Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1666. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.436
Cevap
77
Favori
1.789.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16641665166616671668
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar teybe aux girişi nasıl yapılır ? madde madde hangi malzemeler lazım nasıl yapılır açıklayabilecek var mı ?
  • Herkese iyi günler dilerim. Babamda(kayınpederimde) Fiat stilo 1.6 benzinli var 2004 model. Bugün sabah eşim arabayı kullanırken araç yolda kalmış ve engine Fault yazmış işte olduğumdan bakamadım siz değerli insanlara sorum bu sorunun nedeni nedir?Araç tekrar çalışmamış görüşlerinizi bekliyorum. Saygı ve selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler stilo takipçileri. 3k 1.6 Dynamic Stilom var, yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum ve aldığım günden beridir rahat rahat biniyorum. İlk sahibinden 90bin kmde tüp takılmamış full servis bakımlı aldım aracımı. Bu fiyata bu kadar kaliteli, konforlu ve güvenli bir araç bulabilmeniz imkansızdır. Sizlere önerim alacaksanız temizinden alın bütçenizi 1-2bin daha zorlayıp temiz alın ki kafanız rahat binin sıkıntı dert yaşamadan. Dikkat etmeniz gereken bir husus da alacağınız araçta eğer tüp varsa iki kez düşünün ve iyice kontrol edin çünkü stilonun arası tüple çok iyi değil ve arızaların genel nedeni tüptür.

Arıza vs sorusu olan arkadaşlar için önerim:
    Facebook'ta stilo sayfamız var. Arıza, yardım, tamir, parça ve malzeme isteklerinizi rahatlıkla ifade edebileceğiniz bir yer. Bütün stilo kullanıcılarını bekleriz.
    https://www.facebook.com/groups/fiatstilo.net/
    http://www.fiatstilo.net/

• quote:

Orijinalden alıntı: lmfaopalio

arkadaşlar teybe aux girişi nasıl yapılır ? madde madde hangi malzemeler lazım nasıl yapılır açıklayabilecek var mı ?
    quote:

Orijinalden alinti: lmfaopalio

arkadaslar teybe aux girisi nasil yapilir ? madde madde hangi malzemeler lazim nasil yapilir açiklayabilecek var mi ?

Bu sayfada detaylı bir şekilde öğrenebilirsinz.
    https://www.facebook.com/groups/fiatstilo.net/?fref=ts

• yk9603 Y kullanıcısına yanıt
    Araçta lpg varsa kesin sorunda olur önermesi ile her lpgli araçda kesin sözü ile %100 sorunu yan yana getirmişsiniz. Benim araç lpg li. Sorun yok. Geçmişte devir sensörü değişti. Oda lpg ile ilgili değil.

• arkadaşlar bişey sorcam ben aux girişini bağladım telefondan acayip az ses geliyor. ses zate 25 kadar yükseliyor ama oda normal cd dinlerken 10-15. seviye kadar ses geliyor

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-amfi-forwell-sound-flt4080-modeli-4kanalli-ande-kampanya-135tl-225845536/detay

böyle bişey alsam anfi sesi yükseltir mi acaba ?
  • Merhaba arkadaslar esim stilo diye tutturdu ama kimse alma diyor 3 yil sonra kredi bitir model yukseltcez database iz diyor araba komole boya tavan haric kaza 600 tl lik oda cok onemli degil 19 bin anlastilar yarin alicak expertizde oroblem cikmazsa ama kronik elektrik aksaminda problem oluyor diyirlar kullanan var stilo 1.4 active yani cebimizi yakmasin istiyorum ortayollu insanlariz sonucta sabaha kadar zamanim var lutfen yardim

• quote:

Orijinalden alıntı: Pnroz

Merhaba arkadaslar esim stilo diye tutturdu ama kimse alma diyor 3 yil sonra kredi bitir model yukseltcez database iz diyor araba komole boya tavan haric kaza 600 tl lik oda cok onemli degil 19 bin anlastilar yarin alicak expertizde oroblem cikmazsa ama kronik elektrik aksaminda problem oluyor diyirlar kullanan var stilo 1.4 active yani cebimizi yakmasin istiyorum ortayollu insanlariz sonucta sabaha kadar zamanim var lutfen yardim

pahalı ötesi bu araç. aralık ayında 1.6 full dynamic stilo aracımı sattım. ve de araç temizdi böyle tavan hariç komple boya filan yoktu + son senesinde 12.000 tl masraf yapmıştım araca. bu bahsettiğiniz araç max 12-13 eder ancak ve ben olsam almazdım da. çünkü stilo'nun özelliği dynamic olunca anlaşılır ancak. stilo'yu alan dynamic'deki full donanımdan dolayı alıyor. 3 sene sonra model yükseltmeye kalkınca sıkıntı olur bu araç.
    elektronik konusuna gelince benim fena canımı yaktı beyin arızası. 12.000 liralık masrafın çoğu elektronikle ilgili şeylere gitti. parça sorunu yok ancak servis arızanın nerden kaynaklandığını bulmak için test parçasına ihtiyaç duyuyor ve serviste bu parça olmadığı için sıkıntı oluyor. merkezden direk kafadan parça sipariş etmek istemiyorlar.

tüm bunların dışında sürüşü güzel bir araç. o fiyata o donanımda bir araç yok. sıfırdan aldım ve 10 sene kullandım.

bugün aldığım güne geri dönsem stilo almazdım. bir daha az satan bir araç almam. beni çok üzdü yukarıda saydığım konular.

• Slm arkadaşlar elinde 2003 sol stop lambası olan varmı? bana sadece iç mekanizması lazım.
  • Arkadaslar 2005 model 1.6 active LPG li 60000 km boyasız 2. Sahibinden active ama hız sabitleyici yok donanım olarak zayıf ne kadara alınır bide aklımda seat cordoba 2008 model 1,4 tdi 130 bin km fullu 2 parça boyalı 27000 TL ikisi arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

• baskurt12 B kullanıcısına yanıt
    kendi imkanlarımızla taşımayı yaptık şuan için herhangi bir sorunla karşılaşmadık
  • quote:

Orijinalden alıntı: erryan45

Arkadaslar 2005 model 1.6 active LPG li 60000 km boyasız 2. Sahibinden active ama hız sabitleyici yok donanım olarak zayıf ne kadara alınır bide aklımda seat cordoba 2008 model 1,4 tdi 130 bin km fullu 2 parça boyalı 27000 TL ikisi arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

öncelikle 60.000 km'deki stilo'nun kmsiyle oynanmış olma ihtimali yüksek. aralık ayında benim full dynamic stilo'yu 200.000 km de 19'a sattım. araba çok temiz durumdaydı ve son bir senede 12bin masraf yapmıştım. alan kişinin söylediği o ana kadar gördüğü en temiz stilo olduğuydu ve km'si düşük stilo'ların hepsinin kmsiyle oynanmış olduğuydu (alıcı servis sahibiydi). stilo sürüşü güzel, hoş bir araçtır ama elektronik donanımı arıza yaptı mı çok üzer. beni çok üzdü beyni vs. donanımsız stilo bence gülsüz dikene benzer ve çekilmez. satarken de sıkıntı yaşarsın. zira stilo arayanlar hep ucuza donanımlı araç almak için arıyorlar ve dynamic modeli tercih ediyorlar. sahibinden.com'daki dynamic ilanlarının yarısı sahte dynamic. actuel ve active donanımları dynamic diye gazlıyorlar.

ben şahsen seat cordoba'yı tercih ederdim. hem dizel hem de 2. eli daha iyi bir araç. stilo zaten donanımsız bir stilo imiş ayrıca lpg takılmış (benimki hiç tüp koklamamıştı), motor da gebermiştir (60bin olduğuna hayatta inanmam tüplü 2005 aracın).

• Öncelikle teşekkür ederim stilo sahibinden de var baka bilirsin cordoba satıldı nasip değilmiş araştırmalar devam ediyor marea lancer cordoba arasında

• Artık bu forumda ölmüş. Stilomu sattım.182 binde komple boyalı iyi boyanmamis.Cok macunlu ve macunlar çatlamaya başlamıştı.12 bine verdik.2005 actual idi.Bende olduğu sürece sürekli üzdü beni.13 bine alıp 2 bin lira masraf etmeme rağmen düzene girmedi.Surekli bi yerlerinden masraf çıkardı.En sonunda bir çok yeri catladi.Sattim gitti.Stilo alınmaması gereken bir araba.Uzun yol konforu,felaket hızı,hizlandikca yola yapışması,hatta 200 ile bile giderken zerre stabil bozukluğu göstermemesi ve dynamiclerin fuull artı fuull içerikleri sizi cezbetmesin.Evet bir stilo ile otobanda motoru 2.0 i geçmeyen her araç ile kafa kafaya kapışır hatta tokatlarsiniz.Şehir içinde hiç bir arabada olmayan City modlu fevkalede yumusak direksiyon ile manevra yapmak bmv yada Mercedes sahiplerini bile kıskandırır.Ama kesinlikle kronik elektronik sorunlu bu arabaların hepsi.Bi kere beyni yani elektronik devre elemanları tam bir mühendislik faciası ile aracın en çok ısınan yerine motorun üzerine koyulmuş.En az 10 stilonun 5 i failure hatası verir.Bilmem ne kaybı.Beyni karaborsada 1000 tl dır.Yazilim atılması cabasi.
    Şimdi 97 model bir accent aldım.Klima hava yastığı abs sorunu yok.Beyin promlemi yok.Yol bilgisayarı hiç hata vermiyor.Cunku bunların hiç biri yok.Ohh.Calistir devam et.Sorunsuz.Basit.Stilo kadar donanımlı bir araç 2005 yılında çağın ilerisinde üretilmiş.Hata vermesi kaçınılmaz.Yillar olmuş.Hala aynı donanıma sahip olmayan bir çok araç üretiliyor.Zamaninin çok ilerisinde olmasının dezavantajı bu.Ama konsol yurur alt takım motor iç dizayn tavan taş gibi arabada.On konsolda deforme olarak sadece orta ısıtma izgarasinin ustu yukarı kalkar.Oda mühendislik hatası.Aralarida 4 santim olsa izgaralarin oda olmayacak.150 binden yukarı her stilo motoru yorgundur.Her an motor isteyebilir kullanıma bağlı olarak.Stiloya yakışmayan bir motordur.5 para etmez.

• kralmso K kullanıcısına yanıt
    beyin hariç söylediğin hiçbirşeye katılmıyorum. beyin sorununu ben de yaşadım ve çok üzdü. ancak diğer konulara gelince bence aldığın stilo çok kötü durumdaymış. nedir o öyle 182bindeki stilo'nun boyaları dökülüyor falan? ben sıfırdan aldım, 200binde sattım ve boyası hala harika bir durumdaydı. komple boya görmüş araç zaten darbeli demektir. ondan adam olmamıştır. motordan yana bir sıkıntı yaşamadım ben -beyin hariç-.
    accent ile zor rahat edersin. şahin bile çok daha konforlu o araçtan.
  • Merhaba

• Arkadaşlar merhaba sorun büyük aracım marşı cok gec basıoo tüplü yolda 80 ve 90 lana falan giderken ayagım gazdayken cok irdeleme yapıo böle gaz kesio gibi gidio gelio ve sanki arabayı baglıolar sonradan acılıo marş konusuda cok sıkıntı bu sorunu yasayan varmı 2005 stilo tüplü cihazlara baglattım sorun cıkmadı buji gaz kelebeği benzin pompası hepsine baktırdım bu sorunla karşılaşan varmı acill komple motor dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: Aalibatmaz

Arkadaşlar merhaba sorun büyük aracım marşı cok gec basıoo tüplü yolda 80 ve 90 lana falan giderken ayagım gazdayken cok irdeleme yapıo böle gaz kesio gibi gidio gelio ve sanki arabayı baglıolar sonradan acılıo marş konusuda cok sıkıntı bu sorunu yasayan varmı 2005 stilo tüplü cihazlara baglattım sorun cıkmadı buji gaz kelebeği benzin pompası hepsine baktırdım bu sorunla karşılaşan varmı acill komple motor dediler

Kardeşim

https://www.facebook.com/groups/fiatstilo.net/
    http://www.fiatstilo.net/

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    İstanbula gidip geliyorum.90 lira yakıyor.Konfor arama.İlerde inşallah seat cordoba alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlu1905

kendi imkanlarımızla taşımayı yaptık şuan için herhangi bir sorunla karşılaşmadık

kablo yetişmiyordu oraya nasıl taşıdınız.
  • 
Sayfa: önceki 16641665166616671668
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.