Şimdi Ara

Mercedes C180AMG-BMW 316i

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
3.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Sıfır km 2012 model C180 1.6 Turbo AMG veya 2012 model 316i (f30) arasında kararsız kaldım.
    İkisi de 100.000tl civarı. Mercedes 7ileri otomatik, yeni motor. Compressor değil, turbo olarak geçiyor. 1.6 156HP. BMW 8 ileri otomatik 1.6 136HP.
    Dİğer bir seçenek de 2011-2012 90.000TL civarına az kilometreli 320D. Yorumlarınızı ve tavsiye edebileceğiniz diğer araçları bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mrte

quote:

Orijinalden alıntı: orhansencag

quote:

Orijinalden alıntı: mrte

Arkadaşlar c180'nin 0-100 süresi 3.16 nın 0-100 süresinden 0.7 sn fazla olursa nolucak sanki her gun 316 yla kapısıcaksınız , bunları bence çok da önemsememek lazım.

O paraya alınıcak en makul benzinli motor 1.6 CGI dir bence. Cünkü c180 ni AMG paketle birlikte 100 bin civarına alabılıyorsunuz , ağzına kadar dolu bır araç.

Bmw de böyle bırsey soz konusu değil donanım ekledıkce fıyat aşırı mıktarda artıyor. Fanatiklik gibi olmasın ama yıldızı yeter

BMW ye ödenen fazladan meblağa güvenlik ve çok daha iyi sürüş dinamikleri de dahil bu arada.

Sürüş dinamikleri açısından BMW her zaman öndedir bu aşikar buna diyebileceğim birşey yok.Çünkü Bmw markası bu konuda uzmandır.Her markanın kendine özgü bir özelliği vardır

Mercedes te konfor odaklıkdır.Bu da mercedese özgü birseydir.Bu olayda mercedesin verdiği bir artıdır

Güvenlik konusunda aşırı bır fark göremiyorum.Sonucta S60 la kıyaslamıyoruz

100 bın lıra cıvarı para verıp arac alıyorsam bu arac konfor odaklı olmadır.Bu mantıgımda

benı Mercedese yönlendiriyor. Bana yeterlı bır performans verip , aynı zamanda konfor lu bir şekilde sürüş sağlıyorsa o araba olmustur.

Güvenlik anlamında çok ciddi fark var.

http://tr.euroncap.com/tr/results/bmw/3_series/476.aspx
    http://tr.euroncap.com/tr/results/mercedes_benz_c_class/2009/383.aspx

100 bin civarında para verip sınır değerlerde 5 yıldız alabilen bir araç tercih etmek çok da mantıklı olmasa gerek.

Şunu da unutmadan ekleyeyim. C180 AMG konforlu bir araç değil. Sert süspansiyona sahip konfor kesinlikle sunulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhansencag -- 31 Ocak 2013; 22:57:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.