Şimdi Ara

Galaxy s2 bellek neredeyse dolu hatası (Çözüldü) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
41.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rom hangisi var. CM?

no-internal-ums-samsung.zip

bunu cwm'den yükledin mi işlemler bitince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga_tegmen

hocam clas 10 aldım sd kart ancak o ayarlamayı yapamadım LÜTFEN YARDIM

En baştan sırayla yap mutlaka atladığın bişey vardır yoksa olmamasının imkanı yok. Kartıda aldıysan mutlaka olur.
  • yani şimdi sd card'ın a sınıfı mı olması gerekiyo 32 gb mi? çünkü aynı hafıza kartı sorunu bende de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanozan -- 13 Şubat 2014; 19:53:09 >
  • bariskartal kullanıcısına yanıt
    hocam ya sadece class 10 olması yeterli mi sd card'ın yoksa boyutu da fark eder mi sen ne aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceanozan

hocam ya sadece class 10 olması yeterli mi sd card'ın yoksa boyutu da fark eder mi sen ne aldın?

16 GB Class 10 kart gerekiyor en az

bende 16gb class 4 vardı onunla olmadı ilk yaptığımda class 10 alıp yapınca oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariskartal

quote:

Orijinalden alıntı: oceanozan

16 GB Class 10 kart gerekiyor en az

bende 16gb class 4 vardı onunla olmadı ilk yaptığımda class 10 alıp yapınca oldu.

eyvallah çok sağol çözdüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: salem2

merhaba arkadaşlar.. forumda pek mesajım yok fakat yazdıklarınızı düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum.. ben de galaxy s2 kullanıcısıyım ve maalesef benzer problemden şikayetçiydim.. artık telefonu kaldırıp çöpe atmayı düşünüyordum.. bugün bir arkadaşım vasıtasıyla yabancı bir forumda şöyle bir yöntem okudum ve denedim.. tam olarak arka planda neyi siliyor açıkçası bilemiyorum.. ama bende işe yaradı ve yaklaşık 800 MB dump diye nitelendirdiği veri sildi.. dediğim gibi tam olarak neyi siliyor bilemiyorum.. yine de dikkatli olmakta fayda var.. şu an telefonun bütün özelliklerini kullanabiliyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.. telefona ilk aldığım günkü gibi çok sayıda uygulamayı tekrar yükleyebildim.. umarım faydalı olur.. yapmanız gereken şu.. telefon numarası girdiğiniz ekrana *#9900# yazıyorsunuz ve yazdığınız anda sistemsel bir ekran geliyor.. gelen ekranda ikinci sırada yazan "Delete dumpstate/logcat" sekmesini seçiyorsunuz.. delete dediğiniz anda telefona yer açıyor.. umarım sizlerde bir problem çıkarmaz ve işinizi görür..

quote:

merhaba arkadaşlar.. forumda pek mesajım yok fakat yazdıklarınızı düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum.. ben de galaxy s2 kullanıcısıyım ve maalesef benzer problemden şikayetçiydim.. artık telefonu kaldırıp çöpe atmayı düşünüyordum.. bugün bir arkadaşım vasıtasıyla yabancı bir forumda şöyle bir yöntem okudum ve denedim.. tam olarak arka planda neyi siliyor açıkçası bilemiyorum.. ama bende işe yaradı ve yaklaşık 800 MB dump diye nitelendirdiği veri sildi.. dediğim gibi tam olarak neyi siliyor bilemiyorum.. yine de dikkatli olmakta fayda var.. şu an telefonun bütün özelliklerini kullanabiliyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.. telefona ilk aldığım günkü gibi çok sayıda uygulamayı tekrar yükleyebildim.. umarım faydalı olur.. yapmanız gereken şu.. telefon numarası girdiğiniz ekrana *#9900# yazıyorsunuz ve yazdığınız anda sistemsel bir ekran geliyor.. gelen ekranda ikinci sırada yazan "Delete dumpstate/logcat" sekmesini seçiyorsunuz.. delete dediğiniz anda telefona yer açıyor.. umarım sizlerde bir problem çıkarmaz ve işinizi görür..

Bugüne kadar telefonu atmayı düşünüyordum bir sürü forum araştırdım çözüm bulamadım. Bunu yaptıktan sonra 1,1GB boş alan oldu toplamda. Şu an duygularımı ifade edemem. Çok sağol. Herkese tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfa__

quote:

quote:

Bugüne kadar telefonu atmayı düşünüyordum bir sürü forum araştırdım çözüm bulamadım. Bunu yaptıktan sonra 1,1GB boş alan oldu toplamda. Şu an duygularımı ifade edemem. Çok sağol. Herkese tavsiye ediyorum.

rica ederim.. işe yaradığına sevindim

• quote:

Orijinalden alıntı: bariskartal

quote:

Orijinalden alıntı: prisonbrk

Bu riskli bir işlem ben bu sıra ile yaptım çalıştı tüm sorumluluk senindir. Bende NeatRoom 5.1.1 yüklü.

Tüm yedeklerini aldıktan sonra.. linkteki Files altında ki dosyaları indir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2353551

no-internal-ums-samsung.zip dosyasını sd karta kopyala ve telefonda microSD kart olmalı, formattan sonra USB bellek kalmayacağı için dosya kaydedecek bölüm olmayacak.

MicroSD kart yoksa bu işlemleri yapma

- Telefonu Download moda al
    - odin programını aç ve indirdiğin small-ums_i9100_16gb.pit dosyasını pit yazan bölümden göster ve re-partition işaretle, Start bas.
    - yükleme bitince telefon restart olur ve samsung yazısında kalır, burada teli güç tuşuna basarak kapat, tekrar ses açma - ana menu - güç düğmesine basılı tutarak recovery gir (biraz girmesi uzun sürebilir, CWM recovery gelene kadar basılı tut)
    - Backup and Restore bölümünde daha önce aldığın yedeği geri yükle
    - recovery içinde Wipe Data /Factory reset yap
    - Install ZIP / Choose Zip from sdcard seçip no-internal-ums-samsung.zip dosyasını yükle (CM10 tabanlı ise romun no-internal-ums-cm10.1.zip dosyasını yükle)

yedekleri alıp sıradan yapmaya başlayacam birazdan.
    inşallah bir sorun yaşamam.

Arkadaşlar öncelikle paylaşım için tesekkurler

bende bir süredir bellek ile ilgili problem yasıyordum

yukarda tarif ettiklerinizi aynen yaptım sonucta kısmen olsa da yapabildim çünkü artık hafıza problemim kalmadı ama

sd kartımı görmüyor bende kontrol ettim sd kartım clas 2 imiş bende gidip clas 10 16gb bir kart aldım işlemleri tekrardan yapmama rağmen

hala sd kartı telefona tanıtamadım sd kart hatası veriyor ve takılı sd kart yok hatası veriyor

ne yapmam gerekli sizce yardımcı olabilir misiniz??

@bariskartal @prisonbrk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dienekes -- 9 Mart 2014; 13:38:19 >

• dienekes D kullanıcısına yanıt
    tüm işlemleri yaptıktan sonra no-internal-ums-samsung.zip dosyasını yükledin mi?
  • prisonbrk P kullanıcısına yanıt
    Evet yapıyorum ama sonunda böyle bir hata alıyorum.
    https://store.donanimhaber.com/a7/8f/c6/a78fc60a608555fe8e0cf06ec28fbdfc.JPG

fakat söyle bir durum var odinde belirtilen dosyayı yükledikten sonra recovery e girip Backup and Restore bölümü çıkmıyor back up işlemini yapmadan direk cıkıp no-internal-ums-samsung.zip dosyasını yüklüyorum sonuç ekran görüntüsü

mutlaka atladığım bir yer var ama
     Galaxy s2 bellek neredeyse dolu hatası (Çözüldü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dienekes -- 16 Mart 2014; 11:44:18 >

• dienekes D kullanıcısına yanıt
    tüm rom yükleme işlemi yapıldıktan sonra bu zip dosyasını at.

önce ODIN ile PIT dosyasını at, romu yükle sistem açılsın daha sonra tekrar recovery gir ve bu dosyayı çalıştır..
  • çok teşekkürler;
    fakat sd kartı bende gösteremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetYOL -- 1 Nisan 2014; 15:57:27 >
  • salem2 S kullanıcısına yanıt
    yukardaki işlem bende de işe yaradı. yalnız #9900# arayınca bende "geçersiz mmi kodu veya bağlantı hatası" gibi bi hata verdi. telefonum galaxys2 ve rootsuz kullanıyorum. biraz araştırınca çözümünü buldum. oldukça kolaymıs. #9900# yerine *#9900# tuşluyoruz. geri kalanı yazıldığı gibi zaten. 1 gb boş yerim var artık. valla çok şükür...
  • ABİLER ÇOK ACİL SORUNUM VAR CEVAP VERİR MİSİNZ?????
  • *#9900# ve ardından "Delete dumpstate/logcat" süpermiş 1 saniyede 1.4 gb yer açtı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: salim89

Telefonda devamlı bellek neredeyse dolu hatası alıyorum. Belleğe baktığımda uygulamalar 524 mb olarak gözüküyor ama boş alan 170 mb yazıyor yani arada yaklaşık 1.3 gb fark var. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

ımzanı duzelt
  • [size=6] *#9900# yazın SysDumb diye bir pencere açılacak 2. sıradaki Delete dumbstate/logcate tıklayın Delete yazan pencere çıkacak kapatın ardından görev yöneticisini açıp alanınıza bakınız
    [size=3]İnşallah herkes görür 1 senedir bunu arıyordum çaresizce ararken buldum 1.8Gb kullanılan alan 700Mb'a düştü Uygulamaya yükleyemez hale geldim sadece Whatsapp, Twitter, Chrome, Shazam ve birkaç ufak program vardı silecek uygulama kalmamıştı ama şuan çok mutluyum çünkü sadece bu sebepten dolayı bile 3 senelik arkadaşımı satabilirdim
    [size=6] EDİT: 2. sayfayı görmemişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarzanname -- 20 Nisan 2014; 20:41:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarzanname

[size=6] *#9900# yazın SysDumb diye bir pencere açılacak 2. sıradaki Delete dumbstate/logcate tıklayın Delete yazan pencere çıkacak kapatın ardından görev yöneticisini açıp alanınıza bakınız
    [size=3]İnşallah herkes görür 1 senedir bunu arıyordum çaresizce ararken buldum 1.8Gb kullanılan alan 700Mb'a düştü Uygulamaya yükleyemez hale geldim sadece Whatsapp, Twitter, Chrome, Shazam ve birkaç ufak program vardı silecek uygulama kalmamıştı ama şuan çok mutluyum çünkü sadece bu sebepten dolayı bile 3 senelik arkadaşımı satabilirdim
    [size=6] EDİT: 2. sayfayı görmemişim

Selam arkadaşlar bu dediğinizi harfiyen denedim fakat benim için bir çözüm olmadı 1.5gb dolu gözüküyor hala ve telefonda uygulama oyun yüklü değil denebilicek kadar az sadece whatsapp facebook twitter genel uygulamalar yüklü

• baywhoeal B kullanıcısına yanıt
    ben zaten *#9900# olarak belirtmiştim.. gözünden kaçmış sanırım..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.