Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun!) (1243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
67.875
Cevap
417
Favori
2.549.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12411242124312441245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar işyerimde kullanıdığım laptop telefonumu bir süredir görmüyor. Başka bilgisayarlarda denediğimde telefonu görüyor ve fotoğrafları alabiliyorum. Ancak işyerimdeki laptop eskiden görümesine rağmen bir süredir görmüyor ve telefonu bağladığımda telefonda şöyle bir uyarı alıyorum:

Dikkat
    PC'nizde cihazınızı tanımlayabilecek yazılım bulunamadı. Windows XP için, servis paketi 3, Windows Media Player, sürüm 10 veya daha üstü ya da Mac OS işletim sistemi için Android File Transfer kullanılmalıdır.

Laptopumda Windows Vista Home Premium Service Pack 2 yüklü durumda. Laptop telefonumu en son gördüğünden bu yana da herhangi bir program yükleme silme vs işlemi yapmadım. ??
  • @italiano ismail
    Bende zaten türk firmalarından bahsettim yani ithalatcı garanti verenler yada paralel ithalat denen telefonlar.Onların garantisi yine bakanlık onaylı ama kendi tesbit ettikleri teknik servisler ile destek veriyorlar.Distribütör garantili olanlar telpadanda başarıdanda teknik destek alırlar.Birde avrupa birliği ülkelerden fatura ile alınan telefonlara hem telpa hemde basarı 1 sene değişim harici onarım yapıyorlar ama internette satanlar hep palavra atıyorlar.Fatura olmadan destek vermiyorlar.Yani imei nosu ile onarım yapmıyorlar.

Mesela istanbul bilişim rus ülkelerden almış olabilir yada bulgaristan olabilir o yüzden ülke satış kodları değişiktir yani csc kodları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torresmjr197*

arkadaşlar telefonum rootlu felan değil 4.1 güncellemesi yapmak istiyorum ama ne telefon güncelle diyo nede kieste olmuyo odinden yapmak istiyorum nasıl yapıcağım ve root atmak mı lazım onun için

Root yapmadan odin ile orjinal yazılım yükliyebilirsin.Yesilcin sitesinde gerekli dosya ve anlatımını bulabilirsin.
  • Arkadaslar ben cihazı yeni aldım 3 gün oldu direk 4.1.1 guncelemesi telefona geldi yurtdışı cihaz ve yükledikten sonra sizin karşılaştığınız hiçbir sorun oluşmadı allaha şükür kieste görüyor cihazı merak ettiğim nokta ise bu kadar sorunsuz bir cihazın ne üretimi olduğunu nasıl ogrenebilirim hangi ülke ? Arkasında made in korea yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altugkatlav

Arkadaslar ben cihazı yeni aldım 3 gün oldu direk 4.1.1 guncelemesi telefona geldi yurtdışı cihaz ve yükledikten sonra sizin karşılaştığınız hiçbir sorun oluşmadı allaha şükür kieste görüyor cihazı merak ettiğim nokta ise bu kadar sorunsuz bir cihazın ne üretimi olduğunu nasıl ogrenebilirim hangi ülke ? Arkasında made in korea yazıyor

Kore yazıyorsa korede üretilmiş demektir,daha ne istiyorsun.
    Güncelleme hiçbir işlem yapmadan güncelleme yapması sorunsuz demek değildir ama wipe yapmadan şimdilik sorunsuz görünsede ilerde sorun yaratabilir.Kapatma hatası yada şarzının az gitmesi yada geç şarz etmesi gibi durumlar meydana gelebilir.
    Üzerindeki rom ile ülke kodu aynı ise o ülke için yazılım yayınlandığında zaten görmesi ve güncellemesi gayet normaldir.Yani bir özellik değildir
    Ama telefonun kötüdür de demek istemiyorum.Telefon korede üretilmiştir ama hangi ülkede satıldığını satış kodundan anlıyabilirsin.play storeden CSC Select adlı uygulama ile öğrenebilirsin.Gerçi çindede üretilse aralarında bir fark olmıyacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkmenli

quote:

Orijinalden alıntı: italiano ismail

quote:

Orijinalden alıntı: Türkmenli

Android 4.1.2 test sürümü düştü arkadaşlar.Multi-view,note 2 gibi galeri geldi.Hayırlı olsun :)

http://www.sammobile.com/2012/11/15/i9300xxelk4-%E2%80%93-galaxy-s-iii-android-4-1-2-jelly-bean-leaked-firmware/

Bu ne ya arkadaş nekadar hızlı çalışıyorlar,
    Gerci sammobile sitesinin firmware bölümüne düşmesi veya bize gelmesi bir ayı bulur.Bakalım bir yenilik varmı yoksa sadece sorunları giderici room mu.

Firmware indirilebilir durumda :) İndiriyorum ama custom rom çıkmasını bekleyeceğim.

indiren biri drobbox a falan upload edebilir mi ? hotfile çok yavaş inmez :S

• quote:

Orijinalden alıntı: ermirza

quote:

Orijinalden alıntı: amca31

quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

quote:

Arkadaşlar galaxy s3 anakart değişimi yapmam gerekiyo fiyatı nedir bilen varmı acaba? bir telefoncuya sordum 800tl dedi bana.Çok pahalı geldi daha ucuza bulma imkanım varmı

Telefoncularla değil servis ile görüşün.Ayrıca sıkıntınız nedir ki

Cihaz full brick oldu Jtag yapılamadı.anakart değişmesi gerekiyo.Telefon yurtdışı olduğu için değişim yapmadı servis.Anakartın parasını versem dahi değişim yapmıyolarmış.

nasıl başardın full brick yapmayı ben bugün servise verdim full brick den...

Kendiliğinden oldu durduk yere..sen jtag attırmayı denedinmi yoksa direk servisemi verdin?

• quote:

[
    Kendiliğinden oldu durduk yere..sen jtag attırmayı denedinmi yoksa direk servisemi verdin?

kendiliğinden nasıl olluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

quote:

[

Durduk yere olmasi banada sacma geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

quote:

[

evet kendiliğinden.telefonuma hiç bir şekilde root falan atmadım. yurt dışından bizzat kendim aldım sıfır..1 hafta önce JB yükledim kies üzerinden.JB den sonra telefonda kasmalar oluştu.Şarjdayken telefonu açmaya çalıştım açılmadı ama şarj oluyor işaret ışığı yanıyordu.Bataryayı çıkarıp takayım dedim.Sonra tamamen sessizliğe gömüldü.Kendiliğinden oldu anlıcağın
  • quote:

Orijinalden alıntı: procaptain

quote:

Bilgin için teşekkürler,fırsat siteleri derken türk fırsat sitelerinden bassediyorum.Bonubon,milliyet pazarlama,grupanya gibi buralardan alanlardan bassediyorum.Buradan alanlarda değişik ülkedenmi almış oluyorlar eger böyleyse hakikatten bilmiyordum bilgin için sagol.
    peki garanti işine ne dersin ben telpadan aldım eger bir sorun olursa telpaya sorunsuz götürebiliyorum.Diyelimki bonubon fırsat sitelerinden aldım telpaya götürsem servise almazmı.
    Eger nerden alırsan al telpa sorunsuz alır diyorsan o zaman telpadan almanında bir ayrıcalığı yok değilmi.Tekrar teşekkürler.

Türk fırsat sitelerinin çoğu paralel ithalat satıyor satıyor dediğiniz gibi sadece orada ismi yazan firma bakıyor ki bazen o firma hiç olmayabiliyor bile ki bazı iyi hizmet veren paralel ithalatlar da var.Evet değişik ülkelerden almış oluyorlar.CSC Changer veya ilk sayfada yazan CSC change koduyla sorunu çözebilirler.
    Garanti dediğim gibi paralel ithalatlarda sadece ilgili firma bakıyor telpa bakmaz, ayrıca sadece telpa değil ,başarı,c5 gibi bütün distribütörler sorunsuzdur.
    Tabi telefonu yere düşürüp kırmadığınız sürece
    http://www.samsung.com/tr/support/distributors/distributors.do?page=DISTRIBUTORS

Tesekkür ederim bilgileriniz için.
    O zaman fırsat sitelerinden 1369 tl ye almayıp,telpadan 300 daha fazla verip almakla iyi yapmışım.Söylediklerinizden bunu anlıyorum.Teşekkürler.

• Arkadaslr ben multi windowlu romu yukledim yaklasik bir saattir kullaniyorum cok basarili simdilik ama turkce dili yok sanirim..

• İyi akşamlar öncelikle.Benim şöyle bir sorunum var .Telefonun içindeki 16 gb dahili hafıza fat32 sisteminde biçimlendirilmiş ve 4 gb dan büyük dosyaları tek parça halinde kabul etmiyor.Bunu biçimlendirmeden ntfs biçimine dönüştürebilirmiyim.bilen biri yardımcı olursa sevinirim..
  • Tüm Galaxy S3 Dostlarına İyi Akşamlar;

Bildik bir soru soracağım. Kıdemli arkadaşlardan da destek rica edeceğim. Cevabını çok aradım ama bulamadığım için soruyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Telefonum orjinal ROM'lu. 32 Gb SD Kart aldım. Fakat hiç bir şekilde telefonun hafızasında yer alan uygulamaları SD karta taşıyamadım. Ayrıca yeni kurulacak uygulamalarda da SD karta kurmak için bir seçenek göremedim.
    Bir çok forumu araştırdım ancak rootlu cihazlar dışında bir çözüm bulamadım. Bu konuda playsotore da bir çok iş görmez program mevcut.

Telefonumda orjinal ROM yüklü iken programları SD karta kurabileceğim ve bundan sonra kuracağım programları da direk olarak SD karta kurmamı sağlayacak bir yöntem veya uygulama varmı arkadaşlar ?

Tekrar teşekkür ederim...
  • ben de bugün itibariyle almış bulunuyorum benide ekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: focus1

Arkadaslr ben multi windowlu romu yukledim yaklasik bir saattir kullaniyorum cok basarili simdilik ama turkce dili yok sanirim..

resim ekleme şansın varmı yandan gömülü menüsü ve bildirim çubuğu nasıl olmuş başka yenilikler varmı.Hız nasıl durumda.
  • quote:

Arkadaslr ben multi windowlu romu yukledim yaklasik bir saattir kullaniyorum cok basarili simdilik ama turkce dili yok sanirim..

Root explorer ile system/ de csc klasörünü silin tüm Diller serbest kalır. Wipe yapıp tekrar kurulum yaparsanız diller listesinde Türkçe gözükür. .

Kolay gelsin

• Ya arkadaşlar allah rizasi için allshareplay ile pc arasında bağlantbağlanti kuramıyor um kursam da video ları pc ekranında izlemek istediğim de izlemiyorum [&o

• quote:

Orijinalden alıntı: KLACID

Tüm Galaxy S3 Dostlarına İyi Akşamlar;

Bildik bir soru soracağım. Kıdemli arkadaşlardan da destek rica edeceğim. Cevabını çok aradım ama bulamadığım için soruyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Telefonum orjinal ROM'lu. 32 Gb SD Kart aldım. Fakat hiç bir şekilde telefonun hafızasında yer alan uygulamaları SD karta taşıyamadım. Ayrıca yeni kurulacak uygulamalarda da SD karta kurmak için bir seçenek göremedim.
    Bir çok forumu araştırdım ancak rootlu cihazlar dışında bir çözüm bulamadım. Bu konuda playsotore da bir çok iş görmez program mevcut.

Telefonumda orjinal ROM yüklü iken programları SD karta kurabileceğim ve bundan sonra kuracağım programları da direk olarak SD karta kurmamı sağlayacak bir yöntem veya uygulama varmı arkadaşlar ?

Tekrar teşekkür ederim...

S3 te uygulamaları sd karta taşıyamıyorsun.S1 de ve s2 de bunu yapabiliyordun.
    Ayrıca nekadar uygulama yuklersinizki bırakın telefona yuklesin.200 tane uygulama kursanız 2 gb yaolur ya olmaz.Ben bu işin ustune durmadım fakat bu durum için uygulama oldugunu duydum ama bunlarında saglıksız oldugunu duymustum her telefonu kapatıp actıgında bir işlem yapılması gerekiyormuş.Size kesin çözüm sunmak isterdim ama bana soracak olursanız bırakın telefon hafızasına indirsin.2-3-4 gb uygulama indirin ki bu kadar uygulamada indirmessiniz diyelimki indirdiniz emin olunki telefonu yavaşlatmaz hiç ugraşmaya değmez hafıza kartına resim ve video yukleyin yeter ki ben bunları bile tel hafızasına yukluyorum.

• quote:

quote:

resim ekleme şansın varmı yandan gömülü menüsü ve bildirim çubuğu nasıl olmuş başka yenilikler varmı.Hız nasıl durumda.

http://www.youtube.com/watch?v=2ZBrTn5dhkE

Kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 12411242124312441245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.