Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (1048. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.950
Cevap
97
Favori
1.076.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eneztr2005

elbette

Bir karışıklık olmasın. Soruma göre "elbette" cevabı "açık olmasına gerek yok" anlamına geliyor. Doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 12 Aralık 2013; 20:20:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: eneztr2005

elbette

Bir karışıklık olmasın. Soruma göre "elbette" cevabı "açık olmasına gerek yok" anlamına geliyor. Doğru mudur?

bootloader kilidinin açık olması şart değil değil mi?

bende elbtte yani evet anlamında dedim açık olması gerekmekte
  • Yine aynı şey.

CWM recoveryyükledim ve recovery modda açmaya çalıştığımda "boot image signutare" hatası veriyor. 5 sn sonra da telefonu kapatıyor.

Bunun sebebi nedir arkadaşlar? Ben bu telefonu nasıl recovery modda başlatacağım?
  • quote:

Yine aynı şey.

CWM recoveryyükledim ve recovery modda açmaya çalıştığımda "boot image signutare" hatası veriyor. 5 sn sonra da telefonu kapatıyor.

Bunun sebebi nedir arkadaşlar? Ben bu telefonu nasıl recovery modda başlatacağım?

hocam kdz ile yüklemeyi deneyin lg flashtool snrm o sekilde sistemi yeniden yoklemeyi deneyin konu basında sanırım arkd onuda anlatmıs
  • S3 yerine lg p880 aldığım icin pisman olmustum ta kii v20d guncellemesini alana dek. Sarj suremde ciddi anlamda bir düzelme oldu. Wifi yada 3g acikken su gibi giden sarj suan gayet yeterli. 5 saat muzik dinledikten sonra(internet kapali iken) sarj seviyem full den %95e indi. Geceden sabaha %3 - %5 arasi azalma oluyor. Oyunlardaki kasma sorunum gitti. Main menu iconlarim gec yukleniyordu suan gecikme cok minimum duzeyde. Ram sismesi sorunu gitti. Menuyu actigimda menu iconlari gelmiyordu, suan takilma olmadan geliyor. Kamera cekme ve acilma suresi azaldi. Fotograf kalitesi olarak pek bi fark goremedim. Birde 4.4 kitkat ve qslide gelirse ve bu stabillikte calismaya devam ederse bu makina tadindan yenmez :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • V20d ile telefon bence de daha rahat calisiyor.

Gorev yoneticisi widgetini hic kullanmiyorum, ram bosaltma 1 saate ayarli ve trlefonda kasilma namina hicbir sey yok. Gayet akici.

Uygulama yukleme sonrasi kasma hala var ama.

• quote:

V20d ile telefon bence de daha rahat calisiyor.

Gorev yoneticisi widgetini hic kullanmiyorum, ram bosaltma 1 saate ayarli ve trlefonda kasilma namina hicbir sey yok. Gayet akici.

Uygulama yukleme sonrasi kasma hala var ama.

ram boşaltma nereden ayarlanıyor

edit : buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 13 Aralık 2013; 9:49:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verdampfer

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

Arkadaslar telefonda veri veri kullaniminda benim kullandigim 70mb internet android İS yaziyo 132MB kullanmis.Telde sadece nss adli oyun kurulu digerleri orj baska bi oyun/uyg, yok nasil cozecem bu isi herkeste ayni mi durum

Cevabı bilen yok mu 170mb oldu android IS deli olacam

Telefon Android işletim sistemine sahip bir cihaz. Google ile sıkı bir ilişkisi var. Hemen herşeyinizi internet üzerinden senkron ediyor. Bunlardan hangilerine ihtiyacınız var biz bilemeyiz. Ayarlardan Hesaplar bölümünden ihtiyacınız olmayan senkronları kapatabilirsiniz.
    Ayrıca ihtiyacınız olduğunda interneti açıp, işiniz bittiğinde de kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için ayarlara da girmenize gerek yok. Bildirim ekranından açıp-kapama yapabilirsiniz.

Ayrıca benden bir tavsiye. Bunlar çok temel konular. Aynı mesajınızı birkaç kere gördüm. Burada cevap yazılmasını beklemek yerine Google'da anında milyonlarca cevap bulabilirdiniz.

Hocam telefona ozel durumdur diye buraya yazdim.Senk. kapali.Veriyi ihtiyacim oldugunda aciyorum surekli acik degil.Kendi kullanimim 170mb internet androidIS 340Mb baska cozumu yok mu bu isin

Siz interneti açtığınızda, Android te arka planda çalışmaya ve verileri senkronlamaya başlar. Eğer tüm senkronları kapattıysanız veri indirmemesi gerekir. Detaylı olarak hangi uygulamanın ne kadar veri alıp-verdiğine dair uygulamalar vardır, bir onlara bakıp neyin internet ile bağlantıda olduğunu araştırın.

• quote:

Yine aynı şey.

İmza hatasını genelde resmi olmayan güncellemelerde verir. Bootloader falan açık mı?
    Diğer Teknik konuda CWM yükleme ile ilgili videom vardı.
    http://forum.donanimhaber.com/m_77174033/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 13 Aralık 2013; 10:06:54 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar telefonda veri veri kullaniminda benim kullandigim 70mb internet android İS yaziyo 132MB kullanmis.Telde sadece nss adli oyun kurulu digerleri orj baska bi oyun/uyg, yok nasil cozecem bu isi herkeste ayni mi durum

Cevabı bilen yok mu 170mb oldu android IS deli olacam

Telefon Android işletim sistemine sahip bir cihaz. Google ile sıkı bir ilişkisi var. Hemen herşeyinizi internet üzerinden senkron ediyor. Bunlardan hangilerine ihtiyacınız var biz bilemeyiz. Ayarlardan Hesaplar bölümünden ihtiyacınız olmayan senkronları kapatabilirsiniz.
    Ayrıca ihtiyacınız olduğunda interneti açıp, işiniz bittiğinde de kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için ayarlara da girmenize gerek yok. Bildirim ekranından açıp-kapama yapabilirsiniz.

Ayrıca benden bir tavsiye. Bunlar çok temel konular. Aynı mesajınızı birkaç kere gördüm. Burada cevap yazılmasını beklemek yerine Google'da anında milyonlarca cevap bulabilirdiniz.

Hocam telefona ozel durumdur diye buraya yazdim.Senk. kapali.Veriyi ihtiyacim oldugunda aciyorum surekli acik degil.Kendi kullanimim 170mb internet androidIS 340Mb baska cozumu yok mu bu isin

Siz interneti açtığınızda, Android te arka planda çalışmaya ve verileri senkronlamaya başlar. Eğer tüm senkronları kapattıysanız veri indirmemesi gerekir. Detaylı olarak hangi uygulamanın ne kadar veri alıp-verdiğine dair uygulamalar vardır, bir onlara bakıp neyin internet ile bağlantıda olduğunu araştırın.

Konum erisimi acikmis ondan olmus sanirim kapattigimdan beri 341 mb sabit kaldi artmadi insaallah artmazda sagolun yardiminiz icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefon yere bile düşmedi ama bir sabah uyandığımda titreşimin çalışmadığını gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: enigma100

Telefon yere bile düşmedi ama bir sabah uyandığımda titreşimin çalışmadığını gördüm

Ayni durumla ben de karsilastim. Garantiden degisti titresim motoru.

• Utku kullanıcısına yanıt
    Peki hocam garantiye gittiğinde telefona format attılarmı? Bilgiler silindimi?
  • quote:

quote:

Yine aynı şey.

İmza hatasını genelde resmi olmayan güncellemelerde verir. Bootloader falan açık mı?

Çetin bey; daha once telefonuma custom rom yukledim. Bu rom uzerindeyken telefon brick oldu ve garantiden telefonun anakarti degisti. Ondan sonra da bir daha telefonu recovery modda baslatamadim. Hep ayni sorun.

Su anda da bootloader kilidi kapali. Sorunun ne oldugunu bir turlu bulamadim.

• Telefonu mutlaka sifirliyorlar.

• Utku kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yedeklemek lazım o zaman herşeyi
  • quote:

Telefonu mutlaka sifirliyorlar.

Hocam birşey daha soracam. Elden mi götürdünüz? Aynı gün teslim ettiler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enigma100

quote:

Telefonu mutlaka sifirliyorlar.

Hocam birşey daha soracam. Elden mi götürdünüz? Aynı gün teslim ettiler mi?

Elden goturdum. 13. Is gununde aldim.

• quote:

quote:

quote:

Yine aynı şey.

Çetin bey; daha once telefonuma custom rom yukledim. Bu rom uzerindeyken telefon brick oldu ve garantiden telefonun anakarti degisti. Ondan sonra da bir daha telefonu recovery modda baslatamadim. Hep ayni sorun.

Su anda da bootloader kilidi kapali. Sorunun ne oldugunu bir turlu bulamadim.

Bootloader kısmına erişimi sağlayan tüm sigortalar atmış ya da bilinçli olarak attırılmış olabilir.
    Servisten gelen cihazlarda bu durumun yaşandığını duymuştum.

Bildiğim kadarıyla bootloader da her değişim yaptığınızda bir sigorta yakıyorsunuz. Servis bu sigortalara bakarak bootloader ile oynanıp oynanmadığını anlıyor. Bunlar gömülü dijital sigortalar. Toplam 16 adet var diye biliyorum. Garanti dışı kalmasın diye bootloader kilidini kapatıp, öyle gönderenler sadece bir adet daha sigorta yakmış oluyor. Servis bootloader kilidi açık mı kapalı mı diye bakmıyor. Sigortaları kontrol ediyor.

Garanti dışı bırakmak yerine gerekli tamiri yapıp, bir daha aynı sebepten ötürü gelmesin diye tüm erişim sigortalarını yakmış olabilirler. Tüm sigortalar yandı mı bir daha geri dönüşü yok diye biliyorum. Cihaz "Locked" ise öylece kalıyor.

Detaylı açıklamaları şuradan okuyabilirsiniz:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2263627
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2251407

Burada bir kişi tüm sigortaları yanmış olmasına rağmen, bootloader kilidi kapalı halde, "kholk" un kerneli ile CWM 'nin açıldığından bahsetmiş. "kholk" un kerneli LG imzalı olabilir demiş.
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40635481&postcount=8

• Sizce 4.4 kitkat alabilecek miyiz? Sadece 1 büyük guncelleme aldik ve telefon çıkalı 2 sene olmadı. Almamiz icin bir engel görünmüyor fakat LG 4x hd konusunda biraz cimri sanirim..

• 
Sayfa: önceki 10461047104810491050
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.