Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (706. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sakaryada oturuyorum evim 4. kat (ara kat) kuzeydoğu-kuzeybatı cepheli. yazın binaya mantolama yaptırdık. evde ısınacak net 86 m2 alan var.
    8 yıllık bir kombi var artık değiştirmeye niyetlendim. evde mevcut 15/60 cm ebatlarında 61 dilim döküm radyatör ve 40 ve 50 cmlik 60 cm yüksekliğinde 90 cm panel radyatör var. evdeki tesisat bakır borudan yapılmış.

acaba bu 61 dilim kaç m panel eder.

iki panel 5, 61 dilimde 60 ve 10 litrede tesisatta olduğunu düşünürsek toplam tesisatta 75 litre su var.

bu durumda modülasyonlu oda termostatı ile yoğuşmalı kombi mi almalıyım, yoksa modülasyonlu oda termostatı ile normal kombimi almalıyım ikisi arasında yaklaşık 200 TL fark var

bosch condense 2000w+ trz 200 temostat 1660 TL
    ferroli domitech 24 + honeywell termostat 1470 TL

Acaba bu kombiler uygunmudur. vaya hangisini tercih etmeliyim.
    evde ısının sabit olması önemli küçük çocuklar var. teşekkürler...

• Merhaba arkadaşlar
    20.06.2011 tarihinde eca confeo premıx 26000 kcal yoğuşmalı kombi aldım ... neyse kurulumdu falan kombiyi kullanmaya başladık ... fakat bugün öylesine bakayım derken kombinin altından su damladığını farkettim. ( ortadaki petek düğmesinin alat tarafı ) ekrandada hata kodu 4 vardı ... kullanma kulavuzunda alev sinyal uyarısı verdiği yazıyor ... çözüm bölümündekileri uyguladım bu seferde hata kodu 5 oldu ... kombi aralıklarla yanıyor sonra tekrar hata veriyor ... su damlatmayada devam ediyor ... servisini aramadan sizlere danışmak istedim ... belki sorun ufak bir ayrıntıdan kaynaklanıyorsur ... bilgisi olan varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amele75

merhaba
    sakaryada oturuyorum evim 4. kat (ara kat) kuzeydoğu-kuzeybatı cepheli. yazın binaya mantolama yaptırdık. evde ısınacak net 86 m2 alan var.
    8 yıllık bir kombi var artık değiştirmeye niyetlendim. evde mevcut 15/60 cm ebatlarında 61 dilim döküm radyatör ve 40 ve 50 cmlik 60 cm yüksekliğinde 90 cm panel radyatör var. evdeki tesisat bakır borudan yapılmış.

iki panel 5, 61 dilimde 60 ve 10 litrede tesisatta olduğunu düşünürsek toplam tesisatta 75 litre su var.

bu durumda modülasyonlu oda termostatı ile yoğuşmalı kombi mi almalıyım, yoksa modülasyonlu oda termostatı ile normal kombimi almalıyım ikisi arasında yaklaşık 200 TL fark var

ferroli servisi honeywell termostadı ile sorun cıkartabilir.çünkü ferroli nin kendi termostadları var.genelde kombiyi garanti dışı bırakıyorlar
    ferroli servisine bu termostadı sordunuz mu?
    bosch condense,klasik yoğuşmalı bir kombidir ve trz200 bu kombinin kendi özel termostadır.
    yoğuşmalı kombilerden en az %10,gerekli koşullar sağlandığı taktirde faturalarda %20-25 civarında tasarruflarınız olur
    bu değerler sizin için yeterliyse yoğuşmalı kombi alın
    her iki kombide sorunsuz kombiler.
    özellikle domitech kendi fiyat dilimindeki (1300lira) bence en iyi kombisi
    ben olsam bosch condense alırdım.üstelik kendi termostatıyla oda sıcaklığında modülasyon yapıyor

• Arkadaşlar ECA Confeo Plus kombimizi bu sabah taktırdık, inşallah memnun kalırız... Her şey dahil 1300 liraya. Önceki kombimiz Baymak Luna serisi idi... 1997'de takıldı... Son seneler birkaç sefer masraf yaptı ve dün itibarıyla hiçbir hayat belirtisi kalmamıştı kendisinde. Biz de tabii ki teşekkür edip hizmeti için boşadık kendisini. Hayırlısı bakalım, ECA Confeo Plus ile birlikteliğimiz nasıl gidecek... Dua edin artık da aynı ortamda mutlu mesut, birbirimizi üzmeden kocayalım gari... Teşekkür ederim herkese....
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

merhaba

ferroli servisi honeywell termostadı ile sorun cıkartabilir.çünkü ferroli nin kendi termostadları var.genelde kombiyi garanti dışı bırakıyorlar
    ferroli servisine bu termostadı sordunuz mu?
    bosch condense,klasik yoğuşmalı bir kombidir ve trz200 bu kombinin kendi özel termostadır.
    yoğuşmalı kombilerden en az %10,gerekli koşullar sağlandığı taktirde faturalarda %20-25 civarında tasarruflarınız olur
    bu değerler sizin için yeterliyse yoğuşmalı kombi alın
    her iki kombide sorunsuz kombiler.
    özellikle domitech kendi fiyat dilimindeki (1300lira) bence en iyi kombisi
    ben olsam bosch condense alırdım.üstelik kendi termostatıyla oda sıcaklığında modülasyon yapıyor

Honeywell'in Ferroli için ürettiği oval termostat ise sorun olmaz. Aşağıdaki link
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ferroli-Modulasyonlu-Dijital-Oda-Termostati-(Oval)-0--10137
    Ancak yine de Bosch Condense 2000W condense yoğuşmalı kombiyi tercih ediniz. Ferroli Domitech, reel verimliliği % 79,6 ile en verimli konvansiyonel kombi olsa da, Bosch condense yoğuşmalı kombi en kötü olasılıkla % 10 daha az yakar. Bu oran modülasyonlu TRZ 200 oda termostatı ile daha da artacaktır. Kaba bir hesap ile 1.000 TL yakıtta yılda 100-150 TL tasarruf size avantaj sağlar. 1.660 TL oldukça uygun bir fiyat sayılır.
    Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykayan

bir de bosch classic condense kombinin kalorifer suyu sıcaklık ayarını 3 e ayarladım en yüksek sıcaklık olarak 50 dereceye çıktı ve bu sıcaklıkta aralıksız olarak 1.5 saate yakın kesintisiz yanmaya devam etti bu kumbilerin alev modülasyonu yaptığını biliyorum ama yine de bu kadar uzun süre kesintisiz yanması normal midir? Bir de bu kombinin pompa devir gücünü kendimiz artırabilir miyiz? gerçi hafif bir uğultu duyuyorum şu andaki çalışmasıyla bile ama bu ses normal mi değil mi bilemiyorum arada bir de bişey takılıyormuş gibi küt diye bir ses geliyor?

Bosch Classic Condense 3'e ayarlanırsa 50 dereceye kadar yanar ve kapatır. 2'ye ayarlarsanız 43 dereceye (ki bu mevsim geçişlerinde doğrusu 2 dir) kadar yanar ve kapatır. Bu normal bir sonuçtur. Kaldı ki siz 100 TL lik Bosch FR10 modülasyonlu oda termostatı alsaydınız ve kombide azami ısıyı 3'e,oda termostatında 50 dereceye ayarlasaydınız, gerektiğinde e bus iletişimi (modülasyon) ile ısıyı 40-45 arası kombi-oda termostatı ikilisi ayarlayacaktı.
    Bu arada 50 derecede daha önce şikayet ettiğiniz petek altları halen soğuk kalıyor mu? Isıyı 4 konumuna(60 derece) getirdiğinizde halen petek altları ısınmıyorsa pompanın yetersiz kaldığından yada kireç-korozyondan söz edilebilir. Kombinin açık balkona konması ayrı bir handikap tabi.
    Kaç m. peteğe sahipsiniz ki pompa devir gücünü arttırmak istiyorsunuz? 12 m. peteğe kadar sorunsuz çalışması gerekir. Varsa bir sıkıntı bunu servise söyleyin çözerler.
    Bosch, sessizlik konusunda oldukça iyidir. Diğer odalardan bu sesi duymuyorsanız, pompanın devreye girmesi durumunda kombinin yanındayken arada ses gelmesi anormal değildir.
    Uğultu, devir-daim sağlandığı için her kombiden gelir. Bazı markaların modellerinin çalışmasından alt katta oturanlar uyuyamıyor. Siz de böyle sorun yok ise dert etmeyin. Yada servise bu tereddütünüzü de sorun. Yanında test etmeden burdan tedavi uygulanması zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

Arkadaşlar ECA Confeo Plus kombimizi bu sabah taktırdık, inşallah memnun kalırız... Her şey dahil 1300 liraya. Önceki kombimiz Baymak Luna serisi idi... 1997'de takıldı... Son seneler birkaç sefer masraf yaptı ve dün itibarıyla hiçbir hayat belirtisi kalmamıştı kendisinde. Biz de tabii ki teşekkür edip hizmeti için boşadık kendisini. Hayırlısı bakalım, ECA Confeo Plus ile birlikteliğimiz nasıl gidecek... Dua edin artık da aynı ortamda mutlu mesut, birbirimizi üzmeden kocayalım gari... Teşekkür ederim herkese....

Hayırlı olsun.
  • kombi balkonda ama kapalı balkon arkadaşım yanlış yazmış olabilirim belki daha önce. ama şu anda 3 te de yaksam dörtte de yaksam peteklerin altı özellikle uzak olanlar soğuk kalıyor yakın olanlarınki biraz daha sıcak tabi ama en uzaktaki yaak odasındaki şmdi baktım en altı buz gibi resmen. ama dedim ya kombi takılalı iki hafta oldu diğer buderusta bu petek altlarında sorun olmayınca korozyondan şüphelenmedim.Buderusu çalıştırıyorduk zaten onu çıkartıp hemen bunu taktık yani. Böyle olunca da acaba pompa kuvveti mi az geliyor bizim ayarlama imkanımız var mı yoksa kendisi pompa ayarını da otomatik yapar mı dedim işte. yoksa en uzaktaki peteğin üst kısmına sıcak su geliyor bir kaç defa da hava alma işlemi yaptım ama hiç hava çıkmadı. Anlayamadım gitti. Bakalım bayramdan sonra peteklerdeki filtrelerde falan tıkanma olabilir mi ona bakacağım.Gerçi peteklerde filtre giriş vanasında is orda da sorun yoktur değil mi? Petek boyu toplam da 8.5 metre falan buna tesisat borularının uzunluğunu ilave etmek gerekir mi? bir de yeni taktırdığımız ve salondaki büyük petekte çapraz bağlantı var diğerleri aynı tarafta üstten giriş ve alttan çıkış şeklinde yapılmış onları da çapraz olarak değiştirsek etkisi olur mu acaba?

• ferroli domicondens ile beko BKY 20 lcd aynı kombi imiş galiba. beko için ferroli üretiyormuş. ferroli için olan honeywell modülasyonlu oda termostatı bekoda çalışırmı acaba. bekoda bununla ilgili herhangi bir bilgi yok.
    bekonun kombisi koçtaşta 1490 tl, ferroli internet mağazalarında 1850 tl civarında.
  • quote:

ferroli domicondens ile beko BKY 20 lcd aynı kombi imiş galiba. beko için ferroli üretiyormuş. ferroli için olan honeywell modülasyonlu oda termostatı bekoda çalışırmı acaba. bekoda bununla ilgili herhangi bir bilgi yok.
    bekonun kombisi koçtaşta 1490 tl, ferroli internet mağazalarında 1850 tl civarında.

her iki kombinin ürün broşünü birkaç ay önce bu başlıkta paylaşmıştım
    her iki kombide tıpatıp aynı görünüyor.kombinin içi dışı,teknik özellikleri birebir aynı
    ama şimdiye kadar beko müşteri hizmetlerine sormadım
    kombi aynı olabilir ama beko kombilerin servisine hangisi bakıyor.beko kombi servisleri hakkında en ufak fikrim yok
    mantıken birinde çalışan diğerinde de çalışır.termostadı onaylatmak bölgeden bölgeye değişiyor
    bazı servisler kıllatabiliyor.mesela izmirdeki ferroli servisleri (benim bölgemdeki ferroli servisi ) ferroli markası haricinde termostada izin vermıyor
    kombiyi garanti dışı bırakıyor
    bunun için önceden servisi arayıp teyit ettirmeniz gerekir

• Selamlar,

Brüt 166 m2, mantolu, kuzeydoğu cephe, ara kat, rüzgarlı diyebileceğimiz bir lokasyondaki evimize kombi alacağız. Önceki yazıları okumaya çalıştım ama tabiri caizse aralarında kayboldum. Ne tür ve ne marka bir kombi önerirsiniz? Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: Saigo

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Kombiyi salona koydurmak en kötü tercihtir. Mutfak yada kapalı balkona koyulması daha akılcı olacaktır.
    Hatve genişliği fazla(33 mm veya daha fazla), garantisi pamuk ipliğine bağlı olmayan en az 10 yıl garantili petek markası seçmenizi öneririm.
    Petek hesabı; bulunduğunuz şehire, kata, cepheye ve iç-dış yalıtıma göre değişiklik gösterir. Kaba bir hesapla 2 m eninde 60 cm yüksekliğinde petek yeterli olabilir. Salonda 2 pencere varsa 2 x 1 m. , tek pencereyse 1 x 2 m. 22 PKKP petek kullanın. Pencere altına kadar yerden mesafe 60 cm'ye izin veriyorsa 200 x 600 22 PKKP petek kullanın.
    Diğer odaları sanırım belirlediniz.

quote:

Orijinalden alıntı: memint

Bulunduğunuz il/ilçe, dış cephe yalıtımı olup olmadığı, salonun baktığı yön, pencere uzunluğu ve yerden pencere pervazına kadar olan yükseklik bilgilerini verirseniz yaklaşık ısı ihtiyacınız ve bunu karşılayacak petek tipi ve ölçüsü konusunda isabetli şeyler söylemek mümkün olur.
    Ayrıca diğer odalarda petek var mı, yoksa sadece salonu mu ısıtacaksınız?
    Panel radyatörde öncelikle DD plus olmak üzere ECA, Vairad veya Baymak lux tercih etmenizde yarar var...

Bulundugum yer Rize Deniz kenarı rüzgarlı bir yer. ev tek cephe dedigim gibi 3.kat alt ve üst kat dogalgazlı.Lakin en arka odada rutubet olmaya başladı.Batı cepheli Yalıtımsız sayılır. çift cam dışında sadece sıva ve boya. salonda Büsbüyük bir pencere var. 4.60x1.80 boyutunda bayaa büyük yani. 2 metre koydum büyük camın önüne ama içim sinmedi sanki 2 metreligin yanına bi 80 lik taktırsam daha güzel olur gibi içimde bir his var.Diger odaların hepsinde 1 metrelik petek koydurdum. ince uzun bi holüm var oraya 80 lik taktırdım.mutfak a ve banyoya havlupan dışında taktırmadım.

Baykan petek 35 kg civarında 33mm hatvesi ve 10 yıl garantisi var. Öncelikli tercihim dd plus idi 150 lira fiyat verdiler metresine 125 e bunu tercih ettim. Usta dd DD den sonra Eca ile birlikte bunu tercih ediyorum dedi bende tercih ettim. Ama gördügüm kadarıyla Baykan plazalar dışında dışardan kimse taktırmıyor bu petekleri. Neyse faydası olmazsa Söktürüp DD taktırırım.

Bulundugum yer Rize Deniz kenarı rüzgarlı bir yer. ev tek cephe dedigim gibi 3.kat alt ve üst kat dogalgazlı.Lakin en arka odada rutubet olmaya başladı.Batı cepheli Yalıtımsız sayılır. çift cam dışında sadece sıva ve boya. salonda Büsbüyük bir pencere var. 4.60x1.80 boyutunda bayaa büyük yani. 2 metre koydum büyük camın önüne ama içim sinmedi sanki 2 metreligin yanına bi 80 lik taktırsam daha güzel olur gibi içimde bir his var.Diger odaların hepsinde 1 metrelik petek koydurdum. ince uzun bi holüm var oraya 80 lik taktırdım.mutfak a ve banyoya havlupan dışında taktırmadım.

Baykan petek 35 kg civarında 33mm hatvesi ve 10 yıl garantisi var. Öncelikli tercihim dd plus idi 150 lira fiyat verdiler metresine 125 e bunu tercih ettim. Usta dd DD den sonra Eca ile birlikte bunu tercih ediyorum dedi bende tercih ettim. Ama gördügüm kadarıyla Baykan plazalar dışında dışardan kimse taktırmıyor bu petekleri. Neyse faydası olmazsa Söktürüp DD taktırırım.

Bu arada kombim Ariston Class.24 ff

Rize'de deniz kenarı evinizin salonunda ısı ihtiyacınızın; yaklaşık 70 m3 hacim, batı ve rüzgarlı cephe, dış izolasyon olmayışı nedenlerine bağlı olarak emsal ama izolasyonlu evlerden fazla olması kaçınılmazdır.
    Bununla birlikte, eğer PKKP 22/600 tip petek takıldıysa + eğer Baykan panelin ısı değeri, 75/65C işletme (70C tesisat suyu) ve 20C oda sıcaklığı koşullarında 1300 kcal/m.saat ten daha düşük değilse 2m panelin yeterli olacağını söyleyebilirim. Ama siz 80cm ilave etmek istiyorsanız sakınca yok.
    Bence mevcutla ısınma deneyimini yaşayın, memnun kalırsanız aynı markadan ekleme yaptırmanız daha uygun olabilir. Belki de hiç gerek kalmayacak...

Baykan ın sitesine baktımda o tip radyatörün 1 metresinde 90/70 C de 2510 Kcal ... 75/65 C de 1924 Kcal

2 metresinde 90/70 C de 5020 Kcal 75/65 C de 3848 Kcalmiş.

Yetermi bilmiyorumda 80 lik taktırmayı istemememin nedeni daha tasarruflu olur düşüncesindendir.

• Sevgili @sserin'in dikkat çekmesiyle Ariston Clas Peremium için Modülasyonlu oda termostatının fiyatına bakayım dedim de 370 TL olduğunu gördüm.
    Kombi 1.450 TL + 370 TL = 1.820 TL
    Neredeyse Bosch Classic Condense kadar ediyor fiyatı !
    Şimdi ne yapmalı ?
    Modülasyonsuz alsak nasıl olur acaba?

Buderus ve Ariston kıyaslamasında her ikisi de modülasyonsuz muydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: odemisli

Selamlar,

Brüt 166 m2, mantolu, kuzeydoğu cephe, ara kat, rüzgarlı diyebileceğimiz bir lokasyondaki evimize kombi alacağız. Önceki yazıları okumaya çalıştım ama tabiri caizse aralarında kayboldum. Ne tür ve ne marka bir kombi önerirsiniz? Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Teşekkürler.

ev net kaç m2? brüt önemli değil
    ısıtılacak net alan önemli
    evdeki toplam petek boyu ne kadar?
    hangi şehirdesiniz?
    kombi için bütçeniz ne kadar?
    bu sorulara yanıt veremezseniz
    size sağlıklı bilgi aktaramayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Sevgili @sserin'in dikkat çekmesiyle Ariston Clas Peremium için Modülasyonlu oda termostatının fiyatına bakayım dedim de 370 TL olduğunu gördüm.
    Şimdi ne yapmalı ?

her ikiside modülasyonsuz derken,
    her ikisi de oda sıcaklığında modülasyon yapabilir (open therm protokolünü destekler)
    bunun için o kombiye uyumlu modülasyon digital oda termostadını almanız gerekir
    oda sıcaklığında modülasyon olağanüstü tasarruflar yapmaz.faturalara yansıması az olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Sevgili @sserin'in dikkat çekmesiyle Ariston Clas Peremium için Modülasyonlu oda termostatının fiyatına bakayım dedim de 370 TL olduğunu gördüm.
    Şimdi ne yapmalı ?

her ikiside modülasyonsuz derken,
    her ikisi de oda sıcaklığında modülasyon yapabilir (open therm protokolünü destekler)
    bunun için o kombiye uyumlu modülasyon digital oda termostadını almanız gerekir
    oda sıcaklığında modülasyon olağanüstü tasarruflar yapmaz.faturalara yansıması az olur

Pardon sevgili disintegration,
    Yazınızın sonunda her iki arkadaşınızında termostatsız kullandığını yazmışsızın zaten.

• quote:

quote:

Selamlar,

Teşekkürler.

hangi şehirdesiniz?

Ev net 138 m2. İstanbul'da Bahçeşehir tarafında. 2000 TL civarı modelleri düşünebiliriz. Toplam petek boyunu bilmiyorum, ama fikir vermesi açısından söylüyorum, standart bir Ağaoğlu sitesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: isobay

Aslında bende yoğuşmalı kombi istiyorum. Ama ev çok fazla büyük olmadığı için yoğuşmalı kombiden tam randıman alamam diye düşünüyorum. Ev kuzey cepheye bakıyor. Genelde soğuk oluyor. Burdaki yorumları okuduğumda 120 m2 üzeri evler için daha iyi olduğu tavsiye ediliyor. Airfel markasına güvenebılırmıyım. Daha önce Neva kombi almıştım. Bu kombiden çok çektim. En sonunda fark vererek Nitron kombi ile değişimi sağladım.

Randıman alamamaktan 120 m2 altındaki evlerde kombinin yoğuşma yapmamasını kastediyorsanız bu doğru değil ve bu başlığın en azından son 100 sayfasında dediğinizin tersine bu vurgunun baskın olarak yapıldığını söylemeliyim.
    Yok, yatırım maliyetlerinin düşük işletim maliyetleriyle makul sürelerde karşılanması açısından randımanlı bulmuyorsanız kişisel tercihinizdir ama yine de konuyu 120 m2 altı/üstü noktasından değil, maliyet rakamları üzerinden değerlendirmek daha gerçekçi olur.
    Somutlarsam, ortalama fiyatta bir yoğuşmalı kombi için ortalama bir konvansiyonel kombiye göre fazladan vereceğiniz 300-500 TL'yi, yoğuşmalı kombinin getireceği % 15 civarı tasarrufla 4-5 yılda amorti edebiliyorsanız yoğuşmalı cihaz tercihi ekonomik anlamda rasyoneldir denebilir.
    Klasik kombi kullanılan mekanların belirli bir zaman diliminde ısınma amaçlı DG giderleri ne kadar yüksekse, yoğuşmalı kombi kullanımına geçildiğinde ek maliyetlerin geri dönüşü de o ölçüde kısa olur. Şüphesiz kimisi için 3 yıl bile fazla olabilir, kimisi de 5-6 yıllık amortisman sürelerini normal değerlendirebilir. (Bazıları da en son model araba alır gibi verir parayı alır yoğuşmalı kombiyi, amortisman konusunu hiç düşünmez bile...)
    Aynı apartmanda klasik kombi kullanımından yoğuşmalı cihaz kullanımına geçildiğinde, net alanın daha büyük olması, kuzeye cepheli vb nedenlerle önceden daha yüksek DG faturası ödeyen; net alanı daha büyük dairelerde geri dönüş süresinin daha kısa olması olağandır. Ama bu durumu, "120 m2 alanın üstünde yoğuşmalı altında konvansiyonel..." gibi formüle etmek sağlıklı bir öneri olamaz, yanıltıcıdır.
    Forumun ilk sayfalarında belki bu dediğiniz türden paylaşımlara rastlamış olabilirsiniz, olsa olsa bilgi eksikliğinden kaynaklanmıştır.
    Doğaldır ki tercih konusunda son söz tüketicinindir, umarım uygun bir seçim yaparsınız... (ya da DD Nitron alarak sorunu çözdünüz?)

• quote:

quote:

quote:

Selamlar,

Teşekkürler.

hangi şehirdesiniz?

Ev net 138 m2. İstanbul'da Bahçeşehir tarafında. 2000 TL civarı modelleri düşünebiliriz. Toplam petek boyunu bilmiyorum, ama fikir vermesi açısından söylüyorum, standart bir Ağaoğlu sitesi.

fikir vermesi açısından
    ferroli econcept
    bosch classic condens
    vaillant 296-3-5
    viessmann vitodens 100
    petek boyları önemli
    kombiyi kışın 55c ve altında çalıştırıp rahatça ısınırsanız yoğuşmalı kombiden faydalanırsınız
    bu da petek boylarıyla ilgisi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 31 Ekim 2011; 20:28:45 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar,

Teşekkürler.

hangi şehirdesiniz?

fikir vermesi açısından
    ferroli econcept
    bosch classic condens
    vaillant 296-3-5
    viessmann vitodens 100
    petek boyları önemli
    kombiyi kışın 55c ve altında çalıştırıp rahatça ısınırsanız yoğuşmalı kombiden faydalanırsınız
    bu da petek boylarıyla ilgisi var

Önerileriniz için teşekkürler. Bu modelleri inceleyeyim.

• 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.