Şimdi Ara

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
18
Favori
236.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnceleme için teşekkür ediyorum. Ben de hızlıal.com dan 1189 TL ye 32 inç pf7017 aldım daha önceden lg 42lw570s tv vardı bunuda küçük oda için aldım. her ikiside uydu alıcılı ve smart tv. LG fazladan 3d özelliğe sahip.
    2 tv arasında küçük bir karşılaştırma yapayım
    Vestelin artıları
    lg usb den izlediğiniz videoyu ekranın tamamına yayamıyor vestel yapabiliyor
    LG de usb wireles yok vestel de kutudan çıkıyor (Hızlıal a mail ile sordum kutudan çıkmıyor demişlerdi süpriz oldu :) )
    LG usb ye kayıt yapamıyor vestel yapabiliyor
    LG de biss girişi yapılamıyor Vestelde var
    LG kanal listesinde silme yapamıyorsunuz vestelin kanal düzenlemesi oldukça kullanışlı
    LG smart tv Türkçe desteği yetersiz çoğu uygulama yabancı vestelin Türkçe desteği iyi
    LG de askı aparatı yok vestelde kutudan çıkıyor

LG nin artıları
    Ekranın önünde ekranı korumak için cam benzeri birşey var vestelde ekran korumasız
    LG de smart tv de web tarayıcı var vestelde yok
    LG smart tv daha zengin içeriğe sahip ( ancak çoğu gereksiz)

şimdilik aklıma gelenler bunlar
    Almayı düşünenlere kesinlikle öneririm

• oltulu

lg ile vestel arasında sd ve hd görüntü kalitesi arasında bir fark varmı onuda söyleseydin iyi olurdu.

Şu kanal silinmiyor dediğin lg de kanalların yeridemi değiştirilemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: melosss

bir kardes su özelliklere 2 dk baksada bende emin olsam 42pf7017 ile aynı özelliklere sahip tv aldığıma

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017)

Kusura bakma mesajini bir gördüm cevap vermek için foruma girdiğimde mesaj yoktu heralde sildin sonra tekrar koydun elindeki klavuz bendeki klavuzla sayfa numarası dısında aynı özellikler hersey aynı gozukmekte için rahat olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oltulu

İnceleme için teşekkür ediyorum. Ben de hızlıal.com dan 1189 TL ye 32 inç pf7017 aldım daha önceden lg 42lw570s tv vardı bunuda küçük oda için aldım. her ikiside uydu alıcılı ve smart tv. LG fazladan 3d özelliğe sahip.
    2 tv arasında küçük bir karşılaştırma yapayım
    Vestelin artıları
    lg usb den izlediğiniz videoyu ekranın tamamına yayamıyor vestel yapabiliyor
    LG de usb wireles yok vestel de kutudan çıkıyor (Hızlıal a mail ile sordum kutudan çıkmıyor demişlerdi süpriz oldu :) )
    LG usb ye kayıt yapamıyor vestel yapabiliyor
    LG de biss girişi yapılamıyor Vestelde var
    LG kanal listesinde silme yapamıyorsunuz vestelin kanal düzenlemesi oldukça kullanışlı
    LG smart tv Türkçe desteği yetersiz çoğu uygulama yabancı vestelin Türkçe desteği iyi
    LG de askı aparatı yok vestelde kutudan çıkıyor

LG nin artıları
    Ekranın önünde ekranı korumak için cam benzeri birşey var vestelde ekran korumasız
    LG de smart tv de web tarayıcı var vestelde yok
    LG smart tv daha zengin içeriğe sahip ( ancak çoğu gereksiz)

şimdilik aklıma gelenler bunlar
    Almayı düşünenlere kesinlikle öneririm

Öncelikle hayırlı olsun ve karşılaştırma için teşekkür ederiz o lg de bulunan ekran korumasına glasson diyorlar bu seride Vestel'de yok ama terronovada var 3d yi kullanmadığından önemsemiyorum şimdilik ama olsa çok iyi olurdu ayrı mesele.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskape

oltulu

lg ile vestel arasında sd ve hd görüntü kalitesi arasında bir fark varmı onuda söyleseydin iyi olurdu.

Şu kanal silinmiyor dediğin lg de kanalların yeridemi değiştirilemiyor

LG ile Vesteli kıyaslarken amacım vestelin lg den üstün olduğunu söylemek değildi. Sonuçta lg 42" vestel 32" , lg 2700 tl vestel 1189 tl
    Vestel alanların pahalı yabancı modellerden almadıkları için çok fazla birşey kaybetmediklerini anlatmak
    Her iki televizyonunda hem sd hemde hd görüntüsü tatmin edici durumda ben çok fazla bir fark göremedim (Ancak aynı çözünürlükte bir görüntünün daha küçük bir tv de daha iyi görüneceğini unutmamak lazım )
    Kanal silinenemesi meselesine gelince lg de kanalı hepten silemiyorsunuz ancak kanal sırasını değiştirebiliyor, yada kanalları gezerken o kanalı atlamasını sağlayabiliyorsunuz
    Kanal düzenleme konusunda tereddütsüz vestel daha iyi
    Dün vestel de 8 gb lik flash bellek ile video kaydı denemesi yaptım oldukça güzel kayıt yapıyor
    Smart tv de de vestel tereddütsüz daha iyi durumda LG de youtube ,facebook vb Türkçe değil vestelde Türkçe

• quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

Orijinalden alıntı: melosss

bir kardes su özelliklere 2 dk baksada bende emin olsam 42pf7017 ile aynı özelliklere sahip tv aldığıma

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017)

Kusura bakma mesajini bir gördüm cevap vermek için foruma girdiğimde mesaj yoktu heralde sildin sonra tekrar koydun elindeki klavuz bendeki klavuzla sayfa numarası dısında aynı özellikler hersey aynı gozukmekte için rahat olsun.

teşekürler dostum

• teşekkür ederim açıklamaların için
  • Merhaba
    Herkese yorumları için çok teşekkürler.
    Yorumlar neticesinde 32 inç pf7017 almaya karar verdim. Birkaç gün içinde alacağım.
    incelemek için Vestel bayiine gittiğimde satış görevlisi çok emin olmamakla birlikte kayıt özelliğinin sadece kablo TVde çalıştığını söyledi. Böyle bir şey var mı yoksa herhangi bir uydu yayınını kaydedebilir miyim?
  • usb ye kayıt edebilirsin yalnız benim bildiğim kayıtlar sadece tv de izleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aristocrat53

usb ye kayıt edebilirsin yalnız benim bildiğim kayıtlar sadece tv de izleniyor

Yanlış hatırlamıyorsam kullanım klavuzunda bilgisayarda izlenebileceğinden bahsediyordu akşam inceler sonucu burada paylaşırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: moussetee

Merhaba
    Herkese yorumları için çok teşekkürler.
    Yorumlar neticesinde 32 inç pf7017 almaya karar verdim. Birkaç gün içinde alacağım.
    incelemek için Vestel bayiine gittiğimde satış görevlisi çok emin olmamakla birlikte kayıt özelliğinin sadece kablo TVde çalıştığını söyledi. Böyle bir şey var mı yoksa herhangi bir uydu yayınını kaydedebilir miyim?

böyle birşey yok ben dahili uydu alıcısından aldığım yayınları sorunsuz olarak kaydedebiliyorum belki harici bir uydu alıcı taksam kaydetmez ama kendi uydu alıcısındaki yayınlşarı sorunsuz kaydediyor...
  • bir soruda benden?
    arkadaşlar bende kanal geçiş hızı genel olarak fena değil hatta dahili uydu alıcılı bir tv ye göre iyi bile sayılabilir ancak fox, tv8, kanal7 gibi 4-5 kanala geçiş yaparken zorlanıyorum görüntü ya çok geç gelmekte yada sinyal yok diyor bir iki defa kanal değiştirince geliyor m.hizmetleri sinyalişn düşük olduğunu çanağı ayarlatmam gerektiğini söyledi ama sinyal seviyem %60-70 lerde ve diğer kanallarda sorun yok sizde durum nasıl acaba?
  • quote:

bir soruda benden?
    arkadaşlar bende kanal geçiş hızı genel olarak fena değil hatta dahili uydu alıcılı bir tv ye göre iyi bile sayılabilir ancak fox, tv8, kanal7 gibi 4-5 kanala geçiş yaparken zorlanıyorum görüntü ya çok geç gelmekte yada sinyal yok diyor bir iki defa kanal değiştirince geliyor m.hizmetleri sinyalişn düşük olduğunu çanağı ayarlatmam gerektiğini söyledi ama sinyal seviyem %60-70 lerde ve diğer kanallarda sorun yok sizde durum nasıl acaba?

Bende bahsettiğiniz türden bir sorun yok çanak ayarlarınızla ilgili olabilir
  • aynı sorun benim başımada gelmişti showw fox habertürk kanallarında biraz bekleme yapıyodu hemen açmıyodu bende komple yeniden tv ye ilk kurulum yaptım sorun düzeldi sende dene bir istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: oltulu

quote:

bir soruda benden?

Bende bahsettiğiniz türden bir sorun yok çanak ayarlarınızla ilgili olabilir

evet çanağa baktırmak lazımda merkezi sistem işte keyfi olmuyor kendi çanağım olsa ben onu yüzde 90 sinyal seviyesine çıkarırdım ama maalesef..

• quote:

Orijinalden alıntı: aristocrat53

aynı sorun benim başımada gelmişti showw fox habertürk kanallarında biraz bekleme yapıyodu hemen açmıyodu bende komple yeniden tv ye ilk kurulum yaptım sorun düzeldi sende dene bir istersen

cvp için teşekkürler kanalların manuel olarak yeniden ayarını yaptım ama yok bakalım fırsat olursa baştan kurulumda yaparım..
  • versiyon 0.10.0.10 isimli yazılım güncellemesi bugün sunulmuş , televizyon yazılımı kendi indirmiş, sadece okey e bastım.kendi kendisini otomatik güncelledi.Henüz değişenler hakkında bir bilgim yok , vestel güncelleme notları yayınlıyor mu ki ?

Şimdilik gördüklerim :
    Media oynatıcıda iyileştirmeler.
    Gömülü mkv altyazısı oynatma. * EDIT : OYNATMIYOR :(
    Altyazı seçim ekranı düzenlemesi (eski halinde tüm altyazılar gözükmüyordu)
    USB HDD'lere partition seçme seçeneği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoWeRLoGY -- 25 Mayıs 2012; 21:11:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoWeRLoGY

versiyon 0.10.0.10 isimli yazılım güncellemesi bugün sunulmuş , televizyon yazılımı kendi indirmiş, sadece okey e bastım.kendi kendisini otomatik güncelledi.Henüz değişenler hakkında bir bilgim yok , vestel güncelleme notları yayınlıyor mu ki ?

Şimdilik gördüklerim :
    Media oynatıcıda iyileştirmeler.
    Gömülü mkv altyazısı oynatma.
    Altyazı seçim ekranı düzenlemesi (eski halinde tüm altyazılar gözükmüyordu)
    USB HDD'lere partition seçme seçeneği.

şahane haber hevesle bunu bekliyordum ancak umarım yazdıklarından çok daha fazlası vardır vestelden görüştüğüm kişi çok kapsamlı bir güncellme olacağını söylemişti akşam hevesle bakacağım..

• ayrıca son guncelleme ıle youtube uygulaması degısmıs...yenı ozellıkler var mı...ayrıca bı yazılımla bı web browser eklesek ya nasıl olur :)
  • uydudan yukleyebilirmiyiz

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.