Şimdi Ara

Ios İle android farkı nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konularda denk geliyorum surekli android tabletlerin altina ipad daha iyi ios farkı var bikere gibisiniden cümleler kullanılıyor. Ne farkı deyince cok fark var deniliyor ama detay veren olmadı.

Somut olarak aralarındaki farklar nedir.Yani ios da sunu yaparsın androide yapamazsın gibi yazabilecek biri varmı

• İnternette okudugum çeşitli görüşler.

"Bence androidin eksigi marketteki uygulamalarin ios kadar islevsel ve kullanilabilir olmamasi ."

"Apple’ın geliştirdiği iOS kapalı bir sistem olduğundan dış saldırılara karşı daha güvenli. Ancak bu cihazlara dışarıdan müdahaleyi çok zorlaştırıyor. Hatta cihaza MP3 ya da fotoğraf yükleme işlemini bile özel bir yazılım ile (iTunes) yapmanız gerekiyor."

"Android açık bir sistem ve isteyen üreticiler tarafından kullanılabiliyor. Cihaz çeşitliliği çok fazla ve bu işletim sistemine sahip bir telefona dışardan yazılım (uygulama) yükleyebiliyorsunuz. Bu ise hem esneklik hem saldırılara karşı açık hedef haline gelmesine sebep oluyor. Ayrıca cihaz çeşitliliği uygulama geliştiricileri zorlayan bir etken haline de gelebiliyor. "

"Android akıllı telefonlarında genelde 5 tane ana ekran bulunuyor (bu sayı üreticiye göre artabiliyor). Bu ekranlara widget adı verilen kısa yollar ekleyerek çok daha kullanışlı hale getirebiliyorsunuz. Menüye girmeden Twitter, Facebook, Foursquare, haberler ve hava durumu gibi onlarca widget ekleyip, anında bilgilere erişebiliyorsunuz.

Kullanım kolaylığı ve arayüz konusunda Android işletim sisteminin biraz karışık olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ayarlar birden fazla sekmenin altında bulunuyor ve teknolojiye hakim olmayan kullanıcılar için fazlasıyla karışık olduğunu belirtelim."

"iOS

Son derece basit ancak kullanışlı bir tasarıma sahip olan iOS, telefonla ilgili tüm ayarları “Ayarlar” uygulamasının içinde barındırıyor. Ayırdığı kategoriler bakımından en ince ayarları yapmak bile oldukça kolay. iOS’un tüm özellikleri ve uygulamaları kutu şeklinde ekranda yer alıyor. Ayrıca istenilen uygulamalar klasör haline getirilerek kullanım kolaylığı daha da arttırılıyor. Ek olarak ekranı en sola getirdiğiniz zaman çıkan arama kısmında mesajlardan rehbere, uygulamalardan notlara kadar tüm bilgilere erişebiliyorsunuz.

Home tuşuna iki kere basılınca açık uygulamaların ve müzik çaların çıkması, kilit ekranındayken kameraya hızlı geçiş yapılabilmesi, artı tuşuyla fotoğraf çekebilmek, yeni bildirim sistemiyle tüm bildirimleri tek ekranda görmek gibi özellikleriyle de iOS kullanımı en kolay mobil işletim sistemi durumuna geliyor."

Baktıgım site şöye bir sonuca varmiş

Kullanım Kolaylığı ve Arayüz Kazanan ios
    Performans Kazanan ios
    Uygulamalar Kazanan ios
    Sınırlamalar ve Esneklik Kazanan Android
    Erişilebilirlik Kazanan ios
    Güncellemeler Kazanan ios

• Performans, stabilite, program destegi, ses kalitesi. Bunlarda hic bir android tablet iPad'in yanina bile yaklasamaz. Bunlar nesnel gercekler. Bir de tasarim ergonomi gibi konular var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Performans, stabilite, program destegi, ses kalitesi. Bunlarda hic bir android tablet iPad'in yanina bile yaklasamaz. Bunlar nesnel gercekler. Bir de tasarim ergonomi gibi konular var.

Hocam somut olarka örnek verirmisiniz. misal tasarım ergonomi ipad cok kotu iphonne cok dandik modeller hep ayni şeyi inceltip uzatip cıkartıyorlar.benim hiç hosuam gitmiyor mesela. androidlerde cok süper modeller var.

Performansda ipadle yapilan cogu android testlerde hep önde. siz aksine göstern birşey varmı

Misal somut olarka su oyunu ipad acar ramos w30 acmaz veya muadili. böyle bir örne kvarmı ? yoksa biri 1000 puan alır biri 1200 puan alır mi ? yani gereksiz teferruatmı puandan banane 2sindede oyunlar aynı akıcılıkta 2sindede tarayicilar ayni hızda ise istiosa puan olarak 10k alsın biri 150 puan alsın.

Yani ben somut örnek arıyorum ipadle yapilip androidle yapilamayan birşey varmı yokmu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: thedealer
    Yani ben somut örnek arıyorum ipadle yapilip androidle yapilamayan birşey varmı yokmu ?

Her iki sistem de aynı şeyleri yapabiliyor fakat aynı kalitede yapamıyor.
    Basit ve somut bir örnek olarak, herhangi bir oyunu iki cihazda da oyna, aradaki fark hissediliyor.
    Benim düşüncem uygulama kalitesi olarak ios daha önde.
  • quote:

quote:

Performans, stabilite, program destegi, ses kalitesi. Bunlarda hic bir android tablet iPad'in yanina bile yaklasamaz. Bunlar nesnel gercekler. Bir de tasarim ergonomi gibi konular var.

Hocam somut olarka örnek verirmisiniz. misal tasarım ergonomi ipad cok kotu iphonne cok dandik modeller hep ayni şeyi inceltip uzatip cıkartıyorlar.benim hiç hosuam gitmiyor mesela. androidlerde cok süper modeller var.

Performansda ipadle yapilan cogu android testlerde hep önde. siz aksine göstern birşey varmı

Misal somut olarka su oyunu ipad acar ramos w30 acmaz veya muadili. böyle bir örne kvarmı ? yoksa biri 1000 puan alır biri 1200 puan alır mi ? yani gereksiz teferruatmı puandan banane 2sindede oyunlar aynı akıcılıkta 2sindede tarayicilar ayni hızda ise istiosa puan olarak 10k alsın biri 150 puan alsın.

İşte olay öyle değil. O performans testleri daha çok donanımı baz alarak sonuç veriyor. (tamamen demiyorum) Ios'un donanımı çok ileride olmamasına rağmen yazılımından dolayı daha yüksek performans veriyor. Somut örnek verirsek. 600 mhz işlemci 256 mb ram'li iPhone 3gs'in Infinity blade'i kasmadan oynatabilmesi. Ama aynı donanımdaki galaxy gio'nun açabildiği oyunlara bakın. Aynı telefonlarda başka bir oyun mesela MC3 diyeyim açar ama kasar. Androidde ise açtıktan sonra ya siyah ekranda beklersiniz, ya kapanmaya zorla hatasını alırsınız.

Yani işin özü ipad, iphone vs. kullanmadan yorum yapamazsınız testlere bakarak. Kullanınca farkı anlayabilirsiniz.

Hatta yeni nesil tüm oyunlar, son nesil iPhone'lara göre çıkar. İlk appstore'a gelir sonra androide port ederler.

• quote:

quote:

quote:

İşte olay öyle değil. O performans testleri daha çok donanımı baz alarak sonuç veriyor. (tamamen demiyorum) Ios'un donanımı çok ileride olmamasına rağmen yazılımından dolayı daha yüksek performans veriyor. Somut örnek verirsek. 600 mhz işlemci 256 mb ram'li iPhone 3gs'in Infinity blade'i kasmadan oynatabilmesi. Ama aynı donanımdaki galaxy gio'nun açabildiği oyunlara bakın. Aynı telefonlarda başka bir oyun mesela MC3 diyeyim açar ama kasar. Androidde ise açtıktan sonra ya siyah ekranda beklersiniz, ya kapanmaya zorla hatasını alırsınız.

Yani işin özü ipad, iphone vs. kullanmadan yorum yapamazsınız testlere bakarak. Kullanınca farkı anlayabilirsiniz.

Hatta yeni nesil tüm oyunlar, son nesil iPhone'lara göre çıkar. İlk appstore'a gelir sonra androide port ederler.

İphone 4 de kullandım androide hocam benim icin hiç fark bulamadım.Androidde custom olması daha hosuam gitti. ama hala somut örnek alamadım cunku iphone fiyati ile samsung alaksı yok.

Benim sorum daha cok tablet icin misal ipadle sunu yaparsın ramos 2 30 bunu yapmaz diyebilinecek en ufak birşey varmı ben bulamadım ?(ramos daha cıkmadı muadili de olur aynı özellikte)

• quote:

quote:

quote:

quote:

İphone 4 de kullandım androide hocam benim icin hiç fark bulamadım.Androidde custom olması daha hosuam gitti. ama hala somut örnek alamadım cunku iphone fiyati ile samsung alaksı yok.

Benim sorum daha cok tablet icin misal ipadle sunu yaparsın ramos 2 30 bunu yapmaz diyebilinecek en ufak birşey varmı ben bulamadım ?(ramos daha cıkmadı muadili de olur aynı özellikte)

3gs örneği yeterliydi bence.

Çin malı tabletlerini genel olarak bilmiyorum fakat ipad 3'ü tf300 ve nexus 7 ile karşılaştırıyorlar.

• Kim nederse desin Aypon

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3gs örneği yeterliydi bence.

Çin malı tabletlerini genel olarak bilmiyorum fakat ipad 3'ü tf300 ve nexus 7 ile karşılaştırıyorlar.

Yeterli degil cunku muadili degil hocam.
    Gio dediginiz cihaz suan 0 400tl 3gs 800tl satıyorlar zaten iphone 2009da gio 2011 de cıkmıs ve dusuk segment bir telefon yani onla onu karsılastırmak olmaz.

Misal kuzenim optimus 3d almıstı ozaman iphone 4 vardi bende 2mizde bircok şey actık en ufak farkı yok ben 1500 almıstım o 800e almıstı. internet hızı vs herşey aynıdı. belki 10sanise daha hızlı nette.

Zaten konumuz tablet hocam telefon degil

Tabletlerde gördügüm kadari ile 400 500 tl lik tabletler 1500 lük ipadla aynı özelliklerde hatta daha iyi yorumlar var.Genede somut bir örnek tablet icin verebilen yok hala

• quote:

Orijinalden alıntı: tfa

quote:

Her iki sistem de aynı şeyleri yapabiliyor fakat aynı kalitede yapamıyor.
    Basit ve somut bir örnek olarak, herhangi bir oyunu iki cihazda da oyna, aradaki fark hissediliyor.
    Benim düşüncem uygulama kalitesi olarak ios daha önde.

İşte oynadım hissedilmiyor birşey. Bunu yazanlar hep iphone kullananlar :) bende iphone 4 kullanıcısydım kuzendede optimus 3d vardi 20 30 tane oyun denedik hepsi aynı 0 fark. üstüne üstelik o benden cok cok daha ucuza aldıgı cihazla 3d video izlior 3d oyun oynuyodu. yani somut bir örne yok telefon knousunda zaten kendimde iphone kullanıcısıydım ordan cok iyi biliyorum :)

• Herkes somut örnek vermiş, sen hala somut örnek bulamadım diyorsun.
    Koy iki cihazı yan yana, aç güzel bi oyunu. Aradaki farkı hissetmemen mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Kim nederse desin Aypon

Konu telefon konusu degil ya

Hocam sen iyi bilirsin baska konularda atiştik ama burda gorusunu yazarsan merak ettim hem satıyorsun kullanmıssındırda cokca.Sence android ile ios farkı nedir. yani somut olarak

Androide bunu yapamazsin iosda yaparsin dediginiz birşey varmi yani daha iyi daha daha daha degil cunku o kavramlar kişiden kişiye degişiyor.somut olarak

Mİsal sizin sattgınız flame 300 350tl lik cihaz ile 1500tl ipad arasında ne gibi farklar var.

İnternete cok cok daha hızlımı ipad
    Oyunlarda ipad actıklarını flame acmazmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tfa

Herkes somut örnek vermiş, sen hala somut örnek bulamadım diyorsun.
    Koy iki cihazı yan yana, aç güzel bi oyunu. Aradaki farkı hissetmemen mümkün değil.

1tane bile soyut örnek yok 1.si okuma yazma varsa biraz iyi okursan tablet diyorum telefon demiyorum.

2.si Gene okumanda sorun var sanırım Kendim iphone 4 kullanırken kuzeimde optimus 3d vardi 20 30 tane oyun oynadık onun cihaz ben aldım benim cihazi o aldı 3 3.5 gün bende kaldı en ufak bir fark yok .

Tabi siz gidip iphone 4 alip karsınada 400 500tl lik telefon alırsan fark olur yoksa fark falan hikaye.

1yil s2 kullandım 1yila yakın iphon4 kullandım optimus 3d kullandım 3gün. Dün teyze oglu geldi s3 almıs oda onu kullandım. bi iphone 5 kullanmadım ve android ile ios göze carpan somut en ufak bir farkı göremedim. yok oyunda fark varmıs falan ya gözler bozuktur yada karsılastırdgın cihaz alt segment cihazdir. Dikkatli okuyup cevap yaz lütfen.

• Ben sana yazayım

İpad ile muadili cin malını arasında ne fark vardir.

İpad malzemesi daha kalitelidir.
    İpad cok daha az sorun cıkarır
    İpad ses daha kalitelidir
    İpad garantisi gecerlidir cin mallarında ne olacagı belli olmaz
    İpad arkasında apple var cin mallarında belli degil yada bilinmeyen yada trde duyulmayan firmalar.(ona ragmen samsung lg gibi firmalara yaptırtanlar var onlar baska)

Geri kalan yok ios iyiydi yok android iyi vs bunla yalan dolan . android cok iyi yazan android fan boy ios iyi yazanda ios fan boydur.

Lg optimus 3d bende kullandım iphone 4s kullandım, s2 kullandım,gio kullandım,yakında s3 alacagım.2-3tanede cin malı android kullandım.

Sen gidip 2000 tl alınana iphone 4 ile 350 tl alınan cin malını kapiştirisan illaki iphone 4 cıkar. ama iphone 4 ile s2 karsıalstır hiçbir farkı yok s2 cok daha şık.
    Optimus cok laf ettiler lg şöyle kötu böyle kötü yok yazılım vs. 9Ay kullandım cihazida forumdan aldım. ne iphonedan ne s2 den oyun bazında en ufacık bir gerisili yok üstüne üstelik 3d oyun performansıda cok iyi tabi 10 dk sonra şaşisin

Tablet gelecek olursak parasi olan gidip asus samsung apple alıyor olmayanda cin lere yönelmiş cok takip etmedim ama ramos w 30 konusuyor arkadaslar eger denilenler gibi cikarsa ipad falan kimse almaz.Zaten oyun da fark var falan yazmışlar koptum ona %0.1 bile fark yok oyunlarda hemde 200 250 tl lik tabletlerde bile fark yok birak 500 600tl likleri.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Kim nederse desin Aypon

Konu telefon konusu degil ya

Hocam sen iyi bilirsin baska konularda atiştik ama burda gorusunu yazarsan merak ettim hem satıyorsun kullanmıssındırda cokca.Sence android ile ios farkı nedir. yani somut olarak

Androide bunu yapamazsin iosda yaparsin dediginiz birşey varmi yani daha iyi daha daha daha degil cunku o kavramlar kişiden kişiye degişiyor.somut olarak

Mİsal sizin sattgınız flame 300 350tl lik cihaz ile 1500tl ipad arasında ne gibi farklar var.

İnternete cok cok daha hızlımı ipad
    Oyunlarda ipad actıklarını flame acmazmı ?

Ne zaman nerde tartıştık yav

Ben iOS da Android de bir çok farklı marka ve cihaz kullandım ve kesinlikle Android derim. Androidin kişiselleştirilebilmesi ve Flash Player olması en büyük etken, diğer yandan da iDevice cihazlarından çok daha ucuza aynı performansı verebiliyor olması. Mesela şu anda kullandığım Flame ile bütün işlemlerimi yapabiliyorum. iPad alsam farklı bir işlem mi yapacaktım ? Hayır. Uygulamalar bakımından iOS için daha çok yazılmış uygulama var ama Android için de yelpaze oldukça genişledi. iOS da Apple güncellemeyi kestiği anda kalırsınız ama Android de böyle bir sorun yok.

• quote:

Konularda denk geliyorum surekli android tabletlerin altina ipad daha iyi ios farkı var bikere gibisiniden cümleler kullanılıyor. Ne farkı deyince cok fark var deniliyor ama detay veren olmadı.

Somut olarak aralarındaki farklar nedir.Yani ios da sunu yaparsın androide yapamazsın gibi yazabilecek biri varmı

http://forum.donanimhaber.com/m_66945209/mpage_1/f_/key_//tm.htm#66945209

Al sana bir somut örnek daha.
  • en basit açıklama bana göre aldığım aleti kurcalamam işimi gördün dersen alacan ios misler gibi kullanıcan he yok ben kurcalarım eylenirim dersen alacan android ben android kullanıyorum.
  • quote:

quote:

Konularda denk geliyorum surekli android tabletlerin altina ipad daha iyi ios farkı var bikere gibisiniden cümleler kullanılıyor. Ne farkı deyince cok fark var deniliyor ama detay veren olmadı.

http://forum.donanimhaber.com/m_66945209/mpage_1/f_/key_//tm.htm#66945209

Al sana bir somut örnek daha.

Hocam siz nerde sorunlu cihaz var onları koyuyorsunuz Zaten onex sayfasına bakın aletin heryerinde bi sorun var.

s3 ün takılıdıgı varmi ? yok. Şunu derseniz okey iphone daha az sorunlu ona lafım yok ama kendimde iphone kullanıcısı oldugum icin fark yok arada.Birde ondaki sorun uyumlu olmaması diger türlü olsa o oyun her android cihazda takılıyormu ? yani ios ile android farkı olması icin bütün androidlerde takılan bir oyunun bütün ioslarda rahatca oynatması lazım öyle bir durum yok olmazda

Birde konu TABLET hocam telefon degil tabletteki farkını sordum ben

• Aradaki en büyük fark fiyatır. Android bedavadır ios ücretlidir. İoslu cihazların pahalı olma sebebi içerisinde ios yüklü gelmesidir. Eğer ios'a verilen ücret ipad gibi bir cihazın fiyatından çıkartılır ise cihazın payı olan fiyat çok sayıda android tabletin altında kalacaktır. Sebebi ise apple cihazlarının donanım olarak çoğu android modelden düşük olmasındandır. Androiddeki sanırım büyük ve tek sorun yazılan programların tüm cihazlara uygun yazılmamasıdır. Bu da uyumsuzluklara, düzgün çalışmama ve çökme takılma gibi sorunları beraberinde getiriyor. İos ile çalışan modellerde bir model yelpazesinden söz edilemediği için herkes aynı modeli kullanmak zorundadır. Halbuki androidde estetik ve donanım ön plandadır. İos cihazlar bir dönemlerin sovyetler birliğini anımsatır, herkes aynı cihazı kullanmak zorundadır ama android özgür dünya gibidir, biri porsche diğeri murad 124 gibi herkes farklı, bütçesine ve zevkine göre cihazlar seçebilir. Yani android özgürlüktür.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.