Şimdi Ara

T-MOBİLE.de i-phone 4 simkilit acma işlemleri adım adım içeride (Kontrat bitti)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
6
Favori
38.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NOT : Alıntı yapmadan mesaj atarsanız konu dağılmaz ve karışmaz . Teşekkürler..
    Arkadaşlar i phone 4.11.08 sim kilitliydi 6 aydır kullanmadan bekliyorum 4.09.2012 de kontrat süresi doldu t-mobile alamanyaya mail attim aşağıdaki gibi bir cevap geldi napmam gerekiyor ? Bir kac kişi i-tunes e bağla diyor i tunes i pc ye yukledim , teli bağlıyorum ama guncelle butonu silik i-tunes deki güncellemem gerekiyormus anlayan varsa bilgilendirebilirmi...

Adım adım yazıyorum yaptıklarımı

http://www.t-mobile.de/sim-lock-entsperren/0,20638,23789-_,00.html?WT.svl=100

bu linkten kontrat süresine baktım sonra aşağıdaki maili '' kundenservice@t-mobile.de '' ye gönderdim oto bir mesaj geldi, 24 saat içindede aşağıdaki mesaj elime ulaştı,bundan sonraa
    ----------------------------

01242400626**** imei nolu i-phone 4 16gb siyah telefonumun
    4.eylül.2012 tarihinde kontrat süresi dolmuştur.
    Telefonun sim kilitinin acılmasını istiyorum.
    ( Bunu bir arkadaşımdan rica ettim Alamanca ya cevirdi , ceviri aşağıda)

Sehr geehrte Damen und Herren,
    Ich möchte Sie darauf aufmerksam machen, das ich dieses Handy im Ausland nutze möchte.
    Das iPhone gibt über t-mobile an, das es ab dem, bzw. seit dem, 04.09.2012 zu entsperren ist.
    Ich würde Sie bitten, mir umgehend weitere Informationen darüber mitzuteilen wie ich das Handy nutzen kann.
    Anbei schicke ich Ihnen die Daten von meinem iPhone.

MFG

E.Depellini

IMEI: 01242400626****
    IPhone 4G 16GB schwarz

------------------------------

Gelen Mail;

Sehr geehrter Kunde,

Sie haben sich an uns gewandt, damit wir Ihr iPhone 4, mit der IMEI-Nummer 01242400626****, freischalten.
    Wir haben die Entsperrung am 10. September 2012 bei Apple veranlasst. Es gab hierzu auch keine Fehlermeldung des Herstellers.
    Bitte melden Sie sich mit einer Telekom SIM-Karte, einer Fremdnetzkarte oder ohne SIM-Karte neu über iTunes an. Danach ist Ihr iPhone entsperrt und kann mit jeder beliebigen SIM-Karte genutzt werden.
    Die Entsperrung funktioniert wie folgt:
    1. iPhone mit iTunes verbinden (mit eingelegter Telekom SIM-Karte, Fremdnetzkarte oder ohne SIM)
    2. Wiederherstellung starten (iPhone auf Werkseinstellung zurücksetzen)
    3. Das iPhone wurde erfolgreich entsperrt

Sollte dieses Verfahren nicht erfolgreich sein gehen Sie bitte wie folgt vor:
    1. Schalten Sie Ihr iPhone aus.
    2. Halten Sie den Home-Button gedrückt und schließen gleichzeitig den mit dem iPhone verbundenen USB-Stecker an Ihren Computer an. Dabei muss der Computer gestartet und iTunes installiert sein. Danach sollte iTunes automatisch starten - falls nicht passiert, starten Sie bitte iTunes manuell.
    3. Halten Sie den Home-Button weiter gedrückt bis USB-Symbol erscheint, danach lassen Sie diesen los.
    4. Starten Sie eine Wiederherstellung über Einstellungen >> Allgemein >> Zurücksetzen >> Alle Einstellungen
    5. Sofern Sie keine SIM-Karte der Telekom eingelegt haben, erhalten Sie in iTunes eine Hinweismeldung, dass Ihr iPhone erfolgreich entsperrt wurde.

Sollte die Entsperrung so auch nicht funktionieren, dann führen Sie bitte eine "erzwungene Wiederherstellung" durch. Geben Sie hierzu unter Google "HT1808" ein. Sie gelangen dann zum Benutzerhandbuch von Apple, in dem Ihnen die erzwungene Wiederherstellung genau erläutert wird.

Ansonsten wenden Sie sich hiermit bitte direkt an den Hersteller Apple. Wir können Ihnen von hier aus bei der Entsperrung leider nicht mehr weiterhelfen.

Haben Sie weitere Fragen, Wünsche oder Anregungen? Dann rufen Sie uns einfach an.
    Sie erreichen unsere Mitarbeiter vom Kundenservice vom Telekom Vertragshandy aus - in Deutschland kostenfrei - unter 2202 oder aus dem dt. Festnetz unter der Rufnummer 0180 330 2202*.

Mit freundlichen Grüßen
    Anke-Kristin Backhove
    Kundenservice / SIMLock

Ein Hinweis: Bitte lassen Sie bei weiteren Fragen zu diesem Thema die bisherige Korrespondenz in der E-Mail stehen - so haben Sie und wir immer alles Wichtige zu unserem Kontakt auf einen Blick.

*(0,09 EUR / Minute aus dem deutschen Festnetz, abweichende Preise für Anrufe aus dem Mobilfunknetz möglich)

Ihre Rückmeldung ist unsere Chance! Waren Sie zufrieden? Klicken Sie hier:http://kundenbefragung.telekom.de/?ber=10

Telekom Deutschland GmbH
    Aufsichtsrat: Timotheus Höttges (Vorsitzender)
    Geschäftsführung: Niek Jan van Damme (Sprecher),
    Thomas Dannenfeldt, Thomas Freude, Dr. Christian P. Illek,
    Dr. Bruno Jacobfeuerborn, Dietmar Welslau, Dr. Dirk Wössner
    Eintrag: Amtsgericht Bonn, HRB 59 19, Sitz der Gesellschaft Bonn
    WEEE-Reg.-Nr.: DE60800328
    -----------------------------------------
    Buradan Kontrol ediyoruz :http://dev.mk/iphone-simlock-status-imei-checker/

Sonuç
    IMEI numarası: 01242400626****
    Garanti: Expired
    Etkinleştirme durumu: Evet
    Sizin iPhone: UnlocKED

----------------------------------------

Bu mesajdan sonra pc ye i-tunes i kurdum sonra telefonu pc ye bağladım, acma kapama tusu ve yuvarlak tusuna basılı tuttum i tunes işareti cıktı ve cihaz bağlandığına dair yazı çıktı, geri yüklemeye tıkladım ve güncelleme başladı...

---------------------------------------

Sonra telefon kapandı açıldı i-tunes download i bitirdi telefonu tekrar kapadım ve açma-kapama tuşu ve yuvarlak tuşa basılı tutarak açtım i-tunes e bağlandı geri yükleme seçeneğine tıkladım. Uyarı mesajı çıktı bütün bilgiler silinecek ve en son sürüm yüklenecek diye yaaa ALLAH BİSMİLLAH evet dedim... yükleme bitti sim kart taktım ilerlemeleri takip ettim sonuç aşağıda resimde mevcut :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAG Heuer -- 14 Eylül 2012; 0:21:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TAG Heuer

Arkadaşlar i phone 4.11.08 sim kilitliydi 6 aydır kullanmadan bekliyorum 4.09.2012 de kontrat süresi doldu t-mobile alamanyaya mail attim aşağıdaki gibi bir cevap geldi napmam gerekiyor ? Bir kac kişi i-tunes e bağla diyor i tunes i pc ye yukledim , teli bağlıyorum ama guncelle butonu silik i-tunes deki güncellemem gerekiyormus anlayan varsa bilgilendirebilirmi...

Gelen Mail;

Sehr geehrter Kunde,

Sie haben sich an uns gewandt, damit wir Ihr iPhone 4, mit der IMEI-Nummer 01242400626****, freischalten.

Wir haben die Entsperrung am 10. September 2012 bei Apple veranlasst. Es gab hierzu auch keine Fehlermeldung des Herstellers.

Bitte melden Sie sich mit einer Telekom SIM-Karte, einer Fremdnetzkarte oder ohne SIM-Karte neu über iTunes an. Danach ist Ihr iPhone entsperrt und kann mit jeder beliebigen SIM-Karte genutzt werden.

Die Entsperrung funktioniert wie folgt:
    1. iPhone mit iTunes verbinden (mit eingelegter Telekom SIM-Karte, Fremdnetzkarte oder ohne SIM)
    2. Wiederherstellung starten (iPhone auf Werkseinstellung zurücksetzen)
    3. Das iPhone wurde erfolgreich entsperrt

Sollte dieses Verfahren nicht erfolgreich sein gehen Sie bitte wie folgt vor:
    1. Schalten Sie Ihr iPhone aus.
    2. Halten Sie den Home-Button gedrückt und schließen gleichzeitig den mit dem iPhone verbundenen USB-Stecker an Ihren Computer an. Dabei muss der Computer gestartet und iTunes installiert sein. Danach sollte iTunes automatisch starten - falls nicht passiert, starten Sie bitte iTunes manuell.
    3. Halten Sie den Home-Button weiter gedrückt bis USB-Symbol erscheint, danach lassen Sie diesen los.
    4. Starten Sie eine Wiederherstellung über Einstellungen >> Allgemein >> Zurücksetzen >> Alle Einstellungen
    5. Sofern Sie keine SIM-Karte der Telekom eingelegt haben, erhalten Sie in iTunes eine Hinweismeldung, dass Ihr iPhone erfolgreich entsperrt wurde.

Sollte die Entsperrung so auch nicht funktionieren, dann führen Sie bitte eine "erzwungene Wiederherstellung" durch. Geben Sie hierzu unter Google "HT1808" ein. Sie gelangen dann zum Benutzerhandbuch von Apple, in dem Ihnen die erzwungene Wiederherstellung genau erläutert wird.

Ansonsten wenden Sie sich hiermit bitte direkt an den Hersteller Apple. Wir können Ihnen von hier aus bei der Entsperrung leider nicht mehr weiterhelfen.

Haben Sie weitere Fragen, Wünsche oder Anregungen? Dann rufen Sie uns einfach an.
    Sie erreichen unsere Mitarbeiter vom Kundenservice vom Telekom Vertragshandy aus - in Deutschland kostenfrei - unter 2202 oder aus dem dt. Festnetz unter der Rufnummer 0180 330 2202*.

Mit freundlichen Grüßen

Anke-Kristin Backhove
    Kundenservice / SIMLock

Ein Hinweis: Bitte lassen Sie bei weiteren Fragen zu diesem Thema die bisherige Korrespondenz in der E-Mail stehen - so haben Sie und wir immer alles Wichtige zu unserem Kontakt auf einen Blick.

*(0,09 EUR / Minute aus dem deutschen Festnetz, abweichende Preise für Anrufe aus dem Mobilfunknetz möglich)

Ihre Rückmeldung ist unsere Chance! Waren Sie zufrieden? Klicken Sie hier:http://kundenbefragung.telekom.de/?ber=10

Telekom Deutschland GmbH
    Thomas Dannenfeldt, Thomas Freude, Dr. Christian P. Illek,

kardşeim pmden yazdım ama cihazın şuan sim free hale geçmiş ztn yapman gerekeni sırayla yazıyorum

cihazını itunese bağla ve restore et yani geriyükleye tıkla 1-1,5 bucuk saat kadar sürecek bağlantı hızına göre değişr

cihazın içinde sim kartın olmasın bu işlemi yaparken cihazın 5.1.1 sürümüne güncellenecek ve telefon pcye bağlı durumdayken açılıp kapanacak

açılınca cihaz i-tunes tebrikler sim kilit kakti diye bir uyarı verecek kabloyu çıkarmadan iphone den ileri ileri sekmelerini yap ve aktivasyon ekranına gelince sim kartını tak ve aktive et ztn i tunesle eş zamanlı işlem yapcak iphone aktivasyonu geçince şebeke aranıyor diyecek ve hattın açılmış olacak ve iphone kullanıma hazır

• http://dev.mk/iphone-simlock-status-imei-checker/

Sonuç

• quote:

Orijinalden alıntı: TAG Heuer

http://dev.mk/iphone-simlock-status-imei-checker/

Sonuç

kardeşim pm ye bak sana yardımcı olcam hemen
  • Benim de kontrat doldu. t-mobile'e mail göndermedim sadece bu adresten https://t-mobile-simlockportal.arvato-services-mocom.com/PUBSILO/ ad-soyad telefon numarası salladım ve dev.mk linkinden unlock durumu sorguladım. Unlocked yazdı.

Şimdi yukarıdaki işlemleri takip edersem unlock olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: knoll

quote:

Orijinalden alıntı: tufanturhan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cooper33

eyvallah heuer bır sey daha sorsam
    aynı bu sıteden farklı konu acmıslar uzunca takılanda yazanda olmus
    herkes paypall uzerınden kredı satın alarak sımlock yapıldıgını fılan soyluyorlar
    ucretını gectım de kontratı bıtmedenmı yapıyorlar o konuda algılayamadım
    nasıl soru sordumsa artık:)

burda yapılan işlem t-mobile sim kilitli cihazların 24 aylık taahhüt süresi dolunca t-mobile tarafından sim kilidinin kaldırılma işlemi dostum

senin dediğin sözleşme süresi bitmeden kilitli olduğu operatore belli bir ücret ödeyerek sözleşmeyi iptal edip telefonu direk sim kilidinin kaldırılması işlemidir factory unlock yada official unlock ikiside bu görevi görür

CIHAZ VERILERI
    Üretici: Apple
    Model: iPhone 4 32GB Siyah
    IMEI: 01242600068****

MÜŞTERI VERILERI
    Sayı: Apple iTunes
    Adı: turhan tufan
    Telefon Numarası: 01234-1230

Veri başarıyla teslim edildi.

CIHAZINIZIN KILIDINI AÇMAK IÇIN

. Veri başarıyla teslim edildi
    . iPhone kilidini biz Apple bildirdin
    Apple iPhone kilidi sonra, şu şekilde hareket edin: takılı SIM kart Telekom, başka bir şebeke operatörünün SIM kartla birlikte veya SIM kilidi olmayan ilk ITunes (takılı SIM kart Telekom, başka bir şebeke operatörünün SIM kartla birlikte veya SIM olmadan) iPhone bağlayın. İkinci Kurtarma (fabrika ayarlarına iPhone). Başlayın üçüncü Sen senin iPhone kilidi başarıyla kaldırıldı olduğunu, iTunes'da bir uyarı mesajı alacaksınız - Sen Telekom'un bir SIM kart takılı değil varsa. Bu işlem başarılı olmamalı, şu şekilde hareket edin: İlk IPhone kapatın. İkinci Aşağı ev düğmesini basılı tutun ve aynı anda bilgisayarınıza USB konektörüne bağlı iPhone kapatın. Bu durumda, bilgisayar iTunes yüklenmiş ve başlatılması gerekir. Sonra iTunes otomatik olarak başlaması gerekir - ne değilse, elle iTunes başlatın. Üçüncü Daha fazla USB simgesi kadar ev düğmesine basılı tutun, daha sonra onları serbest bırakın. 4. Ayarları bir geri yükleme yapın >> Genel >> Tüm Ayarlar >> Reset 5th Eğer telekom bir SIM kart takılı değil varsa, size iPhone kilidi başarıyla kaldırıldı olduğunu iTunes'da bir uyarı mesajı alacaksınız. Eğer herhangi bir sorunuz, talebiniz veya öneriniz varsa? Sonra bizi arayın. Sen Telekom cep telefonundan müşteri hizmetleri personelimiz ulaşabilirsiniz - Almanya'da ücretsiz - 2202 altında altında veya sabit 0180 330 2202 * dan.

knoll hocam başvuru yapıldıktan sonra gelen ekran bu?
    acaba şimdi itunes üzerinden kurulum yapabilirmiyim

diğer siteden imei sorguladığımda kilit li yazıyor...
    yardımlarınıza ihtiyacım var cihaz şu an kullanılmıyor..

lütfen

kardeşim 24-48 saat kadar bi süre geçebilr ara sıra sorgulat bazen bu sistemde çalımıyor mail atmak gerekiyor 48 saat bekle kardeşim unlock olmazsa mail atarsın t-mobile

KNOLL hocam yardım için çok sağol
    az önce t- mobile den böyle bir mail aldım
    acaba açılacak mı? ne dersiniz?

Sehr geehrte Dame, sehr geehrter Herr,

herzlichen Dank für Ihre E-Mail an die Telekom.

Wir kümmern uns gern um Ihr Anliegen, sodass Sie so schnell wie möglich eine Antwort von uns erhalten.

Falls Sie in der Zwischenzeit etwas stöbern möchten: Unterwww.telekom.de halten wir interessante Informationen für Sie bereit und unter Hilfe & Service finden Sie auf viele Fragen direkt eine Antwort. Dort ist übrigens auch unser Kontaktformular hinterlegt. Damit können Sie bei zukünftigen Anfragen ganz einfach sicherstellen, dass Sie uns alle Angaben senden, die wir brauchen, um Ihnen zu antworten und Ihre Frage landet auch direkt beim richtigen Ansprechpartner.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Kundenservice

Dear Sir or Madam,

Thank you very much for your e-mail.

We will take care of your request as soon as possible and send you our response shortly.

Would you also like to have a look for yourself in the meantime? On our websitewww.telekom.de we provide you with interesting details on our products and services - and if you choose Hilfe & Service you will also find the answers to many questions. By the way: Hilfe & Service also contains an e-mail form for your message to us. This would be an easy way for you to ensure next time that we have all data necessary to answer you and that your e-mail is directly forwarded to the correct contact person.

Yours sincerely,

Customer Service

Telekom Deutschland GmbH
    Thomas Dannenfeldt, Thomas Freude, Michael Hagspihl,

GOOGLE TRANSLATE TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Sayın Bayan, sevgili Efendim,

Telekom için e-posta için teşekkür ederiz.

Eğer kısa sürede bizden bir cevap almak böylece İsteğinizi endişe.

Bu arada bir şey göz atmak istiyorsanız: Altındawww.telekom.de biz sizin için ilginç bilgiler tutun ve yardım ve hizmet ile doğrudan birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Bu arada, aynı zamanda iletişim saklı bulunmaktadır. Böylece kolayca bize sorunuzu yanıtlamak için gereken tüm bilgi göndermek ve doğru kişiye başvurun da sonuna kadar gelecek istekler üzerine yapabilirsiniz.

Saygılarımla

Müşteri Hizmeti

Sayın Bay veya Bayan,

E-postanız için teşekkür ederiz.

Biz en kısa sürede isteğinizi ilgilenir ve kısa bir süre bizim yanıt gönderir.

Ayrıca arada kendiniz için bir göz atmak ister misiniz? Web sitemizdewww.telekom.de bizim ürün ve hizmetleri ile ilgili ilginç ayrıntılar ile gönder Pardon - ve Yardım ve Hizmet seçerseniz birçok soruların cevaplarını bulacaksınız. Bu arada: Yardım ve Hizmet nedenle bize iletiniz için bir e-posta formu içerir. Bu size cevap vermek gerekli ve e-posta doğru kişiyi doğrudan iletilir olduğu tüm verileri olduğunu sefere olun sizin için kolay bir yol olurdu.

Saygılarımla,

Müşteri Hizmetleri

Telekom Almanya GmbH
    Denetleme Kurulu: Timothy Höttges (Yönetim Kurulu Başkanı)
    Yönetim: Niek Jan van Damme (Hoparlör)
    Sayın Dannenfeldt, Thomas Joy, Michael Hagspihl,
    Dr Bruno Jacobfeuerborn Dietmar Welslau, Dirk Wössner
    Entry: Ofis Bonn Kayıtlı Amtsgericht Bonn, HRB 19 59,
    WEEE Kayıt Numarası:. DE60800328

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

herkes paypall uzerınden kredı satın alarak sımlock yapıldıgını fılan soyluyorlar

burda yapılan işlem t-mobile sim kilitli cihazların 24 aylık taahhüt süresi dolunca t-mobile tarafından sim kilidinin kaldırılma işlemi dostum

senin dediğin sözleşme süresi bitmeden kilitli olduğu operatore belli bir ücret ödeyerek sözleşmeyi iptal edip telefonu direk sim kilidinin kaldırılması işlemidir factory unlock yada official unlock ikiside bu görevi görür

CIHAZ VERILERI

MÜŞTERI VERILERI

Apple iPhone kilidi sonra, şu şekilde hareket edin: takılı SIM kart Telekom, başka bir şebeke operatörünün SIM kartla birlikte veya SIM kilidi olmayan ilk ITunes (takılı SIM kart Telekom, başka bir şebeke operatörünün SIM kartla birlikte veya SIM olmadan) iPhone bağlayın. İkinci Kurtarma (fabrika ayarlarına iPhone). Başlayın üçüncü Sen senin iPhone kilidi başarıyla kaldırıldı olduğunu, iTunes'da bir uyarı mesajı alacaksınız - Sen Telekom'un bir SIM kart takılı değil varsa. Bu işlem başarılı olmamalı, şu şekilde hareket edin: İlk IPhone kapatın. İkinci Aşağı ev düğmesini basılı tutun ve aynı anda bilgisayarınıza USB konektörüne bağlı iPhone kapatın. Bu durumda, bilgisayar iTunes yüklenmiş ve başlatılması gerekir. Sonra iTunes otomatik olarak başlaması gerekir - ne değilse, elle iTunes başlatın. Üçüncü Daha fazla USB simgesi kadar ev düğmesine basılı tutun, daha sonra onları serbest bırakın. 4. Ayarları bir geri yükleme yapın >> Genel >> Tüm Ayarlar >> Reset 5th Eğer telekom bir SIM kart takılı değil varsa, size iPhone kilidi başarıyla kaldırıldı olduğunu iTunes'da bir uyarı mesajı alacaksınız. Eğer herhangi bir sorunuz, talebiniz veya öneriniz varsa? Sonra bizi arayın. Sen Telekom cep telefonundan müşteri hizmetleri personelimiz ulaşabilirsiniz - Almanya'da ücretsiz - 2202 altında altında veya sabit 0180 330 2202 * dan.

lütfen

kardeşim 24-48 saat kadar bi süre geçebilr ara sıra sorgulat bazen bu sistemde çalımıyor mail atmak gerekiyor 48 saat bekle kardeşim unlock olmazsa mail atarsın t-mobile

Wir kümmern uns gern um Ihr Anliegen, sodass Sie so schnell wie möglich eine Antwort von uns erhalten.

Falls Sie in der Zwischenzeit etwas stöbern möchten: Unterwww.telekom.de halten wir interessante Informationen für Sie bereit und unter Hilfe & Service finden Sie auf viele Fragen direkt eine Antwort. Dort ist übrigens auch unser Kontaktformular hinterlegt. Damit können Sie bei zukünftigen Anfragen ganz einfach sicherstellen, dass Sie uns alle Angaben senden, die wir brauchen, um Ihnen zu antworten und Ihre Frage landet auch direkt beim richtigen Ansprechpartner.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Kundenservice

Dear Sir or Madam,

We will take care of your request as soon as possible and send you our response shortly.

Would you also like to have a look for yourself in the meantime? On our websitewww.telekom.de we provide you with interesting details on our products and services - and if you choose Hilfe & Service you will also find the answers to many questions. By the way: Hilfe & Service also contains an e-mail form for your message to us. This would be an easy way for you to ensure next time that we have all data necessary to answer you and that your e-mail is directly forwarded to the correct contact person.

Yours sincerely,

Customer Service

Telekom Deutschland GmbH

Bu arada bir şey göz atmak istiyorsanız: Altındawww.telekom.de biz sizin için ilginç bilgiler tutun ve yardım ve hizmet ile doğrudan birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Bu arada, aynı zamanda iletişim saklı bulunmaktadır. Böylece kolayca bize sorunuzu yanıtlamak için gereken tüm bilgi göndermek ve doğru kişiye başvurun da sonuna kadar gelecek istekler üzerine yapabilirsiniz.

Saygılarımla

Müşteri Hizmeti

Sayın Bay veya Bayan,

Ayrıca arada kendiniz için bir göz atmak ister misiniz? Web sitemizdewww.telekom.de bizim ürün ve hizmetleri ile ilgili ilginç ayrıntılar ile gönder Pardon - ve Yardım ve Hizmet seçerseniz birçok soruların cevaplarını bulacaksınız. Bu arada: Yardım ve Hizmet nedenle bize iletiniz için bir e-posta formu içerir. Bu size cevap vermek gerekli ve e-posta doğru kişiyi doğrudan iletilir olduğu tüm verileri olduğunu sefere olun sizin için kolay bir yol olurdu.

Saygılarımla,

Müşteri Hizmetleri

Telekom Almanya GmbH

kardeşim mailin ulaşmış yani işleme alınmış sna 2 gün içinde bi mail daha gelir sen dedğim gibi ara sıra kontrol et imei sorgulat açılcak inş

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

CIHAZ VERILERI

MÜŞTERI VERILERI

lütfen

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Kundenservice

Dear Sir or Madam,

Yours sincerely,

Customer Service

Telekom Deutschland GmbH

Saygılarımla

Müşteri Hizmeti

Sayın Bay veya Bayan,

Saygılarımla,

Müşteri Hizmetleri

Telekom Almanya GmbH

kardeşim mailin ulaşmış yani işleme alınmış sna 2 gün içinde bi mail daha gelir sen dedğim gibi ara sıra kontrol et imei sorgulat açılcak inş

knoll olmasa ben çoktan tlf hurda niyetine verirdim bu kez yine bi umut verdi de dur bakalım inş.:) kardeşim forumda olman büyük kazanç

• quote:

Orijinalden alıntı: İLLAGA

quote:

Orijinalden alıntı: johnkayne

quote:

arkadaşlar mail atın yukardaki örnekte var t-mobile gönderin bu aralar bu sistemde sanırım aksaklık var yada applede var geri dönüş ya geç oluor yada olmuyo..

Bende t-mobile almanya olarak bildiğim iphone 4 ümü kontrat süresi dolunca hem form doldurarak hemde sizin örnek mailinizi atarak t-mobile a bildirdim. Gelen 2. mesajda telefonun t-mobile değil vodafone d2(almanya) telefonun olduğunu söylediler. Vodafone almanyadan sorgulattığımda ise telefonun sim kilidinin bulunmadığını söylediler. Ama telefonum şu anda servis yok göstermekte ve itunes ten aktifleştirmek istediğimde ise sim kartın geçersiz olduğunu söyleyen orjinal sim kartı(vodafone almanya) takmamı bi uyarı vermektedir. Maalesef sim kartta bende olmadığından aktifleştirme gerçekleşmemektedir. JB ile aktivasyon yaptım ama halen sim kilitli :-(

Bu sorunu halletmem için ne yapmam gerekmektedir? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşla aynı sorunu yaşaıyorum banada aynen bu tarzda mail attılar..Anlamadığım birşey var..t-mobile.de sitesinde sorgulama yaptığımda kilidi açılabilir ücretsiz yazıyor. ama adamların gönderdiği mail ilginç aşağıda:
    Sehr geehrter Herr Fikret,

Sie haben sich an uns gewandt, damit wir Ihr iPhone 4, mit der IMEI-Nummer 01242*****, freischalten.

Wir haben Ihren Entsperrwunsch auch bereits an Apple weitergeleitet. Der Hersteller teilte uns nun allerdings mit, dass Ihr iPhone leider nicht entsperrt werden konnte. Es handelt sich bei Ihrem iPhone um kein Telekom Gerät sondern um ein Gerät vom Anbieter Vodafone D2.

Die Entsperrung konnte von uns daher nicht durchgeführt werden.

Zum Hintergrund: Die Entsperrung muss immer direkt über den Mobilfunkanbieter erfolgen, der das Gerät vertrieben hat. Außer dem ursprünglichen Anbieter kann niemand die Entsperrung beauftragen.

Wir von der Telekom Deutschland GmbH, können nur Handys entsperren, die auch direkt von uns vertrieben wurden.

Es tut uns sehr leid, dass wir Ihnen bei der Entsperrung somit nicht weiterhelfen können.

Sie erreichen unsere Mitarbeiter im Kundenservice rund um die Uhr aus dem dt. Festnetz unter der Rufnummer 0180 330 2202*.

Mit freundlichen Grüßen

Anke-Kristin Backhove
    Kundenservice / SIMLock

şimdi ben ne yapacam hiç anlamadım :s

arkadaşım istersen birde vodafone almanyadan sorgulat imei numaranı Vodafone almanya için TIKLA

• http://www.s-url.ro/

Buradan sorgulayabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinvurgun

http://www.s-url.ro/

Bu site doğru sonuc veriyor arkadaslar ben bu işlemleri 2 gün önce yaptım su oluyor yani sorun yok sistem işliyor

• http://www.s-url.ro/
    Bu siteden sorguladığımda unlocked gözüküyor diğer siteden yaptığımda lock gözüküyor restore işlemini yapmalımıyım şimdi birde şuanda üstünde ipad baseband var direk ios6 yükseltsem bir sorun olmaz dimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: quietover

quote:

İlk once iPad basebandini normale dondur sonra iOS 6 ya geç. Unlocked yazıyorsa sorun yok yapabilirsin

hocam nasıl normale döndürücez acaba

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/59141-mujde_3g_ve3gs_lere_baseband_downgrade_geldi_resimli_anlatim.html

Resimli anlatım yukarıda

• quote:

Orijinalden alıntı: ysyselimy

quote:

Bu site doğru sonuc veriyor arkadaslar ben bu işlemleri 2 gün önce yaptım su oluyor yani sorun yok sistem işliyor

Böyle bir sonuc çıktı..

Kontratım bitmiş mı?? O2 İngiltere

Model: iPhone 3GS (8GB) 8GB Black
     Device ID1: ***P0ZED*
     Device ID2: ****P0ZED*
     Repairs & Service Coverage: Expired
     Telephone Technical Support: Expired
     Apple Store Downloads: False
     Warranty Type: Expired
     Purchase Date: Validated
     Registered: Yes
     Activated: Yes

• quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

quote:

Orijinalden alıntı: ysyselimy

quote:

Böyle bir sonuc çıktı..

Kontratım bitmiş mı?? O2 İngiltere

Model: iPhone 3GS (8GB) 8GB Black
     Device ID1: ***P0ZED*
     Device ID2: ****P0ZED*
     Repairs & Service Coverage: Expired
     Telephone Technical Support: Expired
     Apple Store Downloads: False
     Warranty Type: Expired
     Purchase Date: Validated
     Registered: Yes
     Activated: Yes

Evet kontrat bitmis kilit acilabilir ama o2 nin kilit acma prosuduru nedir bilmiyorum

• Dear Mr Atalay,

You asked for a code to unblock your iPhone.

The mobile network is directly implemented in the software of the iPhone. In consequence such a code does not exist for this phone.

Therefore, until July 23rd 2012, we have offered the iPhone only in combination with a SIMLock for the mobile network of Telekom during the first 24 months. After this period your iPhone can be activated for other networks by Apple if you wish.

Just click on towww.telekom.de/simlock, then choose "Jetzt entsperren" (which means "unblock now") within the block "iPhone entsperren" and enter the IMEI of your iPhone. Your request is then directly transferred to Apple. Alternatively, you can also call our customer service and we will pass on your request to Apple.

Should you have further questions regarding this topic, please do not hesitate to contact us. We are at your service every day, 24 hours a day. You can reach us on the speed dial number 2202 - toll-free nationally - or on 0180 3 302202*. Our speed dial number is also available from many other European countries. Otherwise - from abroad - just dial +49 180 3302202.

Yours sincerely,

Customer Service

Ihre Rückmeldung ist unsere Chance! Waren Sie zufrieden? Klicken Sie hier:http://kundenbefragung.telekom.de?ber=10

Bana böyle bir mail yolladılar hiç birşey anlamadım. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

• Arkadaşlar ben dev.mk'den sorgulayınca Locked yazıyor,http://www.s-url.ro/ sitesinden sorgulayınca Unlocked yazıyor. T-Mobile'den sorgulayınca da 10.02.2013 tarihinde bitecek diyor. Ben bu işten bir şey anlamadım. Benim cihaz unlocked mi locked mi arkadaşlar.? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eylulun_Oglu

Arkadaşlar ben dev.mk'den sorgulayınca Locked yazıyor,http://www.s-url.ro/ sitesinden sorgulayınca Unlocked yazıyor. T-Mobile'den sorgulayınca da 10.02.2013 tarihinde bitecek diyor. Ben bu işten bir şey anlamadım. Benim cihaz unlocked mi locked mi arkadaşlar.? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben de aynı durumdayım;
    http://www.s-url.ro/ sitesinden sorgulayınca Unlocked yazıyor. T-Mobile'den sorgulayınca da kontrat 26.01.2013 tarihinde bitecek diyor.
    Şu anda "UNLOCKED" gözükmesine rağmen, telefonu kullanabilmem için 26-01-2013 ü mü beklemem lazım? O tarihte T-mobile a mail atmam gerekiyor mu? Mail atmadan otomatik olarak açılmıyor mu?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Bana t-mobile ye ilk mesajdaki gibi bir mail attım. Ama anlayamadım? Bunu anlayacak var mı ?
    google çeviriden baktığımda cihazınız 24 aydan eski diyor bi yerde...

Bi yardım ediverin arkadaşlar be...

quote:

Sehr geehrte Damen und Herren,

für Ihr iPhone möchten Sie den Entsperrcode erhalten.

Das Mobilfunknetz, in dem Sie das iPhone nutzen können, ist in der Software des Geräts
    festgelegt. Einen Entsperrcode - wie für andere Mobilfunk-Geräte - gibt es daher beim iPhone
    nicht.

Gern haben wir für Sie in unseren Unterlagen nachgeschaut - Ihr iPhone ist im Moment noch
    keine 24 Monate alt. Daher kann es noch nicht entsperrt werden.

Bitte teilen Sie uns Ihren Wunsch ab dem 07. April 2013 noch einmal mit und geben Sie dabei
    die IMEI-Nummer Ihres iPhone an und die Rufnummer, zu dem es aktiviert wurde. Alternativ
    können Sie den Auftrag dann auch im Internet unterwww.telekom.de/simlock direkt an Apple
    richten.

Wir geben Ihren Wunsch dann umgehend an Apple weiter. Diese können dann die Software so
    anpassen, dass Sie Ihr iPhone auch mit anderen Mobilfunk-Karten nutzen können.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Kundenservice
    Telefon: 0180 3 302202 *
    Fax: 0180 5 330633 **
    E-Mail: kundenservice@t-mobile.de

Noch ein Hinweis, falls Sie auf diese E-Mail antworten: Bitte ergänzen Sie dann den vollständigen
    Namen und zusätzlich entweder die Kundennummer, das Kundenkonto oder die Kartennummer.
    Wir haben diese absichtlich nicht eingefügt, da Ihre Daten während des E-Mail Versands nicht
    geschützt sind. Falls Sie vor diesem Hintergrund die Kundendaten in der E-Mail nicht ergänzen
    möchten, können Sie sich auch gern - mit den vollständigen Kundendaten - auf einem anderem
    Weg an uns wenden.

Telekom Deutschland GmbH, Kundenservice
    Aufsichtsrat Timotheus Höttges (Vorsitzender)
    Geschäftsführung Niek Jan van Damme (Sprecher), Thomas Dannenfeldt, Thomas Freude, Michael Hagspihl, Dr. Bruno Jacobfeuerborn, Dietmar Welslau, Dr. Dirk Wössner
    Handelsregister Amtsgericht Bonn, HRB 5919, Sitz der Gesellschaft Bonn
    Ident-Nummern WEEE-Reg.-Nr.: DE60800328
    (* 0,09 Euro / Minute aus dem Festnetz, Mobilfunk max 0,42 Euro / Minute)
    (** 0,14 Euro / Minute aus dem Festnetz, Mobilfunk max 0,42 Euro / Minute)

• Google çeviri böle diyo ???

quote:

Bayanlar ve Baylar,

iPhone için unlock almak istiyorum.

Eğer iPhone kullanmasına izin kablosuz ağ, cihazın yazılım içinde
    belirlenir. Kodu kilidini - diğer mobil cihazlar için de - iPhone nedenle orada
    değildir.

Biz kayıtları sizin için baktım için mutluyuz - iPhone şu anda olduğu
    24 aydan eski. Bu nedenle, bu kilidi olamaz.

07 sizin arzu bize bildiriniz Nisan sizinle bir kez daha 2013 ve vermek
    iPhone ve bunu aktive edildi için telefon numarası IMEI numarası. Alternatif
    işi doğrudanwww.telekom.de / simlock Apple ardından da çevrimiçi yapabilirsiniz
    ele.

Biz hemen ardından Apple iletmesini, isteğiniz yayınlayacağız. Bu yazılım daha sonra olabilir bu yüzden
    size diğer mobil kartları ile senin iPhone kullanabilirsiniz yakışacaktır.

Saygılarımla

Müşteri Hizmeti
    Telefon: 0180 3 302202 *
    Faks: 0180 5 330633 **
    E-posta: kundenservice@t-mobile.de

Başka bir not, bu e-postayı yanıtlamak durumunda: sonra tam doldurun
    Adı ve eklenmesi ya da müşteri numarası, müşteri hesap veya kart numarası.
    E-posta gönderimi sırasında veri olmadığından bilerek, bu dahil değil
    korunmaktadır. Eğer eklerseniz bu bağlamda müşteri verilerini e-posta değil
    diliyorum, ayrıca gibi olabilir - tam müşteri veri ile - farklı üzerinde
    Bize yol.

Telekom Almanya GmbH, Müşteri Hizmetleri
    Denetleme Timothy Höttges (Yönetim Kurulu Başkanı)
    Yönetim Niek Jan van Damme (Başkan), Sn Dannenfeldt, Thomas Joy, Michael Hagspihl, Dr Bruno Jacobfeuerborn Dietmar Welslau, Dirk Wössner
    Ticaret Sicil Amtsgericht Bonn, HRB 5919, Kayıtlı Ofis Bonn
    Kimlik numaraları WEEE Reg. DE60800328
    (Sabit hat, mobil max 0,42 Euro / dakika * 0,09 Euro / dakika)
    (** 0.14 sabit hatlara gelen € / dakika, mobil max 0,42 € / dakika)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.