Şimdi Ara

Steam Box'ın Bazı Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Daha önce çıkan söylentiler gerçeği gösterdi ve Valve'in Steam odaklı mini PC'si Steam Box, resmileşti. Bugün CES 2013'te prototipi ortaya çıkan Steam Box için yeni teknik detaylar paylaşıldı.

Belirtilenlere göre Valve'in mini PC'sini, zaten hali hazırda bu tip PC'leri geliştiren Xi3 isimli firma üretecek. Şu an Steam Box'ın teknik özellikleri bilinmese de, özelliklerinin Xi3 firmasının hazırladığı X7A serisi mini PC'lerle eşdeğer olduğu açıklandı. Xi3, X7A serisi mini PC'lerini $999'dan satıyor ve bu modüler PC'nin özellikleri şu şekilde sıralanıyor; 

- 3.2 GHz dört çekirdekli x86 işlemci
    - 8 GB DDR3 RAM
    - 1 TB hafıza bölümü

Xi3 firmasının X7A serisinin bir düşük modelinin yani X5A serisinin fiyatı da $499'dan listeleniyor. Yani Steam Box adı verilen bu mini PC'nin $499 ile $999 fiyatları arasında çıkış yapmasını bekleyebiliriz. CES'ten gelecek yeni resmi bilgiler için gözünüz bizde olsun.

• Güzel olacak gibi.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • biraz beklentim düştü ama beklemedeyiz..

• kücücük şey benim koca külüstür pcden iyi :( param yok ama güzel olursa ps 3 ya da xbox 360 alacağıma oyunculuğa önem veren bi firmanın konsolunu alırım daha iyi

• Valve ,800 $ gibi "fahiş" sayabileceğimiz bir fiyattan satmaya çalışırsa alan olmaz.

• Benim merak ettiğim nasıl bir farklılık sunacağı. Donanımdan ziyade bu önemli

• Farklılığı, performansı yüksek bir konfigürasyonu el kadar yere sığdırabilmesi. Hologram filan mı bekliyor millet anlamadım ki?

• @efeozan41
    800 dolar ama konsol gibi donanımsız bir cihaz değil
    büyük olasılıkla pc lerin yapabildiği her şeyi yapabileceği gibi günümüz oyunlarını da high ayarlardan yukarıda açacaktır. valve da bu yakışır

• x86 mı ? :(

• Ekran kartı yok mu ?
  • muhtemelen on live tarzı bi sistem kullanır gibime geliyo. çünkü ekran kartından bile üçük duruyo

• bu konsolu windows 7 veya windows 8 islemcili yapsaydilar daha guzel olurdu

• Valve yaparsa iyi olur fakat fiyat aralığı fazla gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drummerdude -- 8 Ocak 2013; 18:51:21 >
  • tutmaz bu. heleki bu fiyatlarla.

• en önemli şey ekran kartı detayları yok ve benim bildiğim konsollar ucuz olur umarım kısa sürede ucuzlar Türkiye'de nereden satılır asıl merak ettiğim bu ?

• donanimina gore fiyati oldukca ucuk.Ekran karti bilgisi yok ama deginilen parcalari bugun yurt disindan 500$ altinda temin edebilirsiniz...Konsolun tam olarak donanimi ne amaci ne henuz net bir billgi yok.Konsol dedim cunki bence bu cihazin pc oyunlariyla her hangi bir ilgi ve alakasi olmaz Linux kullandikca yani yeni nesillere rakip bir konsol olarak gorebiliriz.Yeni nesil konsollarin daha iyi donanimli olucagina ve cok daha ucuz fiyat eiketleriyle gelecegine eminim.Valve bu fiyatlarla pazara girmeye kalkarsa batisi tez olur...

• yav arkadaş bunu masaya koyacaz orda kalacak zaten niye bukadar kasıyolar küçük olsun diye kocaman olsun performanslı olsun yahu
  • 32 bit işlemci ile nasıl 8 gb ram olucak anlamadım 32 bit işlemciler sadece 3 gb ram desteklemiyomu ki
  • Diablo , WoW , Minecraft gibi Steam desteksiz oyunlarıda çalıştırabilecekse düşünmeden alırım , yeni bilgisayar almayı düşünüyordum ama bunun hakkında biraz daha bilgi çıkmasını bekleyeceğim . Ancak 999$ ile çıkış yapacaksa insanlara satın aldıracak cezbedicisi birşeyler daha eklemesi şart.
  • Bir anda ps4 ve xbox 720 aklımdan silindi eğer valve yapıyorsa kaliteli ve performanslı olur hem ucuzda olur birde steam gibi bir yerden oyunlarımızı alabileceğimize göre nintendo hariç diğer konsolcuların işini kesecektir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.