Şimdi Ara

Galaxy s2 bellek neredeyse dolu hatası (Çözüldü) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
41.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet aynen öyle, kusura bakma
  • Süpersiniz arkadaşlar. Anında 500 mb boşaldı hafıza kurtuldum bu illetten. Çok teşekkürler..
  • salem2 S kullanıcısına yanıt
    Pek kullanmıyorum forumu, sırf teşekkür etmek için girdim. Çok makbule geçti sağolun.
  • mrmorfo M kullanıcısına yanıt
    rica ederim.. işe yaradığına sevindim
    Üstad peki yedekleme yapmak lazım mı veriler için?Yoksa veriler sorunsuz kalıyor mu cihazda?
  • Hocam ikinize de çok teşekkür ederim. Aylardır hep anlık çözümler buluyordum. Halloldu çok şükür
  • Kafayı yiyecekken yeniden doğmuş gibi oldum, çok teşekkürler. Hemen kardeşime de haber verdim ondada işe yaradı...süpersiniz.
  • tarzanname T kullanıcısına yanıt
    NEDEN BİLMİYORUM BENDE BİR İŞE YARAMADI HALA AYNI SIKINTIYI YAŞIYORUM..ACABA GT 19100G KULLANIYORUM O YUZDEN Mİ??OYLEYSE NE YAPMALIYIM LÜTFEN YARDIM
  • kimse yokmuuuu:(((ı9100g ıcın ne yapmalıyım bilen yokmu?
    Allah razı olsun birader. telefon, telefon olduğunu hatırladı ya şunu denesekmi bide bu numaraları tuşlayınca çıkan yerdeki şeylerden öbürlerinide silsek bi işe yarar mı yada bunu deneyen varmı???https://store.donanimhaber.com/77/b7/2d/77b72de1f4de0e4b77554cf7a4d80db2.png
     Galaxy s2 bellek neredeyse dolu hatası (Çözüldü)

• quote:

Orijinalden alıntı: dienekes

Evet yapıyorum ama sonunda böyle bir hata alıyorum.
    https://store.donanimhaber.com/a7/8f/c6/a78fc60a608555fe8e0cf06ec28fbdfc.JPG

fakat söyle bir durum var odinde belirtilen dosyayı yükledikten sonra recovery e girip Backup and Restore bölümü çıkmıyor back up işlemini yapmadan direk cıkıp no-internal-ums-samsung.zip dosyasını yüklüyorum sonuç ekran görüntüsü

mutlaka atladığım bir yer var ama

bende seninle aynı durumdayım şuan download modda odini açıyorum denilen dosyayı start yapıyorum sonra kapatıp tekrar recevory moda alıyorum ordan reset atıp sonra denilen dosyayı yükle diyorum senin aynı resimdeki ekranı alıyorum 13 gb sistemde görünüyor 16 gb hafıza kartını görmüyor. hafıza kartı klass 10 toshiba yeni aldım. telefon böyle kaldı tam detaylı biri lütfen anlatsın cevaplarınızı bekliyorum

Kardeşim bende bu sorun ile karşı karşıya idim ve artık telefonu degiştirme zamanı geldi diyordum, Hafıza dolu diyor birşey yükleyemiyor dum , Senin çözüm ünü denedim

ve işe yaradı çok saol. Çok iyi oldu bu artık s2 mi kullanmaya devam ediyorum..... :)

S2 nin üstüne telefon tanımam not 3 - 5 - 6 hava civa hepsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariskartal

quote:

Orijinalden alıntı: prisonbrk

Bu riskli bir işlem ben bu sıra ile yaptım çalıştı tüm sorumluluk senindir. Bende NeatRoom 5.1.1 yüklü.

Tüm yedeklerini aldıktan sonra.. linkteki Files altında ki dosyaları indir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2353551

no-internal-ums-samsung.zip dosyasını sd karta kopyala ve telefonda microSD kart olmalı, formattan sonra USB bellek kalmayacağı için dosya kaydedecek bölüm olmayacak.

MicroSD kart yoksa bu işlemleri yapma

- Telefonu Download moda al
    - odin programını aç ve indirdiğin small-ums_i9100_16gb.pit dosyasını pit yazan bölümden göster ve re-partition işaretle, Start bas.
    - yükleme bitince telefon restart olur ve samsung yazısında kalır, burada teli güç tuşuna basarak kapat, tekrar ses açma - ana menu - güç düğmesine basılı tutarak recovery gir (biraz girmesi uzun sürebilir, CWM recovery gelene kadar basılı tut)
    - Backup and Restore bölümünde daha önce aldığın yedeği geri yükle
    - recovery içinde Wipe Data /Factory reset yap
    - Install ZIP / Choose Zip from sdcard seçip no-internal-ums-samsung.zip dosyasını yükle (CM10 tabanlı ise romun no-internal-ums-cm10.1.zip dosyasını yükle)

Galeriye girmek istedigimde resimleri acmiyor yeterli alan yok diyor. Resim cektigimde kaydetmiyor. Bunlari nasil duzeltecem ?

arkadasım yaptım ama galerı acılmıyor ve kamera calısmıyor su an bunu terse cevırmenın yolu yokmu format attım duzelmedı acıl yardım yoksa telefonu cope atıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: kazem32

quote:

Orijinalden alıntı: dienekes

Evet yapıyorum ama sonunda böyle bir hata alıyorum.
    https://store.donanimhaber.com/a7/8f/c6/a78fc60a608555fe8e0cf06ec28fbdfc.JPG

fakat söyle bir durum var odinde belirtilen dosyayı yükledikten sonra recovery e girip Backup and Restore bölümü çıkmıyor back up işlemini yapmadan direk cıkıp no-internal-ums-samsung.zip dosyasını yüklüyorum sonuç ekran görüntüsü

mutlaka atladığım bir yer var ama

bende seninle aynı durumdayım şuan download modda odini açıyorum denilen dosyayı start yapıyorum sonra kapatıp tekrar recevory moda alıyorum ordan reset atıp sonra denilen dosyayı yükle diyorum senin aynı resimdeki ekranı alıyorum 13 gb sistemde görünüyor 16 gb hafıza kartını görmüyor. hafıza kartı klass 10 toshiba yeni aldım. telefon böyle kaldı tam detaylı biri lütfen anlatsın cevaplarınızı bekliyorum

telefon cop oldu yardım edecek yokmu hafızayı gormuyor telefon yada pc

• quote:

Orijinalden alıntı: GS38GS

Linklere baktım, tam anlayamadım ama sanki harici kartı dahili kart gibi göstermek için bu işlem yapılıyor gibi.
    Eğer harici kart olmadan işlemleri yaptıysanız sorun çıkmış olabilir.
    Harici kart takılıyken yaptıysanız ve sorun çıktıysa o konu hakkında bir şey söyleyemem.

Sorununuzu çözermi bilemem ama
    Harici kart takmadan yaptıysanız. linklerde verilen orjinal i9100 16gb, pit dosyasını odin ile yükleyin. (Odin ile pit yükleme diye netten aratın.)
    (Orjinal romla beraber atılıyordu sanırım pit dosyası)
    Eğer bir sorun olmazsa dahili kart eski haline döner..

Pit işlemlerini yaptığınızda telefon dahili belleği yeniden bölümler. Bu işlemleri yaptıktan sonra,
    SD olarak kullanılacak bölümü fat32 olarak biçimlendirmek gerekir.

Telefondan ayarları seçip depolamayı seçin ve dahili hafızayı biçimlendirmeyi deneyin.
    Olmazsa ve PC 'ye taktığınızda sürücü harfini görebiliyorsanız. Bilgisayarda sürücü harfinin üzerine gelip, sağa klikleyip, biçimlendir diyin (Fat32)

Bu işlemleri yapabilirseniz; dahili SD'ye erişebilirsiniz.

Hiç bir şekilde göremiyorsanız. Odin ile kernel atıp, kernel hangi recoveryi yüklediyse (CWM yada TWRP) ilgili menüyü bulup SD kartı biçimlendiri deneyin.

Yine de olmuyorsa pit işlemleri sırasında sorun olmuş olabilir. O işlemleri yeniden yapın ve dahili SD kartı yukarıda söylediğim yöntemlerden biri ile biçimlendirin. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 16 Eylül 2016; 16:41:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: prisonbrk

Bu riskli bir işlem ben bu sıra ile yaptım çalıştı tüm sorumluluk senindir. Bende NeatRoom 5.1.1 yüklü.

Tüm yedeklerini aldıktan sonra.. linkteki Files altında ki dosyaları indir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2353551

no-internal-ums-samsung.zip dosyasını sd karta kopyala ve telefonda microSD kart olmalı, formattan sonra USB bellek kalmayacağı için dosya kaydedecek bölüm olmayacak.

MicroSD kart yoksa bu işlemleri yapma

- Telefonu Download moda al
    - odin programını aç ve indirdiğin small-ums_i9100_16gb.pit dosyasını pit yazan bölümden göster ve re-partition işaretle, Start bas.
    - yükleme bitince telefon restart olur ve samsung yazısında kalır, burada teli güç tuşuna basarak kapat, tekrar ses açma - ana menu - güç düğmesine basılı tutarak recovery gir (biraz girmesi uzun sürebilir, CWM recovery gelene kadar basılı tut)
    - Backup and Restore bölümünde daha önce aldığın yedeği geri yükle
    - recovery içinde Wipe Data /Factory reset yap
    - Install ZIP / Choose Zip from sdcard seçip no-internal-ums-samsung.zip dosyasını yükle (CM10 tabanlı ise romun no-internal-ums-cm10.1.zip dosyasını yükle)

acıl cevap ver bana arkadasım bu ıslemı terse nasıl cevırırz telefon usb bellegı gormuyor senın yuzunden

• quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

Linklere baktım, tam anlayamadım ama sanki harici kartı dahili kart gibi göstermek için bu işlem yapılıyor gibi.
    Harici kart takılıyken yaptıysanız ve sorun çıktıysa o konu hakkında bir şey söyleyemem.

Harici kart takmadan yaptıysanız. linklerde verilen orjinal i9100 16gb, pit dosyasını odin ile yükleyin. (Odin ile pit yükleme diye netten aratın.)

Pit işlemlerini yaptığınızda telefon dahili belleği yeniden bölümler. Bu işlemleri yaptıktan sonra,

Telefondan ayarları seçip depolamayı seçin ve dahili hafızayı biçimlendirmeyi deneyin.
    Olmazsa ve PC 'ye taktığınızda sürücü harfini görebiliyorsanız. Bilgisayarda sürücü harfinin üzerine gelip, sağa klikleyip, biçimlendir diyin (Fat32)

Hiç bir şekilde göremiyorsanız. Odin ile kernel atıp, kernel hangi recoveryi yüklediyse (CWM yada TWRP) ilgili menüyü bulup SD kartı biçimlendiri deneyin.

Yine de olmuyorsa pit işlemleri sırasında sorun olmuş olabilir. O işlemleri yeniden yapın ve dahili SD kartı yukarıda söylediğim yöntemlerden biri ile biçimlendirin. :)

orjınal pıtı yukleyınce acılısda sıfre ıstıyor usta napıcaz baska yerden ındırsek olurmu pıt dosyasını

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

orjınal pıtı yukleyınce acılısda sıfre ıstıyor usta napıcaz baska yerden ındırsek olurmu pıt dosyasını

sorunu halloldu usta saolasın baska sıteden yaptım senın dedıklerınle beraber Allah razı olsun telefon canavar gıbı oldu nerden yaptıgımı paylasırdım ama yasak sanırım eger degılse paylasırım saolun tekrardan

• Sorunun çözüldüğüne sevindim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ı9100 için recovery (tar) dosyası bulamıyorum, nette baya aradım. yardımcı olabilecek varmı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.