tm.htm#118982877

konuma beklerim zira diaroma ile bitirmeyi düşünüyorum :)
  •  Maketçilik Maketçilik Maketçilik

Bende bugün resimdeki jip ile biraz uraştım :) Önce altında bir takım parçaları yapıştırdım daha sonra lastik ve koltukları hallettim. Yapıştırma yaparken biraz parmağıma yapışmış hehe bu yüzden etrafa da bulaştı biraz :/ Bazı yerlere de yapıştırıcı fazla gelmiş taşmış umarım boya kapatır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemmbyhmhy -- 29 Temmuz 2016; 18:10:45 >

• gayet güzel gözükyor elinize sağlık. yapıştırıcı olarak tamiya beyaz kafa tavsiye derim. revell contradan daha iyidir. revell zamanla tıkanıyor bahsettiğim yapıştırıcı oje gibi şişede. birde bazı parçaları çerçeveden veya montajdan önce boyamanız size kolaylık sağlayabilir...
  • Teşekkürler hocam yapıştırıcı olarak tamiyanın beyaz kapaklı olanı kullanıyorum hehe maketteki benim beceriksizliğim :D Tavsiyeniz içinde ayrıca teşekkür ederim hehe bir süredir işlerimden dolayı ilgilenemedim bugün biraz daha ilerlemeyi düşünüyorum bakalım
  • Arkadaşlar merhaba, maketi elimden geldiği kadar fırça ile boyadım canımdan can gitti boyayana kadar hehe yapıştırdıktan sonra boyamak gerçekten çok yorucuymuş. Her neyse elimden bu kadar geldi bana göre fenada olmadı :) Size bir şey danışmak istiyorum; resimlerde çok gözükmüyor olsa da açık sarı kısmı yani camın alt kısmını ve gösterge kısmını boyamadım. Oraya kılavuzda göstermesi üzerine dekal yapıştırmıştım ziyan olmasını istemiyorum. Sizce orasını da boyamalı mıyım ya da dekalı söksem tekrar yapıştırma şansım olur mu? Bunlar dışında dikkatinizi çeken yanlışlar veya tavsiyelerinizi bekliyorum. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler, keyifli günler hehe

Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik

• Merhaba ben de maketçiliği hobi edinmek istiyorum.Daha önceden hiç tecrübem yok.Bana başlangıç için bir kit ve bu işi kolaylaştıracak almam gereken alet edevat tavsiye edebilir misiniz?
  • Nemmbyhmhy kullanıcısına yanıt
    eline sağlık güzel olmuş gibi. bahsettiğin kısmı göremedim fotoğraflarda. boyayı biraz daha ince atabilirsen süper olur. birde fabrikadan yeni çıkmış galiba bu arkadaş :) kuru pastelle girişsen buna biraz eskitmeye falan çalışsan...
  • Revell 1/72 T90A - Ateşli versiyon

Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik

• 1-Maket bıçağı olarak hangisini tavsiye edersiniz?Marka ve model olarak (No1 No2 gibi birçok çeşit var çoğu modelde)
    2-Yan keski tam olarak ne işe yarıyor?Yine hangi marka almalıyım?
    3-Yapıştırıcı olarak hangi markanın hangi ürününü tavsiye edersiniz?
    4-Maskeleme bandı olarak tek seçenek zaten Tamiya ancak onunda faklı boyutlarda bir çok seçeneği var.En ideal boyut hangisidir?
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.