Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
75
Favori
341.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cinaski12

Arkadaşlar, ben aşağıdaki linkteki saati aynı satıcıdan aldım, kargo ücreti görüldüğü gibi yüksek ben saat çabuk ulaşır diye beklerken ürün yaklaşık 1 ay sonra türkiyeye giriş yaptı, 10 gündür de sanırım gümrüğe takıldığı için bekliyorum, bu gecikme sebebi ile dispute açtım ve sadece bu gecikme sebebi ile artık ürünü istemediğimi, ürünün elime ulaşmadığımı ve ödediğim ücretin iadesini istedim, satıcı da ürünü kargoya verdiğini, takip numarası olduğunu Türk postasının yavaş olduğunu belirtimiş ve iade talebimi kabul etmemiş, 15-20 gün süren tahkikatten sonra dispute aleyhime sonuçlandı ve ben tekrar açtım,

Arkadaşlar linkte koşulsuz iade seçeneği yok mu, ben herhangi bir neden beirtmeden iade hakkımı kullanamam mı ?
    zaten ürün elime ulaşmadı sizce neden ebay uğraştırıyor ve paramı iade etmiyor, ben şimdi ne yapmalıyım ürünü gümrükten almadan iade edebilirmiyim, ya da gümrükten almalımıyım tşkler

http://www.ebay.com/itm/Traser-P6502-NAVIGATOR-Steel-WATCH-NYLON-Band-TRITIUM-/291159484828

Ödemeyi normal ödeme seçenekleri ile mi yaptınız yoksa paypal ile mi? eğer paypal ile yaptıysan satıcı yada ebay ıle ugrasmadan paypal ile iade seçeneğini kullan daha mantıklı, hiç olmadı çıkış yolu bulamaz isen bankanı ara ve kredikartımdan alışveriş yaptım ama ürünü alamadım de iadesini iste onlar yardımcı oluyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Oyunİzlem

arkadaşlar ebay'den paypal üzerinden içinde para olmayan kartımla alışveriş yapmaya çalıştım ancak parayı çekti. bu nasıl oluyor gelince mi veriyoruz. hesap özetine baktım paypalın çektiği herhangi bir ödeme yok. yardımcı olursanız sevinirim.

İptalde ettirmek istedim hemde 1 saatten once ancak adam 30 dakkada kargoladı ürünü. SUan shipped yazısı çıkıyor. napmam gerek ?

Kardeşim İlk seçenek kredi kartında limit yoksa eksi limitini kullanıyor örnek : limit 90 tl, aldıgın ürün 100 tl kredi kartın -10tl limite geçiyor ve bekleyen provizyonlarde yada bekleyen işlemler adı altında görünüyor kredi kartı hesabında ikinci seçenek ise blokaj işlemi kredi kartından parayı paypal çekmeden önce bloke koyuyor ve ürün sana teslim olunca satıcı bilgi veriyor kredi kartından parayı çekiyor, bu soyledıklerım tahmini bir varsayımdır kendi tecrübelerimce, sizin gibi aynı şekilde bende limit yokken alısverıs yaptım olmuştu ilk seçenegi uyguladılar, bankanın sana tanımladıgı -100 tl limit aşım tutarı vardır tahmini olarak ve kredi kartınde limit aşım ücreti adı altında 5-6 tl gibi bir ücreti gorursen şaşırma

• UP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephistopheles00 -- 28 Ocak 2015; 20:28:41 >
  • merhaba arkadaşlarhttp://www.ebay.com/ üzerinde bir arama yaptığım zaman bütün ülkeler arasında mı arama yapılıyor. (www.ebay.it,www.ebay.fr vs. gibi)

• merhaba..

ebaydan oğlum için 70 usd değerinde oyuncak alacağım gümrüğe takılır mı ?
  • BLUETOOTH kulaklık Gümrük sorunu çıkartır mı? 68 usd değerinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://m.ebay.com/itm/151576264786?nav=SEARC

Ben bu üründen 2 tane aldım gümrüğe takılırmı 88 dolar avustralya doları falan gümrükte kalırmı boyutu pek büyük değil yardım edin
  • Aspilicueta24 kullanıcısına yanıt
    Hocam saat formu burası
  • quote:

Orijinalden alıntı: MurderByDeath

Hocam saat formu burası

Hocam başlığa göre gelmiştim ben belki yardım eden olur diye...
  • 50$ ın altında elektronik ürün olan vhs player ( eski video kaset oynatıcı ) sipariş etsem, gümrük vs. Sorun çıkar mı ?

• Arkadaşlar, biliyorsunuz 75 euro üstü satn alınan herşey gümrüğe takılır. Yol parası bu rakama dahil edilmez. Bu ara Ebaysa satış fiyatı 50 dolar olöup kargo ücretti 35 dolar olan ürünler mevcut. Bu şekilde ürün satın alırsak gümrük problem çıkarırmı acaba?
  • Az önce 58 euro + 2 euro olan bir ürün için ödeme yaptım. 171 tl tutarken 178 lira yazıyordu 182 lira çekmiş. 11 lira nereye gitti anlamadım :) Paypal için 2.5 tl ayrıca çekmişti zaten üyelikte.

• mesajım bulunsum alış veriş yaparken klavuz edinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aspilicueta24

http://m.ebay.com/itm/151576264786?nav=SEARC

Ben bu üründen 2 tane aldım gümrüğe takılırmı 88 dolar avustralya doları falan gümrükte kalırmı boyutu pek büyük değil yardım edin

Bence takılmaz sizin ürün fiyat olarak normal, satıcılara hediye ve düşük ücret yapmasını söylerseniz %99 her ürün geliyor sorunsuzca.

Diğer fiyat konusunda sorun yaşayanlarda bunu satıcılara bildirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 12 Şubat 2015; 23:46:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

Bence takılmaz sizin ürün fiyat olarak normal, satıcılara hediye ve düşük ücret yapmasını söylerseniz %99 her ürün geliyor sorunsuzca.

Satıcıya mesaj attım,korkmayın biz ayarlasik dedi,üstüne 20 Dolar yazıp gondericeklermis,sikinti olmaz herhalde bu şekilde?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

Satıcıya mesaj attım,korkmayın biz ayarlasik dedi,üstüne 20 Dolar yazıp gondericeklermis,sikinti olmaz herhalde bu şekilde?

Bence olmaz , umarım sorunsuz size ulaşır ürün.

• Arkadaşlar İşlemci Almayı Düşünüyorum Ama 113$ San Jose, California dan. 48$ North Port, Florida dan ve 7$ Berlinden Kargo Ücreti Görünüyor. Yani Fiyatlarda Bir Dengesizlik Var Gibi. Ayrıca Bu Haliyle Gelse İyi Daha Başka Masraflar (Gümrük Gibi) Çıkarmı Bilmiyorum. Bu Kargo Ücretleri İle İlgili Bilgisi Olan Beni Aydınlatabilir Mi Acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet DOĞAN -- 18 Şubat 2015; 14:10:37 >
  • konuyla alakası yok ama bir şey ögrenmek istiyorum. ebay de açık arttırma kazandım ama ilgili satıcı turkiye ye gönderim yapmıyor muş

söz konusu durumu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 22 Şubat 2015; 17:17:24 >
  • Ödemeden 45 gün geçtikten sonra herhangi bir ititaz hakkımız yokmu?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.