DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
C ile dik üçgen yapımı yardım lütfen:)
7
Cevap
0
Favori
4.709
Tıklama
Tüm Forumlar >> Web Tasarım - Programlama >> Yazılım Geliştirme >> Delphi / C++ /Vb >> C ile dik üçgen yapımı yardım lütfen:)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1414 Mesaj
      21 Mart 2006 00:02:36
      Arkadaşlar C ile dik üçgen çıkaran bir program yazmam gerekiyor ama bir türlü beceremedim.2 tane "for" ile olacak.

*
      **

Üçgenin bu şekilde olması lazım.Nasıl yapabilirim yaedımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler şimdiden

• Binbaşı
      1594 Mesaj
      21 Mart 2006 13:04:22

int i, j;
      for(i=1;i<5; i++){
      for(j=0;j<i; j++){
      printf("*");
      }
      printf("\n");
      }

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un.real -- 21 Mart 2006; 13:05:19 >

Beni bir dağda buldular    Benim adım dertli dolap    Suyum aşağıdan alırım
      Kolum kanadım kırdılar    Suyum akar yalap yalap    Alır yukarı dökerim      
      Dolaba layık gördüler       Böyle emreylemiş çalap     Ben mevlayı zikrederim
      Onun için inilerim.            Onun için inilerim.            Onun için inilerim.       
      Hannan Allah, Mennan Allah, Her dertlere derman Allah.
      Yunus Emre
    • Binbaşı
      1414 Mesaj
      21 Mart 2006 17:24:58
      Teşekkürler,deneyeceğim

• Er
      13 Mesaj
      16 Ağustos 2006 22:04:06
      saol programı yazdım oldu arkadaşım bide ben bişey sorcam dik üçgen deil de üçgen yapabilirmisin
      http://image01.yuklet.com/goster.php?resim=f75ed6e7-ads_z.JPG&zoo=5

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      26 Ağustos 2006 20:23:34
      int main()
      {
      int i, j,a=21,b=0;
      while (a>0)
      {
      for(i=0;i<a; i++)
      {
      cout<<" ";
      }
      for(j=0;j<=b; j++)
      {
      printf("*");
      }
      printf("\n");
      b=b+2;
      a=a-1;

}

//biraz hızlı yaptım algoritma karısk oldu ama calısıyor
      //kolay gele

................
      gibi
      istediğn ucgen oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarya -- 26 Ağustos 2006; 20:24:25 >

• Yüzbaşı
      985 Mesaj
      05 Eylül 2006 23:15:35
      sarya mükemmelsin tbr ederim

• Teğmen
      235 Mesaj
      11 Eylül 2006 01:08:52
      Hocam mantığını kullan bi piksel seç ekrandan dik üçgense döngünün biri sabit kalır diyeri aynı oranda artar normal üçgense döngünün birinde i azalır diyeri artar.Aklını karıştıran nokta bu deyilsanırım hata yaptığın nokta i ye son değerini verememek yani biterken i ye yeni değerini atayamamak.
      bi program yaparken işleme geçmeden önce kaç değişgengerekiceğini düşünve sonra o değişkenleri hangi işlemlere sokucağını problemi yavaş yavaş ortaya çıkar sonra bi bütün olarak düşün.Yeni başlayan biriysen bunu öneririm.Biraz matematiksel düşüncenide geliştir denklemlerle.

• Teğmen
      133 Mesaj
      12 Eylül 2006 22:27:20

quote:

Orjinalden alıntı: teknopc

Hocam mantığını kullan bi piksel seç ekrandan dik üçgense döngünün biri sabit kalır diyeri aynı oranda artar normal üçgense döngünün birinde i azalır diyeri artar.Aklını karıştıran nokta bu deyilsanırım hata yaptığın nokta i ye son değerini verememek yani biterken i ye yeni değerini atayamamak.
      bi program yaparken işleme geçmeden önce kaç değişgengerekiceğini düşünve sonra o değişkenleri hangi işlemlere sokucağını problemi yavaş yavaş ortaya çıkar sonra bi bütün olarak düşün.Yeni başlayan biriysen bunu öneririm.Biraz matematiksel düşüncenide geliştir denklemlerle.

Bence de tam tersi.Yani önce gövdeyi yaz daha sonra kaç tane değişen kullanmışsan onları tanımla.Kompozisyon dersinde de ben önce yazıyı yazar sonra başlığı koyardım.Bu demek değil ki yazıyı yazarken serbest kalalım.Konu gene aynı konu olur fakat başlık ona göre şekillenir.

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Web Tasarım - Programlama >> Yazılım Geliştirme >> Delphi / C++ /Vb >> C ile dik üçgen yapımı yardım lütfen:)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.