Şimdi Ara

Kron XC 500 hakkındaki soruları cevaplıyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
202
Cevap
4
Favori
39.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XOTİX -- 25 Haziran 2013; 12:55:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebuzaradan

Memnuniyetiniz üst düzeyde anladığım kadarıyla. Sanırım daha önce farklı marka deneyimleriniz de var. XC 500'ü hepsinin üzerine çıkaran, sizi bu kadar memnun eden özellikleri paylaşırsanız asıl biz çok memnun oluruz.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XOTİX -- 25 Haziran 2013; 12:57:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akales

Arkadaşlar elimde para olmasına rağmen bir türlü yeni bir model veya marka almaya kalkışmamamın sebebi tamamen kron xc500 dür :) 2 yıllık prof. bisikletçiyim. Malatya Bisiklet Topluluğu ve Fırat üniversitesi bisiklet toplulugunun üyesiyim. İllaki bisiklet almak isteyen veya kendi bisikleti ile ilgili paylaşımlar yapacak kişiler vardır.Kron xc500 kullanıyorsanız veya düşünüyorsanız buradan bana sorabilirsiniz.Elimden geldiği kadar yardım edebilirim...

Merhaba hocam bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.Bende de xc500 var v fren olan model,bisikletin ön frenine basılı tutup bisikleti ileri geri oynatmaya çalıştığınızda ön amörtisörde bir boşluk oluyormu?Bir diğer sorumda benim maşanın üztünde +ve- işareti olan bir ayarlama kolu gibi birşey var sanırsam amortisörün sertliğini ayarlıyor ama ben bir şey farkemedim amortisör çok yumuşak onu sertleştirmek için ne yapmam gerekiyor.Amortisörü kitlediğim zamanda yaklaşık 1 veya 2 santim kadar aşşayğı yukarı yaylanıyor.Teşekkürler
     Kron XC 500 hakkındaki soruları cevaplıyorum

• XOTİX kullanıcısına yanıt
    O + ve - ayarlar, bahsettiğin gibi bir sertlik ayarı yapmandan ziyade amortisörü kilitlemeni (ya da kilidini açmanı) sağlıyor. Yani ya amortisör yaylanmasından yararlanıyorsun ya da komple iptal ediyorsun. Gerçi ben henüz o kısımla ilgili bir işlem yapmadım ama sağda solda okuduklarıma göre amortisör üzerindeki o kısmın ana işlevi bu. Bu akşam ya da yarın sabah bisiklete bindiğim zaman, bahsettiğin boşluk olayını dener haber veririm tekrardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XOTİX
    Merhaba hocam bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.Bende de xc500 var v fren olan model,bisikletin ön frenine basılı tutup bisikleti ileri geri oynatmaya çalıştığınızda ön amörtisörde bir boşluk oluyormu?Bir diğer sorumda benim maşanın üztünde +ve- işareti olan bir ayarlama kolu gibi birşey var sanırsam amortisörün sertliğini ayarlıyor ama ben bir şey farkemedim amortisör çok yumuşak onu sertleştirmek için ne yapmam gerekiyor.Amortisörü kitlediğim zamanda yaklaşık 1 veya 2 santim kadar aşşayğı yukarı yaylanıyor.Teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: Yuyushi

O + ve - ayarlar, bahsettiğin gibi bir sertlik ayarı yapmandan ziyade amortisörü kilitlemeni (ya da kilidini açmanı) sağlıyor. Yani ya amortisör yaylanmasından yararlanıyorsun ya da komple iptal ediyorsun. Gerçi ben henüz o kısımla ilgili bir işlem yapmadım ama sağda solda okuduklarıma göre amortisör üzerindeki o kısmın ana işlevi bu. Bu akşam ya da yarın sabah bisiklete bindiğim zaman, bahsettiğin boşluk olayını dener haber veririm tekrardan.

Ben de XC 500 kullanıyorum.

Soldaki ayar amortisör sertliğini değiştiriyor. Aşırı bir belirginlik olmamasına rağmen sertlik değişiyor bende.
    Sağdaki ise amortisörü kilitlemek için.

Edit: XC 250'de kilit yok. Sadece sertlik ayarı varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mythology -- 3 Ağustos 2013; 0:33:15 >

• Mythology kullanıcısına yanıt
    Mythology, dediğim gibi ben amortisör ayarlarına elimi bile sürmedim henüz, sadece duyduklarımı aktardım.
    Sol-sağ hangi sol-sağ peki? Selede otururken sol sağ mı yoksa seleyi ve gidonu karşına alırsan sol sağ mı?

Cidden bu gece şu amortisör olayını bir kurcalıyayım, 2 haftadır bisiklete de binemiyorum zaten bahane olur işte. :P
  • xc 250 de maşa kilitleme yok maa amortisör sertliği var mı bilemiyorum
  • Öncelikle verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim.Peki ön frene basıp bisikleti ileri geri hareket ettirmeye çalıştığımda amortisörde bir boşluk oluyor,bisikletciue gittim maşada hiçbir sorun olmadığını söyledi ve o boşluğun gayet normal olduğunu söyledi,sizdede bu boşluk varmı?
  • XOTİX kullanıcısına yanıt
    galiba benim alette de var az bi boşluk...tozlu yolda gidersem maşa kitli bile olsa bi kısmın içeri girip çıktığını gözlemleyebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

galiba benim alette de var az bi boşluk...tozlu yolda gidersem maşa kitli bile olsa bi kısmın içeri girip çıktığını gözlemleyebiliyorum

Peki ön frene basılı tutup bisikleti ileri geri iteklediğinizde çok küçük derecede bir sallantı oluyormu.yani amortisör aşşağı yukarı değilde ileri geri oynuyorumu??
  • quote:

Mythology, dediğim gibi ben amortisör ayarlarına elimi bile sürmedim henüz, sadece duyduklarımı aktardım.
    Sol-sağ hangi sol-sağ peki? Selede otururken sol sağ mı yoksa seleyi ve gidonu karşına alırsan sol sağ mı?

Cidden bu gece şu amortisör olayını bir kurcalıyayım, 2 haftadır bisiklete de binemiyorum zaten bahane olur işte. :P

Kafamı karıştırma hocam

Seleye oturunca soldaki sertlik ayarı, sağdaki kilitleme oluyor. Tabi Nasreddin Hoca gibi eşşeğe ters biniyorsan yönler değişir

Benim eşşekte amortisörü kilitlediğimde milimetrik bir boşluk sözkonusu. O da çok problem olmuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

Peki ön frene basılı tutup bisikleti ileri geri iteklediğinizde çok küçük derecede bir sallantı oluyormu.yani amortisör aşşağı yukarı değilde ileri geri oynuyorumu??

Valla bilmiyorum :)
    3 haftadır bodrumda yatıp tozlanıyor garibim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

quote:

Kafamı karıştırma hocam

Seleye oturunca soldaki sertlik ayarı, sağdaki kilitleme oluyor. Tabi Nasreddin Hoca gibi eşşeğe ters biniyorsan yönler değişir

Benim eşşekte amortisörü kilitlediğimde milimetrik bir boşluk sözkonusu. O da çok problem olmuyor.

Nasrettin Hoca'nın eşeği ile ne alakası var ya?
    Hani olur ya, bisiklete binmiyorsundur da tam karşısına geçip bisiklete bakıyorsundur. O zaman sağ-sol komple yer değiştiriyor işte. Ohoo...

İşin esprisi bir tarafa tabi, bilgi için teşekkür ederim. :)

• quote:

Nasrettin Hoca'nın eşeği ile ne alakası var ya?
    Hani olur ya, bisiklete binmiyorsundur da tam karşısına geçip bisiklete bakıyorsundur. O zaman sağ-sol komple yer değiştiriyor işte. Ohoo...

İşin esprisi bir tarafa tabi, bilgi için teşekkür ederim. :)

Nasreddin hocanın eşeği ile alakası budur hocam

Not: Resimdeki ben değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mythology -- 26 Haziran 2013; 12:33:01 >

• Mythology kullanıcısına yanıt
    Ya sarıklı hocayı ve hikayelerini bilirim bilmesine de şu kasklı hoca ne ayak?
  • Arkadaşlar şu amortisördeki boşluk kafama takıldı sizlerdede aynısı oluyomu,bakın amortisörün yaylanmasını demiyorum şöyle izah edim.bisikletten indiğinizde ön ve arka frene basılıtutup bisikleti ileri geri hareket ettirmeye çalışın amortisörde ufak bir boşluk olmuyormu ?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar elimde para olmasına rağmen bir türlü yeni bir model veya marka almaya kalkışmamamın sebebi tamamen kron xc500 dür :) 2 yıllık prof. bisikletçiyim. Malatya Bisiklet Topluluğu ve Fırat üniversitesi bisiklet toplulugunun üyesiyim. İllaki bisiklet almak isteyen veya kendi bisikleti ile ilgili paylaşımlar yapacak kişiler vardır.Kron xc500 kullanıyorsanız veya düşünüyorsanız buradan bana sorabilirsiniz.Elimden geldiği kadar yardım edebilirim...

Merhaba. aynı bisiklete sahibim hala. bahsettiğiniz sertlik ayarını pek kurcalamıyorum ben. bir ara kurcaladığımda 5mm ye kadar bir sertlik hissettim, oda bir işe yaramaz tabi :) sanırım sen bisikleti aldıktan sonra bir bisikletçide yada arkadaşının tavsiyesi ile yağ döktün maşaya ? maşanın içine biraz toprak birazda kir girmesi lazım ki, o maşa bahsettiğin kadar içeri girmesin :P en iyisi al bisikleti sok banyoya, suyun altında bayaaa bir yıka maşanı ( eğer yağ çok ise )

• quote:

quote:

quote:

Merhaba. aynı bisiklete sahibim hala. bahsettiğiniz sertlik ayarını pek kurcalamıyorum ben. bir ara kurcaladığımda 5mm ye kadar bir sertlik hissettim, oda bir işe yaramaz tabi :) sanırım sen bisikleti aldıktan sonra bir bisikletçide yada arkadaşının tavsiyesi ile yağ döktün maşaya ? maşanın içine biraz toprak birazda kir girmesi lazım ki, o maşa bahsettiğin kadar içeri girmesin :P en iyisi al bisikleti sok banyoya, suyun altında bayaaa bir yıka maşanı ( eğer yağ çok ise )

Hocam ben derdimi anlatamadım galiba maşanın yaylanmasından bahsetmiyorum amortisörde ileri geri hareket ettirdiğimde çok hassas bir boşluk oluşuyor.aşşağı yukarı hareketi demiyrum.

• istanbul güngörende veya yakın semtlerde xc500 kullanan biri varsa buluşup bir analiz yapabiliriz.yakınımda olan arkadaş varsa bana ulaşşın.
  • sanırım maşa ile gidonu tutan boğazda gevşeme ve biraz tahrip var. eğer sorun o boğazdaysa, herhangi bir zorlamada bisikletin maşasının girdiği yer kırılabilir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.