Şimdi Ara

Nissan NOTE (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selim, alıntı için sağol, nefis. Ben bu detayı, aracı alırken de duymuştum ve satıcı bayi ile detaylı konuşarak, bizim araçlarda bu sorunun olmadığı bilgisini almıştım. Ama bunu bir şekilde kontrol edebilmek lazım tabi. Öte yandan, sayfayı okuyunca, lastik basınçları ile ilgili tabloda, önler 34, arkalar 31 diyor. Ama ben, sanırım PO benzin istasyonu idi (Küçükyalı yan yol, Maltepe yönü), yanındaki basınç tablosunda, 185/65/R15 için ön arka 29 basınç gördüm ve, aldığımdan bu yana hiç hava basılmayan lastiklerimin hepsinin 25 e düşmüş olduğunu görerek, 29 yaptım her birini. Bu konuda kapı içinde var olduğu söylenen etikete henüz bakmadım detaylı, ama sanırım orda bar oalrak bir değer veriliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

2006/27 sayılı 4-10 temmuz tarihinde çıkan Autoshow dergisinden alıntıdır!!!!!!!

[simage][/simage]

ayrıca linkihttp://img519.imageshack.us/img519/8941/tara0001sc5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 8 Ocak 2008; 14:57:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: twingonote

Selim, alıntı için sağol, nefis. Ben bu detayı, aracı alırken de duymuştum ve satıcı bayi ile detaylı konuşarak, bizim araçlarda bu sorunun olmadığı bilgisini almıştım. Ama bunu bir şekilde kontrol edebilmek lazım tabi. Öte yandan, sayfayı okuyunca, lastik basınçları ile ilgili tabloda, önler 34, arkalar 31 diyor. Ama ben, sanırım PO benzin istasyonu idi (Küçükyalı yan yol, Maltepe yönü), yanındaki basınç tablosunda, 185/65/R15 için ön arka 29 basınç gördüm ve, aldığımdan bu yana hiç hava basılmayan lastiklerimin hepsinin 25 e düşmüş olduğunu görerek, 29 yaptım her birini. Bu konuda kapı içinde var olduğu söylenen etikete henüz bakmadım detaylı, ama sanırım orda bar oalrak bir değer veriliyor.

quote:

2006/27 sayılı 4-10 temmuz tarihinde çıkan Autoshow dergisinden alıntıdır!!!!!!!

[simage][/simage]

ayrıca linkihttp://img519.imageshack.us/img519/8941/tara0001sc5.jpg

servis bana ön arka 30 basmamı söylemişti. bende aldığımdan beri öyle yapıyorum. bir sorun yaşamadım. ya araba arkasını bırakıyor diyorlar ama onada rastlamadım. şehirler arası 210 km hız yaptım bnm note ile. hayret ettim. araba yere yapışıyor. 180lerle viraja girdim taş gibi araba. dedemlerde yeni kasa scenic var. en fullünü almışlardı. ben note u almadan önce. noteu görünce pişman oldular o kadar para döktüklerine meganeye. bir kere arkası o kdr rahatsızki secnic in hayret ettim. nyss scenic bu işin babası onda bile böyle sürüş zevki yol tutuş yok

• cell-im teşekkürler
  • http://forum.donanimhaber.com/m_20083718/mpage_4/key_//tm.htm#20207922

arkadaşlar 4 tane nissancı mı var? biri benim gerçi!!! hadi herkes oylamaya :))))
  • 5 oldu.
    quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_20083718/mpage_4/key_//tm.htm#20207922

arkadaşlar 4 tane nissancı mı var? biri benim gerçi!!! hadi herkes oylamaya :))))
  • Arkadaşlar uzun zamandır formunuzu okuyorum bende nissan note sahibiyim geçen gün başıma bişey geldi bunu sizinle paylaşmak istiyorum. geçen akşam benzin aldım ve Gideceği yolu gösteren gösterge ileri sarmaya başladı eskiden mesela 120 KM den 110 Falan derken şimdi 120 130 falan diyor nedeni ne olabilir hiç başına böyle bi olay gelen oldumu arkadaşlar şimden teşekkürler
  • arkadaşlar başıma gelen bir olaydan bahsedeyim
    nissan note 1,6 tekna otomatik vites araç 40,000 km
    geçen aracı çalıştırdım motordan dizel motorun sesinden daha şiddetli bir ses geldi, sanki zincir kopmuş da bir tarafa vuruyor gibi her tur atışta. ama motor ısınıca yani bi 10 dk falan devam ediyor sonra kesiliyor. servise götürdüm tabi motor sıcak sorun yaratmadı. sonra aracı bıraktım onlara salı günü. cuma akşamı teslim almaya gittim. adamlar daha önce böyle bişeyle karşılamadıklarını söylediler. sözde araştıracaklardı. neyse, bu arabaların pistonları hidrolik ile hareket ediyomuş galiba ona benzer bişeyler söylediler. hidroliğini 2 defa değiştirmişler ve ses kesilmiş söylediklerine göre. aldım aracı eve götürdük. sonraki gün çok hafif bir ses vardı önemsemedim. ama 1-2 gün önce sabah çalıştırdım gene değişen bir durum yok. hadi motor ısınınca ses düzeliyo düzelmesine de o olaydan sonra yakıt tüketimim inanılmaz arttı. özellikle 0'layarak denedim %99,9 gösterdi gösterge ilk gözlerime inanamadım. 40-45 dk kullandım sonra %'lere kadar düştü. ama ortalama hala o civarlada. arabayı tekrar bırakacam servise bi şekilde halletsinler. ama araba gerekiyodu bu aralar ilgilenemedim.
    birde, araca xenon taktırdım belki ondandır geçenlerde akü tamamen boşalmış. servisi çağırdım aküyü değiştirdiler. BEDAVA çok hoşuma gitti yaaaa
    yani durum böyle. merak ediyorum nedir aracın başına gelen. düzeltilene kadar da aracı teslim almayacağım. gerekirse yenisini versinler kardeeeeeeeeeeeeeeeşim :-)

varmı başına böyle sesle ilgili birşey gelen arkadaş?

• quote:

Orjinalden alıntı: onceliano

arkadaşlar başıma gelen bir olaydan bahsedeyim
    nissan note 1,6 tekna otomatik vites araç 40,000 km
    geçen aracı çalıştırdım motordan dizel motorun sesinden daha şiddetli bir ses geldi, sanki zincir kopmuş da bir tarafa vuruyor gibi her tur atışta. ama motor ısınıca yani bi 10 dk falan devam ediyor sonra kesiliyor. servise götürdüm tabi motor sıcak sorun yaratmadı. sonra aracı bıraktım onlara salı günü. cuma akşamı teslim almaya gittim. adamlar daha önce böyle bişeyle karşılamadıklarını söylediler. sözde araştıracaklardı. neyse, bu arabaların pistonları hidrolik ile hareket ediyomuş galiba ona benzer bişeyler söylediler. hidroliğini 2 defa değiştirmişler ve ses kesilmiş söylediklerine göre. aldım aracı eve götürdük. sonraki gün çok hafif bir ses vardı önemsemedim. ama 1-2 gün önce sabah çalıştırdım gene değişen bir durum yok. hadi motor ısınınca ses düzeliyo düzelmesine de o olaydan sonra yakıt tüketimim inanılmaz arttı. özellikle 0'layarak denedim %99,9 gösterdi gösterge ilk gözlerime inanamadım. 40-45 dk kullandım sonra %'lere kadar düştü. ama ortalama hala o civarlada. arabayı tekrar bırakacam servise bi şekilde halletsinler. ama araba gerekiyodu bu aralar ilgilenemedim.
    birde, araca xenon taktırdım belki ondandır geçenlerde akü tamamen boşalmış. servisi çağırdım aküyü değiştirdiler. BEDAVA çok hoşuma gitti yaaaa
    yani durum böyle. merak ediyorum nedir aracın başına gelen. düzeltilene kadar da aracı teslim almayacağım. gerekirse yenisini versinler kardeeeeeeeeeeeeeeeşim :-)

varmı başına böyle sesle ilgili birşey gelen arkadaş?

çok şükür ne 1,6 teknada ne de 1,4 visia da böyle bir sorun yaşamadık. umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür

• Aynı ses araç soğuk günlerde 2-3 gün kullanmayıpda çalıştırdığımda bendede oluyor.Zİncir sesi gibi cayır cayır bir ses geliyor ama araç ısınınca geçiyor.
    Servise sordum sebebinin araçta triger kayışı yerine zincir kullanıldığı için bu sesin normal olduğunu söylediler.Soğuk havalardada çalıştırınca ilk marşa basmada bu ses gelir dediler.
  • selamlar
    ya benim araç 40,000de ya lastiklerin değişim zamanı geliyor yavaş yavaş. üzerinde 185/65/15 88H lastik var.
    biraz daha sexy lastik taksam mı diye kararsız kaldım. biraz araştırdım goodyear 195/50/15 eagle f1 serisi lastik var. öyle bişey taksam mı acaba. gerçi nissana mesaj attım. onlar da kitapta yazanın dışına çıkılmasını tavsiye etmiyorlarmış.
    lastik değiştiren yoktur herhalde değil mi daha aranızda? ya birde arkadaşın biri 210 km/s basmış. bu nissan note nasıl basıyor ki o kadar acaba başka bir araba mı bu
  • quote:

selamlar
    ya benim araç 40,000de ya lastiklerin değişim zamanı geliyor yavaş yavaş. üzerinde 185/65/15 88H lastik var.
    biraz daha sexy lastik taksam mı diye kararsız kaldım. biraz araştırdım goodyear 195/50/15 eagle f1 serisi lastik var. öyle bişey taksam mı acaba. gerçi nissana mesaj attım. onlar da kitapta yazanın dışına çıkılmasını tavsiye etmiyorlarmış.
    lastik değiştiren yoktur herhalde değil mi daha aranızda? ya birde arkadaşın biri 210 km/s basmış. bu nissan note nasıl basıyor ki o kadar acaba başka bir araba mı bu

yoo benm arabam o 1,6 Tekna MT 210 basıyor. 1,4 visia da en çok 190 yapabildik.

bence lastiklerinizin orjinal ölçüsünden şaşmayın

• arkadaşlar arabam.com da nissan note makyajlandı diye bi haber var
  • quote:

Orjinalden alıntı: frequency 86

arkadaşlar arabam.com da nissan note makyajlandı diye bi haber var

arabam.com un bütün haberleri gibi bu da tamamen düzmece arkadaşlar. bu japonyada 2004ten beri satılan modelin revize edilmiş halidir. note de henüz bir makyaj durumu söz konusu değil en azından avrupa ve türkiye için

işte 2004 ten beri japonyada satılan versiyon. bence bizimki çok daha güzel ona benzetmek için sağını solunu allayıp pullamışlar.

bu iç mekanı

Nissan NOTE

bu da dıştan görünüm.

Nissan NOTE

Nissan NOTE

Nissan NOTE

bu da arabam.comdaki resim JAPON VERSİYONUN MAKYAJLI HALİ

Nissan NOTE

• zaten yenisine ne hacet?
    o zaman bizimki gözden düşer
  • selam arkadaslar 03.01.2008 tarihi itibari ile bende nissan note tekna 1.5tekan sahibiyim:)arac cok guzel tercihimden memnunum:)
    yalnız araba 2000 devirdeyken on taraftan hafif bir ses geliyor sanki birsey bir yere surtuyor:( gerci uzun surmuyor ama yinede kafa karıstıyoyor:(bu benim ilk dizel aracım dizeller hakında bir bilgim yok
    acaba normalmi?
  • quote:

zaten yenisine ne hacet?
    o zaman bizimki gözden düşer

makyaj işi beni korkuttu haberler otohaber, autoshow a kadar gidiyse durum ciddi. Nissana Mail çektim cevabını yrn burda yayınlarım.
  • işte nissan'ın bana yolladığı cevap. yanlız anlamadığım bir şey var bu makyajlı kasadan kasıt şu an satılan dizel gibi mi yoksa şu dergilerde yayınlanan yeni kasa mı? bu arada ben yolladığım mailde bir yıllık aracıma nissan bayilerinin kendilerinin 19,000 YTL takasa fiyatı verdiğini söyledim. aracımın bir yılda 10 milyar değer kaybettiğinden bahsettim. mailden anladığım kadarıyla bu fiyat uygunmuş. sizce bir aracın bu kadar değer kaybetmesi ne kadar doğru????

quote:

Öncelikle e-mail mesajınız için teşekkür ederiz.

Note dizel modellerinde makyajlı kasayı satmaya başladık. Benzinli Note'larda ise bu aydan itibaren makyajlı kasa satışa sunulacaktır.

Hızla değişen ve gelişen rekabet şartlarına uyum sağlayabilmek ve müşteri beklentilerini aynı hızla karşılayabilmek hatta beklentilerin üzerine çıkabilmek için araçlarımızda yenilikler yapılmaktadır.

2. el piyasası her ilde farklılık göstermekte olup Otomotiv Firmalarının araçları ile ilgili 2. el piyasa değerlerine müdehale şansı bulunmamaktadır. Takdir edersiniz ki kredi oranlarının cazip olması ve Firmaların araç satış fiyatlarında gerçekleştirdiği avantajlar 2. el piyasasını etkilemiştir. Bayilerimiz ellerindeki 2. el stok yoğunluğuna ve mali durumlarını göre hareket edebilmektedir. Aracınızı değerlendirememe sebeplerininde yukarıda belirttiğimiz şartlardan kaynaklandığı görüşündeyiz. Yetkili Satıcılarımızdan aracınızı 2. El olarak sergilenmesi için destek alabilir, ayrıca web sitemizdeki 2. El bölümünde yayınlanmasını isteyebilirsiniz.

Saygılarımızla,

mailimde ayrıca ekim ayından beri aracımı satmaya çalıştığımı da belirttim. bu da onlar için çok normal galiba:) aracımı satabilirsem yine note alacaktım. ama bu sefer dizel. fakat nissan Türkiye'nin araçlarına sahip çıkmaması, 2. elinin Allah'a emanet olması ve bir yılda 10 milyara yakın zarar etmesi beni iyice düşndürdü. sanırım bir daha ki arabam çok sevmeme rağmen bir note olmayacak. hoş ailedeki diğer noteler duracak o ayrı :))) özlersem onları kullanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 15 Ocak 2008; 11:13:27 >

• mrblar forum yazilarinizi epeydir takip ediyorum nissan note almaya karar verdim.
    eğer bi aksilik olmazsa 2008 model 1.6 tekna AT mi perşembe sabah aliyorum

31.750 + park sensörü =32.000 ytl ye aldim.

kısa mesafede ş.içi 2 km git gel yapacam iş ew arasi genelde yakıt i ş.içi ne yakacak çok merak ediyorum.
    VW caddy de kullandım 2 sene ş.içi dizelde 9-9.5 / 100 km yaktı kısa mesafede günde 20 km yi geçmedi.
    ş.dişindada 5.5/100 km yakıor 90 km hızda . nissan 1.6 AT ş. dişi kaç yakar sizce
    bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler ..VE bu siteye ilk kez üye oldum ilk msjım detaylari araç geldiğinde yazacağim ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertuğ2045

mrblar forum yazilarinizi epeydir takip ediyorum nissan note almaya karar verdim.
    eğer bi aksilik olmazsa 2008 model 1.6 tekna AT mi perşembe sabah aliyorum

31.750 + park sensörü =32.000 ytl ye aldim.

kısa mesafede ş.içi 2 km git gel yapacam iş ew arasi genelde yakıt i ş.içi ne yakacak çok merak ediyorum.
    VW caddy de kullandım 2 sene ş.içi dizelde 9-9.5 / 100 km yaktı kısa mesafede günde 20 km yi geçmedi.
    ş.dişindada 5.5/100 km yakıor 90 km hızda . nissan 1.6 AT ş. dişi kaç yakar sizce
    bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler ..VE bu siteye ilk kez üye oldum ilk msjım detaylari araç geldiğinde yazacağim ..

hayırlı olsun. güzel seçim. pişman olmasınız. aldığınız fiyat da gerçekten güzel resimleri ve izlenimleri bekliyoruzzzz

• bende de 1,6 tekna at var
    normal kullanım tarzıyla yani abarmadan hani ayağının altında yumurta vardır derler ya o tabirler söyliyeyim.
    şehir dışı ortalama 7-7,5/100lt-km
    şehir işi 8-8,5/100 lt-km
    ama sen kısa mesafe kullanacaksan dediğin gibi 2km falan emin ol ki oran 10/100lt-km altına inmez. zaten araba ısınıncaya kadar çok yakıt tüketiyor sende tam bu esnada kullanacaksın arabayı. rolantide bile ilk açılışta ısınana kadar araba içiyor sanki benzini
    ama otomatik vitesli ve 1,6 motor bir arabaya göre tüketimi gayet güzel. tercihinden dolayı kutlar kazasız belasız yolculuklar dilerim
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.