Şimdi Ara

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S III resmi olarak tanıtıldı (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.950
Cevap
6
Favori
154.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eamercan

ben de ikisi de vardı. tamamen zevk meselesi. ben beyazı daha çok beğendim. o yüzden onu tuttum.

göz tanıma iyi çalışıyor. tam ekranın karaması gereken anda notification bar da küçk bir göz işareti beliriyor. kararmıyor ekran. hiç aksamadı. loş ışıkta denemedim ama.

Sanırım Smart Stay'ın çalışma usulu şu şekilde : Mesela, ekran karartma ayarını 15 saniye yaptıysanız, siz ekrana dokunmayınca 15 saniye sonra kamera sizin gözlerinize odaklanıyor ve eğer ekrana bakmıyorsanız ekranı karartıyor, eğer bakıyorsanız ekranı karartmıyor ve bi daha 15 saniye sonra sizin gözlerinize bakıyor (ekrana dokunmadığınızı varsayarsak) ona göre karartıyor.

Ekranı kararttıktan sonra da; Ekranı kapatma süreniz de 15 saniye ise, aynı mantıkla çalışıyor, ekran karardıktan 15 saniye sonra gözlerinize bakıyor, eğer ekrana odaklanmadıysanız ekranı kapatıyor, eğer bakıyorsanız tekrar telefon aktif hale geliyor.

Yanlışım varsa düzeltin.

1- Ayrıca, birkaç soruda ben sormak istiyorum, yaşım 18 ve bu telefonu sizce kullanırken zorluk çeker miyim? (Tek elle kullanım da)

2- Görünüm olarak HD videolardan gördüğüm kadarıyla memnunum fakat canlı olarak gördüğünüz için size de sormak istedim, sizce cihazın dizaynı güzel mi ve One X'le karşılaştırma yaparsak dizayn konusunda görüşleriniz ne olur acaba?

3- Ekranın pentile olduğunu sanırım biliyorsunuzdur, pentile ekran hakkında görüşleriniz ne acaba? Ekranın S2'den çok daha keskin olduğunu söylemişsiniz, acaba One X ile bir karşılaştırma yapmanız mümkün mü? (Yazıyla yazsanız yeter, resim falan beklemiyorum, ona da razıyım)

Şuanlık aklımda ki sorulan şunlar, okuduğunuz için teşekkür ederim, tabi cevaplarsanız ayrıca minnettar kalırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

quote:

Orijinalden alıntı: Schumii

Bende Gorilla glass olduğuna inanmıyorum. İnternette bir sürü video var. Gorilla glass bıçakla bile çizilmiyor neredeyse. Cepteki anahtar yada madeni para ile çizilmesi ise imkansız. Ben telefonumu okadar dikkatli kullanmama rağmen üstünde 1-2 kılcal çizik vardı. Türkiye'den alan diğer arkadaşların da telefonları çizilmişti. Sanırım ellerindeki düz camları bize iteledi Samsung.

Elimde galaxy s var ve elimde anahtar ile çizmeye çalıştım yine çizilmedi ekran koruyucu cihazın karizmasını bozuyor atıyorum cebime çatır çatır 2 yıldır kullanıyorum tek çizik bile yok hatta galaxy ace aldım hatuna onunda ekranını makaslar çizmeye çalıştım çizilmiyor. Ekranı çizilenler şikayet etsinler ve cihazın değişmesini istesinler çünkü bu ekranlar çizilmez ekran... Çiziliyorsa firma suçudur. Müşteri haklıdır.

Bizdeki S2'ler çiziliyor maalesef. Türkiyede'ki garanti şartları yetersiz olduğu için göndermedim garantiye. Daha önce 3Gs göndermiştim başka parçaları bozup yollamışlardı.

• quote:

Bende Gorilla glass olduğuna inanmıyorum. İnternette bir sürü video var. Gorilla glass bıçakla bile çizilmiyor neredeyse. Cepteki anahtar yada madeni para ile çizilmesi ise imkansız. Ben telefonumu okadar dikkatli kullanmama rağmen üstünde 1-2 kılcal çizik vardı. Türkiye'den alan diğer arkadaşların da telefonları çizilmişti. Sanırım ellerindeki düz camları bize iteledi Samsung.

7 aydır ekran koruyucusuz kullanıyorum vatan dan aldım telefonu. Hiç bir çizik yok ekranda. galaxy s2
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

quote:

7 aydır ekran koruyucusuz kullanıyorum vatan dan aldım telefonu. Hiç bir çizik yok ekranda. galaxy s2

Ozaman dandikleri bize denk geldi maalesef. Forumda bir arkadaş daha var benim Başarı garantili onunki ise Genpa ikimizin ekranı da çiziliyordu

• quote:

Ozaman dandikleri bize denk geldi maalesef. Forumda bir arkadaş daha var benim Başarı garantili onunki ise Genpa ikimizin ekranı da çiziliyordu

Ekran zaten çizilmez değil ki?

Sadece çizilmeye karşı dayanıklı.

Sanırım siz biraz aşmış, sert ve keskin darbeler vermişsiniz telefona.

Ayrıca, kırılmaz olsaydı, geliştirilmeye gerek kalınmazdı fakat S3'te Gorilla Glass 2 çıktı, geliştirildi yani.

Şimdi ise, "çizilmeye karşı daha da dayanıklı" oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tunç*

quote:

Ayrıca, kırılmaz olsaydı, geliştirilmeye gerek kalınmazdı fakat S3'te Gorilla Glass 2 çıktı, geliştirildi yani.

Sanırım video ve testleri izlememişsiniz. Yöneticilerin bile testleri var. Ekran çizilme ve kırılmaya karşı ekstra dayanıklı. Aldığım günden beri kılıfta kullanıyorum, sizin dediğiniz gibi aşıp sert ve keskin darbeler vermedim, heralde versem bunu farkederdim. Samsunga mail attığımızda da bu konuda net birşey söyleyemiyor. Yukarıda da bir arkadaş bundan bahsetmişti. Neyse S3 konusunu dağıtıp Gorilla glass konusu yaptık olan oldu çaresi yok. Önümüzdeki telefona bakalım

• quote:

Sanırım video ve testleri izlememişsiniz. Yöneticilerin bile testleri var. Ekran çizilme ve kırılmaya karşı ekstra dayanıklı. Aldığım günden beri kılıfta kullanıyorum, sizin dediğiniz gibi aşıp sert ve keskin darbeler vermedim, heralde versem bunu farkederdim. Samsunga mail attığımızda da bu konuda net birşey söyleyemiyor. Yukarıda da bir arkadaş bundan bahsetmişti. Neyse S3 konusunu dağıtıp Gorilla glass konusu yaptık olan oldu çaresi yok. Önümüzdeki telefona bakalım

Galaxy S2 Android 4.0 işletim sistemiyle gelecek isimli başlıkta bi arkadaşın dediğine göre, kendisine Gorilla Glass olduğuna dair cevap vermişler.
  • telefonun tasarımına insanlar yavaş yavaş alıştılar, bu telefonda s2'nin basarısını tekrarlayacak anlaşılan, en azından s2 fiyatları düşer almak isteyenler için.
  • s2 de pil ve ekran gündüz kullanımı problem
  • Ben ilk ciktigi gun almistm galaxy s2yi ve iki hafta once sattigimda ekranda ufak tefek kilcal izler vardi sadece. Cizik denebilecek hicbir iz yoktu. Kilifsiz ve koruyucusuz.
  • Gorilla Glass çok dayanıklı ama az da olsa çizilme riski var ve kılcal ince çizilmeler oluyor. Galaxy S'te bunu tecrübe ettim. Ama 2 sene filan kullanacaksanız, satmayacaksanız bu pek önemli değil çünkü ekran açıldığı an çiziklerin hiçbiri belli olmuyor. Bu çizikleri ancak ekranı temizleyip parmak değmemiş halde güneşe tutup numarasız gözlerle bakarsanız görmeniz mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tunç*

quote:

S2 videolarında ekrana satırla vuruyorlar , maket bıçağıyla bastırıyorlar tık yok. Bendeki başarı garantili s2 de ufak bir bıçakla deneme yaptim fazla bastırmadığım halde çizildi. Ekrandada var Ufaktan birkaç çizik. Türkiye cihazlarında gorilla glass yok. Dha önce samsung türkiye bu konuda güzelce bir açıklama yapmıştı. Türkiye versiyonlarinda gorilla glass olmadığı ama dayanıklı bir ekran olduğu yönünde. Gorilla glass 2 ekran zorla çizmek için herseyi yapmassan çizilmez. Aynı kaliteli saatlerin camında olduğu gibi .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar rica etsek konuyu dağıtmasak.

Gorilla Glass için ayrı ayrı konular zaten mevcut;) ve bunu tartışmaya kalksak sayfalar sürecek
  • http://www.phonearena.com/news/Confirmed-the-Samsung-Galaxy-S-III-is-polycarbonate-not-plastic_id30304

onu bunu boşverinde burda galaxy s3 te kullanılan malzemenin eleştrilen plastik değil bir çeşit polikarbonat malzeme olduğu yazıyor ne derece doğru bilmiyorum ama incelemelerdeki sağlamlığa bakınca gayet mantıklı gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 22 Mayıs 2012; 0:06:29 >
  • Arkadaki plastikte bir çeşit güçlendirilmiş katman kullanılmış. Plastikte olmayabilir. Ama güzel dokunma hissi vereceğini düsünüyorum. Elede oval yapısı sayesinde güzel oturacaktır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • işte oda plastik değilmiş bir çeşit şeffaf polikarbonatmış doğruysa, zaten mobil review in incelemesinde adam metal saat kordonuyla çizememişti bana gayet mantıklı geliyor, eleştirilen malzeme kalitesi belkide çoğumuzu şaşırtacak gibi...
  • Arkadaki plastik kapak çıkartıldığında çok sıradan, adi ve S2 kapağı gibi duruyor. Fakat hammadde olarak çok kaliteli bir malzemeden yapılmış. Bazı incelemelerde ikiye büktüler kırılmıyor, arkasını çizmeye çalışıyorlar çizilmiyor. Sanırım Samsung bu sefer arka kapağa da önem vermiş gibi gözüküyor.
  • HTC One X kadar olsa malzeme kalitesi yeter.

One X kullanıcıları çok memnun malzeme kalitesinden.
  • videolarda kapak plastik gibi adamlar büküyor kırılcak gibi :D iyi iyi bu haber güzel
  • Bazı sitelerde özellik olarak 2 gb ram 1.8 ghz işlemci 12 mp kamera yazıyor bunlar yanlış mı yani ?
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.