Şimdi Ara

Chrome Ve Firefox Ana sayfa sorunu 22Apple.com BELASII

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
26.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar nasıl oldu bilmiyorum ama sanrım bişey yüklerken bu sey onunla bırlıkte yüklendi virüs felan olsa antivirüs kesin görürdü virüs degil ama hem chrome hemde firefox ana sayfasını ele geçirmiş durumda ayarlarda google görunuyor bu lanet sayfa acılıyor lütfen bi yardım edin ya kafayı yicem

Chrome Ve Firefox Ana sayfa sorunu 22Apple.com BELASII

• quote:

Orijinalden alıntı: Shide

bende de aynı sorun var. nasıl sildiniz?

http://www.homepage.com.tr/m/img/tamgoogle1.jpg

hocamın dedigi gibi sildim bu sekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Bu yöntemle tam silinmiyor.

Toolbar Cleaner ile Toolbar'ı da kaldırdım ancak bu soruna çözüm bulamadım.

Google Crome'da bir metin seçip üzerine sağ tıklayınca "22apple arama motorunda arayın" yazısı çıkıyor.

Bu sayfa işinizi görecektir:

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=tr&answer=95653
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhaba80

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Bu yöntemle tam silinmiyor.

Toolbar Cleaner ile Toolbar'ı da kaldırdım ancak bu soruna çözüm bulamadım.

Google Crome'da bir metin seçip üzerine sağ tıklayınca "22apple arama motorunda arayın" yazısı çıkıyor.

Bu sayfa işinizi görecektir:

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=tr&answer=95653

Hocam teşekkürler.

Bugün Google Chrome ayarlarındaki arama motoru ayarlarından düzelttim. Bir çok zararlı Toolbar gibi o da orada kalmış. Hepsini sildim.

• Başlat-çalıştır-regedit yaz Karşına Çıkan Pencerede Görünüm'e Tıkla ''Bul'' de buraya ''start page'' yaz Sag Tarafta Start page'yi Bulacaktır.buna tıkla (start pageye) deger verisine istedigin siteyi yaz...
    yada yine Regedit'ten HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel Dizinini takip ederek git. Yan Tarafa Gelen Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.Ve Regedit'i Kapa Şimdi Bak... Umarım Sorunun Çözülür...

hocam ilginden dolayı tşk. ederim ama birinci seçeneyini uyguladım açtım dediyin yerdewww.google.com linki var sadece orayı geçtim ikinci seçeneyini deniyim dedim dizini takip ettim herşey microsofta kadar normaldi policies dosyasınıda açtım mikrosoftu da buldum sonrasında internet expoler seçeneyini bulamadım sorun devam ediyor konuyu biraz daha açarsan çok sevinirim önceden 22aplee açıyordu şimdi o sayfada açılmıyor sadece üste linki var sayfas görüntülenmiyor.. tşk ederim..

YUKARIDA YAZILANLARI DENEDİM OLMUYOR BU LANET ŞEYDEN KURTULAMIYORUMM

• http://www.threatexpert.com/report.aspx?md5=522b5ebb353fe72d8a25bfe913269c03

Göründüğü üzere heryere bulaşıyor bu meret. Ben yukarıdaki linkte görülen bulaştığı heryeri temizledim. Bu problem henüz yeni yayılmaya başlamış. Garibime giden olay ise gece bilgisayarı açık bırakıp yatmam ve kalkınca 365 desk ve bu lanet seyi yüklenmiş olarak bulmam. Yukarıdaki sitede vmware falan geçiyor bazı yerlerde. Bu yüklenmenin nedeninin vmware olup olamayacağını merak ediyorum. Bundan muzdarip arkadaşlar vmware kullanıp kullanmadıklarını söylerlerse anlaşılır. Kolaygelsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: herdem09

http://www.threatexpert.com/report.aspx?md5=522b5ebb353fe72d8a25bfe913269c03

Göründüğü üzere heryere bulaşıyor bu meret. Ben yukarıdaki linkte görülen bulaştığı heryeri temizledim. Bu problem henüz yeni yayılmaya başlamış. Garibime giden olay ise gece bilgisayarı açık bırakıp yatmam ve kalkınca 365 desk ve bu lanet seyi yüklenmiş olarak bulmam. Yukarıdaki sitede vmware falan geçiyor bazı yerlerde. Bu yüklenmenin nedeninin vmware olup olamayacağını merak ediyorum. Bundan muzdarip arkadaşlar vmware kullanıp kullanmadıklarını söylerlerse anlaşılır. Kolaygelsın.

Son günlerde v9, portal sepeti, 22find.com,22apple vb. gibi tarayıcıların başbelası olan bu toolbarları kaldırmak için çeşitli kaldırma/silme yöntemleri önerilmekte, ama birde; PC'yi önce-ki bir zamana/saate sistem geri yükleme yapılırsa sorun çözülecektir, sonrasında your unistaller vb. gibi proğramlarla kayıt girdilerine kadar temizlik yaptırın ve tarayıcıların eklentiler bölümünden gördüğünüz yabancı uzantıları silin, tarayıcıların oturum başlangıçlarını da google.com.tr yapılırsa; bu belalı toolbarlardan kurtulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YER-DENİZ -- 25 Ocak 2013; 17:13:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: isoleite736

quote:

quote:

arkadaşlar aynı sorun bendede var bu 22 apple.com hastalığı önce portalsepeti.com vardı onu hallettim bu kezde bu geldi ama bunu halledemiyorum... regedit ten arattım bütün dosyaları sildim kısayol tuşundan filanda kaldırıyorum aklınıza gelcek herşeyi yapıyorum ama olmuyor bilgisayar yeniden açılınca tekrar geri geliyor bi yardımcı olun :(

Yukarıda yazan yöntemlerin tamamını denediniz mi?

evet kardeş denedim olmadı ne kayıt defterinde var nede pc de bulabildim bilgisayarın bi köşesinde var bu dosya ancak bulamıyorum

Önce eklentiyi kaldırın Google Chrome yada Yandex Browser kullanıyorsanız Ayarlar kısmından uzantılar yazan bölüme girip kaldırabilirsiniz. Bunlar ToolBar gibi yüklenmiş olabilir. Toolbar Cleaner progrramıyla varsa toolbar kaldırabilirsiniz.Denetim Masasını kontrol edin orda varsa ordanda kaldırın.[simage]http://www.homepage.com.tr/m/img/tamgoogle1.jpg[/simage]
    Ardından resimdeki yerde yazan ismi silmelisiniz. Tekrar tarayıcınızın ayarlarından anasayfa yenisekme ayarlarınıda gözden geçirip temizlemelisiniz. Son olarak Ccleaner'la bir temizlik işinizi görecektir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar aynı sorun bendede var bu 22 apple.com hastalığı önce portalsepeti.com vardı onu hallettim bu kezde bu geldi ama bunu halledemiyorum... regedit ten arattım bütün dosyaları sildim kısayol tuşundan filanda kaldırıyorum aklınıza gelcek herşeyi yapıyorum ama olmuyor bilgisayar yeniden açılınca tekrar geri geliyor bi yardımcı olun :(

evet kardeş denedim olmadı ne kayıt defterinde var nede pc de bulabildim bilgisayarın bi köşesinde var bu dosya ancak bulamıyorum

Önce eklentiyi kaldırın Google Chrome yada Yandex Browser kullanıyorsanız Ayarlar kısmından uzantılar yazan bölüme girip kaldırabilirsiniz. Bunlar ToolBar gibi yüklenmiş olabilir. Toolbar Cleaner progrramıyla varsa toolbar kaldırabilirsiniz.Denetim Masasını kontrol edin orda varsa ordanda kaldırın.[simage]http://www.homepage.com.tr/m/img/tamgoogle1.jpg[/simage]
    Ardından resimdeki yerde yazan ismi silmelisiniz. Tekrar tarayıcınızın ayarlarından anasayfa yenisekme ayarlarınıda gözden geçirip temizlemelisiniz. Son olarak Ccleaner'la bir temizlik işinizi görecektir.

yok kardeş yaptım dediklerini ztn silmiştim ben ccclenear da denedim sildim ettim portal sepetinden kurtulduydum ama bundan kurtulamadım ne hikmetse

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yok kardeş yaptım dediklerini ztn silmiştim ben ccclenear da denedim sildim ettim portal sepetinden kurtulduydum ama bundan kurtulamadım ne hikmetse

Yeni bir konu açarsanız oradan bakalım burası iyice karıştı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni bir konu açarsanız oradan bakalım burası iyice karıştı.

nasıl açıcam kardeş bilmiyorum?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.