Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.523
Cevap
78
Favori
1.507.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sharp ın yeni model buzdolaplarında " Hybrid Cooling System " diye bir soğutma sistemi kullanılmış. İnternette araştırdım ama tam bir bilgiye ulaşamadım. Bu yeni bir teknoloji galiba. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar burda paylaşırsa çok yararlı olacağını düşünüyorum. Bu dolapları bugün bayide görme fırsatım oldu ve hayran kaldım diyebilirim. Yeni geldiği için ve henüz hiç satılmadığı için verimlilik oranı nedir bilinmiyor tabi.
    Linki;
    http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-FDB58C94/scee/hs.xsl/2968_ENU_HTML.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: aessoydan

Arkadaşlar Sharp ın yeni model buzdolaplarında " Hybrid Cooling System " diye bir soğutma sistemi kullanılmış. İnternette araştırdım ama tam bir bilgiye ulaşamadım. Bu yeni bir teknoloji galiba. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar burda paylaşırsa çok yararlı olacağını düşünüyorum. Bu dolapları bugün bayide görme fırsatım oldu ve hayran kaldım diyebilirim. Yeni geldiği için ve henüz hiç satılmadığı için verimlilik oranı nedir bilinmiyor tabi.
    Linki;
    http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-FDB58C94/scee/hs.xsl/2968_ENU_HTML.htm

Evet,Sharp bu teknoloji (Hybrid Cooling System) ile gidalarin optimum derecede tazeligini nem oranini verimliliginin yani tadinin kaybolmamasi ve kokmamasi icin buzdolaplarina ekledigi yeni bir sogutma sistemidir.Zaten kullandigi nano teknojisiyle yine gidalarin kalitesini,tazeligini ve bu tazeligi korumayi hedeflemektedir.Kullanmis oldugu koku giderici filtreler ile kokularin birbirine karismasini onler.Bu sayede gidalarin tadi fresh kalir.
    Bu yeni dolaplarda ozellikle enerji tasarrufu uzerinde calismislar.Kolay kullanim imkani ve şık dizaynlarida cabasi ve ayni zamandada balik,tavuk ve pizza gibi ozel yerler eklenmis. Bence harika olmus

• Arkadaşlar uzun zamandır bende bu forumu takip ediyorum,gerçekten inanılmaz şekilde bilgi edindik diyebilirim. Ancak bende yakında evleneceğim ve bende beyaz eşya alacağım. Dolayısıyla Kafamda soru işaretleri var.Samsung daha önce beyaz eşya olarak Türkiye pazarında değildi bildiğim kadarıyla. (Anadolu Elektronik getirdi.) Şimdi 3 aydır süren bir kampanyası var.Candoğan beyin tavsiyeleri sayesinde eğilimim samsungdan yana oldu.

Buzdolabı alana 6 Kg çamaşır makinesi 300 Ytl farkla veriliyor. Kampanya linki http://www.samsung-anadolu.com/download/21-file.pdf

Kampanya ürünlerine gelince (Samsung RT-53MA, RT-58KDEW,RT-62KDEW) model buzdolabı alana Samsung WF-7600 Çamaşır makinesi 300 YTL farkla veriliyor. Bana bir bayi Samsung RT-53MA+WF-7600 Çamaşır makinesini peşinde 1500 YTL ye verdi. Ürünlerin dayanıklı ve işe yarar olmasını istiyorum. Başta Bosh düşünüyordum ancak Türk montaj olunca soğudum açıkçası. Bana yardımcı olurmusunuz.Bu aletler iyi mi acaba? Kampanyada bir dalavere var mı ?

Not: AAahh ahhh nerde o eski buzdolapları,çamaşır makineleri

• BENDE EVLENECEKLER FURYASINDAYIM

BUZDOLABI KONUSUNDA KARAR VERMİŞKEN AKLIMA WHİTE WESTNİNGHOUSE MARKASINI İŞLEDİ ARKADAŞLARIM.

SAMSUNGUN 62UDEW MODELİNİ TEK ÇEKİM 1435 NAKİT 1400 YTLYE BULDUM.

FİYAT PERFORMANS OLARAK GÜZEL BİR BUZDOLABI AMA WWHOUSE MODELLERİ NASILDIR BİLGİSİ OLAN VAR MI
    MARKA VE MODEL OLARAK 62UDEW MODELİNE YAKIN FİYATI 2000 YTLYİ GEÇMEYEN BİR BUZDOLABI TAVSİYENİZ OLUR MU?
  • Arkadaşlar daha önce bir soru sordum arada kaynadı, whirlpool almayı düşünen arkadaşlar açısından faydalı olabilir. Vestel'den Whirlpool için ek garanti (3+4 yıl) gibi satın alınıyor mu? Yoksa bu garanti sadece Vestel ürünleri için mi, tecrübe eden varsa paylaşırsa seviniriz.
  • verilen şıklar ve tercihlerin hepsi güzel sana yardımı olacak ise bir tavsiyede de ben bulunayım yakın birçok aile dostum yakın zamanda buzdalabı aldı fakat senin dikkatini önemli biryere çekmek isterim.büyük amcam tercihini samsung 58 kdew yana kullandı yıllar önce kendisi komprasör tamiri ile uğraşmakta idi servislikte cabası fakat ibrahim amcam o dolabı ne zaman aldı aileden 4 kişi daha aldı.çok ta memnun olduklarını söylüyolar sadece sana faydası olsun diye yazdım.samsung dünyanın en büyük komprasör üreticisi olduğunu bilmeni isterim.şimdiden hayırlı olsun.
  • @TURGAY CAN
    Benim için güzel bir haber oldu :) RT-53MA için yorum yapan olurmu diye bekliyorum,Candoğan ve memolix beylerinde samsung ürünler için ayrıntılı blgi vermesini bekliyorum.Böylece herkesin dikkatini samsunga çekeriz gibime geliyor :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurtozgur

Arkadaşlar uzun zamandır bende bu forumu takip ediyorum,gerçekten inanılmaz şekilde bilgi edindik diyebilirim. Ancak bende yakında evleneceğim ve bende beyaz eşya alacağım. Dolayısıyla Kafamda soru işaretleri var.Samsung daha önce beyaz eşya olarak Türkiye pazarında değildi bildiğim kadarıyla. (Anadolu Elektronik getirdi.) Şimdi 3 aydır süren bir kampanyası var.Candoğan beyin tavsiyeleri sayesinde eğilimim samsungdan yana oldu.

Buzdolabı alana 6 Kg çamaşır makinesi 300 Ytl farkla veriliyor. Kampanya linki http://www.samsung-anadolu.com/download/21-file.pdf

Kampanya ürünlerine gelince (Samsung RT-53MA, RT-58KDEW,RT-62KDEW) model buzdolabı alana Samsung WF-7600 Çamaşır makinesi 300 YTL farkla veriliyor. Bana bir bayi Samsung RT-53MA+WF-7600 Çamaşır makinesini peşinde 1500 YTL ye verdi. Ürünlerin dayanıklı ve işe yarar olmasını istiyorum. Başta Bosh düşünüyordum ancak Türk montaj olunca soğudum açıkçası. Bana yardımcı olurmusunuz.Bu aletler iyi mi acaba? Kampanyada bir dalavere var mı ?

Not: AAahh ahhh nerde o eski buzdolapları,çamaşır makineleri

Ne sanstir ki az evvel samsung bayisinden geliyorum. bahsini ettigin kampanyadan haberim var.Buzdolabi alana dedigin gibi camasir makinasini 300 ytl ye veriyorlar fiyata vurdugun zaman harika ama bana sorarsan camasir makinasinda asagidakilerden sasma;Camasir makinasinda Avrupa menseli urunler daha basarili ve iyidirler.

• Varsa ekonomik gucun Miele yada Siemens'in IQ serisi
  • Siemens WM12S760TR
  • Bosch WAS24760
  • Electrolux 16891 W Time Manager
  • Electrolux 14781 W Time Manager

• quote:

Orjinalden alıntı: ggullu

BENDE EVLENECEKLER FURYASINDAYIM

BUZDOLABI KONUSUNDA KARAR VERMİŞKEN AKLIMA WHİTE WESTNİNGHOUSE MARKASINI İŞLEDİ ARKADAŞLARIM.

SAMSUNGUN 62UDEW MODELİNİ TEK ÇEKİM 1435 NAKİT 1400 YTLYE BULDUM.

FİYAT PERFORMANS OLARAK GÜZEL BİR BUZDOLABI AMA WWHOUSE MODELLERİ NASILDIR BİLGİSİ OLAN VAR MI
    MARKA VE MODEL OLARAK 62UDEW MODELİNE YAKIN FİYATI 2000 YTLYİ GEÇMEYEN BİR BUZDOLABI TAVSİYENİZ OLUR MU?

White Westinghouse buzdolabi ve markasi hakkinda daha genis bilyigi asagidaki linkten alabilirsin.Yukarida daha once buzdolabi seceneklerini gorebilirsin linkleri mevcut white westinghouse dahil.

http://www.bogaziciithalat.com.tr/bzdlb-XXL.asp

Samsun'a gelince harika bir model cok kaliteli ve şık bir dolap.Kaldi ki buldugun fiyat harika bence

• quote:

Orjinalden alıntı: eagle37

Arkadaşlar daha önce bir soru sordum arada kaynadı, whirlpool almayı düşünen arkadaşlar açısından faydalı olabilir. Vestel'den Whirlpool için ek garanti (3+4 yıl) gibi satın alınıyor mu? Yoksa bu garanti sadece Vestel ürünleri için mi, tecrübe eden varsa paylaşırsa seviniriz.

Ayni garanti olayi Whirpoollar icinde gecerli fakat fiyati ayni degil.

Vestel 3+4 yil garanti icin 46 YTL
    Whirpool 3+4 yil garanti icin 86 YTL
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurtozgur

@TURGAY CAN
    Benim için güzel bir haber oldu :) RT-53MA için yorum yapan olurmu diye bekliyorum,Candoğan ve memolix beylerinde samsung ürünler için ayrıntılı blgi vermesini bekliyorum.Böylece herkesin dikkatini samsunga çekeriz gibime geliyor :)

Samsung RT 53MA modeli gayet şık kaliteli ve guzel bir dolaptir.Tavsiye ediyorum akrabalarima arkadaslarima.Alip kullananlar memnun.
  • Bende evi toparlamayı düşünüyorum. Büyüklerin 35 yıllık tecrübelerine başvurdum cevap mı:

Ailem en kalitelisini TEBA üretir diyor. Ama fiyatta çok abartılı rakkamlar tabi dolayısıyla SİEMENS öneriyorlar hem kaliteli hemde çok uzun yıllar kullanırsın diyolar!

Peki yerli marka nasıl dedim cevap :

Bizimkilerin dili çok yanmış olcak ki Arçelikten uzakdur diyorlar. Beko filan dedim babam şimdi şimdi LG ile işbirliğinde olduğu için olabilirdiyo. Yinede sonuç olarak ikiside aynı firma mamülleri olduğu için pek tatmin etmedi beni! Ama ailem yerli alıcaksan bari VESTEL al diyorlar.Sebep dedim? Vestel dünyanın bir çok ülkesine farklı markalar için elektronik aksam üretiyormuş ve kendi markası için olarakta üretim yapıyormuş! Ve çevremdekilerde Vestel markasının kalitesinden şaşma dediler. Bende gidip vestellere baktım bu sırada Elektrolux e takıldı gözüm onlarıda inceledim daha hala inceliyorumda...Bunlar haricinde tabi bir çok marka inceledim, daha aklıma gelmeyenlerde var.

Yani anlıyacağın sonuç olarak Siemensle - Elektrolux arasında bir kararvercem gibi ve tabi gönlüm Siemensten yana!

Not: Benim beyaz eşyadan yana Siemenste karar kılmamın en büyük sebebi ankastre ürünlerinin çok kaliteli olması ben ankastre mutfak bakıyorum anlıycağın. Elektronik eşyada da sanırım tvde Sony ve Pioneer arasında bir karar kılcam? Geri kalan küçük ev aletlerinede artık daha sonra karar kılıcam. Bilgisayar her zaman toplama olmalı bende kendim bizzat tüm parçaları titizlikle seçerim. Birde ev sineması filan düşünüyorsan compact modellerden uzakdur. Bir kaç markanın en uzaman olduğu konulara göre örneğin tv de pioner yada blurayde sony veya toshiba gibi. Bizzat araştır öyle al.

KOLAY GELSİN

• quote:

Orjinalden alıntı: GHOSTRIDER

Bende evi toparlamayı düşünüyorum. Büyüklerin 35 yıllık tecrübelerine başvurdum cevap mı:

Ailem en kalitelisini TEBA üretir diyor. Ama fiyatta çok abartılı rakkamlar tabi dolayısıyla SİEMENS öneriyorlar hem kaliteli hemde çok uzun yıllar kullanırsın diyolar!

Peki yerli marka nasıl dedim cevap :

Bizimkilerin dili çok yanmış olcak ki Arçelikten uzakdur diyorlar. Beko filan dedim babam şimdi şimdi LG ile işbirliğinde olduğu için olabilirdiyo. Yinede sonuç olarak ikiside aynı firma mamülleri olduğu için pek tatmin etmedi beni! Ama ailem yerli alıcaksan bari VESTEL al diyorlar.Sebep dedim? Vestel dünyanın bir çok ülkesine farklı markalar için elektronik aksam üretiyormuş ve kendi markası için olarakta üretim yapıyormuş! Ve çevremdekilerde Vestel markasının kalitesinden şaşma dediler. Bende gidip vestellere baktım bu sırada Elektrolux e takıldı gözüm onlarıda inceledim daha hala inceliyorumda...Bunlar haricinde tabi bir çok marka inceledim, daha aklıma gelmeyenlerde var.

Yani anlıyacağın sonuç olarak Siemensle - Elektrolux arasında bir kararvercem gibi ve tabi gönlüm Siemensten yana!

Not: Benim beyaz eşyadan yana Siemenste karar kılmamın en büyük sebebi ankastre ürünlerinin çok kaliteli olması ben ankastre mutfak bakıyorum anlıycağın. Elektronik eşyada da sanırım tvde Sony ve Pioneer arasında bir karar kılcam? Geri kalan küçük ev aletlerinede artık daha sonra karar kılıcam. Bilgisayar her zaman toplama olmalı bende kendim bizzat tüm parçaları titizlikle seçerim. Birde ev sineması filan düşünüyorsan compact modellerden uzakdur. Bir kaç markanın en uzaman olduğu konulara göre örneğin tv de pioner yada blurayde sony veya toshiba gibi. Bizzat araştır öyle al.

KOLAY GELSİN

İleride basinin agrimasini istemiyorsan bence Vestel'den uzak dur.Kesinlikle tavsiye etmiyorum Vestel'i.Ne teknolojileri varmis acikcasi merak ettim.Bizmi goremiyoruz yada bizden sakladiklari bi teknolojileri mi var? İthal Siemens ve Electrolux gayet yerinde tercihler olacaktir.

• quote:

Orjinalden alıntı: sevmer

herkese selamlar iyi günler dilerim her nedense candoğan62 benim isteklerime ve sorularıma pek cevap verme niyetinde değil sanırım ama sağlık olsun ben sadece iyi niyetli bir cevap ve görüş istemiştim önemli değil.forumdaki diğer üstatlar ve tecrübe deneyim sahibi arkadaşlara buzdolabı için sıralama yapacak olursak markalarda üst sınıf için sıralama nasıl oluşur sizce
    1-amana
    2-general elektrik
    3-white westinghouse

Foruma eskisi kadar sık giremediğimden soruların bazıları kaçabiliyor.Gecikme için özür dilerim.
    Buzdolabı sıralamanız bence de yerinde.Amana en kaliteli serileri üretir ama fiyatı çok uçuk.GE'in normal fiyatlı 2-3 modeli var.1990YTL'lik inox buzdolabı var mesela,bazı yerlerde 1800YTL'ye kadar bulunabiliyor ki bu yerli dolaplardan çok daha ucuz bir fiyat.
    ww ise artık çoğu modelde Avustralya malı olan Electrolux Ophir serisi ile aynı.Yani piyasada Avustralya malı kompresörü ultra sessiz ve elektrik tüketimi çok düşük olan bu seriyi ww,Electrolux ve AEG adı altında bulabilirsiniz.Üçü de aynıdır.Ama ww'da daha dar modelleri de mevcur,yani ürün gamı daha geniş.

Bana sorarsanız şu an alınması en mantıklı olan Avustralya malı olan bu seri.Fiyatları 1800-2300YTL civarlarında geziyor ve performansları çok yüksek.Linklerini veriyorum:
    http://www.bogaziciithalat.com.tr/bzdlb-HTE5200SARE.asp
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=3961&k_id=55&kn=No-Frost
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=39774

Bu üç model küçük farklar haricinde aynıdır.
    Bu da ww'un biraz daha dar modeli:
    http://www.bogaziciithalat.com.tr/bzdlb-HTM4400SARE.asp

Bence bu seriyi seçmek en ideali.En uygun fiyatlı olarak da Electroworld mağazasında bulabilirsiniz.

• samsung RT 62KDEW modelinde karar kıldık. Peşin 1620 YTL fiyat veriyorlar. Ne dersiniz?

Aslında Electrolux 5298x istiyorduk ama 2500 YTL'nin altına düşmüyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62
    Foruma eskisi kadar sık giremediğimden soruların bazıları kaçabiliyor.Gecikme için özür dilerim.
    Buzdolabı sıralamanız bence de yerinde.Amana en kaliteli serileri üretir ama fiyatı çok uçuk.GE'in normal fiyatlı 2-3 modeli var.1990YTL'lik inox buzdolabı var mesela,bazı yerlerde 1800YTL'ye kadar bulunabiliyor ki bu yerli dolaplardan çok daha ucuz bir fiyat.
    ww ise artık çoğu modelde Avustralya malı olan Electrolux Ophir serisi ile aynı.Yani piyasada Avustralya malı kompresörü ultra sessiz ve elektrik tüketimi çok düşük olan bu seriyi ww,Electrolux ve AEG adı altında bulabilirsiniz.Üçü de aynıdır.Ama ww'da daha dar modelleri de mevcur,yani ürün gamı daha geniş.

Bana sorarsanız şu an alınması en mantıklı olan Avustralya malı olan bu seri.Fiyatları 1800-2300YTL civarlarında geziyor ve performansları çok yüksek.Linklerini veriyorum:
    http://www.bogaziciithalat.com.tr/bzdlb-HTE5200SARE.asp
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=3961&k_id=55&kn=No-Frost
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=39774

Bu üç model küçük farklar haricinde aynıdır.
    Bu da ww'un biraz daha dar modeli:
    http://www.bogaziciithalat.com.tr/bzdlb-HTM4400SARE.asp

Bence bu seriyi seçmek en ideali.En uygun fiyatlı olarak da Electroworld mağazasında bulabilirsiniz.

Candoğan Bey merhabalar,

Ben buzdolabı ile ilgili sayfaya mesaj atmıştım, ama buraya daha sık bakabiliyorsunuz galiba. Bu dediğiniz HTE5200SARE dolabını gerçekten çok beğendim ve almayı düşünüyorum. Ama şöyle bir sorunum var, dolabın kapağı sadece sağa doğru açılabiliyor. Ama benim mutfağımda sola doğru açılması tercih meselesi :) Bu dolabın yakın özelliklerinde ( boyut+performans) başka dolap önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler...

• arkadaşlar beyaz eşya konusunda yardımlarınızı rica edeceğim.daha önce düşündüğüm beyaz renkten vazgeçip inox almaya karar verdim.Buzdolabı Electrolux END 5298 alacağım.(buradakilerin tavsiyesi üzerine)bu buzdolabının inox u olduğu için sorun yok.Çamaşır makinası Siemens WM 12s760Tr düşünüyordum.bu modelin inox u varmıdır.yoksa siemensin bu modelinin muadili inox u varmıdır.bulaşık makinası Siemens se24e232tr veya se25m557eu düsünüyordum.bu modellerinin inoxu varmıdır.yoksa bu modellerin inox muadilleri varmıdır.ayrıca inox fırın tavsiye edebilirmisiniz.tercihim Siemenstir.ama ŞU inox fırın siemensten daha iyidir diyebileceğiniz marka varmıdır.(1000 tl civarı düsünüyorum).yardımlarınız için teşekkürler.
  • (candoğan bey fırın konusunda yardımlarınızı rica etcem şimdi profilo bayiinde 4801 modeli 550 inox olan 5500 modeli 720 ytl peşin fiyat verdi.inox olanın bir gözü elektrikli bu bir dezavantaj mı sizce fiyatlar peşin fiyatlar ama uygun bence. şu an ailem profilo 4800 modelini kullanıyor 4801 ile aynı sayılır yalnız çok memnun değiliz çünkü börek yaptığımızda alt üst ısıtma yapmamıza rağmen altını çok iyi pişirmiyor bu yüzden 4801 modeline biraz soğuğum. Siz ne dersiniz iki fırının da fiyatı uygun 5500'ün bir gözünün elektrikli olması beni biraz düşündürüyor . yardımlarınız için teşekkürler)

Börek pişirmede sorun varsa alt ısıtma veya 3D sıcak hava programları ile altının daha iyi pişmesini sağlayabilirsiniz.Çok da iyi fiyat almışsınız.Electrikli gözün bence eksisi değil,artısı vardır.Çünkü eğer evinizde tüp varsa tüp bitiğinde ocağı kullanabilmenizi sağlar.Ama bence 5500alın.Çok güzel bir fırın bu fiyata.)

candoğan bey fırın konusunda sizden bir kez daha yardım rica edeceğim. fiyat aldığım bayi fırını getireceğini yalnız ne zaman getirebileceğini bilemediğini söyledi. frm 5500 getirirse 720 ya da maksimum 750 olacak dedi. Elinde ankestre olan frm 700 fırın var ve nakit 650 ytl,setüstüyle beraber 800 civarı oluyor. Bir de memolix beyin aldığı ve memnun olduğu electrolüx 60330 fırın var bugün o fırın için 800 ytl fiyat aldım. Fiyatlar aşağı yukarı aynı bu üç seçenekten diğerlerine göre daha kaliteli ve daha fazla memnun olcağım seçenek hangisi. Ankastre nin de fiyatı uygun olduğu için onu da düşünüyorum. ne dersiniz ,Memolix bey den de görüş ve önerilerini rica etcem teşekkürler

• Slmlar
    Sharp SJ-68M-SL No-Frost Buzdolabı nı dün 1550 / 8 taksit olarak aldım.
    Fiyat ve Dolap hakkında yorumlarınız nedir ?

Daha Bulaşık ve Çamaşır makinası alacağım..

Bulaşık için
    Buzdolabına uyumlu renkte Siemens marka
    SE24E830EU
    SE24E832TR---999
    SE25E850EU
    SE25M557EU--- 1076 modellerini düşündüm.
    Öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.

Çamaşır için ise buzdolabını aldığım yerde satıcı arkadaş 7 kg luk cm 1000 ctr yi önerdi?fiyat olarak 750 ytl gibi bir rakam yada daha altında anlaşabiliriz dedi.Bu makinayıda siemens yada diğer markalarda alacağım 6 kg luk makinalardan daha fazla özellikte ve kilo avantajından ötürü önerdi.Görüşünüz nedir.
    Birde profilonun sayfasında çamaşır mak. alana BM2001E model bulaşık mak. 29 ytl yazıyordu? sizce nasıl arkadaşlar??
    Teşekkürler...

• @erhanthunder

Buzdolabınız hayırlı olsun.Fiyatın iyi olduğunu söyleyebiliriz.Buzdolabı zaten çok kalitelidir.Güle güle kullanın.
    Bulaşık makinesinde Siemens SE24E832TR modelini alana kadar Profilo BM5201G (5201EG değil yalnız dikkat)modelini öneririm.Siemens'in bu modeliyle aynı olmakla beraber Profilo'da fazladan bir program daha var.Ayrıca görünümü daha şık.Siemens'i dediğiniz gibi 950YTL civarına bulabiliyorken Profilo'yu 750YTL'ye kadar bulmak mümkün. Daha üst model isterseniz dediğiniz M serisi çelik model de oalbilir.Bunda da sensör,program hızlandırma tuşu,kalan süreyi geri sayan ekran,yüksekliği doluyken de değiştirilen üst sepet gibi ek özellikler var.Tercih sizin.Bence Profilo yeterli.

Çamaşırda da iyi fiyat almışsınız.Rahatlıkla düşünülebilecek kullanışlı bir model.

Dediğiniz Profilo kampanyası ise bildiğim kadarıyla no-frost buzdolabı ve çamaşır makinesini beraber alanlar için geçerli.

@merdo1234
    Ankastre fırında iyi fiyat almışsınız.Kahverengi emaye olması haricinde FRM5500 ile hemen hemen aynı fırındır.İkisi de düşünülebilir.Electrolux'ün ocakları bana kullanışlı ve çok kaliteli gelmedi ama onun da fırın kısmı iyidir.Başka alternatif yok gibi.(Whirlpool var ama pahalı)Hepsi düşünülebilir.Ben olsam FRM5500 modelini tercih ederdim.

@gulfstarmec
    Türkiye piyasasında şu an inox çamaşır makinesi maalesef yok.S serisine ait gri makine de mevcut değil.Gri makine isterseniz şu an aklıma gelen en mantıklı tercih Profilo CM1220CGTR modelidir.Tabi bu modelde 8kg kapasite,sensör vs yok.Bence makineyi mutfağa kurmayacaksanız beyaz model seçin.Beyaz olmayacaksa da en iyi alternatif bu dediğim Profilo.Electrolux'te de maalesef üst modellerden gri renk yok.Sadece bir modelde var ama Profilo ondan daha iyi.Miele vs gibi markalarda da mevcut değil.Yani tercihiniz bu 2 model arasında olmalı.
    Fırında da bu fiyata Profilo FRM5500 modelini rahatlıkla önerebilirim.Bosch ile hemen hemen aynı fırındır.Dış görünüm olarak Siemens'ten farkı sadece ön panel dizaynı ve fırın içinde tel raf olmaması.Bunun dışında aynıdır ve dış görünümü daha güzeldir.Fiyatta daha da çıakbiliyorsanız Siemens'in cam tablalı inox fırınını önerebilirim ama 1300YTL civardır.Profilo'dan kalite oalrak farkı yoktur.
    Bu arada buzdolabını kesinlikle Electroworld mağazasından alın burada yanlış hatırlamıyorsam 1900YTL'ye satılıyordu.İnanılmaz düşük fiyat.
    Bulaşıkta da Siemens'in M serisi modelinin birebir aynısı olan inox modeli mevcut.
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE25M557EU&28=29%3d11%269%3d0%257c2%257cse25m%257c0%257c%2628%3dSiteMapId%253d1278

@ts61ts1967
    Geniş hacimli buzdolaplarında maalesef kapı yönü değişimi mümkün olmuyor.Çok düşündüm ama aklıma kapı yönü değişebilen bu ayarda bi dolap aklıma gelmedi.Bildiğim kadarıyla maalesef yok yani.Ancak Whirlpool'un daha küçük olan modelleri düşünülebilir.

@direncank
    Samsung buzdolabına iyi fiyat almışsınız.Bu arada bahsettiğiniz END5298X modeli Electroworld'de en son 1800-1900YTL civarlarında idi.Mutlaka değerlendirin.İkisi de harika dolaplardır.

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.