Şimdi Ara

YERDEN ISITMA DA KOMPOZİT BORU MU (CAM ELYAFLI) ALİMİNYUM FOLYOLU PPR BORU MU KULLANMAK GEREKİR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
12.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Allah'ın selamı sizlere olsun arkadaşlar. Konu başlığında yazdığım soruyu çözemedim.

2,5 katlı bir evde kombiden her kattaki dağıtıcı kollektörlere suyu taşırken 32 mm olan

- KOMPOZİT BORU (CAM ELYAFLI)

- PPR ALİMİNYUM FOLYOLU BORU

mu kullanmalıyız. Bu 2 boru arasında ki fark nedir ?

Her 2 boru da Oksijen geçirgenliği ile alakalı bir durum var mı ?

İşçilik açsından arada bir fark var mıdır ?

birde ESENPLASİK MARKALI BORULARI KULLANAN varmıdır ?

• yok mu cevabı olan ? :(
  • İşçilik birbirine yakın,aliminyum folyalının folya kazıması var gerisi aynı.Bu saatten sonra kompozit boru kullanılır.Kayıp kaçak için.
  • Merhaba,

Kombiden kollektöre giden borularda özellikle ilk 1 metrede bakır boru tavsiye edilmektedir. Plastik borulara daha sonra geçilmelidir.

Kompozit boru mu alüminyum folyolu boru mu sorusunun cevabı alüminyum folyolu borudur. Cam elyaf katkılı olanların oksijen koruması olmadığı gibi ortadan folyolu borular kadar dayanıklı da değildir.

Dizayn Grup'un ortadan folyolu Oksi Plus borusunu kullanabilirsiniz. Folyo ortada olduğu için soyma işlemi yok bu borularda. Sadece borunun uç kısmındaki folyoyu kalemtraşa benzeyen bir aletle 4-5 saniyede temizliyorsunuz.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

İşçilik birbirine yakın,aliminyum folyalının folya kazıması var gerisi aynı.Bu saatten sonra kompozit boru kullanılır.Kayıp kaçak için.

Folyo kazımayayım, traşlama yapmayayım, işçilik sürem metre başına yarım dakika düşsün derseniz bu seferde soğuk havalarda muhtemelen oluşacak plastik borulardaki sehlimleşme (sıcaktan aşağı doğru sarkma), cam elyafın oksijen geçirgenliğine etkisi olmayacağı için de sistemindeki metal aksanda (radyatör , kombi) paslanma ve benzeri sorunlarla karşılaşacaksınız.

Benim önerim; sıcak su hatlarında Alüminyum folyolu kompozit boru, soğuk su hatlarında da düz PPR boru kullanılması yönündedir.(yerden ısıtma söz konusu ise bu durum bariyerli ve bariyersiz PEX borularla çözülebilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdelikara -- 17 Nisan 2012; 16:17:08 >

• fırmaya sordum aliminyum folyo dıyor ama dısında kompozit yazıyor nasıl anlıyacagız ?
  • mavifatih M kullanıcısına yanıt
    Borunun dışında kompozit yazıyorsa o boru folyolu değil ve o boru oksijen bariyersizdir, pprc folyolu boruların dış kısmında folyolu boru ve ingilizcesi olarak yazar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu firmanın yazdığını ben mi yanlış anlıyorum yoksa kombozit boru aliminyum folyolu borunun geliştirilmişi mi ?
  • deliksiz alüminyum folyolu pprc boruların dıştan folyolu olanlarında boru kalem traşı ile kesit şeklinde traş ettiğinizde folyosu gözükür
    ortadan folyolu pprc borularda ise boruyu tam ortadan kestiğinizde katmanın ortasında folyonun ucu görünür
    bütün folyolu pprc boruların dışında folyolu boru pprc türkçe ibare (fırat gibi bazı markalarda ingilizcesi de yazar) FIRAT aluminum foiled grey pipe pprc
    örnek: FIRAT deliksiz alüminyum folyolu boru (dıştan folyolu) aluminum foiled grey pipe pprc

YERDEN ISITMA DA KOMPOZİT BORU MU (CAM ELYAFLI) ALİMİNYUM FOLYOLU PPR BORU MU KULLANMAK GEREKİR ? YERDEN ISITMA DA KOMPOZİT BORU MU (CAM ELYAFLI) ALİMİNYUM FOLYOLU PPR BORU MU KULLANMAK GEREKİR ? YERDEN ISITMA DA KOMPOZİT BORU MU (CAM ELYAFLI) ALİMİNYUM FOLYOLU PPR BORU MU KULLANMAK GEREKİR ?

• Merhaba,

konuyu açalı bayağı zaman olmuş ama tercihinizi ve tecrübenizi aktarır mısınız?
    ben biraz araştırıp kompozit boru'da karar verme sürecindeyim ama alternatiflerinizi ve tecrübelerinizi aktarırsanız ona göre belki fikr değiştirebilirim. Teşekkürler
    Alacağım yer: Frankishe
    veya Burası

• tolay T kullanıcısına yanıt
    kompozit boru oksijen bariyersizdir tesisata oksijen sokar ayrıca boru daha fazla şekil değiştirir uzama yapar
    iyi birşey istiyorsanız deliksiz alüminyum folyolu pprc boru tercih edin örnek: dizayn oksi plus veya fırat folyolu pprc boru

http://www.firat.com/sicak-soguk-su-boru-sistemleri/pprc-folyolu-boru

YERDEN ISITMA DA KOMPOZİT BORU MU (CAM ELYAFLI) ALİMİNYUM FOLYOLU PPR BORU MU KULLANMAK GEREKİR ?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

bir konuda iletişime geçmem gerekiyor sizinle. Arkadaşlık isteği gönderdim. Dönüş yapmanız mümkün müdür? Teşekkürler
    buyrun buradan sorabilirsiniz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hakkında olumlu yorumlarda bulunduğunuz bir kombi markası sizinle iletişime geçerek hem teşekkür etmek hem de ürünlerini yerinde inceleyebilmeniz için sizi ağırlamak istiyor. Detayları paylaşabilmem için arkadaşlık isteğime onay verebilirseniz memnun olurum.

İyi günler dilerim.
    tamam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.