Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.523
Cevap
78
Favori
1.507.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Whirlpool u inceledim 24 saatte 4 kg dondurma kapasitesi var. Profiloya göre üstünlüğü şişe raflarının ve iç malzeme kalitesinin iyi oluşu mudur?
    Buzdolabında elektrolux ve samsung un uygun fiyatlı kaliteli modelleri konusunda bi öneriniz olur mu ? Darty ve elektroworld de birçok modeli vardı ama model olarak bir tercih yapamadım. Kalitesi ve özelliklerini bilmediğimden .
  • Elektroworld de ,Harf hatası olabilir Zauss tu galiba Avrupa malı ankastre çelik gri fırın ve set üstü ocak ve davlumbaz vardı kampanya yapılmıştı fiyatı da 700 -800 civarı idi. aynı şekilde silverline diye bir markanın kampanyası vardı 3 lü set ama markaları bilmediğimden bi tercihim olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eIgHt

Whirlpool u inceledim 24 saatte 4 kg dondurma kapasitesi var. Profiloya göre üstünlüğü şişe raflarının ve iç malzeme kalitesinin iyi oluşu mudur?
    Buzdolabında elektrolux ve samsung un uygun fiyatlı kaliteli modelleri konusunda bi öneriniz olur mu ? Darty ve elektroworld de birçok modeli vardı ama model olarak bir tercih yapamadım. Kalitesi ve özelliklerini bilmediğimden .

Evet Whirlpool'da dondurma kapasitesi daha az.Ama dedğiniz gibi kalite daha üstün.Elektrik eksintilerinde saklama süresi yanılmıyorsam eşitti veya yakındı.Profilo'da bu süre 16 saattir.

Electrolux'te no-forst oalrka uygun fiyatlı modellerin iç hacmi çok dar ve dondurucusu altta.Electrolux'ten ancak statik tip önerebilirim.(dondurucusu kar yapan)
    Samsung'da da 53 serisi olabilir.Kore malıdır.B sınıfıdır ama iç malzeme kalitesi harika.Sharp'tan da daha iyi.
    http://www.basarionline.com/index.php?p=show&pid=67&k_id=14&kn=BUZDOLABI

Bu arada Zuss markasını duymadım ama Zanussi ise EWlectrolux'ün bir markasıdır ve çok kalitelidir.
    Silverline ise Türk markası.Bazı modelleri yerli bazıları ithal.Yani iyi malları da var kötü de.Davlumbazları alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 17 Mart 2008; 1:12:58 >

• merhaba arkadaşlar daha önce evleniyorum beyaz eşya yardımı diye kendi başlığımı açmıştım sağolsun bir çok arkadaşta yardımcı olmuştu ama parayı cebimize koyup alış verşle çıkınca tercihler değişti şimdi son tercihler arasından seçim yapmanızı rica ediyorum lütven alternatif ürün söylemeyin kafa allak bullak zaten :) ama ltven yardımınızıda esirgemeyin...
    tercihler..
    buzdolabı
    1- whirlpool arc 8140tıklayınız
    2-samsung slr-629EV/EVS tıklayınız

bulaşık makinası
    1-siemens SE25M557EU tıklayınız
    2-bosch SGS55M85EU tıklayınız
    3- whirlpool ADP 6945 IX tıklayınız yalnız bu ürün bulunmuyor muadili 6937 var onunda linkini bulamadım

fırın
    1-siemens HM746505T tıklayınız
    2-bosch HSV745050T tıklayınız
    3-whirlpool ACm 867 tıklayınız

evet arkadaşlar bu ürünler arasında kaldım lütven yardım edin yalnız şöyle bir durum var bulaşık makinesi ne marka olacaksa fırında o marka olacak mutfakta 4 çeşit marka istemiyoruz bu yüzden bizim ilk düşüncemiz hepsi whirlpool olsun dedik ama emin olamıyoruz whirlpoolun bulaşık makinası hakkında çok fazla bilgi yok örneğin gürültü düzeyi nedir? diğer taraftan şayet whirlpool değilde siemen veya boscha yönelecekseniz iki markada birebir aynı tek fark ön paneldeki ufak rotuşlar bu durumda bu iki markadan hangisini tercih etmeli? fiyat konusunu kafanıza takmayın inanınki yukardaki ürünlerin hepsinin fiyatı aynı birde alacak arakdaşlara ufak bir tavsiye eğer nakit alam ihtimaliniz varsa kampnya v.s yi kafanıza takmayın nakit parayı koyun cebinize liste fiyatının %40 ucuzuna alırsınız bayilerde... benim sorunuma dönersek bilgili arkadaşlardan ürünler arasında detaylı yorumlar bekliyorum yani marka kalitesi menşei kullanım kolaylığı gürültü seviyesi teklonojisi v.s biliyorum çok şey istedim ama siz fedakar arkadşlarımız burda binlece kişiye yardım ettiniz yeni yuva kuracak arkadaşınıza eminim yardımcı olacaksınızdır şimdiden çok teşekkürler...

• Buzdolabında ikisi arasında kesinlikle Samsung.Seçtiğiniz model çok iyidir.Hem kalite hem teknoloji yönünden. EW beyaz EWS gri renkli modeldir.

Fırında da eğer aynı fiyatı aldıysanız cam yüzey olduğundan kesinlikle Siemens derim.Bulaşıkta da aynı marka istediğizden o da Siemens olsun.Zaten ön panelde Siemens'î daha şık buluyorum.

Bulaşıkta Siemens'in özellikleri ve sepet tasarımı Whirlpool'a göre daha kullanışlıdır.Whirlpool'un artısı daha sessiz olmasıdır.Ama gerçekten Whirlpool'un sepet tasarımı bence çok kullanışsız.Ben olsam tereddüt etmeden Siemens'i alırdım.Siemens'in eksileri de parmak izi koruması olmaması ve 17lt su tüketmesi.Normalde 12-13lt su tüketimi daha ideal olurdu.Bunun dışında son derece kullanışlı bir üründür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 17 Mart 2008; 1:24:09 >
  • Merhaba Candoğan Bey, ben de tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Yukardaki bazı tavsiyelerinizi de dikkate alarak bazı seçimler yaptım, bu doğrultuda bana fikir verebilirseniz sevinirim.

Buzdolabı: samsung RT-45E AMT fiyatı 1125 - Geniş ve büyük olmayan, gürültüsüz, bu fiyat civarlarında olabilecek (mümkünse gri) başka seçeneklere de açığım.

Çamaşır makinası : Siemens WM 10 E 160 TR - 750 TL - büyük hazne ihtiyacım yok, kullanışlı ve dayanıklı , bu fiyat çerçevesinde başka bir siemens de olabilir. (başka marka da tabi, fakat siemensi önerdiğinizi sanıyorum)

Bulaşık makinası: Siemens SE24E 832 TR - 845 YTL
    veya siemens 24 E232 EU - 726 TL

Kombi - Demirdöküm- kalipsı HK D 224 - 939 YTL

Ayrıca bir fırın ve elektrik süpürgesi de önerirseniz sevinirim, teşekkürlerimle
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agnia

Merhaba Candoğan Bey, ben de tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Yukardaki bazı tavsiyelerinizi de dikkate alarak bazı seçimler yaptım, bu doğrultuda bana fikir verebilirseniz sevinirim.

Buzdolabı: samsung RT-45E AMT fiyatı 1125 - Geniş ve büyük olmayan, gürültüsüz, bu fiyat civarlarında olabilecek (mümkünse gri) başka seçeneklere de açığım.

Çamaşır makinası : Siemens WM 10 E 160 TR - 750 TL - büyük hazne ihtiyacım yok, kullanışlı ve dayanıklı , bu fiyat çerçevesinde başka bir siemens de olabilir. (başka marka da tabi, fakat siemensi önerdiğinizi sanıyorum)

Ayrıca bir fırın ve elektrik süpürgesi de önerirseniz sevinirim, teşekkürlerimle

bence kombi konusunda 5 kee daha düşünün

• Zaten kombi konusunda çok müteredditim, sanırım sizizn demirdökümle hoş olmayan deneyimleriniz var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agnia

Zaten kombi konusunda çok müteredditim, sanırım sizizn demirdökümle hoş olmayan deneyimleriniz var?

genel olarak yerli montajla ilgili,deneyimlerin diyelim,yerli montajda kalite baya kötü,umursamaz sanayicimiz sayesinde.

çamaşır makinesindede S serisi dışında siemens düşünmeyin onlarda yerl,(IQ hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agora12 -- 17 Mart 2008; 11:14:51 >
  • teşekkürler.. buzdolabında nerdeyse bu yola çıktık çıkalı gözdemiz whirlpooldu tasarım olarakmarka olarak fiyat olarak hiç terddüt etmedik ama dün karşımıza aynı fiyata iki kat büyük samsung çıkınca tereddüte düştük ama halagörünüş olarak whirlpooldan yanayız zaten ev daha 2 hafta sonra falan belli olacak yani şuan belli değil samsungun mutfağa sığmama ihtimali var bu durumda whirlpoolu yine tavsiye etmezmisiniz? etmezseniz hangi sebeplerden? birde sizce samsungun bu nano teklonijisi buzdolabında gerçekten işe yararmı?
    bulaşık makinasına gelince siemensinde boschunda parmak izi bırakmama özelliği var evet internette yokgözüküyor ama hem aldığımız katologda ilk sırada antifingir.. yazıyor hemde bayilerde makinanın üzerinde kocaman yazıyor o konuda sıkıntı yok ama mesela boshun bi iki şikayetini okudum iyi temizlemiyor en üs proda bile adamca kurutmuyor gibi şikayetler var whirlpool kullananla hiç karşılaşmadım sizce whirlpoolun tek eksisi raflarımı çünkü bayide deiğim modelin raflarına baktım siemense çok benziyordu ama alt modeller gerçekten kötüydü? son olarak bizde siemensin o fırınını beğendik ama aklımızı karıştıran o fırında teleskopik tepsi yok ama boschun modelinde hatta daha düşük modellerinde bile teleskopik raf var.. bide seramik yüzey çelik yüzeyden daha ucuz oluyor?
    quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Buzdolabında ikisi arasında kesinlikle Samsung.Seçtiğiniz model çok iyidir.Hem kalite hem teknoloji yönünden. EW beyaz EWS gri renkli modeldir.

Fırında da eğer aynı fiyatı aldıysanız cam yüzey olduğundan kesinlikle Siemens derim.Bulaşıkta da aynı marka istediğizden o da Siemens olsun.Zaten ön panelde Siemens'î daha şık buluyorum.

Bulaşıkta Siemens'in özellikleri ve sepet tasarımı Whirlpool'a göre daha kullanışlıdır.Whirlpool'un artısı daha sessiz olmasıdır.Ama gerçekten Whirlpool'un sepet tasarımı bence çok kullanışsız.Ben olsam tereddüt etmeden Siemens'i alırdım.Siemens'in eksileri de parmak izi koruması olmaması ve 17lt su tüketmesi.Normalde 12-13lt su tüketimi daha ideal olurdu.Bunun dışında son derece kullanışlı bir üründür.

• quote:

Orjinalden alıntı: a.r 156

teşekkürler.. buzdolabında nerdeyse bu yola çıktık çıkalı gözdemiz whirlpooldu tasarım olarakmarka olarak fiyat olarak hiç terddüt etmedik ama dün karşımıza aynı fiyata iki kat büyük samsung çıkınca tereddüte düştük ama halagörünüş olarak whirlpooldan yanayız zaten ev daha 2 hafta sonra falan belli olacak yani şuan belli değil samsungun mutfağa sığmama ihtimali var bu durumda whirlpoolu yine tavsiye etmezmisiniz? etmezseniz hangi sebeplerden? birde sizce samsungun bu nano teklonijisi buzdolabında gerçekten işe yararmı?
    bulaşık makinasına gelince siemensinde boschunda parmak izi bırakmama özelliği var evet internette yokgözüküyor ama hem aldığımız katologda ilk sırada antifingir.. yazıyor hemde bayilerde makinanın üzerinde kocaman yazıyor o konuda sıkıntı yok ama mesela boshun bi iki şikayetini okudum iyi temizlemiyor en üs proda bile adamca kurutmuyor gibi şikayetler var whirlpool kullananla hiç karşılaşmadım sizce whirlpoolun tek eksisi raflarımı çünkü bayide deiğim modelin raflarına baktım siemense çok benziyordu ama alt modeller gerçekten kötüydü? son olarak bizde siemensin o fırınını beğendik ama aklımızı karıştıran o fırında teleskopik tepsi yok ama boschun modelinde hatta daha düşük modellerinde bile teleskopik raf var.. bide seramik yüzey çelik yüzeyden daha ucuz oluyor?

Yok yuanlış anlaşılmasın Whirlpool da oldukça iyi bir dolaptır fakat Samsung kalite ve dondurma kapasitesi vs gibi yönlerden Whirlpool'a göre bir gömlek daha üstündür.Yoksa Whirlpool da iyi buzdolabıdır,onu da rahatlıkla alabilirsiniz.
    Bulaşık makinesi de ilk çıktığından intifingerprint kaplaması yoktu ama bayide eğer cihaz üzerinde bu etiketi gördüyseniz demekki sonradan eklenmiş.O zaman cihazın eksisi kalmıyor.Whirlpool ile Siemens'in sepet tasarımları tamamen farklıdır,ondan bu konuya önem vermenizi öneririm.Whirlpool'un satışları çok az olduğundan şikayelerini bulmanız zor.Bu Whirlpool Alman olduğundna eğer sepetleri size kullanılı geldiyse onu da düşünebilrisiniz.Ama dedğim gibi ben olsam Variospeed özelliği ve sepet kullanışlılığından ötürü Siemens'i alırdım.
    Teleskopik raf sisteminde tepsiyi kolayca çekmece gibi çekebiliyorsunuz.Siemens'în ocak yüzeyi ve dökme demir ızgara olması hem daha kullanışlı olmasını hem de (bence) daha şık görünmesini sağlıyor.Bunda da ocak tablası ve teleskopik tepsi sistemi farkına göre kararınızı verirsiniz.Başka fark zaten yoktur bildğim kadarıyla.

quote:

Merhaba Candoğan Bey, ben de tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Yukardaki bazı tavsiyelerinizi de dikkate alarak bazı seçimler yaptım, bu doğrultuda bana fikir verebilirseniz sevinirim.

Buzdolabı Tayland malıdır ve düşünülebilir.Bundan başka Sharp'ın 63 serisi düşünülebilir ama hacmi geniştir.Başka gri renk ucuz alternatif yok.

Çamaşırda da Siemens yerine aşağıdaki model bence daha kullanışlı.Whirlpool İtalyan malıdır ve 1200 devirli.Ya da Profilo CM1000CTR daha kullanışlıdır bu modele göre.
    http://www.vestelkonsept.com/?title=whirlpool_awo_9561_6_kg_&b=94112/561

Bulaşıkta SE24E232TR modelini düşünebilrisiniz.Ama gri renk alacaksanız bence Siemens'în bu modeli yerine profilo BM5201 alın.Piyasada daha ucuza bulabilrisiniz.Aralarında hiçbir fark yok,ek olarak Profilo'da fazladan normal 65 derece programı vardır.
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=115030059&CS_Category=_SBA_960_1662_878_4147&CS_Catalog=_BEYAZ_ESYA&T_Category=_CAMASIR___BULASIK_MAKINESI960

Kombi hakkındaki sorularınızı kombi topiğinde sorabilrisiniz.Ama ben olsam Demirdöküm'ü asla almazdım.

Fırında da bütçenizi belirtirseniz sevinirim.Süpürgede de ne tarz süpürge istiyorsunuz (sulu,kuru hazneli,torbalı?)

• Fırın için de makul bir fiyat olabilir (çok donanımlı bi şeye ihtiyacım yok), elektrik süpürgesi, kuru ve torbasız olabilir.
    Ayrıca diğer ürünlerde 100-200 tl civarında bütçe artırabilirim, sizin gerçekten önerdiğiniz modelleri tercih edeceğim, teşekkürlerimle

not. Whirlepool markasını pek bilmiyorum, servis rahatlığı nasıldır acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agnia -- 17 Mart 2008; 12:07:11 >
  • Merhaba Arkadaslar,,Bende yakinda evleneceklerden birisiyim insallah ..

Beyaz esya ihtiyacimiz var dogal olarak ve dusundugum modelleri fiyatlari ile yaziyorum sizde fiyat nasil biliyorum ki bayiler arasinda farklilik olabiliyor o yuzden soruyorum.

Electrolux 5298 Ophir Buzdolabi
    16981 Camasir makinesi
    60330 Firin
    Toplam fiyat 3.750 YTL 12 ay taksit

Yorumlarinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum
  • merhaba,
    beSE22E230EU - bulaşık makinesi,
    KD40NA00NE - antiBacteria soğutucu dondurucu otomatı, No Frost
    WM10E461TR - Otomatik çamaşır makinesi
    ben beyaz eşyalarımı siemensten aldım.sizden ricam bu ürünler hakkındaki yorumlarınız.tesekkür ederim.bulasık makinesi 2 programlı ve 2,5 saate yıkıyormus.kısa program yokmuş.bu kötümü yoksa 3 yada 4 lüsünümü almalıydım
  • quote:

Orjinalden alıntı: eIgHt

-Buzdolabı olarak no frost A kalite A enerji tüketen 24 saatte 8 kg dondurma kapasiteli Profilo BD ANFE yi düşünüyorum darty de var sizce iyi midir? Fiyatı 899 ytl civarıydı galiba ,1000 ytl ye yakın daha iyi bi ürün öneriri misiniz?

-Fırın olarak ankastre inox düşünüyorum. uygun fiyatlı hangi markayı ve ürünü öneririsiniz.

-Set üstü solo inox ocak düşünüyorum. Aradığım özellik Gaz Emniyet Sistemi olan ve çeliği kaliteli olan bi ocak. Yanlarda ateşten dolayı kararma oluşturmayacak dizaynda.Alternatiflerine göre uygun fiyatlı olmasını tercih ederim.

-Ne marka,model inox Davlumbaz önerirsiniz? kaliteli ve uygun fiyatlı olması tercihimdir.

sayin eIgHt,
    bilmem türkiyede var mi bu marka? ama kaliteli hemde fiyati ucuz olan tek bir marka vardir oda BALAY.
    ben NOBILIA mutfagi aliyorum almanyada. ALNO ve NOBILIA markasi mutfagin kralidir. bu NOBILIA mutfagi cok pahlidir tabi Siemense para verecek kadar para yok bende, bu mutfaga 4000bin euro para verdim ama elektronic yok icinde. ve bu NOBILIA sirketi gibi dev mutfakci, kaliteli ve ucuz olan tek bir markayi önerir oda BALAY'dir.

benim dayim bu sirkettin adini tasiyan magazaya sahip. ben ucuza aldim mutfagi yoksa en az 8bin vermeliydim.

bence siz, Balay markayi türkiyede arastirin.

scannere koyup cektim. mutfagim icin bunlari aldim:
     Beyaz Eşya Önerileri

Beyaz Eşya Önerileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrabzonReady -- 17 Mart 2008; 17:10:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: memolix

Merhaba Arkadaslar,,Bende yakinda evleneceklerden birisiyim insallah ..

Beyaz esya ihtiyacimiz var dogal olarak ve dusundugum modelleri fiyatlari ile yaziyorum sizde fiyat nasil biliyorum ki bayiler arasinda farklilik olabiliyor o yuzden soruyorum.

Electrolux 5298 Ophir Buzdolabi
    16981 Camasir makinesi
    60330 Firin
    Toplam fiyat 3.750 YTL 12 ay taksit

Yorumlarinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum

Secim yapilan urunler ve fiyat hakkinda bilgisi olan yok mu?
  • Merhaba,
    Bugün elektroworld te en uygun fiyatlı buzdolabı araştırması yaptım.

Elektrolux ERD 4697 NF 1049 YTL
    Samsung RT 45EASW 1009 YTL
    Siemens KD40NVOO NF 1189 YTL
    Whirlpool ARC 4130 NF
    Profilo 430f ANFE NF 808 YTL
    Profilo Bd 4354 ANFH 989 ytl

Çamaşır Makinesi
    Profilo cm 1000ctr -759 ytl

3 lü Ankastre çelik Fırın Zanussı Set
    900 ytl civarı

Buzdolabı tercihinde Elektrolux ve sharp çeşitleri için Darty ve teknosaya bakma fırsatı bulamadım henüz.
    Çamaşır makinesinde
    Profilo 1000 ctr mi yoksa Whirlpool AW 09561 mi önerirsiniz ?

Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler
  • candoğan bey,
    yorumlarınızı bekliyorum.sırf sizin yorumlarınızı gördüğüm için siteye kayıt oldum ve siemensi çok iyi bulduğunuzu yazmıştınız.uzun araştırmalar sonucu karar verdim ve dün aldık ürünleri.saygılar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: a.r 156

teşekkürler.. buzdolabında nerdeyse bu yola çıktık çıkalı gözdemiz whirlpooldu tasarım olarakmarka olarak fiyat olarak hiç terddüt etmedik ama dün karşımıza aynı fiyata iki kat büyük samsung çıkınca tereddüte düştük ama halagörünüş olarak whirlpooldan yanayız zaten ev daha 2 hafta sonra falan belli olacak yani şuan belli değil samsungun mutfağa sığmama ihtimali var bu durumda whirlpoolu yine tavsiye etmezmisiniz? etmezseniz hangi sebeplerden? birde sizce samsungun bu nano teklonijisi buzdolabında gerçekten işe yararmı?

Yok yuanlış anlaşılmasın Whirlpool da oldukça iyi bir dolaptır fakat Samsung kalite ve dondurma kapasitesi vs gibi yönlerden Whirlpool'a göre bir gömlek daha üstündür.Yoksa Whirlpool da iyi buzdolabıdır,onu da rahatlıkla alabilirsiniz.
    Bulaşık makinesi de ilk çıktığından intifingerprint kaplaması yoktu ama bayide eğer cihaz üzerinde bu etiketi gördüyseniz demekki sonradan eklenmiş.O zaman cihazın eksisi kalmıyor.Whirlpool ile Siemens'in sepet tasarımları tamamen farklıdır,ondan bu konuya önem vermenizi öneririm.Whirlpool'un satışları çok az olduğundan şikayelerini bulmanız zor.Bu Whirlpool Alman olduğundna eğer sepetleri size kullanılı geldiyse onu da düşünebilrisiniz.Ama dedğim gibi ben olsam Variospeed özelliği ve sepet kullanışlılığından ötürü Siemens'i alırdım.
    Teleskopik raf sisteminde tepsiyi kolayca çekmece gibi çekebiliyorsunuz.Siemens'în ocak yüzeyi ve dökme demir ızgara olması hem daha kullanışlı olmasını hem de (bence) daha şık görünmesini sağlıyor.Bunda da ocak tablası ve teleskopik tepsi sistemi farkına göre kararınızı verirsiniz.Başka fark zaten yoktur bildğim kadarıyla.

zengin yorumlarınız için çok teşekkür ederim whirlpool konusunda içimi rahatlattınız çünkü içimizde kalmaması aaısından whirlpool buzdolabı alacak gibiyiz aslında samsunga olan övgüler iyice aklımızı çeliyor ama hem b sınıfı olması hemde sığmama ihtimali tekrar whirlpoola yönlendiriyor (bu arada b sınıfı ile a sınıfı arasında pratikte çok fark varmıdır birde bu samsungun dış yüzeyi inox gibi duruyor ama sanki boyaymış gibi geldi bana öylemi?) Siemense gelince bugun rekor bi fiyat aldık whirlpooldan hala fiyat teklifi bekliyorum eğer siemense yakın bi fiyat veremezlerse siemens alacak gibiyim aslında siemenste kararlıda sayılırım ama hem mutfakta hepsinin tek marka olmasını istememiz hemde siemnesin yerli whirlpoolun alman olması whirlpoolu daha cazip kılıyor gibi.. yorumlarınız için tekrar teşekkürler... bu arada forumda hiç whirlpool bulaşık makinası kullannan yok mu ya kullanıcıdan bi yorum alsak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.r 156 -- 17 Mart 2008; 20:30:03 >

• @ a.r 156
    Forumda Gürcan bey Arçelik'in Whirlpool'a Almanya'da ürettirip direkt ithal ettiği 4465(4462 de olabilir) bulaşık makinesini yaklaşık 10 yıldır problemsiz kullanıyor.Samsung buzdolabı da gri boyalıdır,çelik değildir.

@sedasem
    Hayırlı olsun.Siemens'in her ürünü iyi değildir.Buzdolabında maalesef forumda uyardığım halde iyi modeli almamışsınız.Bunun dışında çamaşır ve bulaşık makineleri iyi.Mümkünse buzdolabını iade ederek KS59U920NE modelini alın.

@eIgHt
    Saydığınız buzdolaplarından sadece Whirlpool ve Samsung iyidir.Diğer modelleri eleyin.
    Zanussi de dediğim gibi Electrolux grubuna bağlıdır ve oldukça kalitelidir.
    Çamaşır makinesinde de kullanışlılık ve körük lastiği-kapak kalitesi daha tatmin edici olduğundan ben olsam Profilo'yu tercih ederdim.

@memolix
    Electrolux'ün en güzel modellerini seçmişsiniz ve oldukça iyi bir fiyat almışsınız.Bildiğim kadarıyla çamaşırın piyasa değeri 1200YTL,buzdolabı 2200YTL civarında;fırına da birşey kalmıyor.Yani fiyat çok iyi.
    Buzdolabı Avustralya malıdır ve özellikle düşük ses seviyesi ve düşük elektrik tüketimi yönünden rakipsizdir.Çamaşır makinesinin de ses seviyesi çok az,ayrıca keyfinize göre program süresiyle oynayabiliyorsunuz.

@TrabzonReady
    Balay BSH(Bosch-Siemens)grubuna ait İspanya'ya özel bir yerel markadır.Türkiye'deki Profilo gibi.Ancak Almanya'da da olmasına şaşırdım.Balay'ın Türkiye'deki temsilcisi Profilo'dur ve dış görünümleri tamamiyle aynıdır.Sadece üzerinde yazan marka değişik.Ancak katalogdan taradığınız resimdeki ürünler Türkiye'de Profilo olarak yok,çünkü Profilo dar bütçelere hitap eden alt modeller üreten bir marka.Ama oradaki HB4BY56 kodlu fırın aşağıda verdiğim linkteki Profilo fırına çok benziyor.Gördüğüm kadarıyla özellikleri de oldukça benzer.Almancam az olduğu için detaylı karşılaştıramadım.
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=111&intProductID=944
    Dediğiniz gibi Türkiye'de de Profilo'da yüksek kalite ve düşük fiyat var.(istisnalar hariç)
    Kısacası Balay da Bosch ve Siemens'e ait bir marka.Kalitesi aynı ve daha ucuz.

@Agnia
    Whirlpool'un servislerine Vestel bakıyor ve takdir edersiniz ki oldukça yaygın.Bu konuda içiniz rahat olsun.
    Bahsettiğiniz niteliklere göre önerdiğim fırınlar:
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=4058&k_id=205&kn=Siemens+F%FDr%FDn
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1969&k_id=101&kn=Profilo+F%FDr%FDn
    mutfağıma uysun gri olsun diyorsanız
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1986&k_id=92&kn=Bosch+F%FDr%FDn

Bahsettiğiniz niteliklere göre önerdiğim süpürgeler:
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17857&productid=evphfc9160
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=158582&productid=evarnihydra
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=154995&productid=evsievs06g2530
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=3978&k_id=98&kn=Elektrikli+S%FCp%FCrge

Çamaşır makinesinde bence Siemens WM10E160TR yerine Profilo CM1000CTR modelini veya Whirlpool'un verdiğim modelini tercih edin.

Kısacası gri almak istiyorsanız Sharp'ın verdiğim linkteki veya modelini verdiğiniz Samsung buzdolabı,Bosch'un linkini verdiğim fırını ve Profilo BM5201G modelini tercih edin.Alternatif oalrak aşağıdaki porfilo çelik fırını da düşünebilrisiniz.Piyasada 850YTL civarlarına bulunabiliyor.Yani bu fiyata bulursanız Bosch yerine bu fırını tercih edin.

Verdiğiniz bütçe ile beyaz ürün alacaksanız da buzdolabı,fırın ve bulaşıkta aşağıdaki ürünleri öneririm.Bence bunları almak daha mantıklı.Bu şekilde bütçenizi de zorlamaz.
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=KS59U920NE&28=29%3d11%269%3d0%257c2%257cks59%257c0%257c%2628%3dSiteMapId%253d1278 (Carrefour'da 1400YTL/12 taksitle satılıyor)
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=1969&k_id=101&kn=Profilo+F%FDr%FDn
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=10&intProductID=913
    ve daha önceden yazdığınız Siemens SE24E232TR bulaşık makinesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 17 Mart 2008; 23:26:12 >

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.