Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (997. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pilavyer

quote:

Orijinalden alıntı: dot4

quote:

Orijinalden alıntı: Pilavyer

Arkadaşlar 2005 model megane 2 privilege sahibiyim (dizel), bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.

1. Kasetçaların etrafındaki bölgede çizikler var, bunu nasıl kapatabilirim?

2. Yakıt göstergesinde yakıt olduğunu göstermesine rağmen yakıt bittiği için yolda kaldım. (yol bilgisayarında 200 km gideceğimi gösteriyordu)

3. Araçta dijital klima var klimayı çalıştırdım fakat sıcak hava veriyor, sıcak soğuk hava ayırımı yapılacak bir yer varmı yoksa klima gazında mı sorun var?

2.şamandıran bozuk olabilir
    3.klıma gazı olabilir -birde ortadaki ekrandaki derece 27 felansa en aşağıya indir 15 olması lazım birde öyle dene

15 derecede zaten, manuel klimalarda olduğu gibi yaz kış ayar yeri yok sanırım.

Digital klimalarda 15-27 derece ayarı var fakat anladığım kadarı le klima manuel, senin klimanda hava üfleme derecesi yazan 0-1-2-3-4 güğmenin iç tarafına doğru sıcaklık ayar düğmen var onu saat yönünün tersine çevir yani kırmızı çizgiden mavi çizgiye, soğuk hava o zaman üfleyecektir.

• Bugün aracın motor temizliğini yaptım, aldığımdan beri (8aydır) ilk defa yaptım umarım motor rahatlamıştır :) çok kirliydi... Resimleri paylaşmak istedim.

Ayrıca Jantları (orjinalleri değil sonradan taktığım 17 leri) kaldırıma sürttüm bu konuda boyama için 350-400 tl (4jant) para istediler. benim kendi kendime halledebileceğim bir konu mudur? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
     MEGANE II BÖLÜMÜ MEGANE II BÖLÜMÜ MEGANE II BÖLÜMÜ

• ard arda mesaj gitmiş bu silenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khonce -- 3 Mayıs 2013; 22:28:40 >
  • arkadaşlar araçların orjınal oem teyplerı elımızde mevcuttur

montaj dahıl 900 tl kısa bır surelıgıne

araçlarla tam uyumlu navıgasyon dvd tv tel gorusmesı

arka kamera baglantısı daha sayamıycagımız bır cok ozellık

atakan tunıng
    0532 313 98 62
    0216 329 90 90
    nedım
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasya5

megane 2 1.4 16v bir diğer sorum benzin şamandırası ile ilgili aracın deposunu fullledim baktım ki alttan şıpır şıpır benzin akıyor ustaya götürdüm abi arka koltugun altında bir yer var onu sıktı gevşemiş dedi şu an o akıntı yok tabi daha tekrar fulleyip denemedim bu olay gunu garip bir şey oldu 120 150 km seyahat ettikten sonra kalan yakıt göstergesi 209 km gösteriyordu ve ibrede çeyrek depoyu gösteriyordu aracı istop ettim çalıstırdıgımda kalan km 407 km ibrede yarım depoyu geçmiş bir halde gösterdi anlamadım service gidip gitmeme konusunda kararsızım bazıları tahliye borusundan atmıştır dedi ama anlamadım aracı yeni aldım huyunu suyunu bilmiyorum...

yakıt alırken aracı stop etmediysen gerçek yakıtı göstermiyor..sonraki start-stopta düzelir..

• quote:

Orijinalden alıntı: khonce

Bugün aracın motor temizliğini yaptım, aldığımdan beri (8aydır) ilk defa yaptım umarım motor rahatlamıştır :) çok kirliydi... Resimleri paylaşmak istedim.

Ayrıca Jantları (orjinalleri değil sonradan taktığım 17 leri) kaldırıma sürttüm bu konuda boyama için 350-400 tl (4jant) para istediler. benim kendi kendime halledebileceğim bir konu mudur? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu nasıl temizlik yaa..
    Yeni gibi olmuş tebrik ederim özel bir şey mi kullandın.?

Valla özendim.

Bende bir hastalık var aracı sıfır hatta -1 park edicem .Bu yüzdden çok lastik kestim çok jant çizdim.
    şimdiki aracımada bu yüzden jant almıyorum iki defa sağ tarafın kapaklarını değiştim 25 tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: khonce

Bugün aracın motor temizliğini yaptım, aldığımdan beri (8aydır) ilk defa yaptım umarım motor rahatlamıştır :) çok kirliydi... Resimleri paylaşmak istedim.

Hava filtresini ve amfi kablolarını görmesem sıfır araç derdim. O derece iyi bir temizlik olmuş

• Arkadaşlar 2004 Model Megane II aracım var 105.000 km de. Sağ ön veya arka tekerinden tam olarak nerden geldiğini de anlayamadım rulman sesi geliyor boşta ve viteste ikende geliyor bu şekilde rulmanı bozulan arkadaş oldu mu aynı sorunu yaşayan nedeni nedir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocak157

Arkadaşlar 2004 Model Megane II aracım var 105.000 km de. Sağ ön veya arka tekerinden tam olarak nerden geldiğini de anlayamadım rulman sesi geliyor boşta ve viteste ikende geliyor bu şekilde rulmanı bozulan arkadaş oldu mu aynı sorunu yaşayan nedeni nedir acaba ?

Rulman bozulmuştur değişmesi lazım o şekilde uzun süre kullanma en kısa zamanda değiştir.
  • quote:

Arkadaşlar 2004 Model Megane II aracım var 105.000 km de. Sağ ön veya arka tekerinden tam olarak nerden geldiğini de anlayamadım rulman sesi geliyor boşta ve viteste ikende geliyor bu şekilde rulmanı bozulan arkadaş oldu mu aynı sorunu yaşayan nedeni nedir acaba ?

teker rulmanının bozuk olduğunu aracı kaldırıp tekerleri çevirerek anlaşılır,kendin test edip anlamak için aracı boş bir yolda giderken direksiyonu sağa sola kırarak aracın yükünü bir sağa bir sola verdiğinde (örnek; sola kırınca yük sağa biner sağdaki rulmanlarda arıza varsa rulman daha çok öter) anlarsın..
  • Arkadaşlar triger değişimi esnasında açı kaydırıcı değişimi önerilen bir konu.
    Araç 90 000 km de usta durum elveriyorsa değiştir dedi.
    Bende fiyat aldım.
    Orijinal dışında yan sanayisi yokmuş bu ürünün diye öğrendim.
    Renault servisi 430 lira
    Dolapdere sanayide 350 lira
    Sanayi mahalesi develi oto dan 250 lira
    Alibeyköy örnek oto dan 230 lira

İnternette
    Renaulttoptancısı diye bir sitede 190 lira
    Oto erdem de 180 lira

Bu kadar oynak fiyatlar olur mu ya

Bu dişliyi değiştiren varmı aramızda nerden aldınız acaba
    Yardım istiyorum
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar triger değiştirecek kullanıcılara bilgi amaçlı diye yazıyorum.20 şubatta aracımın trigerini set olarak değiştirdim. Araç megane 2 1.5dci dynamique.Çok yer dolandım mersinde. Servisler 800TL, sanayi ustaları 650TL istedi.Hatta sanayide bir usta 1.000TL istedi ne yapıyorsun dediğimde 3 çeşit triger seti olduğundan dem vurdu.
    Nihayetinde mersinde sürekli gittiğim Kenz Otomotiv Macit ustanın yanına gittim.Kendisi normalde fiat marka araçlarda çok çok iyi bir usta (eski aracım stiloyu o yapabilmişti). Biraz tedirginlikle sordum aracımın başında da yapılırken durdum.Triger seti, Polen filtresi ile Ön-Arka Fren balataları dahil 320TL hesap ödedim ve hiç bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar (inşallah da yaşamam)

Bu arada aracım ile ilgili bazı sorularım bulunmakta, umarım burada cevap alabilirim.

1-)Otomatik Kararan Dikiz Aynası bazen kararmıyor (arka perde açık olduğu için olabilir mi? Çünkü arka perde siyah renk ve ışığı baya baya engelliyor)

2-)Ön Farlarım sarardı, bunların yerine orjinal xenonlu far alsam bana kaça mal olur?(megane 2 nin orjinal xenon farlarına bayılıyorum) Tabi yan sanayisi de olabilir ama angel mangel düşünmüyorum.

3-)Aracımda yağ seviyesi tam olmasına ve yağ yakmamasına rağmen özellikle yıkamalardan sonra bazen yağ seviyesi düşük yazısı yanıyor sonra kendiliğinden geçiyor sebebi ne olabilir?

Bu arada megane 2 dizel düşünenler için aracı satılığa da çıkartmış durumdayım. Sebebi ford mondeo (mk3 kasa) düşünmem. İlgilenen olursa mesaj gönderebilir. Araç mersin mezitli de.

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

teker rulmanının bozuk olduğunu aracı kaldırıp tekerleri çevirerek anlaşılır,kendin test edip anlamak için aracı boş bir yolda giderken direksiyonu sağa sola kırarak aracın yükünü bir sağa bir sola verdiğinde (örnek; sola kırınca yük sağa biner sağdaki rulmanlarda arıza varsa rulman daha çok öter) anlarsın..

Teşekkür ederim

• http://www.youtube.com/watch?v=0-80VqIBDLY bu linkteki gibi açılır teyp yadanovigasyon nasıl yaptırabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

Arkadaşlar triger değişimi esnasında açı kaydırıcı değişimi önerilen bir konu.
    Araç 90 000 km de usta durum elveriyorsa değiştir dedi.
    Bende fiyat aldım.
    Orijinal dışında yan sanayisi yokmuş bu ürünün diye öğrendim.
    Renault servisi 430 lira
    Dolapdere sanayide 350 lira
    Sanayi mahalesi develi oto dan 250 lira
    Alibeyköy örnek oto dan 230 lira

İnternette
    Renaulttoptancısı diye bir sitede 190 lira
    Oto erdem de 180 lira

Bu kadar oynak fiyatlar olur mu ya

Bu dişliyi değiştiren varmı aramızda nerden aldınız acaba
    Yardım istiyorum
    Teşekkürler.

ustam ben yetkili servisdeyim şu anki fiyatı 210tl
    438den bu fiyata indi servis sana eski fiyatından söylemiş
    bulamassan ben sana gönderirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dot4 -- 6 Mayıs 2013; 15:15:24 >

• Arkadaşlar size bir sorum olacak.

2 Gün önce aracımın mazot filtresini ilk defa kendim değiştirdim. Filtreyi internetten almıştım, markası Delphi.

Fakat araç iki gündür sabahları çalışmıyor. Hava yapınca havasını almaya yarayan pompayı 20 30 defa mıncıklayınca çalışıyor. Ama bunu sadece sabahları yapıyor. Acaba filtreyi değiştirirken bir şeyleri eksik mi yaptım ? Havası suyu filan mı alınıyor bu filtrenin acaba diye düşünmeye başladım.

Bir fikri olan var mıdır ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Arkadaşlar size bir sorum olacak.

2 Gün önce aracımın mazot filtresini ilk defa kendim değiştirdim. Filtreyi internetten almıştım, markası Delphi.

Fakat araç iki gündür sabahları çalışmıyor. Hava yapınca havasını almaya yarayan pompayı 20 30 defa mıncıklayınca çalışıyor. Ama bunu sadece sabahları yapıyor. Acaba filtreyi değiştirirken bir şeyleri eksik mi yaptım ? Havası suyu filan mı alınıyor bu filtrenin acaba diye düşünmeye başladım.

büyük ihtimal filitrenin üzerindeki su müşüründen oringini değişdirmediysen hava alıyordur ondan olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dot4 -- 6 Mayıs 2013; 17:55:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dot4

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Arkadaşlar size bir sorum olacak.

büyük ihtimal filitrenin üzerindeki su müşüründen oringini değişdirmediysen hava alıyordur ondan olabilir

Su müşürü ile oringi nedir ki?

• öncelikle mazot filitren plastik olanmı eğer plastik olan tipdense filitrenin altına takılan soketli parça kare kablolu olan su müşürü onu iyi oturtman lazım yeni mazot filitrelerin içinden çıkan yuvarlak lastikde oringi oda hava almasın diye müşüre takılır
  • İstanbul Avrupa yakasında her koşulda sorunlarımızı halledicek iyi bir megan ustası varmı bildiğiniz servislere yontulmayalım üzüyorlar bizleri çok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.