Şimdi Ara

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
2
Favori
198.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)

(En Son Oy Tarihi: 11.7.2021)
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodrin

Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.

Kesssssinlikle. Muhammed ismini koyunca birşey olmuyor. Neredeyse Muhammed isminden soğudum. İyikide annem ve babam bana tek ve uygun bir isim koymuş.

Muhammed koymayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NavyCat

quote:

Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.

Kesssssinlikle. Muhammed ismini koyunca birşey olmuyor. Neredeyse Muhammed isminden soğudum. İyikide annem ve babam bana tek ve uygun bir isim koymuş.

Muhammed koymayın.

Ben geçen gün yine anneme dedim ilk ismimi sildiricem diye, bir anda gözlerini açtı heyecanlı heyecanlı konuşuyor. Sakın, peygamberimizin ismini mi beğenmiyorsun. Belki cennete gidersin peygamberimizin bilmemnesiyle falan. Yav he he dedim bende. Arkadaş çok ağır ve dini bir isim ya ben, okulda, hastahanelerde, sınavlarda bu isimi söylemek istemiyorum veya beni bu isimle çağırmalarını istemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Muhammed koymayın.

Ben geçen gün yine anneme dedim ilk ismimi sildiricem diye, bir anda gözlerini açtı heyecanlı heyecanlı konuşuyor. Sakın, peygamberimizin ismini mi beğenmiyorsun. Belki cennete gidersin peygamberimizin bilmemnesiyle falan. Yav he he dedim bende. Arkadaş çok ağır ve dini bir isim ya ben, okulda, hastahanelerde, sınavlarda bu isimi söylemek istemiyorum veya beni bu isimle çağırmalarını istemiyorum.

Benim de ismim aynı olsa aynısını yapardım. Milletimiz daha Muhammed ismini koymayı birşey sanıyor. Evet beğenmiyorum deseydin ne yapardı acep, çok merak ediyorum.

• Muhammed talha koy
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Muhammed koymayın.

Benim de ismim aynı olsa aynısını yapardım. Milletimiz daha Muhammed ismini koymayı birşey sanıyor. Evet beğenmiyorum deseydin ne yapardı acep, çok merak ediyorum.

İşte dedim sildiricem diye bir de araya sildirmeyi bırak sen namaza başla dedi. Arkadaş ailem ne çıkarcı ya, namaza başlamıyorum diye küçüklüğümden beri istediğim çoğu şeyi almadılar. Bilgisayar olsun, telefon olsun. Hep okul harçlıklarını biriktire biriktire alıyorum. Böyle yaparak adamı dinden soğutuyorlar farkında değiller.

• quote:

İşte dedim sildiricem diye bir de araya sildirmeyi bırak sen namaza başla dedi. Arkadaş ailem ne çıkarcı ya, namaza başlamıyorum diye küçüklüğümden beri istediğim çoğu şeyi almadılar. Bilgisayar olsun, telefon olsun. Hep okul harçlıklarını biriktire biriktire alıyorum. Böyle yaparak adamı dinden soğutuyorlar farkında değiller.

Benimki o kadar olmasa da aynı.
  • quote:

quote:

Muhammed koymayın.

Bence dindar bir aile iseniz Muhammed koyun. Sonra ismi kirletmesin. Arkadaşa bak diyoki ben bu ismi taşıyabilecek kadar dini açlıdan düzgün biri değilim. Ben yanayım dini isimden ama bi de o var

• Muhammed Emin bence...

bazı gereksiz yorum yapan arkadaşlara diyorumki, cahillik kötü birşey. ara sıra araştırmayı okumayı deneyin...
  • yegenim ismi Muhammet efe...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bass strings

Kendi çocuğunuz da olsa Muhammed ismini verdiğiniz andan itibaren bireyi zorla Müslüman yapmış oluyorsunuz. Bu insanlığa sığmaz. Lütfen tekrar düşünün. Ya da seneler sonra dediğimi hatırlayın.

Doğduğu andan itibaren müslüman ( Allahın izniyle) zaten. Birini müslüman yapmak size göre insanlık olmayabilir ama bana göre gerçek insanlık budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nathan_Drake

muhammed koymak zorundamısın ? kötü bir isim çocuğun ilerde isminin güzel olmasıyla anılmasını istemez misin ?

MUHAMMED BANA GÖRE ÇOK GÜZEL BİR İSİM.
  • şu ana kadar ismi muhammed olupta ismini seven kimseyi görmedim.
    ayrıca başka bireylerin dini tercihlerine karışamazsınız. lütfen çocuğu böyle bir sorumluluk altında bırakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatik Hoca

quote:

Muhammed ya da Mehmet koyacağım da yanına 2. isim arıyorum. Yani ilk isimde tartışmaya gerek yok. Teşekkürler. Yetişme tarzları ve isim kişinin karakterini belirler.

İşte bu yüzden ilk isim olarak Abdullah'ı da tercih edebilirsiniz Abdullah Yiğit gayet iyi bence Allah analı babalı büyütsün abi; dinine vatanına milletine anasına babasına hayırlı bir evlat olsun inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thriller2

quote:

Bir İslami isim bir de Türk ismi koymak geliyor içimden.

çocuğun adını muhammed koyunca dahamı çok sevap point alıyorsunuz?

Peygamber efendimize inanıyorsanız;
    Hadis-i Şeriflerinden birisi:
    İsmimi isim olarak koyun, fakat künyemi kendinize künye yapmayın!
    Kim benim ismimi almışsa, künyem ile künyelenmesin. Kim de künyem ile künyelenmişse, ismimle isimlenmesin.

abi ne kadar garipsiniz ya. eleştirmeyede gelemıyorsunuz. ''eğer inanıyorsanız'' nedir işinize gelmediği zaman insanlara dinsiz muammelesi yapıyorsunuz. yazık

• Bence "Muhammet Çağrı " en güzeli :)
  • Eşref nasıl abi orda yok ama ...

• Muhammed / Taha-Talha-Alparslan-Alptug-Tufan diyorum ben. Allah anali babali buyutsun

• Mehmet İse : Mehmet 'Efe' Veya 'Ege' Kuyucu

Muhammed ise : Muhammed 'Emin' Kuyucu

• Muhammed Emin iyi gibi, ama ikinci isim Türk ismi olsa daha iyi olmaz mı. Muhammed + güzel bir Türk ismi + soyadı gibi.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.