Şimdi Ara

...Tarihi Savaşta Dönüm noktası Se & Nokia ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
2.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sony Ericsson, Cyber-shot markalı ürünleri K790 ve K800 ile kameralı telefonlarda yepyeni bir sayfa açacağını gösterdi. Oto fokuslu 3.2 megapiksel kamerası, Xenon flaşı ve teknoloji dünyasına Sony Ericsson’un kazandırdığı patentli BestPic özelliği olan bu telefonlar kameralı telefon dünyasındaki bir devrimin habercisi olma özelliği taşıyor.

K800 ve K790’daki ileri teknoloji, şimdiye dek cep telefonlarında görülmemiş bir görüntüleme standardı oluşturacak. K800 ve K790’ın sunacağı ileri teknoloji mobil araç ve uygulamalar için 3.2 megapiksel kamera ve oto fokus sadece başlangıç. Klasik dijital kameralarda olduğu gibi K800 ve K790’da da kırmızı göz sorununu ortadan kaldıran; gece karanlığında bile net görüntüler sunan Xenon flaş bulunacak. Titreme önleme özelliği ise fotoğraf çekerken yapılan küçük titremelerin fotoğraf kalitesine yansımasını engelleyecek.

Sony Ericsson tarafından geliştirilen, tamamen yeni bir özellik olan BestPic sayesinde hiçbir önemli anı kaçırılmayacak. Kamera tuşuna tek bir basışta hızlı bir şekilde yüksek çözünürlüklerde birden fazla fotoğraf çekebilme yeteneği sağlayan BestPic, görüntüleme dünyasında önemli bir adım olarak yorumlanıyor. Sony Ericsson tarafından geliştirilen bu teknoloji, amatör fotoğrafçılara bile kişisel sergilerini açabilme olanağı sağlayacak.

K800 ve K790 PicBridge özelliği sayesinde, resimlerin çıkışı bilgisayara gerek olmadan alınabilecek.. Ürün kutularında bulunacak olan Adobe yazılımıyla fotoğrafların bilgisayarda arşivlenmesini her zamankinden kolay olacak. Kişisel deneyimlerin paylaşımı konusundaki tüm dünyada kullanımı giderek artan Picture Blogging, K800 ve K790 kullanıcılarının sadece birkaç tıklamayla kişisel blog alanlarına ulaşabilmelerini sağlayacak.

Çift mod UMTS telefon K800 ve üçlü bant EDGE telefon K790 2006’nın ikinci çeyreğinde satışta olacak.

Bir iş telefonu olarak da K800 ve K790, kullanıcılara faydalı uygulamalar sunacak. Tam ekran HTML tarayıcı, RSS desteği ve Google arama motoru, UMTS (K800) ve EDGE (K790) desteği ile her zamankinden hızlı çalışacak. Standard push e-posta, Bluetooth, USB 2.0 ve Memory Stick Micro (M2) veri transfer olanakları da elektronik aygıtlarla kolay bağlantı sağlayacak. K800 ve K790’daki müzik çalar, RDS’li FM radyo ve üç boyutlu oyunlar ise işten arda kalan zamanlarda rahatlamak için keyifli birer alternatif olacak.

Sony Ericsson K800 çift mod UMTS cep telefonu. Sony Ericsson K790 üçlü bant EDGE cep telefonu. Her iki telefon da 2006’nın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

alıntı

Hürriyet

Nokia ne yapacak ben şahsen çok merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TümAmiraL -- 7 Mart 2006; 19:22:04 >

• Olaya vakif olmadan yorum yapmissin bu forumda daha sonra ne yazmisim oku bakalim.Bu tur kiyaslamalara girenler sony kullanicilari sahip olduklari telefonlarin resim kalitesiyle bu kiyaslamaya girenler onlar.Bu linkte neler yazmisim oku bakalim daha once http://forum.donanimhaber.com/m_6101562/tm.htmM600 ile e61 nasil kiyaslamaysa bu wifi harincinde diye bir sey olamaz.Eger iki telefon arasinda kalsam tutupta ses hafizaya bakip m600 almam ben.Wifi noktayi koyar altinada virgul 16 m ekran var e61 de
    quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Orjinalden alıntı: Khan§

Nokia Sony gibi resim ve ses ten ibaret telefonlar uretmiyor.Nokia nin Takoz oldugunu dusunenler cikacak olan K serisinin ebatlari agirligi nekadar incelesin bakalim Neredeyse N70 kadar agirlik ve boyuta sahip.Amac sadece resim cekmekse Sony nin 6mp 3x optic zoomlu cyber shot lu fotograf makinasina para veririm daha iyi.Nokia olabilecek butun teknolojiyi barindiriyor cihazlarinda resimse resim videoysa video VS vs Sony tek duze telefon uretiyor.Auto focus cybershot BestPic gibi ozellikler resimi gelistiren ozelliklerdir ayri ozellik degildir.SoNy varsa yoksa resim diyor.Nokia oyle degil

Bu topigi acan Tarihi Savaşta Dönüm noktası Se & Nokia ... diye baslik atmis ancak tarafli yazmis RESMEN yeni cikacak olan K serisini tanitmis.Ayip olmasin diyede Nokia ne yapacak sahsen ben cok merak ediyorum diye cumle kurup topigin basligin da adi gecen nokianin alakasini bu cumleyle baglamis.Tarihi savasta donum nooktasi Se & Nokia basligiyla alakasi olmayan bir yazi yazmis kisacasi.Donum noktasi olan ne onu anliyamadim sony nin 3.2mp cyber shot lu resim cekmekten baska ozelligi olmayan cihaz cikarmasimi.Bir senedir var olan bir sey 3.2mp sharp 903 ile hemde 2x optic zoomla beraber.

Resim cekmekten yola cikarak yapilan kiyaslamarda atilan topigin basliginda soz edilen savasta zafer elde edilemez Sonyericcson a duyurulur.

Ayrica sonyericcson sunu bilmeli resim cekmekte profosyonellesmek isteyen biri bu cihazi almaz.En azindan ben almam.Sahip oldugu olacagi telefonun ozellikleri ile egolarini tatmin edenler alir.Sahip olunduktan bir sure sonra resim bile cekilmedigi farkedilir geriye sahip oldugu cihazin 2-3 megapixel resim cektiginin gostergesi olan topicler icin cekilen amacsiz fotolar ve soylemler ile boyle bir telefona sahip olmakla kendi egolarini tatmin kalir.Istisnalar kaideyi bozmaz

Son olarak topigi acan nokia ne yapacak sahsen cok merak ediyormus.Bu topigi acmadan once N80 N91 ile ilgili topicleri okudumu bilmiyorum eger okuduysa Tekrar okusun.

iyide olayın birde şu yönü var. Nokia evet bütün teknolojileri barındırıyor ama sen şayet k800 ü n80 kıyaslarsan nokia elbette üstün olacak.Sen k800 ü 6280 gibi shmbiansız modellerle karşılaştırman lazım. Peki 6280 resim ve ses harici ne yapabiliyor. Hiç bir şey. bAhsetmiş olduğum iki telde aynı düzen üzerine yanlış karşılaştırmalar yapmayalım beyler. Ha n80 evet güzel bir tel ama bence p990 dan onda daha iyi bir tel. Tabi gene ikiside birbirinin akranı teller değil ama n80 e en yakın olan se p serisidir. ha birde m serisi var. m600i ile e61 kıyaslarsan bence wifi harici m600 herkonuda iyidir. heleki ses konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khan§ -- 7 Mart 2006; 17:30:50 >

• quote:

Olaya vakif olmadan yorum yapmissin bu forumda daha sonra ne yazmisim oku bakalim.Bu tur kiyaslamalara girenler sony kullanicilari sahip olduklari telefonlarin resim kalitesiyle bu kiyaslamaya girenler onlar.Bu linkte neler yazmisim oku bakalim daha once http://forum.donanimhaber.com/m_6101562/tm.htmM600 ile e61 nasil kiyaslamaysa bu wifi harincinde diye bir sey olamaz.Eger iki telefon arasinda kalsam tutupta ses hafizaya bakip m600 almam ben.Wifi noktayi koyar altinada virgul 16 m ekran var e61 de
    quote:

quote:

Nokia Sony gibi resim ve ses ten ibaret telefonlar uretmiyor.Nokia nin Takoz oldugunu dusunenler cikacak olan K serisinin ebatlari agirligi nekadar incelesin bakalim Neredeyse N70 kadar agirlik ve boyuta sahip.Amac sadece resim cekmekse Sony nin 6mp 3x optic zoomlu cyber shot lu fotograf makinasina para veririm daha iyi.Nokia olabilecek butun teknolojiyi barindiriyor cihazlarinda resimse resim videoysa video VS vs Sony tek duze telefon uretiyor.Auto focus cybershot BestPic gibi ozellikler resimi gelistiren ozelliklerdir ayri ozellik degildir.SoNy varsa yoksa resim diyor.Nokia oyle degil

Bu topigi acan Tarihi Savaşta Dönüm noktası Se & Nokia ... diye baslik atmis ancak tarafli yazmis RESMEN yeni cikacak olan K serisini tanitmis.Ayip olmasin diyede Nokia ne yapacak sahsen ben cok merak ediyorum diye cumle kurup topigin basligin da adi gecen nokianin alakasini bu cumleyle baglamis.Tarihi savasta donum nooktasi Se & Nokia basligiyla alakasi olmayan bir yazi yazmis kisacasi.Donum noktasi olan ne onu anliyamadim sony nin 3.2mp cyber shot lu resim cekmekten baska ozelligi olmayan cihaz cikarmasimi.Bir senedir var olan bir sey 3.2mp sharp 903 ile hemde 2x optic zoomla beraber.

Resim cekmekten yola cikarak yapilan kiyaslamarda atilan topigin basliginda soz edilen savasta zafer elde edilemez Sonyericcson a duyurulur.

Ayrica sonyericcson sunu bilmeli resim cekmekte profosyonellesmek isteyen biri bu cihazi almaz.En azindan ben almam.Sahip oldugu olacagi telefonun ozellikleri ile egolarini tatmin edenler alir.Sahip olunduktan bir sure sonra resim bile cekilmedigi farkedilir geriye sahip oldugu cihazin 2-3 megapixel resim cektiginin gostergesi olan topicler icin cekilen amacsiz fotolar ve soylemler ile boyle bir telefona sahip olmakla kendi egolarini tatmin kalir.Istisnalar kaideyi bozmaz

Son olarak topigi acan nokia ne yapacak sahsen cok merak ediyormus.Bu topigi acmadan once N80 N91 ile ilgili topicleri okudumu bilmiyorum eger okuduysa Tekrar okusun.

iyide olayın birde şu yönü var. Nokia evet bütün teknolojileri barındırıyor ama sen şayet k800 ü n80 kıyaslarsan nokia elbette üstün olacak.Sen k800 ü 6280 gibi shmbiansız modellerle karşılaştırman lazım. Peki 6280 resim ve ses harici ne yapabiliyor. Hiç bir şey. bAhsetmiş olduğum iki telde aynı düzen üzerine yanlış karşılaştırmalar yapmayalım beyler. Ha n80 evet güzel bir tel ama bence p990 dan onda daha iyi bir tel. Tabi gene ikiside birbirinin akranı teller değil ama n80 e en yakın olan se p serisidir. ha birde m serisi var. m600i ile e61 kıyaslarsan bence wifi harici m600 herkonuda iyidir. heleki ses konusunda

olaya ne kadar vakıf olduğun belli oluyor n80 den bahsediyon adam k800 den bahsediyor. senin yazılarının peşine koşacak diiliz ne yazıyorsan burda yaz başka yerde yazdıklarına orda cevap veririz.

wifi olmasa diye bişi olmaz diyosun sonra diyonki sırf ses ve hafıza için m600 almam. benim dediğimin aynını sen diyorsun. bi başka adamda sırf ses için m600 alır. mesele aynı klas telefonları bir araya getirmek. buda şu demek diildir bütün özellikleri birbirini tutacak. e61 le neyi kıyaslayacaz o zaman m600 olmuyorsa

e61 e60 ile karıştırmışım ama düşüncem genede bence m600 gene iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 7 Mart 2006; 18:49:00 >

• quote:

Bu konu ise k790-K800 tanıtımı yapılmış ve resmen taraflı bir konudur...

Kaynak veriyorum Taraflı konu değil bilgi içndir

Hürriyet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TümAmiraL -- 7 Mart 2006; 19:16:59 >
  • Tarihi Savaşta Dönüm noktası Se & Nokia ... ile nokia ne yapacak sahsen merak ediyorum sana ait.Bunun disindaki verdigin kaynaktaki yaziyla attigin topic basligi ne kadar alakali hala anlamis degilim.
    quote:

Orjinalden alıntı: Tom_cLayn

quote:

Hürriyet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khan§ -- 7 Mart 2006; 18:28:08 >

• quote:

Tarihi Savaşta Dönüm noktası Se & Nokia ... ile nokia ne yapacak sahsen merak ediyorum sana ait bunun disindaki verdigin kaynaktaki yaziyla attigin topic basligi ne kadar alakali hala anlamis degilim.
    quote:

quote:

Hürriyet

anlayacak da diilsin çünkü anlaşılabilecek bir şey yok ortada. benim asıl anlamadığım 3.2 çıkmış sanki çok büyük olay olmuş adam 7 mb çıkarmış kimsenin umrunda diil. asıl bizlerdeki sorun şu biz sayılarak takılıp kalıyoruz biri 3.2 çıkaracka diğeri 5 öteki 7 derken bu devam edecek önemli olan kamera varmı yok mu yada diğer ek özellikler.

• Sen once topigi okuduktan sonra yorum yapmayi dene ondan sonra baskasinin yorumuna bahane bul.
    quote:

quote:

Tarihi Savaşta Dönüm noktası Se & Nokia ... ile nokia ne yapacak sahsen merak ediyorum sana ait bunun disindaki verdigin kaynaktaki yaziyla attigin topic basligi ne kadar alakali hala anlamis degilim.
    quote:

quote:

Hürriyet

anlayacak da diilsin çünkü anlaşılabilecek bir şey yok ortada. benim asıl anlamadığım 3.2 çıkmış sanki çok büyük olay olmuş adam 7 mb çıkarmış kimsenin umrunda diil. asıl bizlerdeki sorun şu biz sayılarak takılıp kalıyoruz biri 3.2 çıkaracka diğeri 5 öteki 7 derken bu devam edecek önemli olan kamera varmı yok mu yada diğer ek özellikler.

• quote:

quote:

Hürriyet

Taraflı derken yine S.e cihazın tanıtımı yapılmış nokia ile ilgili rakip cihazın özellikleri vs yok görüldüğü gibi..

• quote:

Sen once topigi okuduktan sonra yorum yapmayi dene ondan sonra baskasinin yorumuna bahane bul.
    quote:

quote:

quote:

quote:

Hürriyet

adam saydık cevap yazdık. benden uzak Allaha yakın ol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.