Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brktmr

2020 ve 2070 arasında sadece fotokopi farkı varsa o fiyat farkını vermeye gerek yok. Fotokopi şart değil benim için.

evet, tarayıcı ve fotokopi özelliği size lazım değilse M2020 (kablolu) - M2020w (kablosuz) serisi sizin için yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

Arkadaşlar öğretmenim aylık 200 sayfa kadar çıktı alıyorum hp yazıcılardan bıktım yok reset yok durduk yere kartuj bozma derken epsonlar ilgmi çekti ama L serisi fakat onlardada özelikleri çok yakın gala tam anlayamadım ne önerirsiniz renklide çıktı alıyorum.

selam,
    ilk tavsiyem bu zamanda kesinlikle inkjet (mürekkepli yani kartuşlu yazıcı) modellerine hiç vakit ve para harcamamanızdır, özellikle tanklı ve mürekkepli modellerde mürekkebin yapısı gereği bir süre kullanmadığınızda kuruma, donma, tıkanma, akma gibi sorunlar ortaya çıkar, iki de bir teknik servise yazıcınızı taşımanız gerekir ve bir sürü de tamir masrafı ödersiniz yani paranızı boş yere çöpe atmayın derim ve lazer yazıcıları öneririm.

sadece renkli çıktı alan bir yazıcı istiyorsanız ve fotokopi, tarayıcı ve faks gibi özellikler aramıyorsanız size Samsung C410W (kablosuz bağlantılı) modelini öneririm. Biraz bütçenizi zorlayıp kredi kartına taksitle bir kere alın uzun süre dertsiz olarak kullanın derim. Fiyatı 500TL civarındadır.

Bu modelde, %5 sayfa yoğunluğuna göre, siyah bir tonerle, 1500 sayfa çıktı alabilirsiniz, renkli tonerlerin (mavi, kırmızı, sarı) her biri de 1000'er sayfa çıktı almanızı sağlar, baskı kalitesi diğer markalara göre çok daha iyidir, kendim de bu modeli kullanan birisi olarak bunu kesinlikle söylemek isterim. Fakat tüm markalarda olduğu gibi bunun da orijinal tonerleri pahalıdır (200-300TL arası), yazıcıyı aldığınızda içinden çıkan "demo toner seti"dir yani full toner değildir ve bu genelde tüm markalarda bu şekilde satılır ve demo toner ile 300-500 sayfa basabilirsiniz. Yazıcı üzerindeki demo toner bitince "kaliteli ithal sıfır muadil toner seti" isterseniz ben size bunu uygun fiyata, orijinal tonere göre yaklaşık yarı fiyatına sağlayabilirim. "Doldurma toner" kesinlikle önermiyorum, çünkü tonerin içinde bir sürü hareketli ve hareketsiz parça vardır ve her parçanın bir kullanım ömrü vardır, toneri doldurduğunuzda "acaba ne zaman bozulacak" diye içiniz sürekli rahatsız bir şekilde kullanırsınız. En mantıklısı şu anda "ithal sıfır muadil toner" kullanmaktır, ben de yazıcı satışı ve tamir, yapan birisi olarak kendim ithal sıfır muadil toner kullanıyorum.

Bu üstteki modelin herhangi bir bakım masrafı yoktur, atık toner kutusu dolduğunda kendiniz boşaltıp kullanırsınız. Sadece 20.000 sayfa civarı drum için yazıcı uyarı verip yeni drum takmanızı ister, normalde bu parça çok pahalıdır fakat bunu da ufak bir çip mudahalesi ile çok ufak bir ücrete atlatabilirsiniz, bu konuda da yardımcı olabilirim isterseniz böylece bir 20.000 sayfa daha sorun çıkmadan aynı drumı kullanabilirsiniz. Yani özetle tek masrafı "ithal muadil sıfır toner" takıp kullanmaktır. Ben de size bu yazıcıyı uygun fiyata kredi kartına taksitle sağlayabilirim, detaylar için özelden mesaj atabilirsiniz. Dediğim gibi, bu yazıların faturalı satışı ve tamiri ile uğraşan birisiyim, yazıcı için yedek parça ileride lazım olursa onda da yardımcı olurum, kaliteli ithal muadil toner konusunda da yardımcı olurum.

• Arkadaşlar merhaba

Benimde işyeri için çok acil bir yazıcı bulmam gerekiyor.

Günde kaç baskı yapıyorsunuz diye sormayın çünkü ileriye dönük olacağından ilerdeki iş yoğunluğunu tahmin edemiyorum fakat pro bişi olsun

İlk baskı hızı 3-6 sn, dakikada 35-45 adet baskı yaparsa iyi olur. Takır takır çalışsın yani..

Tarayıcı fotokopi ve fax destekli lazer renkli çift taraflı baskı yapabilmeli. A4 kullanıyoruz ama üst limitimi geçmez ise a3 te olabilir.

Üstten kağıt hazneli ve en az 500 kağıt hazneli 1000 olursa daha iyi.

En önemlisi muadil uygun toner bulunabilsin üst limitim :9.500 TL.

Durum acil bu hafta karar vermem gerekiyor. Yardım eden herkeze çok teşekkürler.
  • m2070w samsung aldım bugün geldi. cok hızlı geldi daha önce mürekkep püskürtmeli epson kullanıyordum ama hep sorun cıkarıyordu. wifi fln tanıttım gayet iyi calisiyor. lakin makinayı kapatma tusu yok sürekli standby moduna giriyor. o tuhaf geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: max 500tl

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500 yaprak

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: farketmez

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: farketmez

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: evet

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: kesinlikle evet

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayir

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: istenmiyor

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi baglantisi sart

Yazici icin wifi baglantisi ve otomatik dublex olmazsa olmazim. A3 baski yapabilen bi yazici olursa tadindan yenmez. Baski maliyetinin olabildigince ucuz olmasini isterim oneri icin simdiden tesekkur ederim

• epson l655 yazıcı alıcam ama bu konuda gorüslerınız nelerdır
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 250 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: farketmez
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: farketmez

Not: Muadil toner fiyatı en uygun yazıcı olursa sevinirim
  • Arkadaşlar öğrenci için ne önerirsiniz ? Ayda en fazla 40 sayfa çıkartırım.Oda siyah beyaz düz yazı.Bir de kolay bozulmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkakay08 -- 15 Kasım 2016; 19:37:3 >
  • merhaba
    evimde küçük bir foto atölyesi açmayı planlıyorum. kendi çektiğim fotografları ve photoshop çizimlerini basmak için,
    fotoğraf kalitesinde baskı yapabilen renkli yazıcı arıyorum.
    görsellik için ara sıra metalik mürekkep falanda kullanmak istiyorum. fotograf ve çizimlere ekzantirik hava katması için. bu nedenle mürekkeplerini kendim istediğim zaman rahatlıkla değiştirebileceğim modelleri aramaktayım.
    A4 ve fotograf kağıdına baskı yapabilse yeterli. a3 ve daha üst boyutlara gerek yok.

1-fiyat üst limit.......................................................................: 1500
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 200
    3-çok fonksiyonlu mu ..........................................-sadece yazıcı ve tarayıcı yeterli
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: injekt
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: kesinlikle
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.................: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: epson
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (Usb, ethernet, wifi) ......................................: usb

• Arkadaşlar bana evde kullanım için wifi olan toner dolumu yada ithal muadil kartuşu olan uygun fiyatlı yazıcı lazım bir model ismi verebilirmisiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: x3po

quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

2020 ve 2070 arasında sadece fotokopi farkı varsa o fiyat farkını vermeye gerek yok. Fotokopi şart değil benim için.

evet, tarayıcı ve fotokopi özelliği size lazım değilse M2020 (kablolu) - M2020w (kablosuz) serisi sizin için yeterli olacaktır.

Bu yazıcı için ne diyorsunuz hocam ?

http://www.hepsiburada.com/ricoh-sp210sf-faks-fotokopi-tarayici-laser-yazici-pm-HB000001LTTO

• x3po X kullanıcısına yanıt
    Peki @x3po kaliteli fotograf cikarmaya gerek olmayan ancak renkli ve siyah beyaz cikti, fotokopi ve tarayici ozellikleri olan en uygun fiyatlı yazici öneriniz ne olur. Cevap için şimdiden teşekkürler😊

• 1-fiyat üst limit)..400..........................................................................:
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.....150....................................................:
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).sadece yazıcı ...:
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.....laser....................:
    5-Renkli çıktı gerekli mi?...........hayır ama bu kriterlerde varsa olur.....................................................:
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?...evet..........:
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?........hp-canon iyi bir marka yani...........:
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ..................hayır..........................................:
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .......usb-wifi fark etmez...............................:

şimdiden çok sağolun, bu yıl üniversite sınavına giricem kitap almak yerine pdfleri çıkartmak istiyorum yazıcıyı bu amaçla kullanıcam çok çok sağolun şimdiden :) :)

• brktmr B kullanıcısına yanıt
    @brktmr
    yazıcı arızasında ve parçasında sorun yaşarsınız derim, siyah-beyaz çıktı alacaksanız ve fotokopi, tarayıcı lazımsa size önerim samsung M2070W (kablosuz bağlantılı) modeldir. eğer faks da olsun derseniz o zaman önerim samsung M2070FW modelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3po -- 17 Kasım 2016; 16:15:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramdemtas

Peki @x3po kaliteli fotograf cikarmaya gerek olmayan ancak renkli ve siyah beyaz cikti, fotokopi ve tarayici ozellikleri olan en uygun fiyatlı yazici öneriniz ne olur. Cevap için şimdiden teşekkürler&#128522;

renkli çıktı alan, fotokopi ve tarayıcı özellikli lazer yazıcı olarak size samsung C460W (kablolu ve kablosuz bağlantılı, NFC cep tel.den direkt çıktı alma özelliği) öneririm. faks da olsun derseniz o zaman C460FW modelini öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firefliess

1-fiyat üst limit)..400..........................................................................:
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.....150....................................................:
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).sadece yazıcı ...:
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.....laser....................:
    5-Renkli çıktı gerekli mi?...........hayır ama bu kriterlerde varsa olur.....................................................:
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?...evet..........:
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?........hp-canon iyi bir marka yani...........:
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ..................hayır..........................................:
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .......usb-wifi fark etmez...............................:

şimdiden çok sağolun, bu yıl üniversite sınavına giricem kitap almak yerine pdfleri çıkartmak istiyorum yazıcıyı bu amaçla kullanıcam çok çok sağolun şimdiden :) :)

selam,
    sadece renkli çıktı alan bir yazıcı istiyorsanız ve fotokopi, tarayıcı ve faks gibi özellikler aramıyorsanız size Samsung C410W (kablosuz bağlantılı) modelini öneririm. Biraz bütçenizi zorlayıp kredi kartına taksitle bir kere alın uzun süre dertsiz olarak kullanın derim. Fiyatı 500TL civarındadır.

Bu modelde, %5 sayfa yoğunluğuna göre, siyah bir tonerle, 1500 sayfa çıktı alabilirsiniz, renkli tonerlerin (mavi, kırmızı, sarı) her biri de 1000'er sayfa çıktı almanızı sağlar, baskı kalitesi diğer markalara göre çok daha iyidir, kendim de bu modeli kullanan birisi olarak bunu kesinlikle söylemek isterim. Fakat tüm markalarda olduğu gibi bunun da orijinal tonerleri pahalıdır (200-300TL arası), yazıcıyı aldığınızda içinden çıkan "demo toner seti"dir yani full toner değildir ve bu genelde tüm markalarda bu şekilde satılır ve demo toner seti ile 300-500 sayfa basabilirsiniz. Yazıcı üzerindeki demo toner bitince "kaliteli ithal sıfır muadil toner seti" isterseniz ben size bunu uygun fiyata, orijinal tonere göre yaklaşık yarı fiyatına sağlayabilirim. "Doldurma toner" kesinlikle önermiyorum, çünkü tonerin içinde bir sürü hareketli ve hareketsiz parça vardır ve her parçanın bir kullanım ömrü vardır, toneri doldurduğunuzda "acaba ne zaman bozulacak" diye içiniz sürekli rahatsız bir şekilde kullanırsınız. En mantıklısı şu anda "ithal sıfır muadil toner" kullanmaktır, ben de yazıcı satışı ve tamir, yapan birisi olarak kendim ithal sıfır muadil toner kullanıyorum.

Bu üstteki modelin herhangi bir bakım masrafı yoktur, atık toner kutusu dolduğunda kendiniz boşaltıp kullanırsınız. Sadece 20.000 sayfa civarı drum için yazıcı uyarı verip yeni drum takmanızı ister, normalde bu parça çok pahalıdır fakat bunu da ufak bir çip mudahalesi ile çok ufak bir ücrete atlatabilirsiniz, bu konuda da yardımcı olabilirim isterseniz böylece bir 20.000 sayfa daha sorun çıkmadan aynı drumı kullanabilirsiniz. Yani özetle tek masrafı "kaliteli ithal muadil sıfır toner" takıp kullanmaktır. Ben de size bu yazıcıyı uygun fiyata kredi kartına taksitle sağlayabilirim, detaylar için özelden mesaj atabilirsiniz. Dediğim gibi, bu yazıcıların faturalı satışı ve tamiri ile uğraşan birisiyim, yazıcı için yedek parça ileride lazım olursa onda da yardımcı olurum, kaliteli ithal muadil toner konusunda da yardımcı olurum.

• x3po X kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler hocam baya detaylı yazmışsınız :)

konu sahibinin önerdiği yazıcılardan
    sadece yazıcı
    1- HP P1102 Tek fonksiyonlu siyah beyaz lazer yazıcı
    2- HP P1102w Tek fonksiyonlu siyah beyaz lazer yazıcı wifili
    3- Canon i-SENSYS MF3010 Tek fonksiyonlu siyah beyaz lazer yazıcı

bunlardan birini tavsiye edebilir misiniz ,
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 250 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: farketmez

Not: Muadil toner fiyatı en uygun yazıcı olursa sevinirim

• merhaba bizim kuzenın bır kırtasıye dukkanı var. gunde 10-15 tane renklı fotokopı soran oluyor. http://urun.n11.com/cok-fonksiyonlu-yazici/samsung-clx-6260fw-renkli-lazer-yazici-wifi-fotokopi-P130655379http://urun.n11.com/lazer-yazici/samsung-c460fw-renkli-lazer-yazici-tarayici-fotokopi-fax-kablosuz-P21907127
    Müşteriye yok dememek için bu cihazlardan birini alayım diyorum. Tavsiye eder misiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrmTgc -- 17 Kasım 2016; 20:38:56 >

• 1-fiyat üst limit)............................................................................: 800 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 800-1000
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Evet (fotokopi lazım, tarayıcı olsa da olur olmasa da)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Hayır
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Hayır
    6-Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Hayır
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Farketmez
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Farketmez

Bu özelliklere göre A3 çıktı alabileceğimiz bir yazıcı önerisi istiyoruz.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.