Şimdi Ara

SSANGYONG KORANDO SPORTS TÜRKİYEDE... (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
3
Favori
97.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melihçelik

Aralık ayında aldım aracı ben.

Trafik sigortam 580tl. Kasko için baya uğraştık en ucuz yapıkredi firmasından 1660tl ye zor yaptırdım. Bu sırada İstanbul plakalı ve yaşımın da 32 olduğunu hesaba katmak gerekiyor.

Hocam bilgiler için tekrar tekrar teşekkür ediyorum, Araç için bir inceleme konusu açsanız hiç te fena olmaz.
  • Bilgilerin için teşekkürler.
  • Bende en baz versiyonunun test surusunu yaptim .manuel vites gecisleri hosuma gitmedi. Aracta100 km suratte ruzgar sesi coktu.ivmelenmesi ve surusu cok guzel. test guzergahi genelde otoban 6.6 ortalama tuketimi vardi .aracin oturus pozisyonu cok rahat yorucu bir gunden sonra test sirasinda dinlenmistim.dev gibi araba cok dikkat cekecegi ve ikinci el kaygisi yuzunden aractan vazgectim.maalesef bi atimlik barutum var . cok ince eleyip sik dokuyan birisi olmasam tam benlik bi arac.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aracı teslim alalı 25 gün oldu gittikçe dahada bağlanıyorum seviyorum aracı.Hele ki dün akşam arkadaşımın C180'ni madara ettikten sonra HIZ KONFOR GÜVEN: SSangyong diyorum.Şehiriçi 10 LT yakıyorum son damlasına kadar helal olsun
  • arac cok seri net 190 goruyor sehirici 9 litre tuketim ... cok sessiz ve konforlu 4 aydir kullanıyorum son derece memmunum
    bir oncekı modelde katlanır ayna dıjıtal klıma vardı bunda yok malesef bence tek eksıgı 4 ceker olmaması
    zaman ıcınde 4 ceker ve daha donanımlı modellerı gelecektır ..selamlar
  • meraba arkadaşlar 2012 model nissan navara aracım var aracın performansından motorundan hiç bir sıkıntım yok o kadar güçlüki araç kalkışlarda gaz basmıyorum neredeyse korkudan öndeki aracın üstüne çıkarım diye :D ama bu arka koltuklardan ve makaslardan nefret ettim araba sürekli hop hop zıp zıp lanet ediyorum yolda giderken ve direk satmayı düşünüyorum koyduğum paraya yazık diyorum her defasında dışardan baktığım zaman arabaya canavara bak diyorum ama içine bindikmi geberiyoruz 200 km yolculuk yaptık haftasonu 2000 km gibi geldi keşke opsiyonel olarak sunsalar kardeşim isteyen süspansiyonlu alsın isteyen makaslı alsın bu ne saçmalıktır ya bi çıkış geliyo karşıma bi sollamaya çıkıyorum diziyorum passat ı insignia yı filan sıralıyorum hepsini geçiyorum bi çukur geliyo lanet okuyorum ardından iş dışında kullanacak varsa pick - up kesinlikle almasın ben beyaz eşya işi ile uğraşıyorum arada bir buzdolabı atarız çamaşır mak. yükleriz dedim hemde aile aracı olarak kullanırım dedim ama olacak gibi değil 1 yıldır araç bende 3000 km de araba sinir olduğumdan dolayı binmiyorum bile ama bu ssangyong korando sports da makas yok diyolar tam benlik gibi duruyor hem arada 200-300 kilo yük yükleriz 2 çamaşır mak. filan hemde aile aracı olarak kullanırız ama tabi markadan dolayı çekincelerimiz var ssangyong bayiside eve 200-300 metre uzaklıkta bir gidip bakmak lazım takas filanda yapırıyoruz dediydilerde üstüne para vermeleri gerekiyo aracımın ama sanmıyorum baya bi fiyat kırarlar benim aracımın en mantıklısı navarayı satmak bunu iyice bir test edip almak 4x2 nin en fulu ve otomatiği ne kadara alabiliriz.

• 2008 otomatik kyron almak isteyen olursa hatasız 43 e vercem çok temiz öm atın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NacromantiA

meraba arkadaşlar 2012 model nissan navara aracım var aracın performansından motorundan hiç bir sıkıntım yok o kadar güçlüki araç kalkışlarda gaz basmıyorum neredeyse korkudan öndeki aracın üstüne çıkarım diye :D ama bu arka koltuklardan ve makaslardan nefret ettim araba sürekli hop hop zıp zıp lanet ediyorum yolda giderken ve direk satmayı düşünüyorum koyduğum paraya yazık diyorum her defasında dışardan baktığım zaman arabaya canavara bak diyorum ama içine bindikmi geberiyoruz 200 km yolculuk yaptık haftasonu 2000 km gibi geldi keşke opsiyonel olarak sunsalar kardeşim isteyen süspansiyonlu alsın isteyen makaslı alsın bu ne saçmalıktır ya bi çıkış geliyo karşıma bi sollamaya çıkıyorum diziyorum passat ı insignia yı filan sıralıyorum hepsini geçiyorum bi çukur geliyo lanet okuyorum ardından iş dışında kullanacak varsa pick - up kesinlikle almasın ben beyaz eşya işi ile uğraşıyorum arada bir buzdolabı atarız çamaşır mak. yükleriz dedim hemde aile aracı olarak kullanırım dedim ama olacak gibi değil 1 yıldır araç bende 3000 km de araba sinir olduğumdan dolayı binmiyorum bile ama bu ssangyong korando sports da makas yok diyolar tam benlik gibi duruyor hem arada 200-300 kilo yük yükleriz 2 çamaşır mak. filan hemde aile aracı olarak kullanırız ama tabi markadan dolayı çekincelerimiz var ssangyong bayiside eve 200-300 metre uzaklıkta bir gidip bakmak lazım takas filanda yapırıyoruz dediydilerde üstüne para vermeleri gerekiyo aracımın ama sanmıyorum baya bi fiyat kırarlar benim aracımın en mantıklısı navarayı satmak bunu iyice bir test edip almak 4x2 nin en fulu ve otomatiği ne kadara alabiliriz.

Emin olun ki test edince göreceksiniz,

Aradığınız araç Korando sports...

• Ssangyong SUT araçlarda arkada bağımsız süspansiyon vardır ve otomobil konforundadır.Yalnız fazla yük taşımaya gelmez.Aslında bu araç taşıma amaçlı değildir.İvmelenmesi ve performansı zaten tabir uygunsa uçak gibidir.Ses yalıtımı mükemmeldir.En önemli handikapı ülkemizdeki bilinçsiz tüketici kalıpları nedeniyle araca karşı oluşan ön yargıdır.Hatta o kadar bilgisiz yorumlar vardır ki araç Çin malı olarak değerlendirilmektedir.Ssangyong Güney Koreli bir üretici olup Hyundai ve Kiadan sonra gelmektedir.Ayrıca sadece SUT ve SUV tarzı araçlar yapmaktadır.Ülkemizde satışa sunulan Korando Sports un en önemli eksiklikleri ESP olmaması,4x4 seçeneğinin olmaması sayılabilir.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aserel -- 2 Mayıs 2013; 10:46:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

quote:

meraba arkadaşlar 2012 model nissan navara aracım var aracın performansından motorundan hiç bir sıkıntım yok o kadar güçlüki araç kalkışlarda gaz basmıyorum neredeyse korkudan öndeki aracın üstüne çıkarım diye :D ama bu arka koltuklardan ve makaslardan nefret ettim araba sürekli hop hop zıp zıp lanet ediyorum yolda giderken ve direk satmayı düşünüyorum koyduğum paraya yazık diyorum her defasında dışardan baktığım zaman arabaya canavara bak diyorum ama içine bindikmi geberiyoruz 200 km yolculuk yaptık haftasonu 2000 km gibi geldi keşke opsiyonel olarak sunsalar kardeşim isteyen süspansiyonlu alsın isteyen makaslı alsın bu ne saçmalıktır ya bi çıkış geliyo karşıma bi sollamaya çıkıyorum diziyorum passat ı insignia yı filan sıralıyorum hepsini geçiyorum bi çukur geliyo lanet okuyorum ardından iş dışında kullanacak varsa pick - up kesinlikle almasın ben beyaz eşya işi ile uğraşıyorum arada bir buzdolabı atarız çamaşır mak. yükleriz dedim hemde aile aracı olarak kullanırım dedim ama olacak gibi değil 1 yıldır araç bende 3000 km de araba sinir olduğumdan dolayı binmiyorum bile ama bu ssangyong korando sports da makas yok diyolar tam benlik gibi duruyor hem arada 200-300 kilo yük yükleriz 2 çamaşır mak. filan hemde aile aracı olarak kullanırız ama tabi markadan dolayı çekincelerimiz var ssangyong bayiside eve 200-300 metre uzaklıkta bir gidip bakmak lazım takas filanda yapırıyoruz dediydilerde üstüne para vermeleri gerekiyo aracımın ama sanmıyorum baya bi fiyat kırarlar benim aracımın en mantıklısı navarayı satmak bunu iyice bir test edip almak 4x2 nin en fulu ve otomatiği ne kadara alabiliriz.

iyi diyosun hoş diyosunda bugün bi telefon açtım bayiye esp yok sunrof yok 18'' jant yok deri koltuk yok içini boşaltmışlar arabanın resmen ama fiyat listesinde 50 bin tl yazarken 45.500 fiyat verdiler daha bayiye gitmeden pazarlık yapmadan ama bence otomatik vites yerine manuel in fiyatını dedi bana sekreter gibi geldi bende bunu gördüm acaba bilmiyolarmı diye istanbul u merkezi aradım ordaki satış temsilcisine sunrof deri kolduk esp neden yok dedim bu araçlarda 4x2 istiyorum dedim ben ama bu özellikler resmi sitede var fotoğraflarda bile görünüyo diyince bunu bi araştıracam dedi ve yarın sizi bilgilendirecem dedi buraya kadar herşey tamam ben aracı kullanmadım daha ama dışardan göründüğü kadarıyla tam benlik gibi duruyor hem otomobil olarak kullanabilecem konforlu hemde arada 200-300 kilo yük atabileceğim bir araç olarak gözüküyor ama gel görki kime sorarsam sorayım çin malı sakın alma diyolar hergün bi yerinden arıza verecek diyolar son sahibi sen olursun diyolar bir sürü ön yargılar var ve bu ön yargılar kolay kolayda kırılmiyacak gibi duruyor en son belediye nin çalışmasına denk geldim bugün bi baktım actyon sports var ve mazda bt50 var işçilerde konuştum filan araç hakkında sordum 2008 de aynı zamanlarda geldi dediler 2 side ssangyong döküldü diyolar mazda canavar gibi hala diyolar ama tabi işçiler çok hor kullanıyor araçları oda var ve makaslı değil araç buna rağmen tıka basa yüklüyolar ordan oraya işçileri götürüp getiriyolar ama harbiden mazda daha diri duruyodu actyon nun kaportasında solmalar vardı ve baya yıpranmış duruyodu bu arada mazda gri renkti actyon sports siyah renkti teşekkürler...

• quote:

quote:

quote:

iyi diyosun hoş diyosunda bugün bi telefon açtım bayiye esp yok sunrof yok 18'' jant yok deri koltuk yok içini boşaltmışlar arabanın resmen ama fiyat listesinde 50 bin tl yazarken 45.500 fiyat verdiler daha bayiye gitmeden pazarlık yapmadan ama bence otomatik vites yerine manuel in fiyatını dedi bana sekreter gibi geldi bende bunu gördüm acaba bilmiyolarmı diye istanbul u merkezi aradım ordaki satış temsilcisine sunrof deri kolduk esp neden yok dedim bu araçlarda 4x2 istiyorum dedim ben ama bu özellikler resmi sitede var fotoğraflarda bile görünüyo diyince bunu bi araştıracam dedi ve yarın sizi bilgilendirecem dedi buraya kadar herşey tamam ben aracı kullanmadım daha ama dışardan göründüğü kadarıyla tam benlik gibi duruyor hem otomobil olarak kullanabilecem konforlu hemde arada 200-300 kilo yük atabileceğim bir araç olarak gözüküyor ama gel görki kime sorarsam sorayım çin malı sakın alma diyolar hergün bi yerinden arıza verecek diyolar son sahibi sen olursun diyolar bir sürü ön yargılar var ve bu ön yargılar kolay kolayda kırılmiyacak gibi duruyor en son belediye nin çalışmasına denk geldim bugün bi baktım actyon sports var ve mazda bt50 var işçilerde konuştum filan araç hakkında sordum 2008 de aynı zamanlarda geldi dediler 2 side ssangyong döküldü diyolar mazda canavar gibi hala diyolar ama tabi işçiler çok hor kullanıyor araçları oda var ve makaslı değil araç buna rağmen tıka basa yüklüyolar ordan oraya işçileri götürüp getiriyolar ama harbiden mazda daha diri duruyodu actyon nun kaportasında solmalar vardı ve baya yıpranmış duruyodu bu arada mazda gri renkti actyon sports siyah renkti teşekkürler...

Bizim insanımızın otomobil bilgisi dünyada tektir efenim!

Ssangyong Çin malı değildir!Bunu bilemeyecek,internetten iki tık ile aracı araştıramayacak kadar bilgisiz insanlar ile görüşmüşsünüz maalesef!

Beş noktadan başlantılı süspansiyonu olan yani SUV konforundaki bir aracı belediyenin işçileri kullanıp sonrada konuşmaları ne kadar otomobil bilgisizi olduklarını gösterir maalesef

Ssang Güney kore merkezli ve üretimli bir araçtır.

Aracı ben 3 senedir kullanıyorum Karadenizde çıkmadığım dağ,tepe,yayla kalmadı 3 senede hiç arıza vermedi demek ki o otomobil ile ilgili sana bilgi verenler arkadaşlar çok bilgiliymiş maalesef!!!!

SSANGYONG KORANDO SPORTS TÜRKİYEDE...

BUYURUN BU KAZADAN SADECE SOLFARI KIRILARAK ÇIKMIŞ BİR ARAÇ

Ayrıca donanım konusu görecelidir.

Araç donanımlı geldi mi fiyatı yükseliyor bu seferde buna bu parayı vereceğime nidaları yükseliyor,

Altyapı,sessizlik ve konforda sınıfının en iyisidir efenim,

DH arama motorunda ssangyong yazın konuları okuyun,

Gezenbilir sitesinde bakın,

Kullanıcıları dinleyin

Kore malı arabaya Çin malı diyen insanlar size bilgi veremezler....!!

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bizim insanımızın otomobil bilgisi dünyada tektir efenim!

Ssangyong Çin malı değildir!Bunu bilemeyecek,internetten iki tık ile aracı araştıramayacak kadar bilgisiz insanlar ile görüşmüşsünüz maalesef!

Beş noktadan başlantılı süspansiyonu olan yani SUV konforundaki bir aracı belediyenin işçileri kullanıp sonrada konuşmaları ne kadar otomobil bilgisizi olduklarını gösterir maalesef

Ssang Güney kore merkezli ve üretimli bir araçtır.

Aracı ben 3 senedir kullanıyorum Karadenizde çıkmadığım dağ,tepe,yayla kalmadı 3 senede hiç arıza vermedi demek ki o otomobil ile ilgili sana bilgi verenler arkadaşlar çok bilgiliymiş maalesef!!!!

BUYURUN BU KAZADAN SADECE SOLFARI KIRILARAK ÇIKMIŞ BİR ARAÇ

Ayrıca donanım konusu görecelidir.

Araç donanımlı geldi mi fiyatı yükseliyor bu seferde buna bu parayı vereceğime nidaları yükseliyor,

Altyapı,sessizlik ve konforda sınıfının en iyisidir efenim,

DH arama motorunda ssangyong yazın konuları okuyun,

Gezenbilir sitesinde bakın,

Kullanıcıları dinleyin

Kore malı arabaya Çin malı diyen insanlar size bilgi veremezler....!!

öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkürler en sonunda bugün gidip test etme imkanım oldu manuel vites vardı test aracı olarak araca bindim oturma pozisyonu biraz yüksek geldi bana göre tabi ayarlanabilir bu tip şeyler arabayı çalıştırdım camlar kapalı ses seda yok içerde gerçekten çok sessiz araç biraz kurcaladım klimayı cd çalar ı vs. plastikleri filan kullanılan malzeme pek iyi gelmedi bana neyse yürüdük biraz debriyaj kavraması alttan klasik pick-up debriyaj ı navara ile aynı vites değiştirmesi birebir aynı kemikli vites devri yükseltip vites attınmı hafiften tepme yapıyo araç navara - ranger filandada bu böyleydi aynı diyebiliriz direksiyonu çok hafif geldi bana navaraya oranla pekte güven vermedi açıkçası nerdeyse üflesem dönecek direksiyon tabi hızlandınmı bu sertleşirmi bilmiyorum en fazla 50-60 a kadar çıkabildim test yerimiz şehir içi idi benim için önemli olan arka koltuk genişliği konforu ve aracın zıplamaması ama bu konuda hayal kırıklığına uğradım diyebilirim arkası tabiki navaraya oranla oturma pozisyonu olarak daha iyidi ama genişliği filan yok sadece koltukların konumlandırılması daha iyi ve insanı daha çok sarıyo navaranın koltuklarına oranla zıplamasına gelince ne otomobil ne jip ne pick-up 3 ünün arası bişey olmuş ne fazla zıplıyor diyebiliriz nede zıplamıyor diyebiliriz navara kadar kemikli değil ama çok farkda olduğunu söyliyemem aracı kendim de sürdüm ön yolcu koltuğundada oturdum arkayada geçip oturdum araç ilerlerken ve açıkçası beklediğim kadar iyi değil beni cezbeden tarafı otomatik vites oluşu ve en önemlisi f1 vitesin oluşu ama f1 vites in konumlandırıldığı yer bana göre iyi değil sonuç olarak oturduk çayımızı içtik fiyat konusuna geldik 50.500 tl dedi ve arka kasanın sürgülü tentesi hediye dediler ben navigasyon ve geri görüş kamera istiyorum dedim araç siyah olacak tente filanda istemiyorum aracı peşin alacam nakit en son kaça sayarsınız dedim navigasyonlu filan sürgülü tenteyi çıkararak 50 bin e sayarız dediler sonuç bu çıktık bayiden arkadaşla oturduk bi yerde artılarını eksilerini tartışmaya başladık 3 kişi gitmiştik bu arada sonuç olarak vardığımız kanı

donanım olarak zayıf(fiyatına oranla) sunrof deri koltuk koltuk ısıtma elektrikli dikiz aynaları xenon far esp 6 hava yastığı filan beklerdim ben bu markadan

dış görünüş kötü (navaraya kıyasla)

arkası amartsörlü makas yok ama yinede beklediğimiz konfor yok

gerek markanın bilinişi gerekse kullanılan malzeme bize göre yeterli değil

fiyat çok yüksek

yükleme alanı navaraya oranla küçük

performans navaraya oranla baya düşük

2. el olarak çok zayıf durumda

açıkçası 50 bin tl değilde 35 civarı bişey olsaydı ciddi ciddi düşünürdüm belki 2. el bi tane bakabilirim

sadece bir hobi aracı olarak kullanılabilir gibi geldi bana

neden navarayla kıyaslıyorsun diyebilirsiniz ama navara 55 bin bu olmuş 50 bin ve benim aracımda navara açıkçası navarayı satıp bunu almayı düşünüyordum ama bugün tam bir sukut -u hayal oldu

• bu arada aracımı (navarayı) dün sattım şimdi yeni bir araç bakmaktayım bütçem 50 - 70 arası önerilerinizi bekliyorum
  • Navara fiyat listesinde otomatik model 68.000 TL görünüyor. Ona nazaran ucuz zaten bu araç.
  • ama o navara ve bence bu 2 araç ayrı segmentte yanyana koyduk araçları navara babası gibi durdu :D
  • hocam iyi hoş ama bir ufak detay atlanıyor.İki hafta önce aldım bu laneti pişmanım.hem de arabanın kalitesine sözüm yok.ama araba kadar marka distribütörü de önemli.konya bayiden aldım bana göre araba satmak bu değil.Ben civic sattım da aldım bu arabayı.Bayinin ne sözünde durduğunu gördüm nede doğru söylediğini.Aracın kabin kapatmasını ruhsata işletmemişler ceza yiyordum neredeyse.navigasyonun son modeli diye konuştuk 2 sene önceki modeli çıktı.basamakları orjinal olsun dedik, çakma çıktı.kotuk kafalıkta ki monitörler tam bir rezalet örneği.Şahsuvaroğlu merkez biz bu tip konularda bayilere baskı yapamayız diyorlar.hocam bu konuda yapmayacaksan hangi konuda yapacan.Hondada bir şikayetim üzerine motor bloğunu değiştirdiler.Sürekli bakımları aksatmıyorum diye garanti dışında kalan malzemeleri bile değiştirdiler.
    Kısacası biraz fazla verecen kafan rahat olacak arabasının arkasında duran, sözünde durmayan bayinin kulağını çeken firmadan alacaksın arabayı.Keşke şahin alsaydım da korando sportu almasaydım diyorum şimdi.Şu an arabadan o kadar soğudum ki ilk defa arabamın içinde sigara içmeye başladım.Araca baktıkça yediğim kazık geliyor aklıma....

• evet arkadaslar aracım 16500 km oldu sehir ici 8 ila 9 litre arasında degişıyor tuketım , uzun yolda sakın kullanımda 6 vites 120 km surat ıle 7 , 7.5 civarı

160 180 kımı yerde 200 gordugu halde 9.5 litre tuketım ben daha fazla 12 litre civarı beklıyordum yakıt sarfıyatını 9.5 ortalamamda enez istanbul arası 330 km yol ve trafık durumuna baglı olrak 140 200 arası degısken suratle yol aldim .. aracın bu yuksek suratlarde az tuketımı 155 beygir ve 360 tork sayesınde oldukca ıyı oldugunu dusunuyorum ... selamlar
  • Merhaba lar bizde sizin engin tecrubeleriniziwww.ssangyongclubtr.com da paylasmanizi dileriz.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Forumu dışarıdan takip ediyordum,
    Karar süreci bitti,
    bugun 2012 model 20 bin km de otomatik aracımı aldım.
    paylaşımlarınız için tesekkur ederim,çok yol gösterici ve gerçekçiydiler,
    Araçla ilgili bundan sonra bilgi almak isteyen herkezin sorusunu memnuniyetle cevaplayabilirim.
    Saygılar
  • Merhaba arkadaşlar,
    Forumu dışarıdan takip ediyordum,
    Karar süreci bitti,
    bugun 2012 model 20 bin km de otomatik aracımı aldım.
    paylaşımlarınız için tesekkur ederim,çok yol gösterici ve gerçekçiydiler,
    Araçla ilgili bundan sonra bilgi almak isteyen herkezin sorusunu memnuniyetle cevaplayabilirim.
    Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.