Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ugacomtr , Psyduckcs Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
12.575
Cevap
222
Favori
1.544.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
26. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EudaimoniA

Dün, Breville Bsg 540 Ex (http://www.cookplus.com/urun/breville-bsg-540-ex-tost-makinesi ) sipariş etmiştim bu sabah kahvaltıya yetişti kargo
    Tost makineleri hakkında veya gerçek tost şöyle olmaz böyle olur gibi ne bir bilgiye sahibim nede bir iddiam var ama ev ortamında tattığım en iyi tostu bana sundu

selamlar.bu tost makinasını bende düşünüyorum.Yukarda da sormuştum.Bunun iç tablaları düz mü acaba.Tost makinelerinin
    yüzde 90 nı hep kanallı.Düz olanını ilk defa görüyorum?

• Korkmaz a302 artık üretilmiyormuş. Ankara'da 3 mağazayı aradım, hiçbirinde yok. Atlantis'te, Optimum'da, Armada'da yok.
  • Daty den 90 tl lik çekim var 90 tl ye kadar iyi birşey önerirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jony___ -- 14 Eylül 2013; 8:17:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio

Daty den 90 tl lik çekim var 90 tl ye kadar iyi birşey önerirmisiniz ?

arnica ayvalık 3000...
    arzum ar-213 prego...
    korkmaz a321 slimline...
    arnica tostit...
  • Merhabalar,

Öncelikle verdiği bilgiler için herkese teşekkürler, yazılan tüm yorumları ve tavsiyeleri okudum.

Sonuç olarak korkmaz A329-05 ya da A 328 den birini almak istiyorum. Biri seramik kaplı olduğu için daha sağlıklı olduğundan bahsedilmiş. Ama fiyat olarak bu iki model arasında bir fark yok. İkisini de yakından incelemedim. Görenler varsa yardımcı olabilir mi seramik kaplama gerçekten sağlam mı yoksa çabuk çizilebilecek tarzda mı ?

Ya da bu ikisi arasında hangisi tercih edilmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueberryy

Merhabalar,

Öncelikle verdiği bilgiler için herkese teşekkürler, yazılan tüm yorumları ve tavsiyeleri okudum.

Sonuç olarak korkmaz A329-05 ya da A 328 den birini almak istiyorum. Biri seramik kaplı olduğu için daha sağlıklı olduğundan bahsedilmiş. Ama fiyat olarak bu iki model arasında bir fark yok. İkisini de yakından incelemedim. Görenler varsa yardımcı olabilir mi seramik kaplama gerçekten sağlam mı yoksa çabuk çizilebilecek tarzda mı ?

seramik kaplama çok hoş görünse de eğer metal maşa kullanılacaksa çizilmeye müsait...a328'deki teflon kaplamanın da zamanla solma yapması normal...iki model de iyidir, a328'in gövdesi çelik diğeri değil, birinin teflon diğerinin seramik kaplama olması nedeniyle birbirlerini dengeliyorlar, onun için fiyatları yakın...a328 daha uzun ömürlü görünüyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Merhabalar,

seramik kaplama çok hoş görünse de eğer metal maşa kullanılacaksa çizilmeye müsait...a328'deki teflon kaplamanın da zamanla solma yapması normal...iki model de iyidir, a328'in gövdesi çelik diğeri değil, birinin teflon diğerinin seramik kaplama olması nedeniyle birbirlerini dengeliyorlar, onun için fiyatları yakın...a328 daha uzun ömürlü görünüyor...

Bi kaç tane tost makinesini inceleme fırsatım oldu teknosadakilere baktığımda plakaların oynamasının nasıl olduğunu bizzat gördüm bazı markalarda. Bir de fakir valeryi inceledim gayet güzel sağlamdı, evkur 200 tl fiyat verdi ona da...

Tabi bu korkmaz, king maxima , vestel inox 3000 onları inceleme şansım olmadı, bulamadım. Ama king maxima da seramik plaka yazıyor internette.. Karıştı benim kafa yine...

Bu korkmaz A238'in plakaları sabit miydi?

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Bi kaç tane tost makinesini inceleme fırsatım oldu teknosadakilere baktığımda plakaların oynamasının nasıl olduğunu bizzat gördüm bazı markalarda. Bir de fakir valeryi inceledim gayet güzel sağlamdı, evkur 200 tl fiyat verdi ona da...

Tabi bu korkmaz, king maxima , vestel inox 3000 onları inceleme şansım olmadı, bulamadım. Ama king maxima da seramik plaka yazıyor internette.. Karıştı benim kafa yine...

Bu korkmaz A238'in plakaları sabit miydi?

a328 sabit plaka değil, çıkarılabiliyor, plakalar kalın dökme alüminyum...

fakir valery taksitle 200 ise fiyat normal...bayisinde daha pahalı, sadece kampanyalarda 200'ün altına düşüyor...

king p-625 mediamarktta 139 lira, plakalar seramik kaplama ama ince...

• quote:

a328 sabit plaka değil, çıkarılabiliyor, plakalar kalın dökme alüminyum...

fakir valery taksitle 200 ise fiyat normal...bayisinde daha pahalı, sadece kampanyalarda 200'ün altına düşüyor...

king p-625 mediamarktta 139 lira, plakalar seramik kaplama ama ince...

cevap için teşekkürler...

Kararımı verip morhipodan korkmaz A328i aldım hediye çekiyle 140 tlye geldi. Umarım memnun kalırım...

almayı düşünenler için:

http://www.morhipo.com/korkmaz-a328-tostkolik-tost-makinesi-1800-watt/2192075/detay?q=korkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: bytepire

düşünenlere A329 modeli N11 de 159 TL, kampanya ile de 50 tl lik hediye çeki veriyor N11.

http://www.n11.com/korkmaz-a329-05-tostkolik-tost-makinesi-beyaz-P15297736?cid=400000_16092013_korkmaz-a329-05-tostkolik-tost-makinesi-beyaz-P15297736

50 TL' lik çeki nasıl alıyoruz? Birde bu tost makinesi modelinde büyük metal makinelerde olduğu gibi ekmeğe basıp ince tostlar yapabiliyormuyuz?

• 50 tl lik çek için kampanya linki burada. biraz karışık bir hesap, iyice okumak lazım
    http://www.n11.com/kampanyalar/kat-kat-indirim?icid=200501_kat-kat-indirim

bu makine bende olmadığından ne kadar ince tost yapar bilmiyorum, ama bendeki arçelik ile incecik tost yapabiliyorum, tabii ki bastırarak.. bu da yapar diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT
    Geçen hafta Korkmaz A321 Slimline Maxi tost makinesini aldım. 4-5 mağazada birçok modele baktım, a321 bana daha sağlam geldi ve aldım.
    Ama 13 yıldır kullandığım ihlas tost makinesinin yanına bile yaklaşamadı. Ekmeği kurutuyor, ama içindeki peyniri eritemiyor. Max. derece harici ekmek kızartamıyor.
    Ben geri iade edeceğim. Anladım ki sanayi tipi tost makinesi almak lazım. Küçük bir tane bulursam alacağım.

Sanayi tipi tost makinesinden vazgeçtim. Bir tost için koca makinenin ısınmasını beklemek işime gelmedi. Isınma süreleri 5 Dakikayı buluyormuş. Ayrıca en hafifi 12 kg.

Ben de Vestel V-Brunch Serisi 3000 Inox Tost Makinesi aldım. Şimdilik çok memnunum. Çabuk ısınıyor. Tostlar tam istediğim gibi. Ekmeği kurutmadan içindeki kaşarı güzelce eritiyor. Hem de sıcaklığı maksimuma almadan.
    İki plaka sıcaklığı ayrı ayarlanabiliyor. Plakalar sallanmıyor. Plakaları çıkarmak için düğme var, düğmeye basıldığında plakalar kolayca çıkıyor. Plakalar 23 X 29 cm ebatlarında. Başka bir düğmeye basıldığında da makine 180 derece açılıyor.

Makine Çin'de üretilmiş. Tek kusuru her iki plakanın termostat ayarı dengeli değil. Aynı sıcaklık değerini tutturabilmek için düğmelerden birini biraz daha fazla çevirmek gerekiyor.
    ***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

• bytepire teşekkürler. Aldım o makineyi, fiyatı piyasa fiyatının altında kargoda ücretsiz, ayrıca eski tost makinesinin teflonu çok çizildiği için annem makineyi atmıştı, 2 senedir tost yüzü göremedik.
  • merhabalar, breville almaya karar verdim ama modeller arasında kararsız kaldım aralarında fazla fiyat fakı görmedim ve özellikleri arasında de pek fark yok sanki. aradığım özellikler güzel ve sağlıklı tost pişirmesi, izgara özellikleri 2. planda. yalnız kalabalık bir aileyiz daha büyük bir makine tercih ederim. arkadaşlar berville ürünleri tanıyanlar lütfen yardımcı olurmusunuz.
  • Ben de Breville'nin 800 GR'sine kafayı taktım alacağım sanırım. Yorumu olan var mıdır?
  • selamlar arkadşlar bastan sona okudm yormları bende tost maknası arstıryorm aklmda vestel brunch 3000 .king p629 Goldmaster GSM-7416 Bruno Tost Makinesi.ve Homend 1304 Grilliant 2000 W Izgara ve Tost Makinesi ve Arnica Tostit Izgaralı Tost Makinesi bunlardan biri olcak inşaallah aradgim ozellik cok isnmasi termostatnin cabuk devreye girmesi ısı ayr dugmesi olması avaba bu modelleri kullanan arkadaş yorm yapablirmi net bi bilgi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Geçen hafta Korkmaz A321 Slimline Maxi tost makinesini aldım. 4-5 mağazada birçok modele baktım, a321 bana daha sağlam geldi ve aldım.
    Ama 13 yıldır kullandığım ihlas tost makinesinin yanına bile yaklaşamadı. Ekmeği kurutuyor, ama içindeki peyniri eritemiyor. Max. derece harici ekmek kızartamıyor.
    Ben geri iade edeceğim. Anladım ki sanayi tipi tost makinesi almak lazım. Küçük bir tane bulursam alacağım.

Sanayi tipi tost makinesinden vazgeçtim. Bir tost için koca makinenin ısınmasını beklemek işime gelmedi. Isınma süreleri 5 Dakikayı buluyormuş. Ayrıca en hafifi 12 kg.

Ben de Vestel V-Brunch Serisi 3000 Inox Tost Makinesi aldım. Şimdilik çok memnunum. Çabuk ısınıyor. Tostlar tam istediğim gibi. Ekmeği kurutmadan içindeki kaşarı güzelce eritiyor. Hem de sıcaklığı maksimuma almadan.
    İki plaka sıcaklığı ayrı ayarlanabiliyor. Plakalar sallanmıyor. Plakaları çıkarmak için düğme var, düğmeye basıldığında plakalar kolayca çıkıyor. Plakalar 23 X 29 cm ebatlarında. Başka bir düğmeye basıldığında da makine 180 derece açılıyor.

Makine Çin'de üretilmiş. Tek kusuru her iki plakanın termostat ayarı dengeli değil. Aynı sıcaklık değerini tutturabilmek için düğmelerden birini biraz daha fazla çevirmek gerekiyor.

selam murat usta vesteli bende dusunyorum yakindan gorme şansım hok gibi bi şey merak ettiklerim üst kapagin agirlğı nasıl çok bastrmak gerekyomu tostları genel malzeme kalitesi nasıl sapı olsun dugmeleri olsun yorumunu rica edyorm

• quote:

Orijinalden alıntı: HALUKC

quote:

quote:

selam murat usta vesteli bende dusunyorum yakindan gorme şansım hok gibi bi şey merak ettiklerim üst kapagin agirlğı nasıl çok bastrmak gerekyomu tostları genel malzeme kalitesi nasıl sapı olsun dugmeleri olsun yorumunu rica edyorm

Üst kapağı fazla ağır değil, ama bastırmaya gerek kalmadan tost yapılabiliyor. Kolu sağlam, termostat düğmelerinden biri pek sağlam durmuyor. Malzeme kalitesi iyi sayılır.
    Çok çabuk ısınıyor. Sıcaklığını muhafaza ettiğinden termostatın tekrar devreye girmesine gerek kalmıyor.
    Yağ sürmeden tost yapıyorum ve çok güzel tost yapıyor.

• teşekkurlr bakalm evimde bir kac vestel esya var ve memnunum zaten çin malı olması umrumda degl neden dersen tefali de goryoruz philps i de hepsi çin yarn bi gezicem bulablirsem yakından incelycem listem aklımda hayrlsi dyelm

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.