Şimdi Ara

Pioneer BCS-424 Ev Sinema Sistemi Bağlantılar hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
17.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen günlerde başlıkta bahsettiğim sinema sistemini 799 TL'ye alıp kurdum.3D kaynağım yok.Tv'im buna müsait değil.Şu an için önemli de değil... Müsadenizle sorum olacak. (Konuyu TF'da da açmıştım,yeterli ilgiiyi alamadım sanki..)

Kullanılan cihazlar.

1.Dreambox 800 hd uydu cihazım.
    2.Pioneer 428 plazma tv.
    3.Pioneer BCS-424 Ev Sinema Sistemi.

Amacım, uydudaki hd yayınlarda 5.1 yayın ve AC3 yayınlarda iyi ses almak aynı zamanda.

Bağlantıyı şöyle yaptım:

------------Dreambox 800.................. optik..............Sinema Sistemi (Sesi, tv açıkken de sinema sisteminden alıyorum. )

------------Dreambox 800..................dvı-hdmı..........Tv ( Görüntü ve ses aktarılmış oluyor,ayrıca sesi sinema sisteminden alıp Tv'den kapatabiliyorum.)

------------Sinema Sistemi.................hdmı out-hdmı.......Tv ( Sinema sisteminin menüsünü Tv'den görüp kumanda etmemi sağlıyor.)

*Bir de şunu yapıyorum.

--------------Dreambox------------aux bağlantı--------sinema sistemi

Aux seçeneğindeki ses,optik sese göre çok daha iyi geliyor.Çok ilginç....

-------------Tv optik out---------sinema sistemi optik bağlantısından da ses alamıyorum... (CEC 100 hatası alıyorum ve hata ifadesi kısa bir süre sonra kayboluyor..)

Örnek:Anfi ses 5'te aux bağlantı da yeterli.
    Anfi optik ses bağlantısı seçildiğinde aynı yeterlilik 10 olması gerekiyor...

Bu tuhaflığı anlayamadım..Yanlışım olabilir...Yüksek çözünürlüklü film ve şarkılarda cihaza diyecek bir şeyim yok. Tv ile çok uyumlu oldular bu arada..

*Kumanda, TV'ye göre dandik olmuş..
    *Kutu içinde hdmı kablo falan çıkmıyor.

Şimdi sorum gelecek.

Soru: Uydu yayınlarındaki 5.1 ve AC3 hayal kırıklığına mı uğrattı ya da bir yerlerde mi yanlış yapıyorum,bilemiyorum.Ya da bu yayınlara dönük benim beklentim mi yüksek,optik kablo mu dandik -ucuz bir şeydi- ya da her şey normal sorun yok mu?... Ne tür bağlantı,değişiklik veya ayar yapmam gerekli?

-Ses beklentim şuydu:Uydu yayınlardaki 5.1 ve AC3 sesleri, örneğin 720p çözünürlükteki bir filmle aynı olabilmeli.-

Temenni: Yanlışlıklarım için çözümü olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Saygılar...

• Yok mu cevap yazacak arkadaş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefce77

Yok mu cevap yazacak arkadaş?

Uydu alıcının ses çıkış ayarlarında HDMI Dolby Digital çıkış veya Optical Dolby Digital çıkış ayarları olması lazım.Bunlarda on/off veya Stream (Bit Akışı), PCM gibi seçenekler olur.Buradan on veya bit akışı seçeneğini seçerseniz, ses sisteminden yayın destekliyorsa DD ve 5.1 sesi almanız gerekir.Eğer tv nizde ve ses sisteminde HDMI ARC (Ses dönüş kanalı) desteği var ise optik kablo kullanmadan sadece hdmi bağlantıyla tv üzerinden DD 5.1 ve diğer kanalların seslerini ses sisteminden alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Yok mu cevap yazacak arkadaş?

Uydu alıcının ses çıkış ayarlarında HDMI Dolby Digital çıkış veya Optical Dolby Digital çıkış ayarları olması lazım.Bunlarda on/off veya Stream (Bit Akışı), PCM gibi seçenekler olur.Buradan on veya bit akışı seçeneğini seçerseniz, ses sisteminden yayın destekliyorsa DD ve 5.1 sesi almanız gerekir.Eğer tv nizde ve ses sisteminde HDMI ARC (Ses dönüş kanalı) desteği var ise optik kablo kullanmadan sadece hdmi bağlantıyla tv üzerinden DD 5.1 ve diğer kanalların seslerini ses sisteminden alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Tv'de sanırım hdmı Arc özelliği yok.
    Sorumu bir de şöyle sorayım.
    Uydu kanallarındaki DD 5.1 seçeneği olan kanallardan alacağım ses kalitesi;
    *Örneğin 720 p vb yüksek çözünürlükteki film ses kalitesiyle aynı mıdır?
    *Ya da daha mı düşük kalitededir?

• quote:

Tv'de sanırım hdmı Arc özelliği yok.
    Sorumu bir de şöyle sorayım.
    Uydu kanallarındaki DD 5.1 seçeneği olan kanallardan alacağım ses kalitesi;
    *Örneğin 720 p vb yüksek çözünürlükteki film ses kalitesiyle aynı mıdır?
    *Ya da daha mı düşük kalitededir?

Alıntıları Göster
    Selamlar,
    Benimde ilgilendiğim üç sistemden biri bu
    Diğer ikisi LG HB1100RE, Samsung HT-E4550
    Bu üçü arasında karar vermeye çalışıyorum.
    Benim sornak istediğim
    1- Bimeks in sitesinde bu cihaz dts desteklemiyor. diğer sitelerde hatta pionerin kendi sitesinde true-hd ve dts-hd yi bile destekliyor. Cihazın farklı sürümleri olabilirmi.
    2-Blu ray disk haricinde diğer medyalardan tru-hd dts-hd destekliyor mu?
    3-Siz olsanız hangi cihazı tercih edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Palmx

Selamlar,
    Benim sornak istediğim
    1- Bimeks in sitesinde bu cihaz dts desteklemiyor. diğer sitelerde hatta pionerin kendi sitesinde true-hd ve dts-hd yi bile destekliyor. Cihazın farklı sürümleri olabilirmi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım, belirttiğin özelliklerde video ve ses kaynağım şimdilik yok Soruna şimdilik cevap veremiyorum...En fazla mkv uzantılı filmler izliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Palmx

Selamlar,
    Benim sornak istediğim

Kendi sitesinde DTS desteklediği yazıyor..Bimeks'te yanlış bilgi yok eksik bilgi var bence..Dts yok demiyor hiç bir şey yazmıyor.Ayrıca Vatan'ın sitesindede desteklediği yazıyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/ses-ve-goruntu-sistemleri/pioneer-bcs-424-pioneer-bcs-424-ev-sinema-sistemleri/productdetails.aspx?I_ID=63815

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/100/42/BCS-424/page.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadwood -- 4 Mart 2013; 18:41:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serin_su842

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    mefce77 Sana Soracaklarım var.

Ekte verdiğim Dolby truehd sesli mkv film var,http://www.dosya.tc/server2/XJTvkj/DolbyTrueHD.rar.html
    indirirsen Pıoneer usb'den izlemeye çalış acaba ses ve görüntü alabilecekmisin. Ses Alırsan Harici HDD'den usb bağlantısı ile pıoneer 3D Ev Sinema Sistemi Dolby Truehd ses çözmüş olursa süper olur.

Birde FLAC müzik veriyorum indirip yine pıoneer usb den dinlehttp://s2.dosya.tc/server2/FnwiCa/6Foot7Foot.rar.html umarım FLAC müzik bi sorun çıkartmaz dinleniyordur.

Ayrıca ısınma sorunu oluyormuş, sende ısınma ile ilgili bilgilerini paylaşırsan bu konuya fazla değinilmiyor.

Bi kaç fotoğraf eklersen iyi olacak en azından ev sinema sisteminin fotolarını görmüş oluruz. Hoplar kaç yollu ön ve arkalar bilgilendirirsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 5 Mart 2013; 1:55:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serin_su842

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Fotoğraf çekmek zormuş..
    Bu arada ömerçip1 adlı arkadaşım,vermiş olduğun dolbytruehd videonu oynatıyor ama ses formatı malesef desteklenmiyor..

Ses kalitesi bence yeterli...İyi kayıtlar iyi ses...

Isınma ile illgili yorum yapamayacağım...Bazıları için ısınma takıntıya varıyor diye düşünüyorum.Örneğin dreambox 800 hd kullanıyorum.Isınma sorunu olduğunu söyleyenler var,fan kullananlar var,ama ben hiç gerek duymadan kullanıyorum,sorun da yaşamıyorum.Bu cihazda da aklıma ısınma sorunu hiç gelmedi mesela...Isınma olsa bile sorun olacağını düşünmüyorum.

Cihazın kitapçığında ek bilgilerde Ön (sol/sağ) Hoparlörler 2 yollu 4 ohm deniyor.
    Surround ( sol/sağ) Hoparlör 1 yollu 4 ohm deniyor.

Not: Fikir vermesi açısından,Tv 42 '' boyutunda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mefce77 -- 5 Mart 2013; 22:06:32 >

• quote:

Fotoğraf çekmek zormuş..
    Bu arada ömerçip1 adlı arkadaşım,vermiş olduğun dolbytruehd videonu oynatıyor ama ses formatı malesef desteklenmiyor..

Ses kalitesi bence yeterli...İyi kayıtlar iyi ses...

Isınma ile illgili yorum yapamayacağım...Bazıları için ısınma takıntıya varıyor diye düşünüyorum.Örneğin dreambox 800 hd kullanıyorum.Isınma sorunu olduğunu söyleyenler var,fan kullananlar var,ama ben hiç gerek duymadan kullanıyorum,sorun da yaşamıyorum.Bu cihazda da aklıma ısınma sorunu hiç gelmedi mesela...Isınma olsa bile sorun olacağını düşünmüyorum.

Cihazın kitapçığında ek bilgilerde Ön (sol/sağ) Hoparlörler 2 yollu 4 ohm deniyor.
    Surround ( sol/sağ) Hoparlör 1 yollu 4 ohm deniyor.

Not: Fikir vermesi açısından,Tv 42 '' boyutunda...

Alıntıları Göster
    + Öncelikle fotoğraflar için teşekkür ederim. Kendi usb sinden dolby truehd ses çözmemesi iyi olmamış, ilerde güncellemeyle umarım halledilir.

+ FLAC müzik ile ilgili herhangi bir şey söylememişsiniz, kendi USB sinden FLAC müzik çaldığı olarak değerlendirelimmi. Yukarıda verdiğim FLAC müzik Lil Wayne: 6 Foot 7 Foot salonu sallaması lazım.

+ Görüntü olarak güzel görünüyor, Sub. ve çift usb başka bi hava katmış ayrıca kablolar uzunmuş arka kolanlar gerilere yerleştirmişsiniz.

+ Televizyonu yüksek takmışsınız, izleme izası üzeri olmuş biraz izleme izasına indirebilirsiniz. En azından uzun süreli izlemelerde boyun ağrısı yapmaz.

+ Arka kolonlar için 1 yollu dediğinize göre tek hoparlör var iyi olmamış çift hoparlör konsa önler gibi daha güzel ses açısından olurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 5 Mart 2013; 23:40:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ömerçip1

+ Öncelikle fotoğraflar için teşekkür ederim. Kendi usb sinden dolby truehd ses çözmemesi iyi olmamış, ilerde güncellemeyle umarım halledilir.

+ FLAC müzik ile ilgili herhangi bir şey söylememişsiniz, kendi USB sinden FLAC müzik çaldığı olarak değerlendirelimmi. Yukarıda verdiğim FLAC müzik Lil Wayne: 6 Foot 7 Foot salonu sallaması lazım.

+ Görüntü olarak güzel görünüyor, Sub. ve çift usb başka bi hava katmış ayrıca kablolar uzunmuş arka kolanlar gerilere yerleştirmişsiniz.

+ Televizyonu yüksek takmışsınız, izleme izası üzeri olmuş biraz izleme izasına indirebilirsiniz. En azından uzun süreli izlemelerde boyun ağrısı yapmaz.

+ Arka kolonlar için 1 yollu dediğinize göre tek hoparlör var iyi olmamış çift hoparlör konsa önler gibi daha güzel ses açısından olurmuş.

Alıntıları Göster
    Flac kayıtlarda problem yok,unutmuşum yazmayı...

Tv 'yi arkadan ayarlayabilirim tabi ama iki kişi olmadan olmuyor...Malum pioneer,plazmayı taş gibi yapmış... (maşallah diyeyim... ) Şİmdi ki ledleri insanlar tek başına tüy gibi taşıyabiliyorken,ben iki kişi zorlanıyorum.

Kendi usb sinden dolby truehd ses çözmemesi iyi olmamış, ilerde güncellemeyle umarım halledilir." temenninize ben de katılıyorum...

Saygılar...

• quote:

Tv 'yi arkadan ayarlayabilirim tabi ama iki kişi olmadan olmuyor...Malum pioneer,plazmayı taş gibi yapmış... (maşallah diyeyim... ) Şİmdi ki ledleri insanlar tek başına tüy gibi taşıyabiliyorken,ben iki kişi zorlanıyorum.

Kendi usb sinden dolby truehd ses çözmemesi iyi olmamış, ilerde güncellemeyle umarım halledilir." temenninize ben de katılıyorum...

Saygılar...

Dts ses destekliyor öyle değilmi dostum?Elimde bir çok dts ses formatlı 1080p film var benim için en önemli şey dts :D

• quote:

Saygılar...

Alıntıları Göster
    En azından kendi USB sinden FLAC teyit etmiş olduk güzel bir özellik, teşekkürler.

• Orijinalden alıntı: Deadwood

Dts ses destekliyor öyle değilmi dostum?Elimde bir çok dts ses formatlı 1080p film var benim için en önemli şey dts :D

O konuda sorun yaşanacağını sanmıyorum...
    ömerçip1 arkadaşın yüklediği gibi kısa bir video yüklerseniz kontrol ederim...(çünkü elimde dediğiniz formatta kaynak malesef yok... )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

O konuda sorun yaşanacağını sanmıyorum...
    ömerçip1 arkadaşın yüklediği gibi kısa bir video yüklerseniz kontrol ederim...(çünkü elimde dediğiniz formatta kaynak malesef yok... )

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben de bimeksten bu sistemi almayı düşünüyorum şu an 799 liraya inmiş fiyatı, fiyat nasıl?
    Ayrıca sony-davdz940http://www.teknosa.com/urunler/110100452/sony-davdz940-dvd-ev-sinema-sistemi
    ile bu sistem arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?
    Kullanım amacım Panasonic 50GW30 plazmamın optik ve hdmi çıkışına bağlayıp film, maç, normal yayınları izlemek ve ara sırada müzik dinlemek. Netlik benim için önemli bütçe en fazla 800 lira.

• quote:

Orijinalden alıntı: safakdahi

Arkadaşlar ben de bimeksten bu sistemi almayı düşünüyorum şu an 799 liraya inmiş fiyatı, fiyat nasıl?
    Ayrıca sony-davdz940http://www.teknosa.com/urunler/110100452/sony-davdz940-dvd-ev-sinema-sistemi
    ile bu sistem arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?
    Kullanım amacım Panasonic 50GW30 plazmamın optik ve hdmi çıkışına bağlayıp film, maç, normal yayınları izlemek ve ara sırada müzik dinlemek. Netlik benim için önemli bütçe en fazla 800 lira.

Alıntıları Göster
    Sony DVD li sistem Pıoneer 3D Bluray lı sistemdir. Sony gerek varmı eski DVD li sistem. Ayrıca pıoneer kendi usb sinden FLAC müzikte çalıyor. Bu özellik bırak DVD ev sinema sistemini 3D Bluray ev sinema sistemlerin çoğunda yok diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 5 Mart 2013; 23:37:52 >

• quote:

Sony DVD li sistem Pıoneer 3D Bluray lı sistemdir. Sony gerek varmı eski DVD li sistem. Ayrıca pıoneer kendi usb sinden FLAC müzikte çalıyor. Bu özellik bırak DVD ev sinema sistemini 3D Bluray ev sinema sistemlerin çoğunda yok diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    evet doğru pioneer ın öyle bi avantajı da var, ses olarak karşılaştırmak istemişitim, sony almayı düşünürken bu sistemi gördüm ve hoşuma gitti özellikleri.
    Sony ye göre ekstra birçok özelliği, marka olarak ses bileşenlerinde çok iyi olması, sony nin eski kalitesinin olmadığı yönündeki yorumlar vb. beni pioneer a yöneltti.

• quote:

Orijinalden alıntı: safakdahi

evet doğru pioneer ın öyle bi avantajı da var, ses olarak karşılaştırmak istemişitim, sony almayı düşünürken bu sistemi gördüm ve hoşuma gitti özellikleri.
    Sony ye göre ekstra birçok özelliği, marka olarak ses bileşenlerinde çok iyi olması, sony nin eski kalitesinin olmadığı yönündeki yorumlar vb. beni pioneer a yöneltti.

Alıntıları Göster
    SONY BDV E690 CEL 3D Ev Sinema sistemi ile, Pioneer BCS-424 3D Ev Sinema Sistemini karşılaştırabilirsin.
  • quote:

SONY BDV E690 CEL 3D Ev Sinema sistemi ile, Pioneer BCS-424 3D Ev Sinema Sistemini karşılaştırabilirsin.

Alıntıları Göster
    Valla kağıt üzerinde Pioneer BCS-424 baya kafama yattı ama malesef dinleme şasım yok bulunduğum yerde bu da beni düşündürüyor alınca beğenmezsem diye. Gerçi ilk sinema sistemi deneyimim olacak. 800 liraya av receiver lı bi sistem de kuramam, bu bütçeyle ses ve teknik özellik olarak Pioneer BCS-424 muadili önerebileceğiniz başka bi sistem var mı? 4 kule hoparlör olmalı mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakdahi -- 6 Mart 2013; 0:03:17 >

• quote:

Aynen dediğiniz gibi.Sesi açamıyorum fazla...Arkadaşlar f/p oranı olarak değerlendirildiğinde iyi kayıtlarda iyi ses verdiğini söyleyebilirim.Apartmanda yaşıyorsanız,ürünün ses performansı çok iyi bence.Tabi dinleyenler farklı düşünebilir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.