Şimdi Ara

Pioneer BCS-424 Ev Sinema Sistemi Bağlantılar hakkında... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
17.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Cihazda bir sorun olduğunu düşünmüyorum, bence kullanıcıya özel bir durum sözkonusu, sistematik bir sorun değil, yani hergün hersaat sorun olmuyor, muhtemelen bağlantılarla yada elektirikle ilgili bir sorun var ama çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: per_gamon

Cihazda bir sorun olduğunu düşünmüyorum, bence kullanıcıya özel bir durum sözkonusu, sistematik bir sorun değil, yani hergün hersaat sorun olmuyor, muhtemelen bağlantılarla yada elektirikle ilgili bir sorun var ama çözemedim.

bende bu sistemi almayı düşünüyorum fakat bahsettiğiniz sıkıntı yüzünden tereddüt ediyorum.cihazla ilgili bir sıkıntı olmadığını kesinleştirsek harika olur.
  • Arkadaşlar cihazı 10.04.2015 tarihinde izmir mavişehir carrefour teknosa dan almış bulunmaktayım. TEKNOSA ya ayrıca teşekkür ediyorum. Kimse hangi ürün nerede kaç stok var hangisi teşhir adam gibi bir bilgi vermiyor. Onu geçtim hiçbir şubesi telefonu açmıyor. NEYSE konuya dönelim. Ürün bir adet kapalı kutu kalmış hemen aldım. Bir kaç gün önce DCS modelini almıştım. Baktım adam gibi giriş yok. Optik giriş bile yok. Arkadaşlar HDMI OPTİK USB ARC vs. girişleri olan cihazlar alın. İşe yararmı demeyin. TV ye uymayabiliyor bazen. Bende gittim TEKNOSA dan iptal ettim. Sonra BCS modelinde baya bi giriş olduğunu gördüm. TEKNOSA da cihazlara bakarken SONY DAV 9200 serisini dinleme deneyimim oldu. Yok böyle bir ses YOOOOK. Paran varsa al evde parti ver. güm güm güm güm. Koca carrefouru zıplattı. Ama 2200 TL ye bütçe yetersiz. BCS 699 TL. Bütçeme uygun Zaten çok bişi beklemiyordum. BCS modelini omuzumda taşıyarak arabaya attım eve geldim kendim monte ettim. Dezavantaj: PIONEER bedava kurulum yapmıyor. Karşıyaka pioneer servis aliağa için 100 tl istedi. ÇOK KOMİK. Bu sebeple şikayet var a şikayet bildirdim. Neyse ürünü monte ettim ama bağlantıyı yapamadım. İllaki bağlantıda bir yerleri unutuyorsunuz veya yapamıyorsunuz illaki teknik servis gerek. Neyse ertesi LG servisini TV için çağırdım. Ama TV lik bir problem yok. Aslında gelen arkadaştan 5+1 kurulumunu rica etmek için çağırdım. Neyse sağolsun yapıverdi. 20 tl gitti ama. bağlantı için bir adet HDMI ve OPTİK kablo aldık. herşey çalışır yürür durumda şu an. DVD USB uydu hepsini denedik sıkıntı yok. Format sıkıntısı yaşamadım. Ses e gelelim. İlk olarak 2+1 olarak ses aldım. Neyse ayar yaptık 5+1 seçeneğini seçtik. Ayarları var ama kullanım eğitimi gerekli. Pioneer kumandası tam bir labirent. 5+1 den tam olarak ses almaya başladık ve sesi bas lı bir müzikte açtık. Ses gayet iyi. Sonra sinema açtık bir tane. sinema havasını veriyor arkadaşlar. Kılıç seslerinin biri bir hopörlerden gelirken başka bir ses diğer hoparlörden geliyor. bildiğin sinema sistemi. O konuda sesleri hoparlöre göre ayırıyor ve kulağa inanılmaz hoş geliyor. Görsel olarak BEN ÇOK BEĞENDİM. SUBWOO... ve hoperlörler bas konusunda çok iyi. Hiç bozmuyor sesi. GENEL olarak ben memun kaldım. Fiyatına göre çok çok iyi olduğunu düşünüyorum. Dip not. marka konusunda kesinlikle tavsiyem: Paranıza göre Pioneer yada sony alın. Başka marka para çöpte. AMA ŞANSINIZ VARSA ÜRÜNÜ DENEYİN ARKADAŞLAR. mağazalara gidin açık olanların hepsini deneyin. Sonuçta bir kere alınıyor. Yakında mağaza yok kim gidecek demeyin. gidin deneyin. Aldıktan sonra pişman olabilirsiniz. TV alacaksanız eğer ses sineması ile uyum sağlaması için HDMI OPTİK USB ARC gibi girişlerin olmasına dikkat ediniz. Son olarak cihazda bluetooth menüsü var ama adaptör haricen para ile satılıyor. Bu konuda ****lik yapmışlar. ADAPTÖR şu DVD çaların arkasına takılıyor:https://www.pioneer.eu/e...hive/AS-BT200/page.html Bluetooth Adapter AS-BT200.https://www.pioneer.eu/t...chive/BCS-424/page.html

Önce SONY sonra PIONEER. Başka marka almayın o kadar derim ben.

CIZIRTI MIZIRTI DA YOK. HDMI dan alamadım ses. Optikten aldım. Bağlantı hatası cihazlar arası uyuşmazlık yaşamadım. TV: ULTRAHD LG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kaanmert -- 30 Haziran 2020; 23:46:46 >

• Lampetia L kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım sorunu gerçekten çözebildinmi, ben hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum, bende sadece hdmı kablo bağlı, eğer sorun hiç olmuyorsa, yaptığın değişiklikleri tekrar söylermisin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: per_gamon

Arkadaşım sorunu gerçekten çözebildinmi, ben hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum, bende sadece hdmı kablo bağlı, eğer sorun hiç olmuyorsa, yaptığın değişiklikleri tekrar söylermisin..

arkadaşın bahsettiği çözümden anladığım kadarıyla; sorunun sebebi ya arc olayından kaynaklanıyor,yada hdmı kablodan.öncelikle 1.4 destekli bir hdmı kablo ile deneme yap (kaliteli bir şey olsun).
    eğer düzelmezse tv'nin arc destekli hdmı girişini kullanıyorsan,başka bir hdmı girişine bağlıyarak dene.son olarakta hdmı kablo bağlamadan,sadece optik kablo bağlantısıyla dene.
    bende yarın alıcam bu sistemi.eğer bendede yaparsa bu cızırtı olayını,illaki sebebini bulurum

• quote:

Orijinalden alıntı: ffoo

quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Egreat media playerimin HDMI çıkışını bunun girişine bağlasam, Egreat HDMI ses ayarını Raw seçsem, egreat üzerinden mkv açsam, DTS, TRUHD vs sesi bu cihaz çözüp kendi hoparlörlerinden verir mi?

Kısacası AVR gibi bir işlevi var mıdır?

geç olmuş olacak ama yine de ben cevap vermiş olayım. çünkü aynı düşünceyle almıştım. bende himedia hd900b var. hdmi üzerinden truehd konser film vs izleyebiliyorum.

bu konuda biraz şüphelerim var;şöyleki
    media tanktan hdmı ayarını RAW seçtiğin zaman dts-hd ve truehd sesi çalmıyor.hdmı ayarı otomatik yaptığın zaman çalıyor.buda demek oluyorki dts-hd ve truehd sesi core olarak indirgeyerek çalıyor.
    yani normal DTS olarak.bunun doğru olup olmadığını anlayabilmekte maalesef mümkün değil çünkü Pioneer üzerindeki ekranda bilgi vermiyor.sadece "hdmı 1" yazıyor.
    deneme için aynı filmin hem dts hem dts-hd sesini filme gömüp denedim.ben hiçbir fark görmedim.oysaki bayağ bir fark olması lazımdı.
    yani bana kalırsa Pioneer hdmı girişten dts-hd-truehd sesleri alıp çözmüyor.core olarak veriyor.
    Pioneer ın kendi USB'sine takıp filimi oynatırsanız o zaman dts-hd ma olarak ses'i çözüyor.

bugün daha detaylı inceleyip uğraşıcam.kesin bir sonuca varmak için.

• per_gamon P kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunum yok şuanda. Ama ne zaman optik kabloyu bağlasam o lanet ses geliyor. Geçenlerde dedim bari xbox bağlı olsun optiğe bağladım yine aynı :D bende optik çıkışını kullanmıyorum. Arc çıkışından Tv. Pc. Xbox hepsini alıyorum sıkıntı yok. Elimden bir şey gelirse yardımcı olmak isterim.

Yapılanlar: Trust Akım Korumalı priz
    Powercom Ups 1000w
    EyeQ 1.4V Hdmi kablo
    Son olarak optik kabloyu sök at :D
    Tersten başlaman senin için daha hayırlı. Dediğim gibi sadece ARC dan çıkış alıyorum ben. Ama ne zaman optik bağlasam sorun devam. Tv. Lg. belkide optik ve arc girişleri için ayrım olmadığından çakışma yapıyordur. Bana öyle gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lampetia -- 1 Eylül 2015; 21:44:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lampetia

Hocam sorunum yok şuanda. Ama ne zaman optik kabloyu bağlasam o lanet ses geliyor. Geçenlerde dedim bari xbox bağlı olsun optiğe bağladım yine aynı :D bende optik çıkışını kullanmıyorum. Arc çıkışından Tv. Pc. Xbox hepsini alıyorum sıkıntı yok. Elimden bir şey gelirse yardımcı olmak isterim.

Yapılanlar: Trust Akım Korumalı priz
    Powercom Ups 1000w
    EyeQ 1.4V Hdmi kablo
    Son olarak optik kabloyu sök at :D
    Tersten başlaman senin için daha hayırlı. Dediğim gibi sadece ARC dan çıkış alıyorum ben. Ama ne zaman optik bağlasam sorun devam. Tv. Lg. belkide optik ve arc girişleri için ayrım olmadığından çakışma yapıyordur. Bana öyle gibi geldi.

xD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapacak bir şey kalmadı. Bizim sinirlerimizden kıymetli değil ya :D
  • Sorunu çözebilen var mı?

Şöyle birşey farkettim. Merkez hoparlör ve subwoofer 3 ohm luk ve sadece bunlar sisteme bağlıyken hiçbir cızırtı gelmiyor. Cızırtı sadece kulelerden, yani yan ve arka hoparlörlerden geliyor. Bunların bağlantıları çıkarıldığı anda cızırtı kesiliyor. Merkez hoparlör kusursuz bir ses veriyor, hiçbir zaman cızırtı yapmıyor.

Buyrun sohpete...
  • FitneFeaturesPicture kullanıcısına yanıt
    Dostum, yerel servis, merkezlerine gönderdi, parça değişikliği yapılmış,sorunum halloldu.
  • Arkadaşlar youtube desteği bitti diye biliyorum araştırma yapmadım. Sizdeki durum nedir acaba? Bu durum çözülebiliyor mu?
  • Ya arkadaşlar sorunun sebebi fanın yeterli olmaması ve cihazın kapalı olması açıkken sorun yok tıs fis yılan sesi gelmiyor madem bu ısıya dayanıklı değil gereksiz firma neden küçük fan taktın ben bu cihazı açık kullanamam ki bin pişman oldum allahtan sıfır almadım cihazı

Isıya dayanıklı değil bu ses ısıdan dolayı çıkıyor ortaya üstünü açtım denedim ses kesildi fan küçük sorun ısı elim değmiyor cihazın altına ısıdan dolayı çok ısınıyor malesef fan küçük kapalı moddayken bile ısınıyor saçma sapan cihaz yetkili servisine götürdüm bir şey anlamadı cihaz sağlam diyor zaten esas yetkili servisi biz sadece oto teybine bakıyoruz diyor kahretsin ki böyle bir cihaz aldığıma yanıyorum

• Çözüm bulan beni ararsa memnun olurum 506 6080842

• quote:

Orijinalden alıntı: mefce77

Arkadaşlar youtube desteği bitti diye biliyorum araştırma yapmadım. Sizdeki durum nedir acaba? Bu durum çözülebiliyor mu?

Pioneer BCS-424 Ev Sinema Sistemi Bağlantılar hakkında...

İnternet güncelleme sonrası cihaz sistem bilgisi bu. Bcs727 ile aynı yazılımı mı kullanıyorlar diye düşündüm. Ve YouTube kullanımı içim bir çözüm var mı acaba? Proxy ayarları vb.?

Eski sistem versiyonu kullanan arkadaşlar da durum aynı mıdır?

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.