Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her bireyin olaylara bakışı, görüşü, yorumu farklıdır. Her türlü tercih sahibinin düşüncesi sonucu oluşur. Ben nacizane olarak ECA KOMBİLERİN Dünyanın bir çok ülkesine ve özellikle Avrupa ya ihrac ediligini biliyorum. Ve bundan gurur duyuyorum. Kalitesi ve teknolojisi Dünya standartlarına uygun. Sitesinde ayrıntılı bilgi var..www.emas.com.tr Bunun ötesinde zevkler ve renkler her kişiye göre degişir. Ben kombi alırken şunları hesapladım. İlk alırken kaç lira verecegim ? Bu ödedigim paraya karşılık teknik özellikleri nedir ? Kullananlardan sordum. Üsküdar da bir akrabam ve Sivas ta amcam kullanıyor. Ankara da yakın arkadaşım var tam 19 yıldır kullanıyor. Yeni kombi alırsam yine eca alacagım, saglam çalışıyor şikayetim yok...Diye devamlı övüyor......Hepsine tek tek sordum...Çok memnunlar, amcam ise ısrarla Eca al diye tavsiye ediyordu. Sivasta kış - 15 gibi - 22 gibi oluyor geceleri...Bunun dışında yedek parça fiyatlarını ve servis adedini araştırdım..Servis kaça geliyor ? Garanti bitince ne yapacagım ? Bunları düşündüm...3 +3 = 6 yıl garantili bir kombi almayı tercih ettim...Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Haziran 2007; 23:00:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Hariçten gazel okuyalım biraz. Termostadın modülasyonsuz çalışması on - off çalışmasıdır. Aç kapa olarak basitce söyleyebiliriz. Kombi calışıyor...İstediginiz sıcaklıga gelince termostad kombinin yanmasını kesiyor. gazı Kapatıyor. Pompa kapanmıyor.... suyu radyatörde dolaştırmaya devam ediyor. Ne kadar ? Suyun sıcaklıgı sizin ayarldıgınız derecenin ......... derece altına düşene kadar. Pompa sıcak suya devir attırdıkça suyun ısısını radyatörden yayıyor.su soguyunca termostad kombiyi yeniden yakıyor...Su ısınmaya başlıyor....Nereye kadar ? Ayarladıgımız ısıyı ....... derece gecene kadar. Sonra yine gaz kapanıyor. Alev sönüyor...Modulasyonlu termostad ise aç kapa yapmadan alevin boyunu artırıp azaltarak , yanmayı azaltıp çogaltarak ayarladıgınız dereceyi sabit tutuyor...Nerede ? Termostad nerede takılıysa orada...19 C yada 23 C... yada 25 C her neyse... Adım hıdır elimden gelen budur... Saygılarımla...

TAŞKAFA güzel bir anlatım olmuş teşekkürler Hıdır bey

• İzmirde BUDERUS GB 112-24 WT DUVAR TİPİ YOĞUŞMALI KAZAN (ENTEGRE BOYLERLİ) 1-4 adet için (yanlızca makine, montaj vs yok )için nakit peşin en uygun fiyat ne kadar olabilir? Nereden alabilirim? 0 505 2700013 murat
  • www.spotalsat.com sitesi mal arayanlar sayfasına ilan bırak. Elinde malı olan seni arıyor.
  • arkadaşlar.135metrekare güney cepheli alttan ısıtmalı dairemizde bu sene merkezi sistemden kombiye geçme kararı alındı
    7 katlı apartmanın 3. katında oturuyorum.şimdiye kadar sistemdeki su sıcaklığı 40--45 derece kadardıve bu ısıda bizim için yeterli oluyordu.ben wiessman kombi almayı düşünüyorum.acaba yoğuşmalı modeller benim için uygunmudur.hangi modeli tavsiye edersiniz.teşekkürler....
  • BEYLER ;
    VAİLLANT 242-5 PLUS :1 610 ytl kombi için
    bağlantı+işçilik+oda termostatı(340F) toplam 1 960 ytl fiat aldık bugün

Sizce nasıl bi fiat ....yorumlarınızı bekliyorum
  • Sizin yoruma ihtiyacınız yok. 17 sayfa bu topik...Kim ne yazıyor hepsini biliyorsunuz..Suzi hanım...Ben diyecegimi bu topikte en az 20 yerde dedim...Ne düşündügümü biliyorsun.uz...Karar. para, tercih sizin....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Haziran 2007; 22:06:36 >
  • Taşkafa bey çok teşekkürlerr ama yazılardan ziyade karar aşamasında olduğum için sordum uygun mu diye ;çok değil gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

BEYLER ;
    VAİLLANT 242-5 PLUS :1 610 ytl kombi için
    bağlantı+işçilik+oda termostatı(340F) toplam 1 960 ytl fiat aldık bugün

Sizce nasıl bi fiat ....yorumlarınızı bekliyorum

Merhabalar , bende bugün aynı konfigurasyonu 1900 nakit olarak fiyat aldım bir bayi den ama arkadaşım olan diğer bayii 1350 geliş fiyatı olduğunu söyledi

VAİLLANT 242-5 PLUS : 1350
    VRT 340F Haftalık Programlı,Digital,U.K. Oda Termostadı : 280
    işçilik :130
    ________________________________________________________+

1860 tan 1850 olarak fiyat aldım bunu da 1900/12 bonus kart olarak prensipte anlaştık. Kararımı henüz verebilmiş değilim ama????

• Bizimki de 6 ay banka anlaşmalı taksit (kredi kartı değil ama) 1 950 ytl,

Ayrıca wiessman Vitopend 200 fiatı alıcam karşılaştırmalı bakıcam
    1 530 ytl peşin verdiler 15 gün önce ,çıplak fiatı ama (işçilik ve termostat hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 3 Haziran 2007; 0:40:10 >
  • VAİLLANT 242-5 PLUS : 1350

Nasıl oluyor bu kadar fiat farkı anlayamıyorum ; Bize 1 610 kombi fiatı ve 205 oda termostatı fiatı verdiler ,(işçilikde 10 ytl fark sorun değil )
  • Servis ve kalite olarak hangi marka/model önerirsiniz.
    Konudaki tüm yorumları okumak için zamanım yok. (zamanım kısıtılı, kusura bakmayın)
    Biraz okudum, çok fazla yorum yapılmış, kafam karıştı.
    Ev müstakil, 2.kat, üstünde ve altında yaşayan var, ev kısmen içten yalıtımlı, tesisat sıva üstü.
    Tüm öneri ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

VAİLLANT 242-5 PLUS : 1350

Nasıl oluyor bu kadar fiat farkı anlayamıyorum ; Bize 1 610 kombi fiatı ve 205 oda termostatı fiatı verdiler ,(işçilikde 10 ytl fark sorun değil )

Oda termostatı için 300 , 280 250 ytl gibi fiyatlar almıştım , ama kombinin fiyatı arkadaş işi zaten onu söylemiştim arkadaşım başka bir yer 1550 den aşağı fiyat veremez demişti , 1350 arkadaşın kombiyi alış fiyatı , ben 250ytl kumanda fiyatı almıştım başka bir yerden arkadaş liste fiyatını verdi direk 280 ytl bundan kazanayım hiç olmazsa dedi , işçilik içinde normalde 150ytl alıyorlarmış onu da 130 yaptı , kombiden hiç kazanmadığını sanmıyorum mutlaka ondan da birşeyler kazanmıştır :) Viesman içinde toplamda 2200ytl gibi bişiiler söyledi rakam 2000 e geçtiği için psikolojik olarak hiç dinlemedim ben :P bir de sanki laf arasında kablosuz kumanda yok viesmanda dedi ama yanlış anlamış olabilirim?

• evet 2000 den sonrasını dinlememişsiniz sanırım .... wiessman da da var uzaktan kumandalı termostat ,hatta vitopend 200 de sanırım dışarı sıcaklığına bağlı olarak çalışma bile var;yani hava soğuyunca dış sensörler kombi sıcaklığını arttırıyor ,gün içinde ise güneşli -ılık günlerde daha düşük sıcaklıkta çalıştırıyor

sizinki fiat olarak 1 700 küsür sanırım peşinde bu fiata kombi+el işçiliği +uzaktan kumanda f 340 dahil
    Ben de bir de Check-valf (denilen bi aksesuar sanırım ) eklendi 50 ytl sayıldı.sizde de var mı?
    1 610 kombi
    205 F340 termostat
    90 işçilik
    50 check-valf

toplamda: 1 955 yapıyo (6 ay taksit )

Bu durumda kanaatim sizinki uzun vadeli olması açısından avantajlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 3 Haziran 2007; 12:41:46 >

• Viessmann vitopend 200 hermetik kombi de vtotronic 200 modelınde dış hava sensörü vardır. gunu 4 e bölebilen prgram saaati. tatil ve ekonomi modulleri de vardır.

Viessmann Vitopend200 200 panel :2250 gibi gidiyor
    Viessmann Vitopend200 100 panel: 1950 gibi gidiyor.
  • Kurt ;Vitopen 200 (100 panel )fiatına işçilik ve kumanda dahil değil sanırım ,bir de bu Check -valf için şart deniliyor ,siz ne dersiniz ?
  • eca,demirdöküm,vestel,arçelik gibi yerli ürün almayında ne alırsanız alın

yerli hiç kombi yoktur ,yabancıların teknolojisi burada onların izni ile montaj yapılıyor,buda demekki adam size son teknolojisini vermez

kendimizi kandırmayalım elektronik bir şey alacaksanız direk ithal ürünler
  • quote:

sizinki fiat olarak 1 700 küsür sanırım peşinde bu fiata kombi+el işçiliği +uzaktan kumanda f 340 dahil
    Ben de bir de Check-valf (denilen bi aksesuar sanırım ) eklendi 50 ytl sayıldı.sizde de var mı?
    1 610 kombi
    205 F340 termostat
    90 işçilik
    50 check-valf

toplamda: 1 955 yapıyo (6 ay taksit )

Bu durumda kanaatim sizinki uzun vadeli olması açısından avantajlı

ben arkadaş işi dedim ya işte :) aksesuar falan gerekiyor mu buna başka birşey alacakmıyız diye sorduğumda , ne gerekiyorsa takıcam işçiliğe dahil onlarda dedi ama bu tür işler pek belli olmaz yeri görmedi henüz arkadaş benim anlattıklarıma göre hareket etti , belki extra masraflarda çıkabilir , bir tane dirsek kullansa o bile masraf ???

• quote:

Kurt ;Vitopen 200 (100 panel )fiatına işçilik ve kumanda dahil değil sanırım ,bir de bu Check -valf için şart deniliyor ,siz ne dersiniz ?

çekvalf zorunlu bir uygulama değil. zaten 5 veya 10 ytl felandı. çekvalf su basıncındakı düzeni ayarlıyor. yanı yuksek şebeke basıncı oldugu zamanlarda kombinin basıncının artmasını önleyen tek taraflı su gidişine izin veren bir vanadır.

Fiyatı yuksek değil.
  • buderus ve viessman harbi kalite diye biliyorum.
    birde ben alirken bir arkadas vaillant kombinin nokiasidir demisti , vaillant almistim , 3 seneyi gecti bir problem cikarmadi memnunum

quote:

Orjinalden alıntı: melih.yanardağlar

Kombide en baba 2 Marka vardır. Buderus ve Viessmann
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.