Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
21
Favori
55.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhaba bu başlığı vsx-520 ile ilgili bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmamız amacıyla açmış bulunmaktayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 12 Temmuz 2014; 20:58:39 >

• pioneer vsx-520 ile bose 301v suruyorum. COK memnunum ilerki aylarda surroundlara bose 201 v alacagim.........

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamünaleyküm

Ben de aranıza htp 170 setini alarak katıldım. Ayarlar konusunda ben de yardım istiyorum. Mesela dts film izlediğimde ekranda dts ibaresi yok. Yardımcı olursanız sevinirim...
  • merhaba dts görünmesi için sesi avr çözmeden göndermeniz lazım sistemi neyle kullandığınızı söylemeniz lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba dts görünmesi için sesi avr çözmeden göndermeniz lazım sistemi neyle kullandığınızı söylemeniz lazım

Egreat R6S medya playerın hdmı ve optik çıkışından vsx-520'ye giriş yapıyorum. Optikle olmasa bile hdmı ile görmesi gerekmez mi? Oynatıcının kumandasındaki info tuşuna basıyorum film dts olarak kodlanmış ama ekranda bu ibare yok. Diğer konuma da cevap vermişsiniz. Teşekkürler... Buradan devam etmek daha iyi olacak. Otomatik kalibrasyon dediğiniz mikrofonla hoparlörlerin sesini ayarlamak herhalde. Şu sıralar işlerimin yoğunluğundan onu yapamadım. Ama yarın denerim kısmetse..
  • 1.si media playerin hdmi çıkışını vsx 520 girin ve televizyona çıkın 2.si media playerın ses ayarlarında hdmi seçeneğini bitstream yada raw yada multi channel yazar onu seçin ve amfiden izlerken auto surround basın hdmi zaten 7.1 e kadar sesi aktarıyor optik kabloya gerek yok mikrofan gelice sistemi dinlediğiniz yere kulakhizası yüksekliğine koyun ve auto mcaac i başlatın ve sessiz olun 5dk sürer ondan sonra keyfinize göre bass tiz db ve kesim frekansı ayarları yapın birde sizin hoparlörler küçük o yüzden hepsini small seçin ve kesim frekansı 100-150 hz olsun gene aklınıza takılan bir şey olursa cevaplarım :)
  • quote:

1.si media playerin hdmi çıkışını vsx 520 girin ve televizyona çıkın 2.si media playerın ses ayarlarında hdmi seçeneğini bitstream yada raw yada multi channel yazar onu seçin ve amfiden izlerken auto surround basın hdmi zaten 7.1 e kadar sesi aktarıyor optik kabloya gerek yok mikrofan gelice sistemi dinlediğiniz yere kulakhizası yüksekliğine koyun ve auto mcaac i başlatın ve sessiz olun 5dk sürer ondan sonra keyfinize göre bass tiz db ve kesim frekansı ayarları yapın birde sizin hoparlörler küçük o yüzden hepsini small seçin ve kesim frekansı 100-150 hz olsun gene aklınıza takılan bir şey olursa cevaplarım :)

Otikten dts ses almayı başardım ama hala hdmı dan alamıyorum.
  • ne mutlu size ve bize :) hdmi ses almanız ama media oynatıcınızda hdmi dan ses gönderme özelliği yoksa alamazsınız :)
  • Media playerın hdmı'dan ses gönderme özelliği olmasa hiç ses gelmemesi lazım değil mi? Ben ses alıyorum ama dts sesi alamıyorum.
  • sadece 2 kanal ses alabilirsiniz daha fazlasını vermez 5.1 7.1 gibi :)
  • arkadaşlar bende VSX-520 ve ES3TB hoparlör setini kullanıyorum ilerde upgrade yapmak istiyorum ilk önce anfiyimi yoksa hoparlörlerimi değiştirmeliyim hangisini değiştirmek daha etkili olur?
  • Hdmı çıkışı raw yapıca dts yazısı ekranda belirdi. Şimdi hem hdmı hem de optikten dts ses alabilyorum. Teşekkürler...
  • önemli değil :)
  • ilk olarak hoparlörleri değiştir çünkü bende bu ara araştırma yapıyorum bütçeni belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım komple değişim mi yapacaksın yoksa sadece kuleleri mi :)
  • quote:

ilk olarak hoparlörleri değiştir çünkü bende bu ara araştırma yapıyorum bütçeni belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım komple değişim mi yapacaksın yoksa sadece kuleleri mi :)

şimdilik sadece kuleleri değiştirmek istiyorum bütçem 1200 TL aklımda polk audio TSI300 yada TSI400 var ama işte bu anfi bu hopları sürebilirmi emin değilim o yüzden ilk önce anfiyi değiştirmeyi düşünüyordum.
  • merhaba bende polkları düşünüyorum ama dinlemekte fayda var yorumlar film ve müzik için iyi deniyor....

Amfi işine gelirsek yüksek seslerde kullanılmayacaksa amfiyi değiştirmeye gerek yok...

Wharfedale vardus 300 yada 400

Monitor audio m-4

Jamo s-506

aklıma gelenler bunlar amfiye dönersek 8 ohm da 80-90 watt verebiliyor 6 ohm da 100-110 watt verebiliyor uygun güçte ve hassasiyeti yüksek hoparlör kullanıldı mı tam performans alırsınız
    Birde kablolama işini atlamayın....

Bu önerdiklerim bana göredir herkesin zevki farklıdır almadan önce kendi cd nizle denemenizi öneririm kolay gelsin.........................
  • quote:

merhaba bende polkları düşünüyorum ama dinlemekte fayda var yorumlar film ve müzik için iyi deniyor....

Amfi işine gelirsek yüksek seslerde kullanılmayacaksa amfiyi değiştirmeye gerek yok...

Wharfedale vardus 300 yada 400

Monitor audio m-4

Jamo s-506

aklıma gelenler bunlar amfiye dönersek 8 ohm da 80-90 watt verebiliyor 6 ohm da 100-110 watt verebiliyor uygun güçte ve hassasiyeti yüksek hoparlör kullanıldı mı tam performans alırsınız
    Birde kablolama işini atlamayın....

Bu önerdiklerim bana göredir herkesin zevki farklıdır almadan önce kendi cd nizle denemenizi öneririm kolay gelsin.........................

çok tşk ederim jamo ve Wharfedale bende düşünüyorum ama TSI400 için çok iyi yorumlar var fiyatta çok yüksek değil oyüzden polk düşünüyorum

• Arkadaşlar bende VSX-520 ile Harman Kardon HKTS16 sürüyorum. MCCAA ayarı yaptığımda mikrofonu film seyredeceğim yere koyup öyle ayar yaptım. Kurcalarken surround hoparlörlerin -1 dB olan ayarlarını arttırdım sesler daha iyi gibi, fakat tekrar MCCAA ayarlarını salonun daha ortasına koyup yaparsam düzelme olur mu biraz daha? Birde stereo müzik dinlerken hangi ayarı kullanıyorsunuz, ben Standart tuşundan ADV.STEREO yu seçiyorum baslar mid sesler artıyor, sizin fikriniz nedir stereo da? Önlere de bunların borcu bittikten sonra TSI400 istiyorum müzik için yada başka birşeyler bakacağım :)
  • Merhaba aramıza hoşgeldiniz öncelikle mikrofunu oturduğunuz yere koyup çalıştırın ayarı yapsın ondan sonra siz kafanıza göre db li artırıp azaltabilirsiniz......

bu işlemi yapın fark edebilir.......

stereo olayı uydu hoparlörlerin bas performansı tatmin edeci olmadığı için ayar gerekir x-overı 100 hz getirin subwooferı plus seçin bas ve tizi ayarlayın ve ekstra sound retriver ve mignight ve loudness se basın ve stereo seçeneğini kullanının kolay gelsin kafanıza takılan yer olursa sorun..............
  • Hepime polk tsi 400 lazım anlaşılan :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.