Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tahmin ediyorum yoğuşmalı olan modelini aldın. O nedenle katkıda bulunamayacağım. Ben 20000 lik hermetik Confeo, 7 adet ECA termostatik vana, aynı model 7 metre petek (petek boyu keşiften sonra netleşecek), proje işçilik ve diğer herşey anahtar teslimi (tesisat zaten mevcut) 2600 YTL. Kararımı vermemde yardımcı olan Ege45 e teşekkürü borç bilirim. Bana kararımı verirken haberi olmasa da baskı yapan Taşkafa'ya da teşekkür ediyorum. :) Ankara'da ikamet etmeme rağmen İstanbul'da teknik servis hizmeti veren Kurtuluş Teknik Servis sahibi Numan Bey'e teşekkür ediyorum. Kendisi dün gece saat 02:00 a kadar sitelerinde bana bilgi aktardı, bu arada da bir başkasına kombisini nasıl tamir edeceğini anlatıyordu..

Benim de merak ettiğim birşey var Honeywell marka oda termostatlarının çeşitlerini nereden edinebilirim? Bunlardan ECA kataloğunda yer alan ürün (Tarih - saat fonksiyonu olan) modülasyonlu mudur? Honeywell Türkiye'de kablosuz olduğu bildirilen oda termostatının özellikleri ve fiyatını nereden öğrenebilirim?

• quote:

Orjinalden alıntı: arda_angel

ege kardeşim açıklaman için teşekkürler bugün kendi daireme ve babamın dairesine 2 tane confeo aldım nakit 2000 ytl ye metresi 92ytl dende demirdöküm plas 600 lük radyatör aldım bi daireyede durav üstü su tesisatı dahil 5500 ytl ye mal oldu 2500 peşin 3000 ytl si 300*10 taksit nasıl fiyat aldım sence yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkürler

Birkaç defa okumama rağmen tam olarak anlayamadım. 1000 YTL den 2 adet Confeo yu toplam 2.000 YTL yemi aldınız yoksa 2.000 ytl den 2 tane Confeo Premix yoğuşmalı mı aldınız. Toplam kaç metre demirdöküm radyatör aldığınızı yazmamışsınız, bu nedenle de toplam verdiğiniz 5500 ytl paradanda bir sonuca varamadım..
  • 1.dairenin kalorifer tesisatı vardı sadece doğalgaz tesisatı ve kombi bunlar yapıldı
    2.dairenin ise hiç bişeyi yok artı su tesisatı pas akıyodu onu dışardan tesisat yapıcak

kombiler tanesi birden (nakit) 2tane oldım confeo 20000 lik bunlara artı birer oda termostadı ve termostatik vana 1 er adet dairelere hepsi. toplam 5500ytl tuttu .radyatörler 7,1 mt daire başına toplam 14,2 mt 1300 ytl tuttu. 2500 peşin verdim 300 *10 taksit ödiycem
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda_angel

1.dairenin kalorifer tesisatı vardı sadece doğalgaz tesisatı ve kombi bunlar yapıldı
    2.dairenin ise hiç bişeyi yok artı su tesisatı pas akıyodu onu dışardan tesisat yapıcak

kombiler tanesi birden (nakit) 2tane oldım confeo 20000 lik bunlara artı birer oda termostadı ve termostatik vana 1 er adet dairelere hepsi. toplam 5500ytl tuttu .radyatörler 7,1 mt daire başına toplam 14,2 mt 1300 ytl tuttu. 2500 peşin verdim 300 *10 taksit ödiycem

Çok çok uygun fiyat. Hatta bu kadarını ilk defa duydum diyebilirim. Güle güle kullanın, hayırlı olsun..
  • ya şu viessman 200 modelini aldım + vitodens 200 kontrol paneli
    ama kullanma klavuzu almanca
    bu kontrol panelini kullanmama yardım edebilecek olan var mı?
    gün içi ev sıcaklıklarını ayarlamak istiyorum, birde bu kumandanın başka ne gibi özellikleri var??
  • arkadaşlar hala kombi seçemedik..
    ben teknik ayrıntı bilmiyorum
    sanırım sıcak su açıkken petekleride ısıtmaya devam eden kombiler var ECA Confeo Digital Hermetik 24 Kw bunlardan mı?
    forumu araştırdım eca confeo hermetik 24 öne çıkıyor Digital Hermetik 24 Kw ile fark var mı bu modelin?
    siz başka ne önerirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: berden

ya şu viessman 200 modelini aldım + vitodens 200 kontrol paneli
    ama kullanma klavuzu almanca
    bu kontrol panelini kullanmama yardım edebilecek olan var mı?
    gün içi ev sıcaklıklarını ayarlamak istiyorum, birde bu kumandanın başka ne gibi özellikleri var??

selamlar

Wiesmann ın sitesinden kılavuzu indirebilirsiniz,ya da bu topicde KURT0146 arkadaşımız var ,o size anlatabilir
    bu ara yoğun olduğunu yazmış ama PM ile veya mail yolayarak ulaşabilirsiniz sanırım

• Birkaç önceki mesajlarımdan anlaşılacağı üzere ECA Confeo Hermetik modelinde karar kıldım. Şimdi ise bu modele uyan oda termostatlarından almak istiyorum. Bu modelde opentherm teknolojisi olduğuna göre on off dan ziyade belirli saat aralıklarında belirli derecelere ayarlamak istiyorum ancak bu esnada kombinin modülasyon özelliğini de kullanmak istiyorum. Modelin kendi kataloğunda zaman ayarlı termostat mevcut ama onun özellikleri hakkında oldukça az bilgi var. Acaba odayı ayarlanan ısı derecesine getirinceye kadar kombiyi son ayar yakmaya devam mı ediyor yoksa hedef dereceye yaklaştıkça modülasyon ile sarfiyatı azaltıyor mu? Kullanan varsa yazarsa sevinirim.

ECA ile verilen termostatlar Honeywell marka, bu markanın diğer modelleri de uyar diyebilir miyiz? Bir de bu modeli ya da kablolu kablosuz alternatif modelleri nereden temin edebilirim? Fiyatlar ne civardadır? Bilgi verirseniz bu başlık için oldukça tamamlayıcı olacaktır. Ankara'da ikamet etmekteyim. SAYGILAR.

• selam arkadaşlar..İzmirde oturuyorum.mazotlu kat kaloriferini söküp doğal gaz kombisi alacağım.evim brüt 124 metre kare ara kat.camlar tek cam.hangi mrka kombi önerirsiniz.modelinide yazarsanız sevinirim.ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...
  • Veritabanında sorun mu var yazılan mesajlar siliniyor?
  • Arkadaşlar manisada oturuyorm 100 m2 ev camlar çift pvc pencere en üst at ama izolasyon çatıda ve duvarda mükemmel neyse genel bilgi bunlar.
    Asıl sorum doğalgaz geldi siteye kobi alınacak vailant ı düşünüyorum ama aklıma takılan ferroli ve eca var sizce hangi kombiyi almalıyım bide bide biçaç sorum var uzman akadaşlara...
    1: yoğuşmalı kombi nedemek teknik olarak ve yoğuşmalının diğerlerinin arasındaki fark
    2: bu kombi aletinin güç olayıda klimadaki gibi mi 17000 19000 20000 yani
    ve bu kombi için biraz teknik bilgi rica ediyorm arkadaşlardan
  • acil yardım ustalarım
    quote:

Orjinalden alıntı: safranboy

arkadaşlar hala kombi seçemedik..
    sanırım sıcak su açıkken petekleride ısıtmaya devam eden kombiler var ECA Confeo Digital Hermetik 24 Kw bunlardan mı?
    forumu araştırdım eca confeo hermetik 24 öne çıkıyor Digital Hermetik 24 Kw ile fark var mı bu modelin?
    siz başka ne önerirsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: safranboy

arkadaşlar hala kombi seçemedik..
    siz başka ne önerirsiniz

safranboy arkadaşım;

Öncelikle bir yanlışı düzeltelim. Sıcak su açıkken petekleride ısıtmaya devam eden kombi henüz yok. Kombiler ısıtma yaparken musluk açılırsa ısıtmayı durdurur ve sıcak su vermeye başlar. musluk kapatılıncada ısıtmaya devam eder..
    ECA Confeo Digital Hermetik 24 Kw tek modeldir. Bazen eca confeo hermetik 24 denir, bazen başına digital konur ama hepsinde aynı şey kastedilir. Farklı modeller değildir. 2 haneli digital göstergesi olmayan confeolar artık üretilmiyor, ama en 2 yıl önceden bayinin elinde kalmış ise olabilir. Bu nedenle siz yine de her ihtimale karşı alırken digital olanını tercih edin.Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 2 Kasım 2007; 15:50:18 >

• teşekkürler açıklamalar için..
    birde buderus kombiyi tavsiye eder misiniz yoğuşmalı modelini uygun fiyata alma durumum var da
  • arkadaşım
    biraz yardımcı olmaya çalışayım.
    öncelikle yoğuşmalı kombiyi en basit şöyle özetleyeyim.
    arabaya benzetelim yoğuşmalı kombi dizel araba diyebiliriz. Kısaca çok teknik detayını bilmiyorum ama evin durumuna göre %10-20 daha az yakıt kullanırsın.
    100 metre ev için 20000 ancak uygun olur evde zaten sonkatmış.. ama onunda teknik hesabı var. alarkonun sitesinde kriterleri giriyorsun sana kaçlık kombi alman gerektiğini söylüyor.

bence yoğuşmalı al. uygun fiyatta olanları da var.
    ben baymak'ın almanyadan ithal ettiği star bridge marka aldım çok iyi hemde kampanyada 1600ytl..
    istersen bir araştır..
  • Wildbull,arkadaştan alıntıdır

''Sıcak su ile kalorifer aynı anda calısan kombi var ''Kiturami'' Güney Kore den ithal edildi.''

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=158589&page=31

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutklima -- 2 Kasım 2007; 23:19:39 >
  • izmirde oturuyorum yeni bir ev aldım.yerden ısıtmalı,çirt camlı;güney,doğu,kuzey cepheli.son kat,duvarlarda tuğla arası strafor var.kiremit çatı var ama çatıda başka bir izalasyon yok.110m2,24 saat evde yaşanıyor.hangi marka ne özellikte bir kombi almalıyım lütfen birileri acilen yardım etsin havalar soğuyor ve üç yaşında çocuğum var biran önce karar verip almalıyım
  • MERHABA,
    BİZ BERETTA KOMBİ TAKTIRIYORUZ. İZMİR E DOĞALGAZ YENİ GELDİ. KULLANAN YADA BİLGİSİ OLAN VARMI BERETTA KOMBİ MYNUT MODELİ HAKKINDA YARDIM EDİNNN...
  • ARKADAŞLAR BERATTA MARKA KOMBİ KULLANAN BİLEN VARMI? BERETTA MYNUT SERİSİ HANİ ŞU İKLİMSA PAZARLIYOR ONU DİYORUM CEVAP VARMI ARKADAŞLAR
  • çok araştırma yapamadım, wiessmann vitopen 100 düşünüyordum. Gürültü problemi var yazmış birkaç arkadaş kararsız kaldım. Bosch alıp geçmek lazım sanırım. vitopen 200 güzel gibi olumsuz eleştiri okumadım ama fiyatı çok pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troya1 -- 4 Kasım 2007; 12:56:02 >
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.