Şimdi Ara

Aracımın km si yükseldiğinde sizce değer kaybı ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar belki sorum saçma gelecek ama gerçekten kafamı kurcalayan bir mesele olarak fikirlerinize ihtiyacım var.Yaklaşık iki yıl önce 2006 model aracımı 48000 km almıştım.Biraz fazla yol yapan birisi olduğum için şu an km 99000 e ulaştı.Malumunuz ülkemizde ikinci elde aracın km'si de aracın değerini belirlemede bir unsur olmasından dolayı aracımın km'sinin yükselmesi biraz canımı sıkıyor.Bazen şöyle bir düşünceye kapılıyorum;Şu an aracım 99000 de iki yıl daha kullandığımda muhtemelen 140000 km olacak ve değeri daha da düşecek.Onun için km'si 100000 e bile girmemişken satsam mı diyorum.Ama bu düşünce aslında biraz abartı mıdır o da kafama takılıyor.

Arkadaşlar sizce 2006 model aracı iki yıl sonra 100000 km de satmakla 140 ya da 150000 km de satmak arasındaki değer kaybı ne olur?Sizce aracın km sini yükseltmeden satmak mı daha kazançlı olur yoksa 2 yıl daha kullanıp 40-50000 km daha eklenerek satılması mı kazançlı olur?

• 1- aracınızın marka modeli nedir
    2- pek bir değişim olmayacak bu seferde yeni aldığınız araçta kilometre yapacaksınız
    sizin için faydalı yönü modelli araca daha çabuk kavuşursunuz
    satması daha kolay olur
  • Yılda yaklaşık 25.000 km yapıyorsunuz demekki yerinizde olsam km çok yükselmeden satardım sık araç değiştirip zararı minimize etmeye çalışırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemali44

1- aracınızın marka modeli nedir
    2- pek bir değişim olmayacak bu seferde yeni aldığınız araçta kilometre yapacaksınız
    sizin için faydalı yönü modelli araca daha çabuk kavuşursunuz
    satması daha kolay olur

Fıat Grande Punto fire motor active( benzinli)
  • Bence satın.

Tanıdığım var, 2 senede 1 araba değiştiriyor çünkü 2 senede minimum 60-70.000km yapıyor. Daha fazla binse hem değeri düşecek, hem satması zorlaşacak, hem daha çok sorun çıkarmaya başlayacak.

Mesela 30.000'de alıyor, 2 sene sonra 100-110.000km'ye satıyor gidiyor tekrar 20-40.000km'deki araçlardan alıyor. Ancak çok yol yapıyorsanız sıfır km almayın bence, değer kaybı daha fazla oluyor.
  • türkiye şartları kıymetini bilmek lazım. araba çok yakar diye kullanama. km yükselir satamam diye kullanama.

km düşür bence hocam galariden alcan araçta büyük ihtimal orjinalde 140bin normalde 35binde olca için bence pek sorun yok
  • değiştir arabayı km düşürürsen arkadaşın dediği gibi diğer tarafta kötü olabilir
  • Bence keyfini çıkarın gitsin...ben öyle yapıyorum..ben deger kaybetmiyorum böylece en azından..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • imkanın varsa elbette değiş
  • bizde "100 bin" hastalığı yüzünen daha az fiyata gidiyor(bu yüzdende km düşürmeler artıyor tabi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfiasis

türkiye şartları kıymetini bilmek lazım. araba çok yakar diye kullanama. km yükselir satamam diye kullanama.

km düşür bence hocam galariden alcan araçta büyük ihtimal orjinalde 140bin normalde 35binde olca için bence pek sorun yok

km düşür derken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

quote:

türkiye şartları kıymetini bilmek lazım. araba çok yakar diye kullanama. km yükselir satamam diye kullanama.

km düşür derken?

Daha düşük kilometreli araç al demek istemiştir bence arkadaş orada.. Ya da umarım öyledir..

• quote:

Orijinalden alıntı: wrath54

quote:

quote:

km düşür derken?

Daha düşük kilometreli araç al demek istemiştir bence arkadaş orada.. Ya da umarım öyledir..

Belkide öyledir günahını almamak lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

Bence keyfini çıkarın gitsin...ben öyle yapıyorum..ben deger kaybetmiyorum böylece en azından..

+1
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wrath54

quote:

quote:

km düşür derken?

Belkide öyledir günahını almamak lazım...

hocam tabiki km düşürme. 95 model satılan araçlara bak satılan bütün araçlar 150 binde. sahibinden de satılan 300-400 binde araç görmedim daha ben. tesbih yaptım orda hepi topu bu.

• Valla imzamda ki arabam şu an 113600 küsür km. de ve eğer bir kaç sene daha değiştiremezsem hedefim 200 bin km. 200 bin km. yaparsam tek araba ile sıfır km'den daha doğrusu 00004 km'den 200 bin km'ye rekor kırmış olurum kendimce. değeri düşermiş düşmezmiş çokda umrumda değil benim için. İşimi görüyormu, ben ona bakarım. Bana göre araba km. yaptıkça açılır. Tabi o km'nin ne şartlarda yapıldığı da önemli. Bakımların düzenli yapılıp yapılmadığı önemli. Hiçde rahatsız değilim 100 bini devirdim diye.
  • Bir arkadaş km düşür mü demiş tam anlamadım da zaten onu yapabilecek biri olsam burada konu açmaya gerek kalmazdı.O şekilde kul jakkına girecek bir üçkağıt yaparsam zaten bir yerden mutlaka çıkar.

Arkadaşlar dün sahibinden.com da aynı aracın düşük km li ve yüksek km li fiyatlarına baktım.Fiyalara bakıp bir yorum yaparmısnız.Sanki fazla değer düşme yok gibi.

40000 km de
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-degisensiz-boyasiz-hatasiz-kazasiz-grande-punto-92544277/detay

137000 km de
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-lpgli-93592430/detay

119000 km de
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-punto-1-4-lpg-li-91494807/detay

84000 km de
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2006-model-1-4-82binde-grande-punto-84639231/detay

69000 km de
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-grande-punto-hatasiz-fiat-birmot-dan-servis-bakimli-59370715/detay

72000 de
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-63014-km-de-fiat-grande-punto-53433317/detay

• Aracınızdan memnunsanız hiç değiştirmeyin. Yeni araç almak yeni maceralara atılmak demektir. Km'den yaptığınız tasarrufu servislere vermek zorunda kalabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.