Şimdi Ara

CUBE U30GT ROM,UYGULAMA VE OYUNLAR TEKNİK DESTEK PAYLASIM (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.285
Cevap
19
Favori
76.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .Hector.

quote:

Orijinalden alıntı: seydi73

quote:

Cihazında büyük ihtimal memory effect sorunu var tamiri mümkün değil değişmesi gerekiyor,en başlarda normal daha sonra çizgiler oluşuyorsa sorun budur aynı sorun benım tabletımdede vardı bir resim koyarsanız daha net bir açıklama yapabılırım.

Ama düzelti bugün tekrar bakacağım...umarım düzelmiştir. Acaba fazladan şarjda mı tuttum ????

Fazla şarj cihaza birşey yapmaz en fazla biraz daha ısınır oda bataryası, cihaz başlarda normal davranıyor ama ilerleyen zamanda ekranda garip çizigler beliriyor,link aşağıda bir bak inşallah bu sorundan yoktur yoksa kesin değşime gider.

http://tabletrepublic.com/forum/cube-u30gt/cube-u30gt-h-screen-memory-effect-2361.html

benzeri oldu valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydi73 -- 6 Eylül 2012; 17:11:51 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cihazında büyük ihtimal memory effect sorunu var tamiri mümkün değil değişmesi gerekiyor,en başlarda normal daha sonra çizgiler oluşuyorsa sorun budur aynı sorun benım tabletımdede vardı bir resim koyarsanız daha net bir açıklama yapabılırım.

Ama düzelti bugün tekrar bakacağım...umarım düzelmiştir. Acaba fazladan şarjda mı tuttum ????

Fazla şarj cihaza birşey yapmaz en fazla biraz daha ısınır oda bataryası, cihaz başlarda normal davranıyor ama ilerleyen zamanda ekranda garip çizigler beliriyor,link aşağıda bir bak inşallah bu sorundan yoktur yoksa kesin değşime gider.

http://tabletrepublic.com/forum/cube-u30gt/cube-u30gt-h-screen-memory-effect-2361.html

benzeri oldu valla

Türkiye'den aldıysan sorun yok ama yurtdısından direkt aldıysan satıcına bas fırçanı bu sorun genelde ilk üretim deneme cihazlarda mevcuttur,cihazın büyük ihtimal h modeli yani ilk üretim wifi sorunlu-ekran sorunlu modellerden biridir,bu konuda satıcına yüklenebilirsin geri göndermek için öncelikle satıcınla konus anlas gidişi sen öde dönüşü o ödemek zorunda ptt ile halledebilirsin işini,oraya varması değişmesi 1-1.5 ayını alıcaktır allah yardımcın olsun saygılar.

10-20 dolar ucuz almak için her satıcıya güvenmeyin çindeki üçkağıtçı adam sayısı buradakindne fazla ben bunu bilirim aynı durumda kaldım çünkü defalarca kontrol edin dedıgım halde bozuk geldı benım tablet aynı sorun vardı ve 240 dolar odemıstım boşa gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Hector. -- 6 Eylül 2012; 17:19:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benzeri oldu valla

Türkiye'den aldıysan sorun yok ama yurtdısından direkt aldıysan satıcına bas fırçanı bu sorun genelde ilk üretim deneme cihazlarda mevcuttur,cihazın büyük ihtimal h modeli yani ilk üretim wifi sorunlu-ekran sorunlu modellerden biridir,bu konuda satıcına yüklenebilirsin geri göndermek için öncelikle satıcınla konus anlas gidişi sen öde dönüşü o ödemek zorunda ptt ile halledebilirsin işini,oraya varması değişmesi 1-1.5 ayını alıcaktır allah yardımcın olsun saygılar.

Türkiyeden aldım.Bugün yine kontrol edeceğim.. Bakalım yine problem var mı , bu durumlar zaman zaman mı olur yoksa hata aldın mı devamlı mı olur....merak ettiğim o

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benzeri oldu valla

Türkiyeden aldım.Bugün yine kontrol edeceğim.. Bakalım yine problem var mı , bu durumlar zaman zaman mı olur yoksa hata aldın mı devamlı mı olur....merak ettiğim o

Tablet belli bir zamandan sonra çıkarıyor o çizgileri,açıp kapayınca kayboluyor sonra tekrar belırıp can sıkıcı bir hal alıyor malesef.

• arkadaşlar priz ucu nerden buluruz? yada yeni adaptör mü alalım kaç volt alacaz şarz olurken problem oluyormuş ?? link varsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYgt

quote:

Orijinalden alıntı: muratg16

Teşekkür ederim
    Aşağıdaki dosyayı yükledim doğrumudur.
    Rooted custom firmware for the CUBE U30GT-MINI: kasty-cube_u30gt_mini-41-103-rooted.zip

Birde aşağıya link ve video koydum burada gösterildiği gibi yapacağım yardımcı olabilirmisiniz. Uzman olmadığım için yapmadan önce emin olmak istiyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_63297003/tm.htm
    http://www.youtube.com/watch?v=op2RxeBipw4

Evet dosya doğru, yükleme işleminde bir fark yok sanırım aynı RKBatchTool ile yükleniyor bildiğim kadarıyla konudaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Problem çıkma ihtimaline karşın mevcut romu nasıl yedekleyebilirim.
    Birde şuan kullandığım programları yedekleyip yeni romdan sonra yükleyebilirmiyim. Yoksa tek tek yenidenmi kurmam gerekiyor

• quote:

Birde şuan kullandığım programları yedekleyip yeni romdan sonra yükleyebilirmiyim. Yoksa tek tek yenidenmi kurmam gerekiyor

Mevcut romu komple yedekleyebileceğiniz hakkında bir bilgim yok. (Yapılıyorsa bile şu an için bilmiyorum)
    Programları yedekleyebileceğiniz program TitaniumBackup uygulaması fakat o da root gerektiren bir yazılım, şu an için tek tek kurmanız lazım gibi gözüküyor, indirdiğiniz oyunların SD dosyası varsa onları bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. Android/data veya obb klasörlerinde olurlar genellikle.
  • internette okuduğum kadarı ile MVA ekranlar daha canlı renkli, tepkime süresi normalde ips ekranlara kıyasla daha düşük (bazı yerlerde daha yüksek olduğu da yazıyor) ve ayrıca daha az elektrik harcıyor. Bende 32 GB cube sipariş ettim umarım MVA ekranlı gelir. Ekran açısı benim için önemli değil zaten tablete tam karşıdan bakarım, yan açılardan zaten kimse daralmış bir ekrana bakmaz, benim için önemli olan batarya süresinin uzunluğu ve resim-filmlerin daha canlı görünmesi.
  • beyler tom yükleyeceğim bende. 4.1. herşeyi indirdim fakat bi sorum olacak. tabletin şarzı full olması şart mı? yoksa şarzı %40larda olsa olur mu? ve ayrıca türkçe rom demi bunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Zoo -- 6 Eylül 2012; 21:46:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay75x

internette okuduğum kadarı ile MVA ekranlar daha canlı renkli, tepkime süresi normalde ips ekranlara kıyasla daha düşük (bazı yerlerde daha yüksek olduğu da yazıyor) ve ayrıca daha az elektrik harcıyor. Bende 32 GB cube sipariş ettim umarım MVA ekranlı gelir. Ekran açısı benim için önemli değil zaten tablete tam karşıdan bakarım, yan açılardan zaten kimse daralmış bir ekrana bakmaz, benim için önemli olan batarya süresinin uzunluğu ve resim-filmlerin daha canlı görünmesi.

27/08'de ET'den IPS ekran ilanı ile sipariş ettiğim U30GT tabletin soruma cevaben MVA ekranlı olduğu cevabını aldım. Bende yanıltıcı ilanla ürün sattınız, dispute açıp, negatif puan vericem dedim. Ancak açıkcası ikisi arasında ne fark var bilgim yok.

İnternette araştırdığım kadarı ile renklerin daha canlı olduğu dışında bende aynı bilgileri edindim! Resim ve film için IPS, oyun için MVA öneriliyor sanırım. İki ekran arasında ki farklar ve + - yönleri hakkında bilen bir arkadaş bilgi verirse çok memnun olurum.

• bic le yaptığım yazışmada bana IPS ekran olduğunu söylediler. MVA olsada farketmez ikiside güzel ekran
  • bilgisayara rahatlıkla tanıtırsan 5 dakika sürüyor zaten rom yüklemesi; yani şarjı yeterli olur.
    türkçe. ayaarlardan seçeceksin eskisi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

quote:

Orijinalden alıntı: turgay75x

internette okuduğum kadarı ile MVA ekranlar daha canlı renkli, tepkime süresi normalde ips ekranlara kıyasla daha düşük (bazı yerlerde daha yüksek olduğu da yazıyor) ve ayrıca daha az elektrik harcıyor. Bende 32 GB cube sipariş ettim umarım MVA ekranlı gelir. Ekran açısı benim için önemli değil zaten tablete tam karşıdan bakarım, yan açılardan zaten kimse daralmış bir ekrana bakmaz, benim için önemli olan batarya süresinin uzunluğu ve resim-filmlerin daha canlı görünmesi.

27/08'de ET'den IPS ekran ilanı ile sipariş ettiğim U30GT tabletin soruma cevaben MVA ekranlı olduğu cevabını aldım. Bende yanıltıcı ilanla ürün sattınız, dispute açıp, negatif puan vericem dedim. Ancak açıkcası ikisi arasında ne fark var bilgim yok.

İnternette araştırdığım kadarı ile renklerin daha canlı olduğu dışında bende aynı bilgileri edindim! Resim ve film için IPS, oyun için MVA öneriliyor sanırım. İki ekran arasında ki farklar ve + - yönleri hakkında bilen bir arkadaş bilgi verirse çok memnun olurum.

mva panellerde parlaktır. iyi bir mva ips panelden daha iyi olabilir. mva paneller daha düşük tepki süresine sahiptir ve oyunlarda daha iyidir.

• rkbatch tool da bir hata oldu ve şu anda tablet açılmıyor. Ne yapılabilir?
    rk 3066 için brick olmaz deniliyordu ancak hiç bir tepkime yok

(cihazın şarjı vardı)
    http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?1197-Bricked-my-U30GT
    burdaki problem yaşandı kısacası.

[simage]
    http://e1208.hizliresim.com/10/j/byh8w.png
    . [/simage]

normalde böyle olur ya, bizsim durumda success 0 fail 1 oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 7 Eylül 2012; 3:09:28 >

• http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?1317-My-U30GT-doesn-t-start-any-way/page3

burda kriss in paylaştığı yöntemi anlayan var mı?
    quote:

Hello all,
    I was lookin to unbrick my tablet (W) after a failed evolution rom.
    Here is what I did to recover:
    Opened tablet.
    On the CPU board between the CPU/Memory zone and camera zone there are a few plots.
    3 of them marked with GND, TX and RX and the more important 2 more UNMARKED but contained in a square (the place of a micro switch)
    So the tablet wont start... OK
    Fire up the RK batch tool and load a stock firmware (1.07 here)
    Shorten the two plots (the missing switch) and keeping them shorted press POWER, if everything goes OK then computer will recognize a new device and installs it.
    The well known green square should become DARK BLUE!
    Press RESTORE not UPGRADE!
    WAIT process to finish
    Here you are, a recovered tablet.
    Hope it helps.

WARNING again, use the USB ports directly soldered on computer motherboard (backplate), I have concluded that the front USB on 3 computers dont work for tablet upgrades.

PS excuse my english.

• cihazın üzerinde reset tuşu varmı. eğer varsa 10 saniye basılı tut ve tekrar yüklemeyi dene istersen. reset tuşu yoksa power tuşuna 5-10 saniye basılı tutup dene birde

Re: Bricked my U30GT
    Try this:
    - Get a needle or something similar, and press the RESET hole's button for 10 second
    - Start the RK Batch Tool and download the 1.05 image
    - While you press Volume Down, press Power and plug it in immediately
    - RKBatchTool should notice the device, and you should be able to flash it

Also check if the USB cable you were using isn't damaged, and works with other devices (let's say, another tablet, SD Card reader, anything).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysroguz -- 7 Eylül 2012; 10:19:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYgt

quote:

Mevcut romu komple yedekleyebileceğiniz hakkında bir bilgim yok. (Yapılıyorsa bile şu an için bilmiyorum)
    Programları yedekleyebileceğiniz program TitaniumBackup uygulaması fakat o da root gerektiren bir yazılım, şu an için tek tek kurmanız lazım gibi gözüküyor, indirdiğiniz oyunların SD dosyası varsa onları bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. Android/data veya obb klasörlerinde olurlar genellikle.

U30GT-mini 7"
    rom yüklemeden sadece root yapıp çince programları kaldırabilirmiyim. Nasıl root yapabilirim.

• Sadece root yapamazsınz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet beyler. Endişeli bekleyiş sona erdi ve 1 dk önce tabletim geldi.
    Tam 19 Günde geldi.
    Daha paketi açmadım.
    Bundan sonrası asıl önemli olan.
    Bakalım yere göğe sığdıramadığım SKy bize ne göndermiş.

Gelişmelerden haber edeceğim
  • hayırlı olsun. güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.