Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (1039. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.950
Cevap
97
Favori
1.076.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10371038103910401041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim aldığım mağaza Bimeks,ithalatçı firma Yurtel elektronik ithalat ihracat..Hakem heyetine gittim bu sabah,tekrar gönder para iadesi istiyorum diye tutanak tuttur,olmazsa işlemi başlatırız dedi..G2 sordum,ama önce getiren firmayı sordum tabi,Yurtel değilmiş gönül rahatlığıyla alabilirim yani..bu arada benimkinde de made in Korea yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Arkadaşlar mrb,
    Telefonumda v20b yüklü, orjinal rom, iodak kernel ve boot yüklü.
    LG software ile bağlandığımda cihazın sürümü v20b ve en güncel gözüküyor. Kernel ve root'dan dolayı mı v20d güncellemesini görmüyor sizce?
    Teşekkürler.

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=xxx

xxx yerine IMEI numaranızı yazıp adrese gidin.

Gelen sayfada v20b görürseniz, IMEI'niz için son sürüm 20b demektir. (telefonunuz paralel ithalat ve Avrupa sürümü ise bu normaldir)

20d'yi yüklemek isterseniz aşağıdaki adresten KDZ dosyasını indirin ve imzamdaki LG PC Suite Version Hacker programı + LG Mobile Support Tool (veya LG PC Suite) kullanarak kdz dosyasını yükleyin. (ben 20d'yi bu şekilde yükledim)

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW377785432109876543213/V20D_00.kdz

• postacik kullanıcısına yanıt
    XXX yerine imei yazıp girmeye denedim ancak sonuç alamadım.
    Telefonum hepsiburada üzerinden paralel ithalat olduğu için v20b gözüküyor sanırım.
    v20b'den 20d'ye geçince kayda değer bir fark oluşuyor mu sizce? forumda pek fark olmadığı yazılmış.
    Bir de cihaza kdz dosyası atınca cihaz fabrika ayarlarına sıfırlanıyor mu? (root, uygulamalar gidiyor mu?)

Teşekkürler..
  • quote:

Telefonum hepsiburada üzerinden paralel ithalat olduğu için v20b gözüküyor sanırım.
    v20b'den 20d'ye geçince kayda değer bir fark oluşuyor mu sizce? forumda pek fark olmadığı yazılmış.
    Bir de cihaza kdz dosyası atınca cihaz fabrika ayarlarına sıfırlanıyor mu? (root, uygulamalar gidiyor mu?)

Teşekkürler..

Ben şimdiye kadar 20A -> 20C -> 20D güncellemeleri yaptım.

Tüm uygulamalar ve ayarlar korunuyor. Sadece root gidiyor. Tekrar root yapmak gerekiyor.

v20D'de gördüğüm farklar şunlar:

Google Haritalar güncellenmiş (sanki)
    Navigasyon uygulaması gitmiş (veya ben bulamadım)
    Google Play Müzik güncellenmiş.
    Google Play Oyunlar uygulaması eklenmiş.
    Google Talk yerine Hangouts yüklenmiş (ben daha önce Hangouts'u yüklememiştim)

Bu güncelleme sadece Google programları için yapılmış gibi geldi bana.

Pil tüketimi, kamera konularında bir fark göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 4 Aralık 2013; 12:11:31 >

• Teşekkürler ilginiz için, 4.2 ya da 4.3 gibi üst güncelleme gelmedikten sonra pek uğraşmaya değmez o zaman :)
  • quote:

Teşekkürler ilginiz için, 4.2 ya da 4.3 gibi üst güncelleme gelmedikten sonra pek uğraşmaya değmez o zaman :)

Güncellenen Google uygulamaları son derece şık ve güzel olmuş. Google bu işi iyi yapıyor.

Özellikle haritalar ve müzik uygulamalarını tavsiye ederim.

Ama bu uygulamaları kullanmıyorsanız ve telefondan memnunsanız şu ana kadarki tecrübelerime göre uğraşmaya değmez.
  • arkadaşlar önerebileceğiniz rom varmı ramı az tüketen antutu puanları yüksek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memetsaw

V20D ye güncelleyim dedim yükledi 60 Mblik dosyayı yenden başlat dedim şimdi Clockworkmodda kalıyor pili çıkarıp taktım yine düzelmedi ne yapmalıyım

gecen günde benim basıma geldi sw modda tekrar yükledim
  • V20 bölgesel olarak farklı üç kodla çıkmamış mıydı?
    Türkiye V20c alırken, Avrupa V20a almıştı mesela. Bu durumda güncelleme kodları da ayrı mı olur? Yoksa herkese v20d mi gelir?
  • Storm Bringer kullanıcısına yanıt
    ayrı oluyor diye biliyorum v20d geldi bilginize.
  • Otomatik yedeklemeyi kapatmanız sadece yeni resimleri yedeklemenizi engeller. Google hesabınızdan da resimleri silmeniz gerekiyor. İlk senkronda eşitleyeceği için AutoBackup albümünde resim olmayınca galeride de görünmeyecektir. Eğer daha önce silinsin istiyorsanız Ayarlar-Uygulama ayarları-Hepsi yolunu izleyerek Galeri uygulamasını seçip önbelleği ve veriyi temizleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacik

quote:

Teşekkürler..

Ben şimdiye kadar 20A -> 20C -> 20D güncellemeleri yaptım.

Tüm uygulamalar ve ayarlar korunuyor. Sadece root gidiyor. Tekrar root yapmak gerekiyor.

v20D'de gördüğüm farklar şunlar:

Google Haritalar güncellenmiş (sanki)
    Navigasyon uygulaması gitmiş (veya ben bulamadım)
    Google Play Müzik güncellenmiş.
    Google Play Oyunlar uygulaması eklenmiş.
    Google Talk yerine Hangouts yüklenmiş (ben daha önce Hangouts'u yüklememiştim)

Bu güncelleme sadece Google programları için yapılmış gibi geldi bana.

Pil tüketimi, kamera konularında bir fark göremedim.

Aslında bunlar için LG'nin güncelleme yapması gerekmiyordu. Daha doğrusu Google zaten bunların updatelerini Play üzerinden yapıyor. Yani v20d ye güncellemeseniz de daha önce yüklü olmayan uygulamalarınız hariç, güncellenecekti. Büyük ihtimalle Play Music ve Play Games daha önce sizde yüklü değildi.
    Navigation uygulaması artık Maps içerisine gömülü olarak geliyor. Ayrı bir uygulama değil.
    LG, güncel Google uygulamalarını v20d içine gömerek çıkarmış görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: anilos

G2 'yede 4.4 geldi bize anca v20d gelsin

Yanlış bilgi gelmiş size. G2ye gelen giden yok henüz. Bir rivayete göre Aralık'ta, diğer bir rivayete göre ise Mart sonuna doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmelihfb

apk kurulum dosyalarını bi klasör yapıp içine attım ama telefon o dosyaları görmüyor...nedeni nedir acaba?

Daha açık yazarmısınız?
    Dosya yöneticisini açtığınızda hangi klasöre attıysanız o klasöre girdiğinizde dosyaları görebilmeniz gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albaycan

arkadaslar ota dan güncelme yapayım dedi dosyayı indirdi telefon pragramı kur için okeylediğimde telefon kapandı ve açılırken
    5 second after Power is turned off for batery saving deyip duruyor sorun ne recovery denedim olmadı pil çıkarıp taktım olmadı sürekli aynı mesaj geliyor

Pilinizin dolu olduğuna ve Power Saver'in aktif olmadığına emin misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karoten

Bimeksteki arkadas micro dedi. Emin miyiz peki mini usb olduguna?

Mini değil, MICRO USB kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostwolfx

<response req_cmd="auth_model_check" status="OK"><auth_model_check><result>OK</result><esn>XXXXXXXXXXXXXXX</esn><model>LGP880</model><suffix>AUAEWH</suffix><msn>304KPTM713265</msn><esn_date/><sw_version>V20C_00</sw_version><sw_url>http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW569386573210987654321/V20C_00.kdz</sw_url><sw_locale_url/><sw_recommand_uri/><app_version/><app_url/><cs_em_flag>N</cs_em_flag><cs_em_uri>N</cs_em_uri><chip_type>EI</chip_type><prod_type>GSM</prod_type></auth_model_check></response>

İmei numarasını kendim xx olarak değiştirdim

Türkiye'nin kodu ATURBK olarak geçiyor. Sizin sonuçlarda ise AUAEWH yazıyor. Yani sizin telefon Birleşik Arap Emirlikleri'nin görünüyor. Büyük ihtimal paralel ithalat. Bu durumda siz, Türkiye'nin değil, UAE'nin güncellemesi çıkınca yükleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar birşey sormak istiyorum telefonuma custom rom attım ve şuanda evimdeki kablosuz modemime bağlanamıyorum modemim wep ile şifreli ancak wpa, wpa2 şifreli kablosuzlara bağlanabiliyor sorun nedir acaba ?
  • Guncelleme sonunda telefon iyice b*k oldu. Sarj su gibi akiyor. Internete girdigimde 10 dkda %15-20 sarj gidiyor. Bu nedir arkadas?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _çağ_

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum telefonuma custom rom attım ve şuanda evimdeki kablosuz modemime bağlanamıyorum modemim wep ile şifreli ancak wpa, wpa2 şifreli kablosuzlara bağlanabiliyor sorun nedir acaba ?

Rom değişimlerinde bazen böyle bağlantı sorunları olabiliyor. Bir de modeminizin yayın kanalını değiştirerek deneyin. Modemin arayüzüne girip Kablosuz ayarlarını bulun. Channel yada Kanal diye yazan ayarı değiştirin.
    Bu aradahttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer programı ile bulunduğunuz ortamdaki Wifi sinyallerini ve hangi kanalda yayın yaptıklarını görebilir, buna göre boş olan bir kanalı ayarlayabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 10371038103910401041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.