Şimdi Ara

bulaşık makinesi bardakları temiz yıkamıyor.(resimli) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
147.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Daha önce bu başlık altında kullandığım Ariston bulaşık makinesinin içine konan tencere,çatal,bıçak gibi tüm metalleri gökkuşağı renklerinde çıkarttığı şikayetini yazmıştım ve bu konuda bana bazı tavsiyeler gelmişti.Aradan geçen süre içinde sorunumu tamamen çözdüm ve benzer sorunu yaşayanlarla buradan çözümü paylaşmak istedim.
    Eğer benim yaşadığım sorunu yaşıyorsanız, mutlaka bulaşık makinenizin içinde tuz olup olmadığını kontrol edin. Eğer sizin bulaşık makinenize de benimkinde olduğu gibi,kireç önleyici aparat takıldıysa bile,buna fazla güvenmeyin çünkü bulaşık makinesi gün içinde birden fazla çalıştırıldığınde aparatın ömrü kısalıyor.
    Sonuç olarak,eğer yaşadığınız yerde sular çok kireçli ise, mutlaka bulaşık makinenizde tuz bulunsun.Eğer sular çok kireçliyse ve tuz kullanmazsanız veya kireç önleyici aparat var deyip tuzu savsaklarsanız,bir süre sonra makinenize koyduğunuz tüm metaller renklenmeye başlayacak.
    Kaliteli bir tuz alıp makinenize koyun ve farkı kendi gözlerinizle görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetscemil
    denedim olmadı..yine de teşekkürler bir umuttu..

Yüklediğiniz resimleri biraz büyüterek inceledim.
    Görebildiğim kadarı ile lekeden çok "kabarcık" gibi gözüküyor.
    Üst taraf bozuk alt taraf gayet temiz gibi.
    Yakından inceleme fırsatım olsun isterdim.
    Kargo bana ait gönderebilirseniz memnun olurum.

Porçöz ün yaptığı kireci ve arasındaki leke yapabilecek şeyleri çözmek başka bir şey değil.
    Konu başındaki ve benim yüklediğim resimlerde cam üzerindeki lekeler belli.
    Sanki buğu gibi sis gibi buzlu-kumlu cam gibi görüntü.

bulaşık makinesi bardakları temiz yıkamıyor.(resimli) bulaşık makinesi bardakları temiz yıkamıyor.(resimli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musallim -- 26 Haziran 2014; 4:26:56 >

• musallim M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhaba. Bu şikayet beyaz eşya teknisyenlerinin en sevmediği şikayettir aslında. Çünkü bulaşık makinesinin aldığı su seviyesi normal ise sirkülasyon motorunun basış gücü normal ise ve cihaz suyu ısıtıyor program bittikten sonra buhar çıkıyorsa bu cihazın normal olduğunu gösterir. Bunlara rağmen temiz çıkmayan bulaşığın sebebi 1.diziliş 2.kullanılan deterjan,parlatıcı,tuz 3.bu kimyasalların üretim tarihi(besin gibi deterjanların da kullanım ömrü vardır ve bu tarih markalara göre üretimden itibaren 1 yıl olsa da biz servis teknisyenleri 6 ay içinde tüketilmesini tavsiye ediyoruz) 4.seçilen progrmın yıkanacak bulaşığa uygun olmaması 5.tahliye hortumunun yerden gitmesi ve son olarak 6. bulaşıkların sudan geçirilmeden kirli şekilde makineye gizilmesi. Kireç önleyici magnetler bulaşık makinelerinde çok fazla fayda sağlamaz 3 ü bir arada deterjan dahi kullansanız parlatıcı ayarı kısılarak parlatıcı ve tuz da ilave edilmesi gerekir. Umarım anlatımımın bir faydası olur iyi günler dilerim. Beyaz eşya hakkında tüm sorularınız içinhttp://www.beyaz-esya-servisi.net/ Beyaz eşya servisi

• Merhabalar. Bula?yklarynyzyn bu hale gelmesi yani biz servis teknisyenlerinin deyimi ile korozyona u?ramasy tabiki tuz ve deterjanla alakaly olabilir. Fakat sizlere 2 önemli tiyodan bahsedece?im eminim faydasy olacaktyr. 1.si kullanmy? oldu?unuz tuz,parlatycy,deterjan bunlaryn kullanym ömrü üreticilere göre 1 yyl olsa da bizler küçük paketlerle alyp üretim tarihinden itibaren 6 ay içinde tüketilmesini tavsiye ediyoruz.Çünkü büyük paketler genelde bozuk deterjanlary elden çykartmak amacy ile ambalajlanan bozuk deterjanlarla doludur ve bu hem makineniz hem sa?ly?ynyz açysyndan risk ta?yr. 2. olarak herkes aksini iddia etse de sorun makinede aranmamaly yani bir bardak 1 ayda bu hali alyyorsa tamam sorun var ancak 6 ayda 7 ayda bir bardak böyle oluyorsa bu normal bir durumdur ve sorunu yalnyzca kullandy?ynyz bardakta aramanyz gerekir.Çünkü bu hale gelmeyece?i garanti edilen bula?yklaryn ambalajynda bula?yk makinesinde yykanabilir ibaresi göreceksiniz.Bu ibarenin olmady?y bardak dü?ük ysyda fyrynlanmy? kalitesiz bardaktyr.Pa?abahçenin bile birçok synyf ürünü var ve bütün pa?abahçe yada x tanynmy? marka muhakkak kalitelidir anlamyna gelmiyor.Bu resimlerde barda?yn cilasynyn kayboldu?u ve ham renginin ortaya çykty?yny görüyoruz buda barda?yn kalitesiz olu?u ve yüksek sycaklykta yüksek su tazyi?i ile yykandy?y içindir. Umarym anlatymymyn faydasy olmu?tur iyi günler diliyorum :) Beyaz e?yanyzla ilgili tüm sorularynyz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Beyaz Esya , Klima , Kombi Servisi olarak hizmet vermekteyiz. Istanbulun tüm ilçelerine hizmet veriyoruz. Yüzdeyüz tüketici memnuniyeti ve güven temali firmamiz sizlere en hizli servis hizmetini sunmaktadir. Garantisiz ürünlerde servis ücreti tüm semtlere 30 tl olup garanti içi hiçbir cihazinizdan hiçbir ad altinda ücret talep edilmez. Beyaz Esya Servisi 'miz bünyesinde Arçelik Servisi , Beko Servisi , Altus Servisi , Bosch Servisi , Siemens Servisi , Profilo Servisi , Ariston Servisi , Indesit Servisi gibi lider beyaz esya üreticilerinin servislerini barindirmaktadir. Markanizin size en yakin servisi için sitemizdeki destek talep formunu doldurabilir,bize mail atabilir yada telefon ile randevu talep edebilirsiniz. Bizi tercih ettiginiz için tesekkür ederiz. Daha fazla bilgi içinhttp://www.beyaz-esya-servisi.net/ Beyaz Esya Servisi

• Biz calgonit sıvı deterjan ve sirke kullanıyoruz tuz yerine, bardaklar gayet temiz ve parlak çıkıyor. İstanbul anadolu yakasındayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercos

Biz calgonit sıvı deterjan ve sirke kullanıyoruz tuz yerine, bardaklar gayet temiz ve parlak çıkıyor. İstanbul anadolu yakasındayız.

calgonitin sıvının hangi modeli ?
    sirkeyi tuz bölümüne mi koyuyorsunuz ?
    makinenin markası ne?
  • bilisim2222 kullanıcısına yanıt
    Klasik Finish jel ve elma sirkesi, tuz değil de parlatıcı olacaktı, yanlış yazmışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercos

Klasik Finish jel ve elma sirkesi, tuz değil de parlatıcı olacaktı, yanlış yazmışım.

sagolun hocam makiinenizin modeli nedir
  • bilisim2222 kullanıcısına yanıt
    Biz 10 senelik 3 programlı Bosch marka makine kullanıyoruz, değiştirmeye de çekiniyoruz açıkçası çünkü yeni modeller su tasarrufu yapacağız derken iyi yıkamıyor.
  • Degistirmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün bardaklarımız kirli gibi duruyordu. Mecburen yeni bardaklar aldık. Hepsini yeniledik.
  • Merak ediyorum bu bardak yıkama problemine çözüm bulan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

Bütün bardaklarımız kirli gibi duruyordu. Mecburen yeni bardaklar aldık. Hepsini yeniledik.

aynen bende öyle yaptım
  • Suyunuz kireçsizse makinenin ayarlarından tuzu kapatın

• Benim makinemi servise yolladım, içini açtıtdım. Tuz kutusunu değiştirdik dediler, düzeldi ama bir- 2 yıl oldu. Sorun yok

• Sizin makinenizi marka modeli nedir?

• Hot point, 4 programlı lbf42

• Merhaba arkadaşlar,

Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bulaşık makinemizden uzun süredir memnun değiliz. Bulaşık makinemizin markası yerli malı yurdun malı Vestel BMJ –L503 X.

Aslında alt bölüm fena yıkamıyor bir şekilde idare ediyor ama üst kısım neredeyse hiç güzel yıkamıyor. Bardaklar leş gibi beyaz beyaz içlerinde tortular lekeler mevcut. Dün genel temizliğini bir kez daha kontrol edip fıskiyeler, filtreler, tuz vs. yerlerine bakıp gayet güzel bir şekilde temizledim ama bugün sonuç yine berbat. Acaba yardım edebilecek bir arkadaşımız var mıdır diye yazayım dedim.

Ne gibi sorunlardan ötürü böyle berbat yıkar yazabilirseniz sevinirim.

Not: İstanbul Anadolu yakası Pendik'te oturuyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.